Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   265 / 291
(#) sigsig hozzászólása Ápr 15, 2021 /
 
Sziasztok! Lenne egy problémám : LG GRB 409 No Frost hűtő ami fagyaszt a hűtőtérben. Mértem, 2'C volt mikor észrevettem, utána pár hónap telt de ma reggel már fagyott a víz is... Ami még furcsa hogy a mélyhűtő részben a fagyasztott termékek (mirelit pizza) dobozán belül is fagyott vizet találtam.
Olvastam a hozzászólásokat, először megpróbálom a teljes olvasztást (2 nap) , de ha nem javul meg mi a következő lehetséges hiba? Termosztát esetleg?
Köszönöm!
(#) Joe_001 válasza sigsig hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Szia!
Két hőmérsékletre lettünk volna kíváncsi. Lent és fent. A lenti az-18°C alatt, a fenti az 2-6°C közt normális, Ha, a kiolvasztás után rendben dolgozik akkor A leolvasztó áramköreit érdemes megnézni, fűtőbetét, és klixonjai, valamint a cseppvíz cső átjárható-e tud-e azon a folyadék távozni a kompresszor tetejére. Mondjuk ezeket megnézheted most is egy ohm mérővel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2021
(#) pls válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Szia StMiklós!

Köszi a részletes leírást. Lenne még kérdésem, ha ráérsz.
Azt írod, hogy 5-10 perc között van a kiegyenlítődés ideje. Odaültem mellé, és több indulási próbálkozást megfigyeltem, 9 perc telik el két próbálkozás között. Ennyi idő kevés a kiegyenlítődéshez? Mitől tud megváltozni ez az idő az évek során? Ha kíhúzom a konnektorból mondjuk 20 percre, akkor biztos kiegyenlítődik és lehül, ezzel le tudom tesztelni hogy ez-e a bibi?

Hogyan van a motor vagy a szivattyú csapágyazva? Ha meglöködöm kézzel, a rugalmas felfüggesztés miatt mozog, és valami erős fémes zörgés hallatszik belőle, mintha a burkolathoz verődne valami benne. Ez hasonlít arra, mint amikor a szomszéd a vas terasz ajtaját nyitja, és az csúszik a betonhoz. Lehet, hogy elszállt a csapágy? Vagy nincs is csapágyazva, elindulás után a benne lévő folyadék a csapágy? (A fűtésszivattyúnk ilyen, abban is álló helyzetben megrázva zörög a forgórész, hozzáér a falához, de ahogy elkezd forogni, elemelkedik a faltól, ha van benne víz, de ha szárazon fut, akkor iszonyú zajt csap.)

Amikor működik, akkor csendben, normálisan megy, hűt rendesen.
Ha az általad leírt indulási hiba van, akkor mi a teendő? Milyen költséget jelenthet a javíttatása, mennyire tartós ez a javítás, vagy vegyek-e inkább másikat?
(#) pls válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Szia StMiklós! Még egy kérdés, ami az előbbiből kimaradt.

Tudsz arról, hogy van-evalamilyen hibakód kijelzés? Ha hosszabb időre kihúzom, akkor bedugás után villog a beltér világítása, ütemesen egy hosszú és 4 vagy 5 rövid. De néhány ajtónyitás után megszűnik, és utána már folyamatos a világítás.
Több hűtőnk volt már, de hiba kijelzéssel még nem találkoztam, és nem is hallottam róla.
(#) StMiklos válasza pls hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Szevasz!

Én kizárólag a motor indulási módozatairól írtam (a segédfázis, mint az egyfázisú motor indításához szükséges "segéd"áramkörről), amely szinte minden ilyen hűtőben ugyanaz (de nem inverteres) és nem ilyen-olyan típusú gépbe beépítve és mikrokontroller által megvalósított vezérléssel ellátva, mert az már típus/gyártó specifikus > szakszerviz. Hibajelzéseket esetleg találsz a gépkönyvben, vagy a neten.
Te most kettőt keversz:akkor amikor a sürű (pontosabban a leállást követő rövid időn belüli)
erőszakolt újraindítási kísérletre nem indul, ez az egyik állapot, a másik, amikor az előzőt sokszor kényszerítve megszólal a klixon, de már ezt is említettem.
Annak ca. 10 perc a reakcióideje...
A klixon kioldási hőmérséklete jellemzően 100-110C, a visszakapcsolási 60-65C.
Észrevetted, hogy itt is hűlni kell(ene), aminek van ideje?! Itt a lehűlés függ a környezettől, annak a hőmérsékletétől. Az egyik a kompresszor tok hőmérséklete, azt figyeli, ami még normál esetben is lehet 65C. A másik az átfolyó áramot figyelő, melegedő "tekercs". A kettőből adódik a kioldási hőmérséklet.
És még az is bekövetkezik, hogy a klixon, ha nagyon meleg állapotról kapcsol ki, ugyan visszakapcsol, de "helyből" elég magas az indulási hőmérséklet, és a következő indítási kísérletnél is kiold. Ez néhányszor ismétlődhet, amig egyszer csak azért elindul, de igencsak rossz ómen a jövőre nézve, mint korábban írtam.
"ezzel le tudom tesztelni hogy ez-e a bibi?" Ne teszteljél semmit, mert nem ismered a rendszert, csak vaktában próbálkozol, szerintem már így is meggyötörted a rendszert...
"Hogyan van a motor vagy a szivattyú csapágyazva? " Menj fel a netre, le van rajzolva.
A motor rugókra van függesztve, ha ráncigálod odaverődik az oldalához, nem szerencsés eset.
Vannak csapágyai és megoldott olajkenés "szivattyúval". Talán a net rajzon majd láthatod.
Ha kibírta "tesztelésed", ne bántsd, ne kapcsolgasd, állítsd be a hőfokot és kérlek, hagyd magára! Legfeljebb figyeld, nem beavatkozva semmibe.
Van esélyed, hogy semmi baja, amig hozzá nem nyúlsz, bár nem tudom mennyire "sértődött " meg, olvasva kérdésedet, nem kímélted tudtodon kívül.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) Baranyi J hozzászólása Ápr 30, 2021 /
 
Üdv lenne egy hűtőgép amelynek ki lett szerelve a reléje. Visszarakni nem tudom mert nem tudom a kábelek hova mennek tudnátok ebben segíteni? Liebherr hűtő amely külön kondenzátorral van ellátva.
(#) Joe_001 válasza Baranyi J hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
Szia!
A Sevice manual nem segít?
(elektrotanya.com)
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2021
(#) uniman válasza Baranyi J hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
Ha rendesebben lefotózva látható rajta néhány felirat...
(#) Joe_001 válasza uniman hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
Tök igazad van, bár a hűtó dugója fordítva is bedugható. Talán L a fekete, N a kék?
(#) pls válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Nagyon gyakran van felénk egy pillanatnyi áramszünet. Még egy másodpercig sem tart, de napjában többször is előfordult, általában reggel és este. Hét végén szinte soha. A számítógépem egy színuszos kimenetű 1000W-os szünetmentesről megy. Próbaképpen rákötöttem a hűtőszekrényt. Azóta rendesen működik. Lehet, hogy ez volt a baj? Ha igen, mi lehet a megoldás? Mégsem járathatok egy hűtőt egy nála drágább szünetmentesről tartósan. A hűtőládának, meg semmi egyébnek nincs problémája ezekkel a rövid áramkimaradásokkal. Mástól sem hallottam panaszt, igy a szolgáltatónál sem igen reklamálhatok.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2021
(#) Joe_001 válasza pls hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Szia!
Felteheted a hűtőgépet is az nincs 100 W. az 1000Wos UPS az netto 7-800W.
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 14, 2021 /
 
Szeretnék véleményeket kérni, mintegy kis "vitasarkot" indítani !

Másik lakásba költözünk, a helykihasználás miatt merült fel a kérdés...

-Szükségünk van relatíve nagy térfogatú hűtőszekrényre + fagyasztó kapacitásra.
Most kombi ~200l hűtő,+~90l fagyasztó, ÉS ~200l fagyasztó szolgál ki bennünket. Mindkét gép lassan 10 év körüli, esetleges cseréjük "belefér" a büdzsébe

Van tapasztalat, érdemes-e egy kombinált nagy kétajtós gépet megvenni (hely nem probléma), vagy maradjunk a két gép mellett ?
Második esetben kombi hűtő + fagyasztószekrény, vagy sima + fagyasztó ?

Van olyan márka vagy technológia amit szerintetek érdemes előnyben részesíteni, esetleg kerülni ?

Pl. a két külőnálló gép mellett szól a nagyobb üzembiztonság, ellene a kicsivel nagyobb fogyasztás ...
(#) Gafly válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Én maradnék a jelenlegi felállásnál, azaz kombi hűtő és külön fagyasztó.

Indoklás:
Úgyis le kell időnként olvasztani, és akkor az problémás.
Ha véletlenül nem csukja be valaki rendesen a fagyasztó ajtaját, akkor nem megy az egész kárba.
A mélyhűtőt ki lehet tenni a lakás kevésbé frekventált részébe, mostanság a konyha egyre inkább a lakótér szerves része.

Külön mélyhűtőnek én inkább ládát mint szekrényt javasolnék:
Könnyebben belefér a fél disznó, és nem esik ki ajtónyitáskor.
Nehezebb nyitva felejteni.
Nem folyik ki belőle annyira hideg.
Talán kevésbé jegesedik.
(#) csocsoszan hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Sziasztok! Kombinált hűtő/fagyasztó (no frost) beázik. Felül van a fagyasztó és a hűtőtérbe időről időre befolyik a víz. Gondolom, olyankor, amikor a leolvasztási ciklust végzi. A fagyasztóból folyhat át valahogyan. Arra tudok tippelni, hogy a cseppvíz cső, ami a kondenzvizet a kompresszorra vezeti, valahol eldugult. Megköszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
(#) peterkolto hozzászólása Máj 24, 2021 /
 
Üdvözletem,
egy kis segítséget szeretnék kérni.
Fagyasztó nem hűt igazán. Talán csak kicsit.Most maxra van állítva.
Kompresszor egész nap megy. -10 fokon van most, de az lehet a benne levő étel miatt annyi.
Mit kellene nézni rajta?
Gondolom az indító kondi elfáradása nem okoz ilyet.
4 éves a fagyasztó (no frost), csak fagyasztó.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) peterkolto válasza peterkolto hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
A hűtőközeg sem elég hideg ami kijön a kompresszorból. (tapintás alapján)
(#) StMiklos válasza peterkolto hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Szevasz!

Ventilátor működik, forgatja a levegőt?
Működik a leolvasztás? Olvadékvíz le tud folyni?
Ez már nem annyira látható: Fűtőszál nem szakadt? Bitosítéka rendben?

Üdv: StMiklos
(#) peterkolto válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Kedves Miklós,
a ventillátor már régóta nem megy.
Egy ideje elkezdett jegesedni, kb 2 hónapja tisztítottam.
(#) StMiklos válasza peterkolto hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Szevasz!

1. A hűtőtestről (elpárologtatóról) a ventilátor fújja be a hideget a hűtött térbe. Ha nem megy???
2. Az elpárologtató, mint minden hűtőtest eljegesedik, elzáródik a lamellák között a levegő útja, a hideg (fagyasztó) levegő befújása megszűnik, nem fog hűteni.
Halmazati büntetésül a ventilátor sem megy, bár most mindegy.
Mint látom több hiba is van: 1. nem megy a ventilátor.
2. Nem működik az automatikus leolvasztás, amely leolvasztja a képződött jeget.
Ehhez kellene a vezérlés, amely időnként ezt megteszi, kellene a leolvasztó fűtőszál, amelyen van egy hőbiztosíték..
Ezek közül bármelyik rossz, nem működik megfelelően.

Üdv: StMiklos
(#) peterkolto válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Kedves Miklós,
köszönöm a választ, akkor kutakodom a leolvasztó fűtőszál felé.
Tegnap újra jégtelenítettem a hűtőt, most rendesen megy. Az elért hőfok alapján gondolom.
(#) csocsoszan válasza csocsoszan hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni a beázással kapcsolatban? Köszönöm!
(#) Joe_001 válasza peterkolto hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Szia! Ha leolvasztás gondod van, nem találtad meg a hibát, és csak kiolvasztottad a hűtőt, akkor az első ciklus végén jelentkezni fog, kb két hét múlva a probléma. A pára levezető csövet is nézd meg szabadon kifolyik e a pára vize, a cső másik vége a kompresszor tetején lévő tálkába vezet. Le szokott kövesedni a végén lévő szelep, amiatt is lefagyhat, nem tud lefolyni a pára vize.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2021
(#) StMiklos válasza peterkolto hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Szevasz!

Kénytelen vagyok hosszú választ írni, többféle hibát és következményt felvázolni, tulajdonképpen leírom a rendszer alapműködését, hogy esélyed legyen javítani és "most rendesen megy" írod.
Ha nem megy a ventilátor nem lehet jó,legfeljebb átmenetileg, lehet azért nem mert belefagyott a jégbe, , de erről egy árva szó sincs, előbb azt kéne működésre bírni, következő lépcső a leolvasztás ellenőrzése.

Üdv: StMiklos
(#) dokidoki válasza csocsoszan hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Helló. Már csütörtökön is írtam volna, de inkább nem tettem, és talán most sem kellene...
A távolbalátó varázsgömböt és a messzeható v.pálcát letiltották az a tudjukik.. Meg amúgysem etikus.
Hogyanis lehetne segíteni ha nem tudunk semmit, még a gép típusát sem írod le. Meg elég általános jelenség a dugulás, itten betűkkel nem lehet harcolni ellene. Nálad van minden aduász, segíteni úgy lehetne, ha valaki beugrana hozzád, és megnézné és tenne valamit vele ...
(#) peterkolto válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Kedves Miklós,
a párologtató részt még nem tudtam rendesen szétszedni, minden le van védve takarólemezekkel.
Persze a fagyasztó dugig van és nem tudom hova rakni az ételt.
Most veszek egy másik fagyasztót és akkor tudom jobban szétszedni a gépet.
Annyit vettem észre, hogy szép lassan "esik" a hőmérséklet a fagyasztóban.
Egy nap alatt 2 fokkal melegebb lett.
A méréseket elvégzem és referálok.
És köszönöm Joe-nak is a tanácsot!
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2021
(#) Joe_001 válasza peterkolto hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Én vettem jégakkukat, a patikában, és arra az időre amíg kiolvasztok sebész öcsémtől kapott általuk még használatlan szervdonor hungarocell dobozokba pakolok. Találékony a magyar!
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2021
(#) Joe_001 válasza peterkolto hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Ja, hajszárítóval gyorsíthatod a leolvasztást, a burkolatnak is jobb leszedni, ha lágyabb, nem törik, reped.
(#) csocsoszan válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Kedves dokidoki!
Köszönöm a válaszod! Bénáztam, elnézést! A típusa: Whirlpool arc 4170 IX, 2010-es gyártású.
Mellékelem a robbantott ábrát és egy képet, hogy honnan csöpög.
A hőmérséklettel nincs gond sem a fagyasztóban, sem a hűtőben.
(#) csocsoszan hozzászólása Máj 31, 2021 /
 
Kedves Fórumozók!
Senkinek nincs ötlete? Ilyenekre gondoltam, mint pl. olvasszam le, hátha jégdugó van a csőben, vagy egy puha drótot próbáljak meg bedugni a csőbe, vagy valami típushiba az ilyen hűtőknél, ami ezt okozhatja, stb. Esetleg tudnátok ajánlani szerelőt? Bp. Corvin negyed. Köszönöm!
(#) kaqkk válasza csocsoszan hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Mindkét dolog megoldható amit írtál és már régen megtehetted volna , még annyit hozzáfűznék hogy némelyik hűtőnél a kifolyón vagy egy gumi szelep ami képes leragadni és ilyen hibát produkálni .
Következő: »»   265 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem