Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   92 / 131
(#) Sipi68 hozzászólása Ápr 17, 2021 /
 
Lekötöttem.mMár csak az esőre várok!Hol lehet zárlatos?Maga a lámpa vagy kábel?
(#) SzilCsong válasza Sipi68 hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Ha belenézel, megkapod a választ
(#) Sipi68 hozzászólása Ápr 17, 2021 /
 
Már volt ilyen belenéztem!Most nem esik és bizti csere után működik!
(#) SzilCsong válasza Sipi68 hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Azért írtam, a villogólámpát, mert tulókapunál nem jellemző a motorbeázás, de mivel nem látom, föltételezem, hogy nem burkolat nélkül használod, a villogó lámpa kábele, hacsak valamelyik fém átvezetés nem dörzsölte ki ,akkor az is pipa, mert miért pont esőbe verné a biztit... Marad a lámpa.
(#) Sipi68 hozzászólása Ápr 17, 2021 /
 
Köszönöm .Akkor marad a lámpa lekötve és remélem esőnél kiderül!
(#) bajuszvas válasza Sipi68 hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Vezérlést kivenni átbogarászni, esős időben! Honnan kaphat vizet, párát! Tömítés rendben van e a dobozban?
(#) Sipi68 hozzászólása Ápr 19, 2021 /
 
A lámpa lekötve. Tegnap óta esik. Kapu működik.Lámpa lesz!
(#) Feketel hozzászólása Ápr 19, 2021 /
 
Somfy kapumozgató motorral nem boldogulok. A tanulási folyamat (lassú csukás-nyitás) nem megy végig. adott helyeken megáll. Kezdhetjük előről, de végezni vele nem lehet. Reseteltük, feszültségmentesítettük, újra programoztuk a távirányítóhoz nem jutunk vele előrébb.
Köszönöm ha tudsz segíteni!
(#) uniman válasza Feketel hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Hello! Most látom, hogy moderátori "áthelyezés" miatt lemaradt a a precízen megnevezett kapu típusod!:
Somfy Elixo Optimo 24V RTS Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) SzilCsong válasza Feketel hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Szorul a kapu azon a ponton (tipp)
(#) djkoxi válasza djkoxi hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
A tekercselő cég megtekercselte a szakadt Beninca motort. Sebessége, hangja mint a gyári. 10500 Ft volt.
(#) hzsiga hozzászólása Máj 13, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek. Egy 220V-os motor bekötésében kérnék segítséget. Valaki hátha találkozott már ilyen motorral ami egy kapunyitó motor. A segítséget előre is köszönöm.
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Nem "220V-os"....hanem 230V van ráírva!
Ha beírod a gugliba a típusát, akkor számtalan találatot mutat a bekötéséről.
Nem mellesleg, van a kapunyitóknak külön fóruma! Azokban találsz útmutatást egy kapunyitó motor kivezetéseinek beazonosításáról/beüzemeléséről.
Például ez...
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2021
(#) hzsiga válasza uniman hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Szia. Bocsi igazad van a feszültséggel kapcsolatban. A Google-ba már kerestem de nem kaptam segítséget lehet, hogy nem jól keresem.
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Egy képrészletet csatolok. A kivezetéseket neked kell kimérned: A középkivetéshez (W/com) képest egyforma ellenásértékeket kéne mérned az "U" és "V" vezetékvégeken. Ezekre kell kötni a 8µF-os kondenzátort. W+U vagy a másik forgásirányra a W+V-re kell kapcsolni a 230V-ot...
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2021

motor1.JPG
    
(#) hzsiga válasza uniman hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) hzsiga válasza uniman hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Szia uniman. A belinkelt kép a bekötésről jó a motor működik. Most már csak a hibát kell megtalálni mert amikor az elektronokával van vezérelve szakaszosan működőt vagy meg állt. Lehet valami forrasztási hiba vagy relé, vezetékek csatlakoztatásánál valamilyen érintkezési hiba.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2021
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
A vezérlés típusát nem írtad le...anélkül?
(#) bajuszvas válasza hzsiga hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Kondikat kimérni és ha értéken aluli, akkor cserélni. Valószínű ez lesz a probléma.
Az egység, egy pár silver nyitómotor lehet, a vezérlés pedig egy E2 régebbi elődjének tűnik. Ilyesmi lehet A rángatózást a rossz geometria is okozhatja!
(#) JZoli hozzászólása Máj 17, 2021 /
 
Van egy kétszárnyú kapuja az egyik haveromnál. Kb egy éve fel lett szerelve rá kapunyitó motor. Ezek igazából jól működnek, de az egyikkel van egy olyan gond, hogy záráskor a szárny kb 80 cm-es "ugrással indít, utána meg 30-40 cm-es darabon oda-vissza leng mire elkezd rendesen csukódni. Mi okozhatja ezt az ugrást. A kapuszárny kb 30 kg lehet és kovácsoltvas formára hajaz, tehát nincs nagy ellenállása. Hajtómű nélkül simán nagyon könnyen működik, sőt, ha nagyobb lendülettel nyitják, félig vissza is csukódik. A hajtómű látszólag lineárisan megy leszámítva a kapuszárny ráhatását.
(#) uniman válasza JZoli hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Először is a motorok típusát meg kéne adnod + képet a felszerelési pontokról.
Bizonyára a motor(ok) nem jó helyre lettek felszerelve. Ugyanis minden motornál elő van írva bizonyos "geometria". Ha a régi kapu esetében, ha nincs elég hely erre, akkor ez lesz az eredmény. Ezenkívül a forgáspontok kopása/kotyogása is okozhatja...
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021

geometria.JPG
    
(#) JZoli válasza uniman hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Megnézem a motorok típusát, és megírom.
(#) uniman válasza JZoli hozzászólására (») Máj 17, 2021 / 1
 
Meg mérd meg a kapu forgáspont, meg a motor rögzítési pontjainak a távolságát. Bizonyára ezek kisebbek(rövidebbek) lesznek az előírtnál...a kapupillérnél az A, B, D méretek.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021

A_B_D.JPG
    
(#) SzilCsong válasza JZoli hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Az Uniman által feltöltött képen az A túl kicsi (valószínűleg) akkor csinál ilyet, nyilván a szomszéd fala erős kompromisszum. sajna ezzel később lesznek gondok, mert induláskor nagy a sebesség, de kicsi a nyomaték, tehát előfordulhat, hogy nem fog visszacsukni, ill visszanyit, ha túlterhelést érzékel a vezérlés, főleg majd télen.
Valamit alakítani kell rajta.
(#) JZoli válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ez érdekes, mert a kapu forgáspontja és a motor forgáspontja a hozzáadott lemezzel sokkal nagyobb volt, így nem is akart kinyitni. Lett hozzá csináltatva egy másik tartólemez amivel az "A"-val jelölt szakasz kisebb lett így nyílik, de van ez a darabos indulás. Viszont mindkét szárnyon egyforma a távolság, de a másik szárnnyal ilyen gond nincs, az simán megy ahogy kell. A
szomszéd faláig még van egy darabon kerítés is, tehát hely volna. n arra gondoltam, hogy több mint 90 fok a nyitási szög, és ez miatt lehet ez a dolog vele.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) pipi válasza JZoli hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Hali!
Ki kellene zárni a motor/elektronika hibát.
próbaképp
1. Motorokat felcserélni
2. elektronikán a 2 motort bekötést felcserélni.
Ha egyik sem viszi magával a hibát, lehet agyalni a mechanikán
(#) JZoli válasza pipi hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Én is erre gondoltam első lépésként. Nem tudom meg lehet-e oldani, mert a motorok aszimmetrikusak, de ha nem esik egyik nap megpróbáljuk. Azért mindenkinek köszönöm a segítő szándékot.
(#) SzilCsong válasza JZoli hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Na jó, de mégis mennyi az "A" centibe?
Abba gondolj bele, ha az A Nagyon kicsi, záráskor induláskor, egy elég komoly gyorsító áttétel képződik, ami folyamatosan csökken, tehát meglendíti és mivel van van holtjátéka a rendszernek, gyakorlatilag megelőzi azt a sebességet amivel lassul.
Méretezésbe lesz hiba, ne is keress mást!, Ha meg asszimetrikus a kapu, ezek szerint ez lehet a nagyobbik szárny, a kicsi szárnynál is lehet ugyanez a probléma, de mivel kisebb nem lehet észre venni, mert nincs akkora lendítő ereje.
(#) JZoli válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Szia! A kapu szimmetrikus, az eső miatt nem mentem el megmérni, de kb 15-20 cm körül lehet, de mint írtam először az eredeti hozzá való felfogatással nem is működött, mert még több volt ez az "A" távolság. A kapu forgáspontja elég messze lett az oszloptól. Vagy egy napi kísérletezésbe került, mire sikerült olyan pontot találni ahonnan nyitottak rendesen a motorok.Ez a távolság a két kapunál most azonos, de a nyitással nincs is gond, a csukásindulásnál viszont (szemből nézve) bal szárny csapódik, meg lengéseket végez. Nem ez az első kapu amire nyitószettet tettünk, de még ilyennel nem találkoztam.
(#) 444Tibi válasza JZoli hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Talá buta ötlet de nincs más tippem,
a belső orsó, meghajtás kottyan, lötyög, valami ugrik egy kicsit, pár mm-ert és ez a szárnyon már több 10 centi.
Következő: »»   92 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem