Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   259 / 278
(#) trickentrack válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Hat csak az a baj lehet tenyleg csak bele ment valami. Elviszem szervizbe akkor meg hetekig nincs gepem...
(#) bbalazs_ válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Sapienti sat.
(#) antiktelefon válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Hát akkor nézd meg, van-e garanciamatrica rajta, aztán ha nincs szedd szét. Vigyázz a szalagkábelekre, mert az fcp csatikat cserélni szívás, ha eltöröd.
(#) villanyipi válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Egészen biztos vagyok benne hogy vannak rejtett garancia védő eszközök, belül festett csavar amit addig nem látsz meg míg ki nem hajtod és a környékéről fel nem pattog a festék meg ilyenek. Gariban beviszed félóra nekik akár a csere is.
(#) trickentrack válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Beszéltem a szervízzel, azt írták, hogy szétszedhetem, nem veszti el a garanciát, csak ha fizikailag megsérül valami. Szét is szedtem, sajnos kotyog a tengeje a ventinek. Szóval mehet gariba cserélni...
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) macsaba hozzászólása Márc 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Adott egy Lenovo ideapad 100-15ibd laptopom, amiben kicseréltem a DC aljzatot, mert nem töltött. Véletlenül leforrasztottam egy diódát, ezt pótoltam. Ha bedugom a tápot, akkor a gép egyből indul, viszont ha megnyomom a bekapcsoló gombot akkor azonnal kikapcsol és onnantól be se lehet kapcsolni, a töltés visszajelző sem világít, ameddig le nem áramtalanítom és újra be nem dugom (ekkor persze egyből indul a gép). Van valami ötletetek, mi lehet a gond? PC javításban nem vagyok nagyon otthon otthon.
(#) trickentrack válasza macsaba hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Én sem nagyon értek hozzá és lehet hülyeséget írok, de nem lehet, hogy fordítva került vissza a dióda?
(#) antiktelefon válasza macsaba hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Lapos dugós Lenovo?
El volt törve a dc dugó?
Ha igen, akkor az ec töltő detektáló lábára 20V került, és kell új ec és fel kell programozni, ha olyan.
(#) macsaba válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
A dióda tuti jó, van ugyan ilyen másik laptopom, abban megnéztem. Nem lapos dugós és még a szerelésem előtt működött a gép, csak nehéz volt úgy beállítani a dugót, hogy töltsön. Tehát az biztos, hogy én rontottam el valamit a forrasztással. A diódán kívül más külsérelmi nyomot nem látok, szóval az a gyanúm, hogy megsütöttem valamit, de fogalmam sincs merre induljak, minek a hibája okozhat ilyen viselkedést.
(#) antiktelefon válasza macsaba hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Rakj fel egy képet, hátha látunk valamit. De a táptól kövesd végig a feteket, hogy nyitnak-e, illetve kikapcsolás után az lcd csatlakozó blacklight pinjein ott-e a 20V. A csati egyik végén 2-2 közös pin lesz az és van rajta valahol a közelben egy biztosíték. Ha megvan a fesz, akkor a fő tápbusz él.
Bekapcsológombon van-e a 3V, azt is ellenőrizd utána.
(#) macsaba hozzászólása Márc 5, 2021 /
 
Küldtem két képet, a dióda csak ideiglenes, nem volt a megfelelő smd méret itthon. Az lcd csatin megvan a 20V kikapcs után is, viszont a bekapcs gombról elmegy a 3V miután leállítom.
Még annyit tapasztaltam, néha nem elég neki az, hogy a tápcsatit kihúzom, le kell húzzam a CMOS elemet is, hogy újra elinduljon.
(#) Thomas10100 válasza macsaba hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Milyen diódát raktál bele? Amit leforrasztottál véletlen azt kéne visszarakni.
A csatlakozó végén lévő forrasztás biztos érintkezik?
(#) Tomi20 válasza macsaba hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Szia

Nem lehet, hogy kiforrasztáskor kijött a furatgalván is? Ellenőrizd, hogy az odamenő vezetősávokon meg van-e a töltő feszültsége.
(#) antiktelefon válasza macsaba hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Hú, hát ez nem szép forrasztás, de le is kellene pucolni utána. Diódát vissza kell raknod, mert lehet más. De ha a bekapcsolón nincs 3V, az azt jelenti, hogy kikapcsoláskor a gép resetelődik, és az always on tápok is eltűnnek.
Először le kéne pucolni a forrasztást, diódát visszarakni, utána napfényben levert alkatrészeket keresni.
A dugó alatt F1 is forrasztva van, ezek szerint mást is csináltál a gépben.
(#) Thomas10100 válasza macsaba hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Hőlégfúvóval forrasztottad le a régi csatlakozót? Azért jött le a dióda?
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Amúgy a csatlakozó mellett van az a lenovo gomb, amivel a biosba lehet lépni és indít is, ha az megsérült, vagy a vezetősávja megszakadt, az is okozhat érdekességeket.
(#) macsaba válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Sajnos nincs jó pákám SMD-hez, meg szerintem az ón is vastag volt (0.8mm, mit ajánlotok ilyenhez?), meg talán én is ügyetlen vagyok. 1N4151 gyorsdióda, az eredeti nincs meg, szerintem lehúztam a páka hegyéről és ment a szemétbe. A másik gépben megmértem milyen van, a jövő héten majd szerzek egyet és belerakom azt, de szerintem mennie kéne ezzel is, sima diódának nézem az eredetit, 0.65V feszültséget mértem rajta (a mostanin 0.54V). F1-re rámértem és okés, de elég gyengének tűnt a forrasztása ezért adtam neki egy kicsit, lehet már valaki előttem cserélte.
Lehet, hogy akkor a diódával lesz a gond, mert az a reset gombnál van, az lehet, hogy az a 0.1V számít valamit? Vagy zárlatot kellene keresni a kikapcs sáv és a reset sáv között?
(#) antiktelefon válasza macsaba hozzászólására (») Márc 6, 2021 / 1
 
Bővebben: Link
Miért nem nézed meg, mi van arra fele a nyákon és mi a funkciója?
Valami miatt resetelődik a gép kikapcsoláskor. Bekapcsoló gombbal ki tudod kapcsolni?
(#) bogumil13 hozzászólása Márc 7, 2021 /
 
Sziasztok!
Ez kijelző hiba?
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Az a benyomásom, hogy az ott egy benyomásnyom. Valószínűleg kaphatott valami enyhe behatást a kijelző, amitől megsérült az LCD panel.
(#) bogumil13 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Köszi a választ.
(#) villanyipi válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Ha nem kezd terjedni, ez akár még meg is gyógyulhat, persze nem ártana tudni nem-e nyomja valami amitől megfeszül.
(#) bogumil13 válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Ezeket a képeket küldték nekem,holnap kerül hozzám aztán többet tudok majd.
(#) antiktelefon válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Az biztos, hogy megfolyt, a kijelző oldala fele ki lehet nagyon sok idővel és erővel masszírozni ideiglenesen, de vissza fog jönni.
Addig jó, amíg találsz olcsón egy kijelzőt hardveraprón.
(#) macsaba válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Sziasztok! Ismét van időm vele foglalkozni. Rámértem és az ON/OFF sáv (ami az IC-be megy) és a +3VL sáv köztt zárlat van. Amikor az on/off sávot földre kapcsolja a kikapcs gomb, akkor gondolom a védelem zárlatot érez és ezért lekapcsol mindent. Ez arra magyarázat, hogy miért kell áramtalanítani utána az egészet és újra bedugni, hogy menjen.

Amit viszont továbbra sem értek, hogy miért kapcsol rögtön be a gép, ha bedugom? Rendes működés szerint 100k-s ellenállással a 3V-ra van húzva az on/off jel és amikor megnyomom a gonbot és a GND-re húzom, akkor kéne bekapcsolnia. Ezzel szemben telibe rá van kötve a 3V és ennek hatására bekapcsol. (Szkóppal ránéztem és 2.8 ms-al az után, hogy bedugtam a tápot ugrik fel az on/off is 3V-ra, és utána sehol sem ugrik vissza GND-re.)

További kérdésem, hogy esetleg nyák rajzotok nincs a géphez? A kapcsolás alapján van pár alkatrész amit nem találok és így a zárlatot sem találom egyelőre.

Köszi
(#) Thomas10100 válasza macsaba hozzászólására (») Márc 22, 2021 / 1
 
Fel van húzva ellenállással a bekapcsológomb a 3,3vra.ha megnyomod akkor 0v van az ic bemeneten, ezt érzékeli. Az így működik.


Attól is bekapcsolhat magától ha nem jó a bios elem, vagy ki van véve például.

Szerintem arra indulj el amerre forrasztottál, hogy esetleg te csináltál hibát
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2021
(#) antiktelefon válasza macsaba hozzászólására (») Márc 22, 2021 / 1
 
on/off bemenetet 10k húzza a 3V-ra, szedd le azt, és úgy nézd meg, biztos 3VL-en van-e.
Illetve van még 2 felhúzó a gomb mellet is, azokat is megnézheted, ha esetleg külön nyákon lenne, lehúzva külön is.
Ha van, boardview néven megtalálod, ha vinafixen nincs fent fizetősen, akkor nem létezik kb.
Bioselem/ akku nélkül a gépek első tápra maguktól indulnak.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2021
(#) Thomas10100 válasza macsaba hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Kapcs rajz
(#) Thomas10100 válasza macsaba hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Kapcsolási rajz alapján megtudod mondani melyik diódát forrasztottad le?
(#) macsaba válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Találtam boardview-t, köszi. Ami viszont furcsa, hogy "rengeteg" alkatrész nincs beültetve. Az RE35 10K sincs, ami ugye húzná 3VL-re az EC lábát, se a kondi ami mellette szerepel, meg még egy csomó dolog, ami a boardviewon meg a rajzon is van (a forrszemek és a sávok elhelyezkedésében nem találtam még semmi "hibát"). Én a D20 EMC diódát söpörtem le, de kezdem azt hinni, hogy mégsem én voltam mert be se volt téve.
Következő: »»   259 / 278
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem