Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   191 / 207
(#) mmilan válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
És nem lehetne a végfok hibáját egy egyszerű multiméterrel kimérni? 0 hangerőnél ha a bal első kimenet végfoka a bemenetére nem kap jelet, akkor végfok hiba, ha kap jelet, akkor nem (vagy nem csak) végfok hiba. Hmmm?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2021
(#) Inhouse válasza mmilan hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Multiméterrel megmérheted, hogy az adott kimenet 2 melegpontján (mivel valószínűleg híd kapcsolású) testhez képest kb. fél tápfeszültség van-e (DCV 20V állás). Ez 12V esetén ugye kb. 6V. Ha ez jó, akkor egy multiméter kevés lesz a továbbiakhoz.
(#) sanzi hozzászólása Ápr 11, 2021 /
 
sziasztok.van egy roadstar-cd-900usmp.auto rádiom.nemtudom milet vele nemkapcsol be.
szétszedtem rákötötem aksira.a panelon smd ellenállás forró.bekarikáztam kékel.
milehet ilyenkor mit nézzek meg?
(#) Udvari Zsombor válasza sanzi hozzászólására (») Ápr 11, 2021 / 2
 
Onnantól kellene óvatosan méregetni, hogy bejut a tápfesz a készülékbe. Valami oka csak van, hogy több áramlik át azon az ellenálláson, mint kellene. Akár az is lehet, hogy valahol "rövidzár" szerüség alakult ki, amitől ez az ellenállás az egyik szenvedőalany, így a készülék nem tud működni. Mondjuk, (lecsatlakoztatott állapotban) mérhető-e valami a pozitív és a negatív között? Sorban kellene haladni a bemenettől kezdve...
(#) Joe_001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Le kellene követni hová megy az az ellenállás, ott mi zárlatos, mi melegszik.
Ahogy kérdezett szerintem szakembert kellene keresnie, nem bántásiból, de jobban jár.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2021
(#) mraulajos válasza szs hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Hali!
Vissza térve erre a témára.
Azért Neked írok, mert Te adtad a leírást. Igaz, ez egy más tip rádióhoz van, de hasonló. Sok dolgot meg találtam benne.
Most olyan gondom van vele, a rádiómmal, hogy nem kapcsolódik automatikusan össze a telefonommal egyik telefonnal sem. Eddig úgy volt, hogy a telefonomon állandóan be volt kapcsolva a bluetooth. Be ültem az autóba, és automatikusan össze kapcsolódott. Most, minden rádió bekapcsolásnál párosítanom kell. A telefonon/telefonokon, már minden lehetőséget ki próbáltunk. A rádión állítottam el valamit?
(#) Udvari Zsombor válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Ha a telefonokon minden változatlan, akkor jó eséllyel a rádión sikerülhetett valamit elállítani.
Amúgy a folyamatosan bekapcsolva tartott Bluetooth nem meríti jobban a telefonokat?
(#) mraulajos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Azt én is sejtem, csak azt lenne jó kideríteni, hogy mt.?
(#) mraulajos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Erről van szó.
Sajnos az idegen nyelvet nem tudom. Nincs hozz á magyar leírás.
(#) mraulajos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Ezeknek a rádióknak, ebben az esetben ér valamit 2- 3 órahósszás áramtalanítás/újra indítás?
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2021
(#) zoo84 hozzászólása Ápr 15, 2021 /
 
Sziasztok,





rádió ügyben kérnék segítséget. Az autómban volt egy Phillips 22DC277/62 cd-s rádió. Ki kellett szerelni, de sajnos a kiszerelés nem ment roncsolás mentesen és az előlap belő felén található csalatkozó tönkrement.

Vettem bele egy másik Phillips rádiót (22dc279/62). A kormány alatti vezérlő jól működik, a központi kijelző is teszi a dolgát (Renault autóról van szó). De sajnos nagyon furcsán szól azóta a zene. Nem tudok rá annyi basszust adni, max BASS mellett is elég silány. A Fader nem úgy működik, mint régen (össze-vissza állítja a hangszórókat, nem pedig előre-hátra) A hátsó hangszórók a korábbiakkal ellentétben szinte alig szólnak. A REAR ON-ra van állítva. Ha a Fader-t teljesen hátraállítom, akkor nem szólnak a hátsó hangszórók. Majdnem olyan érzésem van, mint ha az új rádiónak más lenne a hangszóró kiosztása, ezért megnéztem a 2 rádió USER MANUAL-ját és teljes mértéken megegyezik.



Lehet, hogy az új rádió Végfok IC-je elhalálozott?



Köszönöm!
(#) Udvari Zsombor válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Óvatosan megpróbálhatod, csak le ne zárja magát* a rádió ("code").
*Olvastam már olyat, hogy valakinek egy szimpla aksicserétől zárt le a rádiója.
Ez nekem már túl új, ilyen kaliberű rádióval még nem találkoztam, szobában tápegységgel üzemeltetve egy még kazettás teljesen buta autórádió van nekem. Elnézést.
(#) Udvari Zsombor válasza zoo84 hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Jó esély van arra, hogy kifogtál egy hibás rádiót, hangszórókkal nem lenne szabad ilyen furcsán bánnia, főleg ha kompatibilis az autóval.
(#) Mongoose hozzászólása Máj 3, 2021 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni; Adott 2db rádió az egyik egy Becker Q01 Audio 10 típusú(BE 6021 modellszámú) a másik pedig Pioneer MVH-S420BT.
Az autóban pillanatnyilag a Becker van, viszont az erősítővel (Bose) D2B optikai kimeneten kommunikál.
A kérdés az lenne, hogy a Becker rádióba valami úton-módon tudnék e vonalszintű bemenetet faragni (már egy sima kapcsolási rajz is sokat segítene a rádióról) vagy amit jobban szeretnék, hogy a Pioneer analóg kimenetét valahogy átalakítani D2B kimenetté.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Inhouse válasza Mongoose hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Az elektrotanyán fenn van a Becker SM-ja. De minél modernebb egy ilyen készülék, annál kevesebb egyszerű lehetőség van AUX-ra. Bár elvileg minél modernebb, annál inkább illene, hogy legyen rajta ilyesmi.
A D2B-ről még nem is hallottam, de több mint valószínű, hogy léteznie kell átalakítónak hozzá.
(#) szs válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Nem értek én annyira ehhez, de ha a párosítás annyit jelent, hogy a 4. lépésre kell lépned (kiválasztani, melyik blutoth eszköz), akkor az számomra természetesnek tűnne így látatlanban.
De ha az összesen végig kell lépdelned, akkor az idézet utolsó mondatát venném még figyelembe.

Idézet:
„ha tíz vagy több Bluetooth-eszköz (pl. telefon és külön audiolejátszó) van csatlakoztatva, előfordulhat, hogy ezek nem fognak megfelelően működni.
TIPP

A következő csatlakozás az egységhez automatikusan megtörténik, ha a Bluetooth-eszközt korábban csatlakoztatták a következő lépésekben.

1 Kapcsolja be a készülék Bluetooth funkcióját. Ha Bluetooth-kapcsolatot létesít az eszközről, folytassa a 4. lépéssel.

2 Nyomja meg a gombot az [ADD DEVICE] beállítás megjelenítéséhez. A készülék elkezdi keresni az elérhető eszközöket, majd megjeleníti őket az eszközlistában. • Ha a kívánt eszköz nincs a listában, válassza a [KERESÉS] lehetőséget. • Ha nincs elérhető eszköz, a [NOT FOUND] jelenik meg a kijelzőn. • Ha már van csatlakoztatva eszköz, megjelenik a telefon menü. nyomással .

3 Forgassa el az "MC tárcsát", hogy kiválasszon egy eszközt az eszközlistából, majd nyomja meg a megerősítéshez. Nyomja meg és tartsa lenyomva az "MC tárcsát" a megjelenített eszközinformációk közötti váltáshoz a Bluetooth-eszköz címe és az eszköz neve között. Ha Bluetooth-kapcsolatot létesít folytassa az 5. lépéssel.

4 Válassza ki a készülék kijelzőjén látható egység nevét.

5 Győződjön meg arról, hogy ugyanaz a 6 jegyű szám jelenik meg ezen az egységen és az eszközön, majd válassza az [IGEN] lehetőséget, ha az ezen az egységen és az eszközön megjelenő 6 jegyű számok megegyeznek

...Legfeljebb két Bluetooth telefon csatlakoztatható egyidejűleg....”


...de sokan vannak itt, akik nálam sokkal jobban értenek angolul (nekem ez kínszenvedés volt, gugli fordító nélkül holnapra sem...), az alábbiból lehet, hogy ki tudják hámozni.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2021
(#) Mongoose válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Utána nézek, köszönöm!
2003 körüli-előtti lehet a rádió, A D2B port pedig egy 2szálon futó optikai csatlakozás (sajnos nem tudok róla sokkal többet, de azt hiszem oda-vissza kommunikál az erősítővel)

D2B csati.jpg
    
(#) Mongoose válasza szs hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Köszönöm válaszod!
A lényeg az lenne, hogy van egy cd-s autórádióm pillanatnyilag, egy spéci kimenettel, és azt szeretném valami úton-módon átalakítani, hogy legyen egy analóg bemenete, vagy pedig az újabb rádió ami mindezt tudja, annak csinálnék egy optikai kimenetet, hogy működjön a jelenlegi erősítővel (Tudom, hogy a legegyszerűbb lenne új hangrendszer, de nem szívesen bontanék le minden elemet a kocsin, hogy cserélni tudjam a beépített mindent)
(#) mraulajos válasza szs hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Hali!
Köszönöm! Minden így történt, ahogy leírtad, de nem jártam eredménnyel.
Mivel a rádió még garanciás, már a szervizben van.
Közben kiderült, hogy az RDS sem működik rajta.
(#) Inhouse válasza Mongoose hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Ránéztem, látom, szerintem is oda-vissza működik. Vannak BT adapterek hozzá, bár lehet, hogy nem olyan áron, hogy megérje, ennek nem néztem utána.
(#) sanca29 hozzászólása Máj 16, 2021 /
 
Üdv, valaki tud segíteni mi lehet a hiba ha érintésre nem érzékel semmit a kijelző Kenwood dnx 7240bt
(#) oregtamas0202 válasza sanca29 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Üdv !Milyen állapotú a érintő panel? Fólia kezd felválni? Oxidos érintkezési hiba van a szalagkábel csatlakozóban , esetleg törött maga a kábel is.Lehet igaz nagyon ritkán más elektromos hiba is.
(#) Joe_001 hozzászólása Máj 18, 2021 /
 
Üdv!
Volvo V70 2004/01 hez tud e valaki a Volvó 603 helyett USB-s, kihangosítós rádiót? a GPS, tolatóka,era az álom?
(#) fapafej hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Szervusztok Régi Renault rádiót próbálok bekapcsolni,sajnos nincs hozzá kód.
Phillips gyártmány a lelkem.

Az oldalán ez a számsor van beütve
RN982FN9004050
Kérném,segítsen valaki!
(#) Joe_001 válasza fapafej hozzászólására (») Máj 27, 2021 / 1
 
Szia!
Itt az ilyen kérések le vannak tiltva. Próbálkozz a barátoddal, ott találsz rá segítséget.
(#) Ultimate hozzászólása Jún 27, 2021 /
 
Sziasztok. Nem biztos, hogy jó a kategória, de jobbat nem találtam.

Autós fejegység vásárlása előtt állok, és látom, hogy a drágábban között (is) vannak mosfetesek, meg fet nélküliek. A mosfet egy autós fejegységben csak jól hangzik ,ha van, vagy tényleg jelentős különbség? Bárkinek bármi tapasztalata esetleg ezzel kapcsolatban?
(#) Inhouse válasza Ultimate hozzászólására (») Jún 28, 2021 /
 
Biztosan van már mindegyikben, de gondolom, te a végfokra gondolsz. A fet jobban ki tud nyitni, kevesebb a maradék feszültség, mint a tranzisztornál. Mivel itt 12V-ról és 4 ohmról van szó, meg kell küzdeni a teljesítményért, így persze jobb. De nem akkora jelentőségű, hogy ez alapján lemondj más funkciókról... Én inkább azt mondanám, hogy:
- neves gyártó termékét vedd és ne SAL-t, meg a még noname-ebbeket
- illeszkedjen az autó műszerfalába, szeresd a kinézetét
- tudd együtt élni a hangjával
- legyen értelmes a kezelése, ne kapj idegbajt, amikor valamit nyomkodni kell rajta
- legyenek benne azok a funkciók, amik neked szükségesek (pl. BT, AUX, stb)
(#) Ultimate válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 28, 2021 /
 
Igen, vegfokra gondoltam. Koszi az infot.
(#) gyulank hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Valaki felismeri, és tud hozzá rajzot?
(#) gyulank hozzászólása Júl 3, 2021 /
 
Valaki leírná, hogy milyen adat mit jelent, és mennyi szokott lenni, és a kisebb, vagy a nagyobb jó?
Usable sensitivity [dBf]; Selectivity [dB] at 400 kHz; SNR [dB]; Separation [dB] at 1 kHz, meg hasonlók. Zajérzékenység (46dB) [dBf].
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2021
Következő: »»   191 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem