Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   104 / 125
(#) proba válasza Pálos István hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Szivesen.
(#) SzoleTM hozzászólása Ápr 21, 2021 /
 
Sziasztok!

Okoztam egy jo kis fejtorest, ebbe szeretnelek.bevonni titeket.

Adott egy Junkers ZW 20 tipusu kombikazan. Futest es melegvizet ad(ott).
Egy hirtelen otlettol vezerelve gondoltam kicserelem a a Computherm Q7et egy okos termosztatra (Xiaomi Heatcold Smart Thermostat, tapot bekotottem neki kulon, 1.es kep)), mert ugyis automatizalom az egesz mindenseget, adjunk a termosztatnak is egyet.
Leszereltem a Q7-et, 1-es kapcson fekete vezetek, 2-es barna. Ok.
Wifi termosztat (2.kep) leirasa alapjan gondoltam, akkor barna az N kapcsba, fekete az NO kapcsba.
Nem mukodott, nem kapott aramot a kazan, orlangot se tartotta meg, se szikra.
Ment a barna az NO-ba (NC- be is mukodik), fekete az N-be, kapott aramot, melegvizre kapcsolt, szuper. Futes semmi.
Akkor vissza a Q7. Ugyanugy visszakotottem ahogy volt, nem kap aramot a kazan. Reset, akkor se.

Jelenleg a mukodokepes bekotessel van fenn az uj, hogy legalabb melegviz legyen...Tudtok segiteni?

Koszonom.
(#) pongiii válasza SzoleTM hozzászólására (») Ápr 21, 2021 / 1
 
Szia!

Én a 3-as és 4-es pontra kötöttem volna a kazánt, mert a Q7-ben is egy potenciál független kimeneted van. A wifi termosztátnál 230V megy ki az NO, illetve az NC-n felváltva. Idegen feszültséget nem szoktunk ráküldeni a kazánra.
(#) SzoleTM válasza pongiii hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Szia Pongiii!

Koszonom a valaszt, akkor ezekszerint a ha a kazant atdobom a water pump csatikba, akkor mennie kellene a sztorinak?
(kontar vagyok, ez szerintem mar az elso bejegyzesnel is latszott).

Nagyon koszonom ha szansz ram meg egy kis idot!
(#) SzoleTM válasza SzoleTM hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Megprobaltam, igy sajnos nem kap aramot a kazan, nincs szikra:/
(#) pongiii válasza SzoleTM hozzászólására (») Ápr 21, 2021 / 1
 
A computherm termosztátnál milyen pontokra volt kötve a 2 vezeték? Ha COM és NO, akkor ennél a wifi termosztátnál a 3-as 4-es pont egyezik meg vele. Ha így sem megy, akkor elképzelhető, hogy az előbbi 230V, ami rá került a kazánra okozott valamilyen gondot. Próbáld meg visszakötni a Q7 termosztátot megnézni, hogy azzal működik-e még a kazán
(#) SzoleTM válasza pongiii hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Igen a com es no pontokra volt kotve.
Megneztem, nem kap aramot a Q7-tol...akkor elcsesztem a kazant valszeg..
De erdekes, mert a melegvizet, ha a fenti bekotessel van a wifis cucc, akkor viszi, csak a futest nem...gondolom a futesvezerlot csapta meg a 230v...
(#) SzoleTM válasza SzoleTM hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Viszont azt nem ertem, hogy ha a Q7 csak akkor zarja a relet, amikor futesigenyt ad a kazannak, akkor hogy tudja arammal ellatni a kazant a szikrahoz? ( lehet hulye kerdes)
(#) pongiii válasza SzoleTM hozzászólására (») Ápr 21, 2021 / 1
 
A kazán nem innen kapja a feszt, az vagy be van dugva konnektorba, vagy fixre valami védelemmel. Ezzel a két ponttal semmi mást nem csinálsz, csak megmondod a kazánnak, hogy fűtsön.
(#) SzoleTM válasza pongiii hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Ja eeertem! Igen, be van dugva konnektorba, meg a konnektor alatt be van kotve rgy vezetek meg a kazanbol (gondolom akkor az az, ami itt fent kijon a falbol).
Hm, akkor ha 230-cal megkinalta azt a vezerloegyseget a wifis cucc, akkor az annyi volt...
Lanyalom, de remelem csak az olvadobizti ment el benne( ha jol emlekszem van ketto beiktatva a kazanba).
Holnap jon a szerelo, felek, mi lesz a vege....de hat aki nem ert hozza, minek cseszteti...

Koszi Pongiii megegyszer!!!!
(#) coreduo válasza moele hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Szia az rövid zár micsoda nem tudod véletlenül.
(#) moele válasza coreduo hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Szia !
A rövidzár annyit jelent, hogy ha pl.: A és B pontot egyszerűen összekötöd, vagyis az A-B pont között nem fog feszültség esni (ugyanaz lesz a potenciáljuk), és az ott folyó áramot az áramkör többi része fogja meghatározni.
(#) bobe hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Segítséget szeretnék kérni. Adott ez a szett. A vevő bekapcsol a kék lámpa kigyullad, de néhány másodperc után kikapcsol. Mi lehet a baj? Köszönöm ha valaki segíteni tud.
(#) uniman válasza bobe hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Csak úgy "magától"?
A "kéket" az A/M gomb megnyomásával lehet ki-be kapcsolgatni.
A "vevő", mikor az "adó" jelez, akkor a piros ledet kapcsolja be
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2021
(#) moele válasza bobe hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
A "MANUAL" gomb megnyomása leválasztja a termosztátot a vevőegységről
és a vevőegységhez csatlakoztatott kazán csak kézi vezérléssel, minden
hőfokellenőrzés nélkül kapcsolható be ill. ki. A zöld LED folyamatos világítása a
"MANUAL" állapotot jelzi. Az "M/A" gomb megnyomása kapcsolja be ill. ki a
kazánt. (Bekapcsolt állapotban a piros LED világít.) A "MANUAL" gomb újbóli
megnyomása visszaállítja a termosztát működést (a zöld LED kialszik).
(#) uniman válasza moele hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Bocsi...én úgy tudom "kék LED" van a Q8RF vevőjében. (Az enyémben tuti!)
(#) moele válasza uniman hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Igazad van, a Q7RF-ben van a "zöld LED" a Q8RF-ben "kék LED" van, de a funkció ugyan az.
(#) LazaHunter hozzászólása Aug 27, 2021 /
 
Sziasztok,
Nem biztos, hogy a legjobb topicban járok, de kérdeznék.

A régi turbós kombi kazános rendszert (ki/be kapcsolós vezérléssel) most cseréltük le kondenzációs kazánra (Remeha Tzerra Ace 28C) + Evohome rendszer (wifi-s központ + 4 motoros radiátor szelep fej) + OpenTherm-es vezérlés.

A kazán gépkönyvéből azt már kinéztem, hogy hiába állítom be a kazánon kézzel a fűtés előremenő víz hőmérsékletét pl 60 fokra, az openthermes vezérlésnek köszönhetően ezt a rendszer a szükséges teljesítmény igény alapján maga kezeli - így a tesztek alkalmával volt, hogy 60 fok főlé is ment ...

Viszont a használati melegvízet is beállítottam 45 fokra, ami vonatkozásában nem ír befolyásoló tényezőt a gépkönyv, mégis mikor kinyitom a meleg vizet, simán azt írja a kazán, hogy 60 fokig fel van melegítve.

Van már valakinek hasonló openthermes rendszere? A használati melegvizet sem tudom ilyenkor manuálisan szabályozni?

Köszi
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2021
(#) desolator31 hozzászólása Okt 4, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy kis tanácsot kérnék. Ősrégi fűtésrendszerünket korszerüsítjük, de egy része (régi csövezés) sajna megmarad. Nem anyagi okai vannak, hanem a teljes házat ill. tényleg egy nagy részét szét kellett volna verni és mivel kisgyerekkel lakunk benn, ezt nem tudtuk bevállalni.
A helyzet: a kazán egy Bosch Condens 7000W kazán ami egy hőcserélőt fűt. Erről a hőcserélőről megy egy kevert rendszer amiben két kör egy padlófűtés és egy radiátoros kör van.
A gáz és fűtésszerelőm mindenképpen hőcserélőt akart betenni. a Két kört külön hajtja egy -egy szivattyú.
A termosztát egy Q8RF Computherm. A vezérlés pedig kapcsolgatósra van bekötve ha a padlófűtésnek mennie akkor a padlófűtés zóna indítja (megrelézve) a szivattyút és a kazánt, ha a radiátoros, akkor ugyanez csak a radiátor körrel. Viszont nekem ez a kapcsolgatós rendszer nem tetszik viszont így hogy szivattyúkat is kell kapcsolnom a kazánon kívül ill. azt vezérleni nem tudom hogy a bosch saját termosztátvezérlői meg tudják-e ezt oldani. Amit olvastam eddig aszerint nekem gyanús hogy nem.
Nem akarom szidni a Boscht-t de a termosztátvezérlőik leírásai nem éppen bőbeszédűek....
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) zoszka válasza desolator31 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Idézet:
„Nem akarom szidni a Boscht-t de a termosztátvezérlőik leírásai nem éppen bőbeszédűek....”

A Bosch "bus" kommunikációt használ. Nem a termosztáthoz tartozik vezérlő, hanem a vezérlőkhöz, készülékekhez (MM modul) tartoznak a termosztátok.
Az igényedre van megoldása a gyártónak, bár nem nevezném olcsónak.
(#) Poldy hozzászólása Okt 4, 2021 /
 
Sziasztok,

Én is Fég cirkó régi termosztátját cserélném.
Az új pedig egy moes gc wifi thermosztat. Az itteni leírások szerint bekötöttem, a képen mellékelt módon. De sajnos, bár kattan, de nem kapcsolja a kazánt. Tudnátok segíteni mit rontottam el!
Köszi
(#) Inhouse válasza Poldy hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Ahogy látom a rajzon a fázis a jobb szélső, 4. pontra kell kötni, te oda a kék vezetéket kötötted (a termosztátnak mindegy a fázis pozíciója egyébként, de miért nem a rajz szerint van a bekötésed?) és ezt fűzted át a kapcsolt pontra, így a termosztát is azt kapcsol. Így viszont a kazán kap nullát helyben és egy kapcsolt nullát a termosztáttól. Már ha színhelyes a vezetéked bekötése. Egy fázisceruzával leellenőrizheted.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) desolator31 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Az én kazánom egy eredetileg Junkers kazán ZSBR-28..... ez egy régi elektronikájú kazán ami még az úgynevezett 1-2-4 típusú termosztát bemenettel rendelkezik. Ezt egyébként le lehet koppintani, de nem ez a problémám, hanem a leválasztott rendszer.
Van erre ugyan egy standard bosch vezrélés ha mindent megveszek hozzá kb 200 e HUF.... Hááááát
(#) Poldy válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Igen, most leellenőríztem újra, mert még tavaly próbálkoztam vele utoljára. Tehát a kék nálam a fázis, ez sajnos így volt a falban. Csatolom a képet a régi termosztát bekötésről is, ami most működik.
(#) uniman válasza Poldy hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Rengetegszer foglakoztunk itt a fórumom ezzel a termosztáttal! pl.: Bővebben: Link
Fedelének a belsejében a bekötése!
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) Poldy válasza uniman hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Szia, nekem nem is a régivel van most problémám, hanem pont ezt szeretném lecserélni, lásd (hé, 18:03)
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) Inhouse válasza Poldy hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Ez az új termosztát is csak annyit csinál, mint az előző, összezár 2 pontot. Mérni kéne, mert a színek amúgy sem mérvadók, hát még nálad, ahol a kéken jön a fázis...vagy nem!
Ha ez az utóbbi kép a tiedről volt, akkor ott a kék a nulla, a barna a fázis és zöld/sárga a kapcsolt fázis, mint minden "rendes" helyen, tehát mégis az van, amit én írtam.
Nincs otthon fázisceruzád?
(#) Poldy válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Ha kikötöm az összes vezetéket, akkor csak a kékben van fázis.
(#) proba válasza Poldy hozzászólására (») Okt 5, 2021 / 1
 
A kazán konnektorral csatlakozik a hálózatra? , ha igen, nem mérvadó a fázis nulla helye. dugd be fordítva, s minden borul...
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) Poldy válasza proba hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Igen, egy régebbi Fég cirkó.
Következő: »»   104 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem