Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   342 / 360
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Ja ! Azért nem hiányzott mert nem használom a belső órajelet . A 628 nál (egri leányka koromban) egyszer kétszer próbáltam , nem tetszett . Azóta csak külsőt használok .
(#) djadji válasza Bakman hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek. Így a osccon-nal megvan, értem, az adatlapon is megvan (megvolt, csak nem tudtam hogy kell beállítani). Pedig valami rémlett róla.
Köszönöm!
Igen, elírtam a 12-t, szokatlan még.
(#) djadji válasza djadji hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
És most hogy megoldottátok, megtaláltam a füzetemben is az osccon beállítás leírását. saját csecse kezemmel írva. Hogy az a......
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Viszont lenne egy kérdésem, és azt hiszem, az 5-ös verziónál annó etr beszéltük, de sehol nem találom az írást.
PIC kiválasztása oké
Belső óra oké
Paramétereknél 8 MHz oké
osccon= oké, a táblázata szerint.
De! A flow fordításnál melyiket fogja befordítani? A c-be írt parancsot tartja mindig előbbre, vagy a paraméterben beálítottat? Arra emlékszem, hogy amikor a kazánvezérlőt terveztem, akkor szívtam ezzel. 6-ostól felfelé nem volt gond
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Nem egyértelmű a kérdés.

A chip beállításai külön területre kerülnek, ezek az ún. konfigurációs bitek. A beállítások ablakban, ahol kézzel beírod a frekvenciát, egy külön paraméter, ez is bekerül a programba, kb. így:
  1. #define MX_CLK_SPEED 8000000
A C blokkba írt parancsok a program részét képezik csak nem közvetlen a futást befolyásolja, hanem mint paraméter, egy speciális regisztert állít át a megadottra.

A helyes programfutáshoz, hacsak nem az alapértelmezett dolgokat használod, kell mindhárom paraméter.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Természetes, hogy kell a három paraméter.
De most már emlékszem, hogy anno a fordításnál nem csinálta helyesen, de az is igaz, hogy (és itt a válasz a kérdésemre), hogy a program paraméterében 8MHz volt beállítva, de a C parancsba 4MHz. Ez volt az 5-ös hibája, hogy az adott Pic esetén az Istennek nem tudtam rávenni a paraméterezésnél, hogy 4 Megára állítsa a kontrollert, és Mplabon kellett bebillenteni a belső órajelet. A 6-os flownál már nem volt ilyen bibi
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 27, 2021 / 1
 
Ilyen és egyéb furcsaságokat akkor tud csinálni az 5-ös verzió, ha menet közben kontrollert váltasz. Nem feltétlen jön elő a hiba de megeshet. Ebben az esetben másol-beilleszt módszerrel a blokkokat egy új projektbe kell illeszteni (egy-két perc) és mehet minden tovább.
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 30, 2021 /
 
Sziasztok

Át tudnátok ezt a pogit nézni? RTC órát szeretnék készíteni, és ahhoz nézek alapokat, ami tutira működik.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 30, 2021 / 1
 
Innen próbálj meg elindulni: Bővebben: Link. A feltöltött program bonyolultabb már nem is nagyon lehetne. Vagy megérted az alapokat vagy kínszenvedés és hosszadalmas lesz minden egyes aprócska előrelépés.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Köszönöm
(#) hg6dab hozzászólása Ápr 1, 2021 /
 
SziasztoK! Néhány év kimaradt Flowcode használatból és akkor is kezdő voltam, most szeretném
újratanulni, ezért kérdezem:
Melyik verziónál tartunk? Hol tudok legális programot venni? Ha vásárolok, jár-e hozzá frissítés a később megjelenő verziókra? És végül elérhető hozzá magyar nyelvű oktatóanyag? Leginkább felhasználók által írt alapokra gondolnék.
(#) kaqkk válasza hg6dab hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Már a 8 student verzió elérhető ingyenesen ha van egyetemista-vagy érettségiző ismerősöd akinek a nevére regisztrálhatsz (ha jól tudom 3 évre adják ... )
(#) Bakman válasza hg6dab hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Frissítés ingyenes adott főverzión belül de a nagy lépések fizetősek. Jelenleg a v8-as a legújabb de sokan még az 5-ös verziót használjuk, annka minden előnyével és hátrányával.

Magyar oktatóanyag nem nagyon van Flowcode-hoz. Ha valamiben elakadsz, kérdezz itt, segítünk amennyire tudunk.
(#) hg6dab válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat. 5-ös verzióm volt régebben. Újrakezdésnek elég lenne, megpróbálom előbányászni valamelyik elfekvőben lévő gépből.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Sziasztok szeretnék kérdezni. Hogy lehet ezekből a számsorokból tizedes értéket kihozni ? Pl. 4.25 V ,Vagy 3,542. Köszi előre is a segítséget.
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
1 verzió de a "Nagyoknak" ez tuti nem fog tetszeni..
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Esetleg adc read float, utána meg A = FloatToString$( float ) //A= string//
Print A
(#) Ferkógyerek válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Ahogy kokozo is csinálta a példában. Vagy a tizedesre a MOD-ot használni.
U=425
Ue=U / 100
Ut=U MOD 100
(#) Horváth P Tamás válasza kokozo hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Szia .Nagyon jó, pont ilyen progira gondoltam. KÖSZÖNÖM szépen a segítséget.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Sziasztok. Megtudtál valaki nézni , hogy mit rontok el. Egyelőre csak a másodperceket szeretném kiíratni a lcdn-n. Csatolom amit össze tudtam eddig rakni. Köszönöm a segítséget előre is .

RTC-v3.fcf
    
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Szia!
Mielőtt kiolvasnál valamit mond meg neki hogy olvasni szeretnéd, hátha elárul valamit
Nálam ez így működik: lásd kép.
(#) Horváth P Tamás válasza kokozo hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
köszönöm szépen a segítséget. Hasznos volt.
(#) kaqkk hozzászólása Jún 2, 2021 /
 
Találtam egy kódsort ami éppen elég is lenne egy ( általam elképzelt) infra vevőhöz
csináltam hozzá egy programot . Rá kukkantana valaki hogy logikailag működőképes lehet e ? Flow8 ban készült és megpróbáltam logikusan kommentelni ..
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Jún 2, 2021 /
 
Sziasztok, tudna valaki segíteni a dátum , Óra , perc , nap , kiolvasásában és a kijelzőn megjelenítésében.Eddig idáig jutottam. ( Ami nem valami szép eredmény ) Ha tudna valaki egy felkommentezett progit küldeni azt nagyon szépen megköszönném .

RTC-v3.fcf
    
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Ott van 2 hozzászólással feljebb egy működő verzió. Ebben amit most feltettél sehol nincs olvasás (RECEIVE). Így semmilyen adatot nem fogsz megkapni belőle, mert hiába mondod meg neki, hogy óra leszel, de ha nem érdekel a válasz amit küld, nem lesz egyszerű. A kép alapján meg tudnád csinálni, csak le kellene másolnod és betenned a programodba...

rtc.fcf
    
(#) kaqkk válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Én más úton indultam nálam így működött a DS3231

RTCds3231.fcf
    
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Elnézést, de itt valami keveredés lehet. A programban SPI protokoll van de nincs használva semmi CS vonalnak, a DS3231-es IC pedig I2C kommunikációt használ.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Mutattam egy példát a 3231 re , mert az nem derült ki (vagy csak én nem találtam rá) hogy ő milyen rtc-t használ ..
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
A DS3231 (ha már arra akarsz példát mutatni) I2C protokollt használ, ezért nem értem, hogy jön a képbe az SPI.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Evvel a programmal megy a szöveges órám ha hiszed ha nem és még több másik is .... (csak a felesleget kivettem belőle hogy ne zavarjon)
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2021
Következő: »»   342 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem