Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TAS5630 vélemények
 
Témaindító: nrgie, idő: Feb 9, 2010
Lapozás: OK   11 / 12
(#) dara válasza vajasgeri hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Igen próbáld meg resetelni.A segédtápra a 12V gondoltam,na azért itt többet felvehet mert a fetmeghajtás erről megy.Mérd meg nem esik a fesz mikor hajtod?
(#) vajasgeri válasza dara hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Más volt a probléma, "elfelejtettem" beforrasztani a clip led source lábát, ezért világított ha kell ha nem. Most a visszajelzések hibátlanul mennek, bekötöttem a reset kapcsolót is. Viszont a probléma nem szűnt meg továbbra sem, mikor megépítettem az erősítőt akkor sokkal erőteljesebb hangja volt, most pedig minden mély résznél a zenében megcsuklik a hangja. Fogalmam nincs mi a jelenség okozója, gondoltam arra is, hogy 15uH-s induktivitásaim miatt vannak, mert nem épp ide valót használok, de akkor az elején miért szólt megfelelően? Minden esetre kíváncsiságképp építeni fogok még egyet és megnézem mi a különbség.
Esetleg egyéb ötleted van? A tápfeszültség mindkét ága stabil, mértem terhelés közben is.
Az alábbi induktivitásokat használom, eléggé melegednek, de más bajt nem tapasztaltam:
http://www.tme.eu/hu/details/dtmss-16_0.01_15-v/toroid-tht-induktiv...yster/
(#) Flatron11 hozzászólása Júl 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a végfokot az 5630-as IC-vel, első indításra szólt is rendkívül zajosan egy próba tekercsel, ami kb 22mH lehetett. Tekertem hozzá egy 7uH-s induktivitást PC tápból kitermelt vasmagra, de csak zúg a kimenet és rendkívül melegszik a tekercs. Mi lehet a gond? Vagy sikerült ellőnöm az IC-t?
(#) dara válasza Flatron11 hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Ha EI trafóra tekerted akkor lehet 20-30uH a tekercs,15-20A méretezve.Rakd vissza a másikat és kiderül.Egyébként ha nagyon melegszik,akkor valamit elszámoltál.Indikátor ledek benn vannak?Mit jeleznek?
(#) Flatron11 válasza dara hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Rendes toroid magra tekertem fel, mind a két tekercs toroid magon volt. Egyébként elég egy vastag huzalból megtekerni, vagy vegyem szét több vékonyabb szálra? Azt a részt most kötöm be, lehet segítene.
(#) dara válasza Flatron11 hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Hú,valamit keverünk.Először is,négy tekercs kell bele,és mi az a rendes thoroid mag?A Pc tápból a sárga fehér?Hát az nem jó.T 106-2 barna mag kell bele,persze meg is kérik az árát.A Pc tápokból az EI33 mag is jó,arra írtam hogy 20-30uH megfelelő.Az indikátór mit jelez?Elég egy szálból is tekerni,min 1mm2 legyen.
(#) vandorbot hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Találtam egy ilyet:

TAS_600W.lay
    
(#) deakgabi hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Sziasztok.
Kicsit elvesztem a sok panel között.... Én olyan verziót keresesek, ahol mindegyik led, és vezérlés rajta van (ki van a panelen alakítva), és a bemenet szimmetrikus, a kimenet meg hidban van. Nem tudom, létezik e olyan, ahol előerősítő is szimmetrikusként van kialakítva.

Aki megmondja melyik ez, azt megköszönném.
(#) dara válasza deakgabi hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Olyan nincs neked kell megtervezned.
(#) deakgabi válasza dara hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Esetleg olyan, ami hidalt, de opa nélkül, és szimetrikusan? Mert a gyári referencia design szerint ilyen a bemenet, csak sztereoban.
(#) dara válasza deakgabi hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Csak amit itt találsz az van.
(#) Primary hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Sziasztok!
A képen látható modulon vajon mennyire bonyolult megoldani azt, hogy hozzáférhessek a végfokok bemeneteihez? Gondolom nincs menne semmi sávszűrő, meg amúgy is saját hangváltóval szeretném a rendszerhez igazítani.
Egy hasonlóan eBay-es 48V 10A táp jó lesz hozzá?
Házi buli üvöltő lesz, szóval nincs nagy igény, de azért elviselhető legyen.

tas5630.jpg
    
(#) benceg hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Üdv! Egy 2.1 es kialakítású kínai panelem van és olyan hiba jelentkezett olyan 2 év használat után, hogy a szub kimeneten a hangszóró "befele pumpál" és nagyobb hangerőn ügye ez már károsan jelentkezik. Ez azt jelenti, hogy a chip ezen kimenete hídban van és az egyik fele elszállt, azaz kuka ?

A másik kérdésem, az LM2575 ös ic vel kapcsolatban lenne. LM2575S-15 található ezen a panelen és ez ha jól látom csak 40 V-ig jó és a HV verzió ami jó 40 fölött. Én 50 Voltos táppal hajtottam. Hogyan működhetett így ? Okozhatta ez a fenti problémát ? Hol lehet ilyen ic-t venni, nem ipari kiszerelésben ?

Lehet ezen a panelen valamit javítani,finomítani ?

Ehhez hasonló panel
(#) gabor1566 válasza Primary hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Üdvözletem! Nekem van egy ugyan ilyen panelom. Viszont nekem olyan problémám van vele már az első indításkor hogy a szub kimenete egy bizonyos hangerőn elkezd ilyen kopogó, csörömpölő hangot adni a hangszórón! Több hangszóróval is ki lett próbálva, mindegyiknél ugyan az a jelenség. Most ez a jelenség mitől lehet? ki jut a hangszóróra a négyszögjel esetleg?
(#) zoka hozzászólása Márc 22, 2021 /
 
Sziasztok! Ez a TAS5630 chip egyszerűen zseniális. 4 panelt építettem vele, évek óta teszik a dolgukat. Hatalmas erő, tiszta hangzás, egy pici chip-ben. Páratlan.

Építenék vele egy bluetooth hangfalat. Az akku 36-40V-ot tud.
A TAS5630 chipnek szükséges 12VDC illetve a bemenet szimmetrizáló 2db tl072-nek +/- feszültségre van szüksége (jelenleg +/-12V-ot kapnak).

Szerintetek a 40V-ból tudok előállítani 12 és +/-12V-ot? Hogy lenne érdemes?

Köszönöm!

tas5630_4.jpg
    
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Szia! A TAS5630 elé olyan DC-DC konvertert válassz ami elbír a terhelés csúcsáramával! Ezt a hangszórók száma és impedanciája határozza meg.
A műveleti erősítős kapcsoláshoz ne építs külön tápot, szívesen átrajzolom neked egytáposra.
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Pardon, azt gondoltam a teljesítmény-táp is 12 V-os lenne, de az kevés ennek az IC-nek.
Ettől függetlenül a bemeneti fokozat átalakítható egytáposra és annak elég a +12 V, mivel 10 Vpp-nél nagyobb jelet nem is tud feldolgozni a TAS bemenete.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Köszi, valóban ez jó ötlet, hogy a 12V meg tudja hajtani az IC-ben lévő "kapukat" (segéd-táp), illetve nem kell +/- táp, mert egytáposítható a bemeneti fokozat. Megkerestem a jelenlegi kapcsolást, hogyan tudnám egytáposra módosítani?
(A rajzon SSV+ és SSV- a +/-12V. 1db IC BTL mód stereo meghajtásához elég ez a fokozat.)
És akkor elég lenne egy olyan DC-DC konverter, ami 12V-ot ad, és bemeneten elbír akár 45V-ot is.
Olyat választanék,amely bír legalább 2A terhelhetőséget, hogy kényelmesen elbírja a terhelést.
Köszönöm!

balancer.JPG
    
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
A műveleti erősítő 4-es lába testre kerül. A féltápot 18k/18k állítja elő 10 µF hidegítéssel. A kimenet csatoló kondit kap. A bementi csatoló polaritása megfordul.
A +12 V-hoz LM317-et ajánlok.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Köszönöm szépen, ha lesz idő módosítom a terveket ez alapján. Az LM317 nem biztos, hogy elbír maximum akár 41V-ot. Illetve rengeteg hő keletkezne. Kapcsolúüzemű mini DC-DC konvertert nem ajánlasz?
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Az LM317 40 V-os feszültségtűrése a bemenet és az Adjust lábra vonatkozik. A négy műveleti erősítő együttes áramfelvétele 10-15 mA.
A TAS +12 V 75 mA-t is erre szeretnéd kötni?
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Igen, minden amit 12V-ról kell táplálni, tehát a TAS5630 és a műveleti erősítők is erről mennének. Illetve ventillátor valamint még LED szalag is lesz a design miatt, de azt biztos hogy külön tápot kapna.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2021
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Ekkora terhelésnél már valóban takarékosabb a kapcsolóüzemű feszültségátalakító.
A műveleti erősítők elé 10 Ω 100 µF tápszűrést ajánlok.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A 10 Ω- nak mi a jelentőssége? Azt sorba kell kötni a pozitív ágon?
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Igen, soros ellenállás a tápágban, az RC szűrő része. Úgy a kapcsolóüzemű táp, mint végerősítő áramkörei miatt célszerű a használata.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Értem. És a 100 µF esetén mekkora árammal számoltál, valamint a 10 Ω lehet huzalellenállás is?
Köszi!
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A 100 µF áramát nem számoltam mert elhanyagolhatóan kevésnek gondolom, nincs szükség LOW-ESR kivitelre.
A 10 Ω-os ellenállás disszipációja 4 mW, tehát tizedwattostól felfelé bármit használhatsz. Ha a huzalellenállásod nagyteljesítményű, tartogasd annak megfelelő célra. Ha értékben nincs 10 Ω-osod, akkor használj nagyobbat 47 Ω-ig.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Köszi!
(#) zoka válasza lorylaci hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Szia Laci!

Annak idején évekkel ezelőtt a TAS5630 tervedet rajzoltam át Eagle-ben BTL konfigurációban - itt látható a terv Azóta is tökéletesen teszi a dolgát a 4 modul.
Most egy Bluetooth hangfalat építenék szintén ezzel az erősítővel, de 2.1 konfigurációban lenne jó BTL + 2 X SE.
Véleményed szerint hogyan kellene módosítani a tervet, hogy erre alkalmas legyen, gondolok itt a bemeneti részre is. Gondolom az "egyik fele" a BTL változatlan lenne.

Köszi szépen!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2021
(#) lorylaci válasza zoka hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Az adatlap 20. oldalán találod a kapcsolást erre az esetre.
A MODE pinekkel kell játszani (adatlap 3. oldala): M3=0, M2=1, M1=1. 0 esetben földre kötöd, 1 esetben VREG-re.
A bemeneti rész nem sokat módosul. A kimeneten be kell raknod a leválasztó kondenzátorokat.
Következő: »»   11 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem