Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Castone erősítő javítás
 
Témaindító: xray, idő: Ápr 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 23
(#) reloop válasza jolly joker hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Szia! A gyártó által megadott teljesítményadatokhoz ±60-65 V terheletlen egyenfeszültség kell.
(#) jolly joker válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Szia!
Köszönöm a választ. 2x45V és egyszer 12,5V AC lesz a megfejtés.
Esetleg kapcsolási rajza lenne valakinek e-hez a típushoz?

Köszönöm
(#) reloop válasza jolly joker hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
A hozzászólásod alatt hárommal kerested már? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2021
(#) jolly joker válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2021 1 /
 
Néztem, kiindulási alapnak jó, de nem igazán egyezik a 600B-vel.
(#) jandark hozzászólása Ápr 17, 2021 /
 
Sziasztok.
Egy castone cpa 500b végfokkal kapcsolatban kérnék segitséget,a potméterei valószinüleg hibásak serceg tekerés közben,eredetileg kis méretű 10K -A tipusú van benne,szeretném cserélni.Mik a tapasztalatok?
Milyen tipust ajánlanátok hozzá?
(#) Ronin válasza jandark hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Szétszeded, megtisztítod, és annyi. Általában nincsenek elkopva.
(#) jandark válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Köszönöm,megpróbálkozok vele..
Mennyire jó ez a tipus ami benne van?
(#) Ronin válasza jandark hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Nekem is van ilyen potim, nem volt még velük gondom, amivel viszont igen, az a PIHER. Olyan volt a szénpálya rajta mintha filccel lett volna rá rajzolva.
(#) jandark válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Ha van ötlet,amivel jobbá tehetem szivesen elfogadom a tanácsot hogy mire cseréljem,ill hogy a 10K mennyire mérvadó?
(#) Ronin válasza jandark hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Jobbá teheted ha megtisztítod, nem rossz az a poti. Persze vehetsz bele újat is, de ált felesleges. 10k-n ugyan lehet változtatni, csak értelme nincs. Ha kisebbet teszel, az erősítőnek jobb, mert kevésbé van terhelve a bemenete, viszont a forrásnak meg rosszabb, ha nagyobbat....
(#) jandark válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Rendben,akkor tisztitás lesz belőle...
(#) Karesz 50 hozzászólása Feb 10, 2022 /
 
Talán ilyet kért tőlem valaki priviben. Nem biztos, hogy jól csináltam, de igyekeztem.
(#) kuner hozzászólása Feb 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Cpa600bv (2u) tulajoktól kérnék segítséget!
Ha valaki lenne oly kedves, és lemérné nekem az előlapi ledek és potik helyeit ...
Köszönöm!
(#) leglacika válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Üdv!

Tudom, hogy közel 10 éves hozzászólásra reagálok.
Szeretnélek megkérni, hogy ha még meg van a CPA-800 végfokod, nézd meg nekem a sárgával bekarikázott tranzisztor típusát. A nálam lévő példány mindkét oldalát átalakították és ez a tranzisztor hiányzik. Szeretném visszaállítani az eredeti állapotot, mert így nem az igazi.

Köszönöm!

Üdv.: Laci

000.jpg
    
(#) uniman válasza leglacika hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Hello! Kapcsolási rajza is elérhető....

CPA800.jpg
    
(#) leglacika válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Szia!

Sajnos nem stimmel... Ezen a rajzon pl. nincs OPA, de máshol is van eltérés.
Sajnos a Castone-ok ezer féle verzióban készültek, még adott típuson belül is.
Néha az az érzésem, mikor milyen alkatrészek voltak a raktárban ...
Arról már nem is beszélve, hogy az enyém felirat szerint CPA-1200B,
de pontosan ilyen NYÁK van benne.
(#) reloop válasza leglacika hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Semmi gond, BC 237 B.
(#) uniman válasza leglacika hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Akkor azt is oda írhattad volna...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2022
(#) leglacika válasza uniman hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Köszönöm a segítő szándékodat, de ezeken már túl vagyok.
Megpróbálok először tájékozódni, és csak végső esetben kérdezni.
Egyetlen fellelhető rajz sem stimmel a panelemmel, bár van, ami hasonlít.
Most elkezdtem visszarajzolni, ha kész, felteszem ide.
(#) leglacika válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) Moderátor hozzászólása ZDERZSI hozzászólására (») Jan 18, 2023
 
A fórum teljes felületén tilos az árusítás! Ennek az Apróhirdetési rovatban van a helye.
(#) evsp2 hozzászólása Ápr 28, 2023 /
 
Sziasztok,
Új vagyok a fórumon. Castone erősítő javításhoz kerestem támpontot, így kerültem ide.
A kedves feleségem hozott haza az iskolájukból egy Castone CPA 100H erősítőt azzal, hogy hibás de nem kapnak engedélyt a javíttatására. Illetve engedélyt még csak kapnának, de pénzt nem... Szóval rám hárult a dicső feladat, hogy megjavítsam. A hibajelenség csak annyi, hogy az erősítő nem szól. A végfok panelek jónak tűnnek. A kimeneten sem AC sem DC nem jelenik meg. A tápjuk rendben. A hangszóró koppanásgátló áramkör hibájára gyanakszom. Ha jól emlékszem a harminc évvel ezelőtt olvasottakra, az ilyen koppanásgátló áramkörnek két funkciója van: egyrészt ha az erősítő kimenetére DC kerül, akkor leválasztja a hangszórót, másrészt bekapcsoláskor késleltetve kapcsolja rá a hangszórót a kimenetre, kikapcsoláskor viszont azonnal leválasztja. Nos nincs DC a kimeneten, mégsem húznak be a relék, ezért gyanakszom a koppanásgátló áramkör hibájára. Valakinek nincs meg véletlenül a kapcsolási rajza?
Kivettem mindkét panelből az olvadóbiztosítókat, így az erősítő kimenetére egészen biztosan nem kerülhet DC, de a relék így sem kapcsolnak.
Két elkót már kicseréltem a panelen, de nem hozott eredményt pedig azok biztosan rosszak voltak.

Az áramkörről tettem fel egy képet, hátha valaki felismeri!

Üdv,
(#) Travolta válasza evsp2 hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
A kimeneti feszt hol mérted? A csatlakozón, vagy a relé előtt? Nem mindegy.
(#) evsp2 válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
A végfok panelen.
(#) reloop válasza evsp2 hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Szia! Rajz nélkül is tudható, hogy a védelem-koppanásgátlónak kell legyen tápfeszültsége. Ennek egyik pontja a relé tekercsen, másik a meghajtó tranzisztoron található. Mérhető a meghajtó tranzisztor bázis-emitter feszültsége, ami 0,6 V, vagy afölött nyitja a tranzisztort.
Ha van táp, nem szakadt a relé tekercs és a meghajtó tranzisztor kap vezérlést, akkor az egy rossz tranzisztor. Ha a meghajtó tranyó nem kap vezérlő feszültséget, akkor a bázisát felhúzó ellenállást mérd meg és a késleltető kondit. A DC figyelőben minden tranzisztor B-E feszültségmentes kell legyen (a képen a felső három egy csoportban), ezek nem szoktak meghibásodni. C-E zárlatra kicsipogtathatod azért őket.Az alkatrészcsoportban kilenc óránál még bujkál egy tranyó a fekete drót alatt, azt nézd meg mire van kötve, ha az eddigiek nem vezetnek eredményre.
(#) jolly joker hozzászólása Máj 8, 2023 / 2
 
Sziasztok!
Ha esetleg valaki javít egy ilyen végfokot, egy kis segítség hozzá.

CPA-200A.pdf
    
(#) Feccco hozzászólása Máj 17, 2023 /
 
Sziasztok,

"Műtőasztalra" került egy CPA-1200-b.
Kérdésem az lenne, hogy az MJ15003-4 -ek helyett érdemes-e más To3-as tranyót rakni bele?
Kapcsolási rajza van róla valakinek?
Illetve honnan/milyen végtranyót érdemes rendelni, mert ahogy látom/hallom egyre több a hamisított.
+/- 90V- on jár, a 140V os tranyók nekem feszültségben alulméretezettnek tűnnek.

A hibajelenség annyi volt, hogy "nagyot koppan, majd elhallgat" hídba hajtva kb fél percig 8 Ohm-ra.
Olvasgatva a véleményeket, nem túl egyedi eset sajnos és látni rajta a "sufni-tuning" kivitelezési minőséget is
(#) Travolta válasza Feccco hozzászólására (») Máj 17, 2023 / 1
 
Esetleg az MJ15024, MJ15025 páros lehet a befutó, a maga 250V-jával.
(#) Feccco válasza Travolta hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Köszönöm!
Jobban megnézve a NYÁK-ot, sorban van 2-2db (4-4 mert duplikált /ch) belőle féltáponként, így talán ki kellene bírja... Hasonló, mint a fenti CPA200A, csak duplikált.

Viszont amit még nem értek teljesen, hogy miért van 6db 47 Ohm a tranyók B-E között, mikor 8 tranyó van (feni kapcsolásban 56 Ohm).

Eredetinek tűnik a belseje a tranzisztornak. Teszek fel képet, hátha érdekel valakit....
(#) reloop válasza Feccco hozzászólására (») Máj 17, 2023 /
 
Szia! A 47 Ω ellenállások a táp felőli végtranzisztorok B-E között különállók, míg a kimenet felőliknél közös.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2023
Következő: »»   21 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem