Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   687 / 838
(#) proba válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Valamiért a programod sűrűn frissíti a képtartalmat.
(#) Jonni válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Nekem mega2560ra van akasztva egy ilyen kijelző és ott is vibrál delay-nál. Talán túl nagy áramot vesz fel az lcd háttér világítása.
(#) Régi motoros válasza proba hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Minden void() ciklusban frissít egyet, de nem az egész képernyőtartalmat, csak a változó adatokat. Viszont azt nem értem, ez miért befolyásolja a háttérvilágítás fényerejét...
(#) Régi motoros válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Komolyan négy LED -nek "nagy" lenne az áramfelvétele?

De nekem nem a delay() ban vibrál, ott pont, hogy jó...
(#) Jonni válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Hány voltos a készüléked tápja?
(#) Jonni válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
80-120mA is lehet és ez elég sok.
(#) Régi motoros válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Egy ilyen AC-DC konverter van rajta 12V 450mA. Utána meg egy 7805 stabilizátor...
Áramfelvételt még nem mértem, de holnap lehet megmérem akkor...
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2021 / 1
 
Az Ali-s tápok terhelhetőségét kb 2-vel kell osztani
(#) freddyke válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 16, 2021 2 / 1
 
[off]SzéggyelljeSZÉGYELLJE magát, aki lefelé dobálja a mancsát, mert valaki őszintén megosztja a tapasztalatait. Nem kötelező fórumot olvasni.[/off]
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) moltam válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 16, 2021 / 1
 
Azért nem annyira szörnyű a helyzet a csájna rendelésekkel kapcsolatban, ha jó arányú feedbackes eladótól rendel az ember, kevesebb az esély a cumira. Ettől függetlenül nekem kissé érdekes az mikor a fészbuk reakción feszülnek emberek, vagy épp a downvote/upvote arányokon. Semmi közvetlen jelentősége nincs ennek, ezen drámázni baromság :d Teljesen természetellenes hogy egy kijelentéssel a világon mindenki teljesen egyetértsen, aki ezt várja az tévúton jár Bírni kell a kritikát, na meg főleg helyén kezelni......
(#) Lac364 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Nekem 7" kijelző van Magáról ill laptopról usb -ről kapják a feszültséget , de hasonlót még nem tapasztaltam egyetlen kijelzővel sem, hogy vibráljon a háttér világítás.
(#) freddyke válasza moltam hozzászólására (») Ápr 16, 2021 1 / 1
 
Nem írtam, hogy annyira szörnyű a helyzet, de nagyon változó a minőség. Sok eladással, jó értékeléssel rendelkező eladóktól vásároltam. A pénzt bármikor vissza lehet kapni, de egy hónapos szállítási időkkel nehezen kezelhetőek a problémák.

Az a probléma, hogy semmi tisztelet nincs más fórumozók vagy tapasztalatok iránt. A kritikát akkor lehet bírni, ha van mit! Érdekes, hogy mindig ugyanaz a "néma fórumozó" hurrog le, hozzá sosem szól. Ez nem kritika, hanem sunyiság, lejáratás. Kiszálltam ebből a témából!
(#) Egri Frédi válasza freddyke hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Ne felejtsd el, hogy a pálya szélén "vonyítani, ordítani, trágárságokat bekiabálni, ötleteket adni, hogyan kellett volna csinálni" sokkal könnyebb, mint a vonalon belül a labdát kergetni ...
(#) mnyugger válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Rossz példa! Sokszor a labdakergető kutyaütőbb, mint a bekiabáló.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2021
(#) Egri Frédi válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 17, 2021 / 3
 
Sajnos ez ma Magyarországon teljesen megállja a helyét !!!
1986 -os mexikói világbajnokság óta nem nézek magyar focit. Azt hittem, az alá már nem lehet süllyedni. Tévedtem. Azóta egyre rosszabb - szerintem. De ne feledd: " A félidőben 3:0, a végén meg 6:0 !!!! PaPaPaPam" Attól, hogy néha a "vak szem is talál egy tyúkot" ugyanolyan semmirekellő kutyaütők. Ha munkáva kellene megkeresni a "kenyerüket", már régen éhen pusztult volna mind ...
(#) proba válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Nekem sima LCD vibrált, ha sűrűn frissítettem, azért gondoltam. Ha delaynál nyugton van, akkor mégsem a háttér miatt vibrál. ( hacsak azt is nem programból intézed) Próbáld meg csak valami emberi időtartam után frissíteni ( 1 másodpercenkét ) Akkor is vibrál?
(#) Régi motoros válasza proba hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Kipróbálom, de a hétvégén most mégsem tudok vele foglalkozni. A háttér LED csak simán +5V -on van. A programhoz nem sok köze van, ezért nem értem én se. Nem hinném, hogy a CPU rángatná ennyire a tápot, hogy ennyire észrevehető legyen. Mindenesetre mostmár csak megnézem annak is a hullámosságát szkóppal.
Egyébként az állandó szövegek már a setup résznél kiírásra kerülnek, csak a számadatok íródnak ki a loop() ciklusban.
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Én azt tenném , hogy a háttérvilágítást egy külső tápról hajtanám meg .Egyenlőre csak azért , hogy kiderüljön, hogy tényleg sok e az az áramfelvétel.Vagy esetleg a kommunikáció miatt rángat e .Ezt 5 perc alatt ki tudod próbálni.És sok minden kiderülhet.Utána könnyebb lesz a gondolat menet .
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Igen most már azt is kipróbálom, teszek rá egy labortápot, meglátom mi lesz, jelzem mire mentem...
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2021
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 19, 2021 /
 
Na most kapok *** mindjárt... Kivettem a 7805 stabilizátort, megtápláltam labortáppal, a vibrálás ugyan úgy megvan. Mivel nem az AC -ről tápláltam, így a nullátmenet figyelés sem működik, ezért abban a függvényben tovább időzik. Látszólag megnőtt a vibrálás ideje is, máris tudtam, hogy itt lesz a gebasz. Kikommenteltem a két hozzátartozó fügGvényt, és nincs vibrálás.

Mértem áramfelvételt, függvény nélkül 240_mA stabilan.
Ha beteszem a két fügGvényt megnő az áramfelvétel 310_mA-re, hogy miért *** nincs.

Tehát ha a következő kód benne van a programban, akkor e két fügGvény alatt más a fényerő:
  1. PeriodTimeHIGH = pulseIn(PulseIn, HIGH);
  2. PeriodTimeLOW = pulseIn(PulseIn, LOW);


De hogy ez hogyan befolyásolja a fényerőt, akkor sem értem...
A tápfeszültség 5,23_V betonstabil, egyébként 10_A-es labortáp.

Ahogy változik a kijelző fényereje, úgy változik az áramfelvétel a 240_mA és 310_mA közt.

Na erre varrjon gombot valaki...
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Jonni válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Én mondtam . Még azt kéne kikísérletezni, hogy esetleg a kontraszttal történik-e valami?
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Mekkora az a kijelző? A 240mA nagyon soknak tűnik elsőre....

Most már csak azt kellene kitalálnunk, mi is az a "pulseIn" függvény??! Orákulum üzemmód ON.... ))
(#) Régi motoros válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Programból nem állítok kontrasztot sem.
Csak az alapokat, karakterméret, karakterszín, háttérszín, karakterpozíció...
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
2.4" SPFD5408 és amúgy lehet hogy sok, nem tudom. Mindenesetre most már megmértem külön képernyő nélkül csak a board egy power leddel 25 mA 5V -os tápról. Csak magában a képernyő 110 mA szintén 5V -os tápról. Ha összeadom kb 100mA differencia még akkor is van a 240 -hez képest...

Arduino reference: pulseIn() egyébként csak annyit csinál, hogy egy digitális lábon méri az impulzus szélességét, legyen az alacsony, vagy magasszint...
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) Jonni válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Nekem is meg benjaminak is elég magas értékek jöttek ki. Itt írtam róla.
Amúgy az én kijelzőm melegszik is egy kicsit. De azt nem néztem meg , hogy a ledek azok vagy valami ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) sdrlab válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Jellemzően egy sima előtét ellenállás szokott lenni az áramkorlát az LCD háttérvilágításnál, amit elvileg be kéne lőni a gyártónak! De ezt nem mindig teszik meg, sőt olyat is láttam, ahol gyakorlatilag rövidzár volt helyette! Az üzemi feszültségen még kb épp annyi jött ki, hogy jó erős fénnyel, de világított és még nem ment tönkre, de gyakorlatilag minimális feszültség változás is erősen meglátszott a kialakuló áramerősségen, így a háttérvilágítás fényerején!
2,4"-oknál az 50mA már teljesen jó fényerőnek szokott számítani, szerintem ennek sem kellene 70-nél többnek lennie! Ellenőrizd ezt le, ha kell, cseréld ki nagyobbra azt a bizonyos ellenállást az LCD paneljén...

Érdekes, hogy a pulseIn ennyire meg tudja dobni a fogyasztást....
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) Jonni válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Sőt , ha a gyártó úgy oldaná meg, hogy lehessen a háttérvilágítást szabályozni egy potival az még jobb lenne de gondolom ez már jócskán drágítaná.
(#) moltam válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Egy vezetősávon van az avr és a kijelző? Én megpróbálnám egy szál vezetékkel a 7805 kimenetéről közvetlen megtáplálni, áthidalni, mit reagál erre. Vagy inkább ahogy írták is visszábbvenni a led áramból.
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Nos több dologról lehet szó.vagy nem jól van kötve a kijelző, vagy a kijelző haldoklik magas az áramfelvétele.Ha veszünk egy ledre 20mA - ert , akkor 10-nek kellene benne lennie, ami szerintem biztos , hogy nincs 10.

Én úgy gondoltam , hogy csak a kijelző háttér világítása legyen egy külső tápról , és úgy vibrál e.Viszont van e lehetőség másik kijelző kipróbálására .Vagy a kijelzőt le kellene választani , és a függvényeket benne hagyni , akkor is megnő az áramfelvétel? Mert ha igen , akkor a kijelző kizárható a hibából, és valami zárlatféle van.Mindenféleképpen szerelési hibára gondolok .
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) Régi motoros válasza moltam hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
A piros vonal mutatja a tápfeszültség útját. 7805 -ről pufferkondi, aztán onnan 20 -as lábra és az IC alatt át a 7 -es lábra. A Jumper a 21 lábra AnalogRefre adja a tápot. Halad tovább és jobboldalt a kép alján a csatlakozóra, azon keresztül meg a kijelzőre. Ha áthidalom és direkt adok tápot a kijelzőre is ugyan az a helyzet, megmarad a fényerő változás...
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021

Arduino03.jpg
    
Következő: »»   687 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem