Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IP kamera
 
Témaindító: ampervadász90, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 12
(#) Inhouse válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Milyen anyaggal?
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Az izzónak látszó ikon megoldotta az éjjeli problémát.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Ja, a uSD kártya méretét nem írja, csak százalékosan a szabad/foglalt helyet.
Az időzóna is érdekes volt, hiába állítottam be a jót, 2 idő volt ettől függetlenül, a programé és a videóra kirakott, a kettő között 1 óra eltérés. Ha arrébb állítottam, akkor is csak max az egyik volt jó. Ez a téli időszámításra átálláskor normalizálódott. Egyáltalán minek és honnan vesz 2 időzónát? Egyébként nincs téli/nyári időszámítás állítási lehetőség sem.
(#) merlingerin hozzászólása Nov 1, 2020 /
 
Sziasztok!

Mennyire gagyik, és megbízhatatlanok a kínai PTZ kamerák? Cloud nem kell, egy hikvison rögzítené, netre ki se látnának a kamerák.. Csak olyan viccesen olcsók.. IR+fehér LED.. sok zoom, sd foglalat, PTZ.. 10e körül, hogy már lassan elcsábulok

Vett valaki ilyesmit régebben? Hány hét üzemidővel lehet számolni kidobás előtt? Ha van valakinek, egy pár próba képet tenne fel típussal?

Köszönöm!
(#) b10up válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia,

egy szinte noname Global CCTV wifis ip kamerával van személyes tapasztalat.
Bővebben: Link

Bár ez nem a 10e forintos kategória, de
-a felhős üzeme instabil, hol megy, hol nem
+van ethernet dugasza is,
+de ha PTZ-vel forgatjuk, néha újrakapcsolódik rajta az eth
+webes felülete van
-élőképet rajta csak flash playerrel ad
-elég értelmetlen és logikátlan a felépítése, néhol furán is működik
+normál IP kamerás ONVIF és RTSP linken lehet nézni a streamet
+stabilan működik 3rd party appokkal is
+PTZ is megy külső appokkal is
+nagyon rossz minőségű, 3-4G közt ugráló, 2-10MBit/s szimmetrikussá lassult mobilnettel is
vállalható
+infrája várakozásokon felül jó
+wifi stabil
?sd foglalat van, de elég mélyen elásva, azt nem próbáltuk

Néhány hónapja lett kültérre wifis eléréssel felszerelve natolt mobilnet mögé. 2 mikrotik lett szembefordítva, úgy nézzük távolról, a kínai cloudot meg kitűzfalaztuk. Teljesen stabil rendszer.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2020
(#) Inhouse válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 1, 2020 / 1
 
Ahogy az előzőekben olvastad, én is kipróbáltam egyet.
+ Működik, egész jó képet ad, bár 1080p, de a bitráta azért elég alacsony lehet. Jó a kép egyébként.
+ Eddig stabil
- Ennek nincs webes felülete. Csak az appon keresztül állítható.
- Az eddigi CMS, VMS programok nem viszik, NVR-t nem tudtam próbálni. Elvileg ONVIF
+ 3 programot találtam eddig, amin be lehet állítani, Onvif device manager, IP camera viewer 4, iSPY
- A menüje híjján nem tudom fix IP-re rakni, a routerben a MAC alapján átrakva eltűntek, csak a reset hozta őket vissza (lehet, hogy más sorrendben működne, most hideg van nem variálok, mindig ugyanazon az IP-n vannak, eddig legalábbis)
+ Van preset a pozíciókhoz, akárhányat be lehet állítani
- Ha végállásba megy, akkor borul az előző, relatív és nem abszolút jeladó lehet benne
+ Van UTP csatlakozó, azon keresztül mennek
+ 18-20m-ig biztosan jó úgy, hogy az UTP szabad 2 érpárján lepárhuzamosítva kapja a tápját
- a tápon lehetetlenül rövid vezetékek vannak mindkét oldalon
- gagyi a körítés, a kamera nem rossz, de a támogatás, meg a leírások felületesek
+ olcsó és működik
- a kínai által biztosított szerveren keresztül érhető el, ha lehúzzák a rolót, akkor lehet tovább tapogatózni, hogy lehet elérhetővé tenni kívülről
+ a kínai által biztosított szerveren keresztül érhető el, így nem kell bajlódni a NAT-olt végpont, vagy a dinamikus IP miatt
- alapból üres a kamera jelszava, nem állítható (az appon keresztül érhető el, oda kell jelszó)
- a visszajátszánál (uSD-ről) néha van 1-2-4x lejátszás lehetőség, néha nincs
- az appban furán vannak megfogalmazva a menüpontok, az YCC365 és az YCC365 plus-ban ráadásul eltérően
+ azonnal kapom a push üzenetet, ha be van állítva és mozgás van
- küldhetne egy képet is benne
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Alapból 1 regisztrációban lehet hozzáadni a kamerákat. Ha másik eszközön is használni akarod az appot, akkor a fő készüléken meg lehet osztani, és korlátozott lehetőségekkel, de nézhető ott is. A legelterjedtebb app az YCC365/plus, ahogy látom.
Az RTSP stream simán nézhető VLC-vel is (vagy bármi mással), belső hálózaton.
(#) merlingerin válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia!

Vagyis olyan, mint amibe kerül... Azt hiszem, akkor nem fúrkálom szét a házat. Most fix Axis 720p dome-ok vannak...
(#) Inhouse válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Szia!

Elindulni jó volt nekem, a meglevőt cserélni neked kell eldöntened. Ha nem ad újat, nem jobb, akkor persze minek.
Az általam vásárolt kamerát most már minden csoda eladó oldal hirdeti árban jó nagy szórásban. 10990-21990-ig is meg lehet venni. Kínából sem jön ki 10000 alatt, amúgy jó vétel. Az enyémek stabilak, most már eltelt pár hét, egyszer sem volt fennakadás a működésükben.
(#) Inhouse válasza b10up hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Idézet:
„a kínai cloudot meg kitűzfalaztuk”
Szia! Wireshark-al monitoroztátok az adatforgalmat és láttátok a kínai server címét?
Melyik protokollal, milyen porton tudtad távolról elérni?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2020
(#) b10up válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Szia,

úgy van felépítve a dolog, hogy van egy hétvégi ház, ahol csak 4G-s mobilnet van, természetesen natolt. Egy szolgáltatói ethernet portos 4G router van bridge módba, mögötte egy alap hAP lite mikrotik, és végül az IP kamera.

Itt a mikrotik tűzfalában láttam, hogy mindig vannak külvilági IP felé szálai a kamerának, szóval egy az egyben vágtam, hogy ne forgalmazhasson WAN port felé.

-----
Ellenoldal:
Egy panelházi publikus IP-s koax net mögött figyel egy hAP AC^2, ez a két router IPIP tunnellel össze van kötve.
Aki nézegeti, ott van egy gép etherneten, ő sima belső 192.x IP címmel éri el így egy ONVIF protokollos appal (azt hiszem, EseeCloud 3).

Távoli elérés pedig úgy lett megalkotva, hogy vagy a panelházi routerre tudsz kapcsolódni VPN-nel, és akkor az tolja át a kamerás háló felé egy másik VPN-en az adást, vagy pedig egy olyan port nyitás van szintén a panelben lévő routeren, hogy ha arra kapcsolódsz, akkor a csomagokat nem lan felé továbbítja, hanem azt is a másik vpn-be tolja át, de csak azt az egy portot, közvetlenül a kamerának.
Így ki van kerülve a kínai felhő is és a mobilnet natoltsága miatti probléma is.
(#) Inhouse válasza b10up hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Az szép, de a körítés több, mint a kamera... Ügyes!
Majd megpróbálom ennél egyszerűbben, nálam a kamera helyén rendes kábeles net van. A lustaság nagy úr, amíg a kínai szerver működik, addig nem olyan sürgős.
(#) b10up válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Egy riasztós dobozban van az egész. Még készül bele egy 12+5V-os zselés akkus szünetmentes panel, erről majd szeretnék ide cikket is feldobni, plusz kerülni fog bele Raspberry is HDD-vel és valami surveillance oprendszerrel/szoftverrel. Vinni fog az házvezérlést is, szóval kell a háttér

Nálad annyival egyszerűbb helyzet van akkor, hogy hozzád egyetlen egy VPN-szerveres router is elegendő lenne, de akár csak DDNS+port nyitás is, aztán akkor kína felé már nem beszélget. Routeres kérdésekben pedig tudok segíteni, ha esetleg nem bírsz vele.
(#) Inhouse válasza b10up hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Köszi!
(#) zamatőr hozzászólása Dec 18, 2020 /
 
Üdvözletem !
Vettem egy PZ6124 kamerát (bontásra szántam a 10x optikai zoom miatt de előbb megpróbálnám életre kelteni).Olyan fórumozótól várnám a segítséget aki ismeri és használta vagy legalább telepítette ezt a kamera típust. Laptopon szeretném nézni-kezelni. Bekapcsoláskor egyik irányba kimegy végállásba vízszintesen és függőlegesen is aztán beáll középre . Elől egy piros led világít ha ráadom a tápfeszültséget és egy zöld villog ha csatlakoztatom a hálózati kábelt de a router nem látja -nincs IP cím (leszereléskor még működött az eladó szerint). Érdemes e vele foglalkozni vagy marad az eredeti ötlet a bontás.
Köszönöm.

PZ6124.jpg
    
(#) nedudgi válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Végszükség esetére megsúgom, hogy lehet paneleket kapni ilyen kamerákhoz.
A routeren látszik, hogy bedugtak egy eszközt?
(#) zamatőr válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
A routeren látszik de a kliensek között nem szerepel.
(#) proba válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Első körben reset gombot keresnék rajta. Pont tegnap próbálkoztam egy IP kamerával. Ha wifire volt állítva előzőleg, és nem tudott a beállított hálózathoz csatlakozni, akkor lanon nem állt szóba velem.
(#) nedudgi válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 18, 2020 /
 
Ha alapra állítasz is mindent, a kamerán, akkor lehet, hogy olyan hálózati címtartományt használ, ami kiesik a router látókörébőll. Elő kell keríteni a kézikönyvét, é átrágni magad rajta. A router logját is érdemes átfutni, hátha látsz érdekeset.
(#) Inhouse hozzászólása Feb 4, 2021 /
 
Az én két kamerám azóta is jól működik. A szomszédomé behalt, az appal nem csatlakozik. PC-ről ONVIF-es programmal elérhető, mozgatható is, de képet azt nem ad.
Közben megjött kínából egy hasonló ~20$-ért. De ehhez nem az YCC365-el kell csatlakozni, hanem az iCSee-vel. Hogy működik ez? A gyártók szerződnek szerverek üzemeltetőkkel, ahova ezek feljelentkeznek, hogy lássák egymást? Az adott gyártó XY-al, a másik XZ-vel? Az egyedi azonosítókat megadják és így csak azokat engedik fel? Így az egyik kamera az egyik, a másik a másik szerverre jelentkezik be+ az app is? Jó lett volna őket egy alkalmazásban látni.
Közben sikerült CMS programban is hozzáadni őket, az Eyeplus-osak csak a 80-as porton vannak meg eddig (a CMS-ben, amúgy 554, de itt azzal nem megy), az új meg a 8899-esen.
Most láttam egy külföldi oldalon, hogy ONVIF-on is 80-as, tehát ennyi. Csak RTSP-n megy 554-en.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2021
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
A szomszédé sem halt meg. Hátha másnak is lehet segítség... A 128GB-os µSD kártya miatt nem működött. Amikor felraktuk ment vele, meg még hetekig. Aztán elromlott. Levettük, szobában is próbáltuk minden módszerrel, de képe nem volt. Aztán mielőtt elrakta volna a lomok közé, kivette a kártyát és elindult. Aztán visszarakta és nem ment, újra ki és megy azóta is.
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Én az enyémen mintha azt tapasztaltam volna, a szoftverfrissítést oda teszi fel, és nem csak átírásig. Frissítettem, és kártya formázás után ismét a régi keveredett rá valahonnét. Lehet azt az sd kártyát formázva helyre állna a rend ismét.
(#) sanchomuzax hozzászólása Márc 29, 2021 /
 
Sziasztok! Egy YCC365 Plus appal elérhető kamerával szívok. Szeretném weben is elérni a képét, nem csak az appban. Távoli helyen van a kamera, fix IP és DDNS nem megoldható.

A https://www.ycc365plus.com/en/ycc365-computer webhelyen linkelt https://eyeplus.closeli.com/login oldalra nem tudok belépni. A regisztrációt pár hónapja készítettem (az appban működik, nem merek kilépni, mert szerintem sosem tudok visszalépni). A jelszóemlékeztető -1 hibakódot ad. A regisztrációs https://eyeplus.closeli.com/signup oldalon készített másik reg nem működik.

Az app jelenleg működik. Ennek a kommunikációját jó lenne megfejteni, de nem vagyok egy nagy nethuszár, hogy onnan lássam, milyen url alatt szívja a live stream-t a kínai szerveren át. Ezzel játszott már valaki?

Eltartott egy darabig, míg rájöttem, hogy pár funkció hogyan műkűdik az appban:

- email értesítés nincsen (vagy nem lelem, vagy nem működik),
+ a push értesítés működik, érintésre az adott videórészletre dob,
- hiába kapcsolom a "Device settings" alatt a "Night vision" módot "Automatic"-ra, a fehér LED bekapcsol éjszaka,
+ eldugott helyen, a főképernyőn, mikor az élő kameraképet nézem, van egy kék kör (a "Cloud Album" és a "Playback" ikonok között), és ott a "Light" gombra nyomva lekapcsol végre a fehér LED funkciója örökre,
- hiába hozok létre családi accountot másik címmel akár a http://www.ucloudcam.com/signup vagy más tüköroldalon át, azokkal nem jön létre a kapcsolat az "Add family member" alatt.

Szóval, tudtok segíteni?
- Miért nem megy a jelszóemlékeztető és a webes belépés?
- Mi lehet a webes protokollja a kínai szervernek?

Köszi!
(#) Inhouse válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 30, 2021 / 1
 
Nagyjából minden kérdésed felmerült már itt az elmúlt időben.
A belépésnél a chapta kódot is jól írtad be?
Az App meg tudja jegyezni a belépéshez szükséges infókat, nem veszíti el.
A világítás és az infra az éjjellátáshoz külön helyen állítható, én is szívtam vele.
Én sem tudom, hogy milyen linken kommunikál a szerverrel, ehhez komolyabb erőfeszítések kellenének. Nem biztos, hogy sokra mennél vele. De amíg megy, addig jó. Ha nem támogatja majd az a kínai üzemeltető ezt a közbenső szerveres üzemet, akkor kellenek majd a megkerülő megoldások. Reméljük, hogy nem tiltják majd előtte a kamerákat. Elvileg működnek úgy is, hogy nem jelentkeznek fel, szórják a streamet RTSP-en és elérhetőek belső hálón is. Így egy saját NVR-el is mehet a közvetítés. Persze be kell állítani a portokat, és kell a külső IP.
A nem fix IP-k sem változnak feltétlenül gyakran. Ha meg tudod oldani, hogy megkapd az aznapit rendszeresen, akkor azzal is el tudod érni. Telekom területen hosszú hónapokig nem változnak az IP-k.
A push értesítés után nem a mentett videórészletre dob, hanem annak a kamerának az élő képére.
Már nem rémlik pontosan, hogyan csináltam, de elsőre ment a családi megosztás. A papírjából néztem és működött. A megosztó linkre kattintva kell elindítani...

Szerintem mostanában gyorsabb lett a kamerák képének elérése. Volt egy időszak, amikor kicsit nyögvenyelős volt, hosszú másodperceket kellett várni, most meg jön egyből.
(#) sanchomuzax válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 2, 2021 / 1
 
Sikerült rendbe tennem a fiókomat, már megy a fiókmegosztás is, és a jelszócsere is, és belépve látom, amit látnom kell. Ennek a kamerának van számos tükörszolgáltatói oldala, és az egyiken megtaláltam az összes szükséges /path1 részt, és azokat használtam az "én" szolgáltatómhoz:

Ez nem volt meg: https://eyeplus.closeli.com/forgotPasswordByMobile

Ha a kínai host meghal, akkor nem fognak azzal foglalkozni, hogy mennek-e a kamerák. Nem fogják távolról letiltani. Nem ér nekik ennyit a vesződés. Sőt, valószínűbbnek tartom, hogy a kínai népnemzeti hacker hadsereg kifejezetten szeretné elérhetőnek tudni a kínai gyártmányú kamerákat, mert onnan bármit meg tudnak csinálni egy összehangolt támadáshoz.
(#) pls hozzászólása Okt 28, 2021 /
 
Van egy eszköz (SEC-CAM SCITMP200VF 2Mpixeles kamera), ami két portot használ. Az egyiken a kép jön belőle, a másikon a beállító menűjét lehetett elérni számítógépen keresztül. Valami történt, talán áramszünet, amitől mind a két port azonosra, a 8899 -re változott, vagy változtatta az NVR. Ezen a porton át a kamera képe hibátlanul elérhető, viszont a kamera beállító menűje helyett a mellékletben szereplő hibajelzést adja.
Tudtok-e olyan módszerről vagy programról, amivel meg tudnám valamelyiket változtatni, hogy különbözőek legyenek? Esetleg egy további portot, amit az ilyen hibák javítására szánták?
(A gyári adatok visszaállítása csak a menűből lehetséges, nincs reset gomb rajta.)

SOAP.doc
    
(#) vladcepes hozzászólása Jan 19, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Szereltem eddig egy pár kültéri-beltéri vezeték nélküli IP kamerát, mindig az adott saját Router Wifi hálózathoz csatlakozva.
Most viszont egy tanyára lenne 4 db, az USB sticket és SIM kártyát a DIGI biztosítja.
Több kérdés lenne:
Mibe érdemes tenni a SIM kártyát hogy rendesen érzékelje elérhető legyen a hálózat?
Elegendő e a "Becsült maximális le- és feltöltési sebesség: 15 / 2 Mbit/s " amit kínál a DIGI?
Illetve ha másra nincs használva csak erre a négy kamerára gondolom a havi 50Gb az bőven elég.

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) b10up válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Szia,
Én egy Mikrotik WAP LTE-be dobnám be. Az kültéri, és egyben wifi ap is, ha szükséges.
A digi nem tudom ad-e publikus v4 vagy v6 címet, ilyen szempontból is szerencsés választás a fenti eszköz, mert így VPN-ezni is tudsz vele, ha szükséges. Ha a kamera felhős, akkor az előbbi mondatom tárgytalan.
A havi 50 giga akkor elég, ha nem 0-24 tolod fel az adást, hanem alkalomszerűen ránézel. A 2Mbit/s viszont maximum arra elég, hogy párhuzamosan 1, maximum 2 HD adást nézz.
(#) vladcepes válasza b10up hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm! Közben nézegettem én is Simes routereket (ezek jó drágák)
De látom ez nem antennás. Attól még jól sugározza a jelet?
"Ha a kamera felhős" ezt nem igazán értem
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2022
(#) b10up válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Persze. Az enyémben igaz nincs LTE kártya, csak wifit tol, de nagyon szépen lefedi a terepet. Egyébként van benne antenna, nem is olyan kicsi, csak a burkolat széleivel párhuzamosan fut.
Következő: »»   9 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem