Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   269 / 287
(#) kila válasza deak francis hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Köszi, de engem a fentebb említett trafó érdekelne, ahol a darlington bázisára megy a harmadik visszacsatoló tekercs, -a Meissner osszcillátor L1,L2,L3-tekercs menetszáma, bekötés kezdet, vég.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) KissAttila válasza deak francis hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Azt sem tudom, hogy mit írjak.
A helyzet nem változott, a felvett áram pontosabban 0,8A-el kezdődik, majd lemegy ahogy már írtam.
A 33k ohmos kihelyetesítettem ahogy a rajzban van. Eredmény annyi, hogy az áramot tudom emelni, de csökkenteni nem.
Az este rátettem a hütőt a tranzisztorra és hagytam 1/2 órát működni, így langyos lett.
(#) deak francis válasza KissAttila hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Szia.
Próbáld BUT11-EL.
(#) KissAttila hozzászólása Márc 6, 2021 /
 
Ha alaposan megforgattam volna a vill. pásztor dobozát sok pötyögtetéstől mentettem volna meg magamat.
(#) bicelli hozzászólása Márc 16, 2021 /
 
Tisztelt Elektronikai Szakik !
Abszolút hozzá nem értőként kérnék szakmai ötletet egy régi problémám megoldásához.
Családi házunk udvarán évek óta birkózok a kóbormacskák kártételével.
Vettem ultrahangos riasztót, de nem igazán hatékony.
Évekkel ezelőtt láttam egy elég durva megoldást, egyszerűen 220V-os lépésfeszültséget felhasználva, de az a megoldás nem igazán riasztó.
Egy mellékelt rajz szerinti taposó lapot helyezve a macskák útvonalára, megfelelő villanypásztort rákötve talán eredményes riasztást lehetne elérni. Előbb-utóbb két ellentétes pólusra lép a macska.
Azt gondolom, hogy "normál" villanypásztort mégsem lehet rákötni, mert itt nincs föld ellenállás a két pólus között.
Szeretnék megoldásra szakmai javaslatot kérni. Köszönettel: Bóka I
(#) ONKYOS válasza lali hozzászólására (») Márc 18, 2021 /
 
üdv,, ezt az egyszerű 555-Ic, vel vezèrelt panelt, èn is megcsináltam, anno But12A, vel(sajnos ezt már nem gyártjàk), ès Etd39, impulzus trafóval,, ès hosszú èveken át üzemelt,,, tèlen nyáron,. 10,5V-tápról,..
(#) dizi hozzászólása Ápr 9, 2021 /
 
Találtam egy villanypásztor hirdetést a Jófogáson.
Az ürge Valami MAKRAI trafót emleget és nem autó gy trafót..
Ezek szerint a makrai gyártana speckó trafót erre a célra, vagy emberünk fogott egy tetszőleges pld 12/230Voltos trafót és azt használja kimenő trafó gyanánt?
Mi erről a vélemény életképes lehet ez vagy felejtős?
(#) erdgab válasza dizi hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Valahol a fórumon már volt róla szó....
Úgy emlékszem,hogy fogott egy tetszőleges trafót és azt használta kimenönek.
(#) istvancs hozzászólása Ápr 12, 2021 /
 
Sziasztok!

Tud valaki olyan boltot ahol villanypásztorhoz való trafót tudnék vásárolni?
Konkrétan egy AKO DUO power X1000 készülék trafójára vagy helyettesítőjére volna szükségem.
(#) nagyg282 válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Szia !
Sehol nem fogsz találni ilyen boltot,keresd freboys-t ő gyárt akár egyedit is nem rég tőle remdeltem és megvoltam elégedve !
(#) fleta válasza nagyg282 hozzászólására (») Ápr 13, 2021 /
 
Freboys itt a HEen fleta néven van regisztrálva.
(#) Remci hozzászólása Ápr 20, 2021 /
 
Üdv!
Ma kaptam két csodát javításra. Mondjuk az elsőről már volt szó, a másodikat még nem láttam. De érdemes megcsodálni rajta a hivatalosnak tűnő matricákat
(#) TAttila77 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 20, 2021 / 1
 
Gyönyörűséges egy darab, Yunoszty tv táptrafója a nagyfesz. trafó. Nem semmi. Bár én se csodálkozok már semmin se. Ettől cifrábbat is láttam már.
Három évvel ezelőtt olyan villanypásztort hoztak, amiben egy két BC tranyóval eszkábált villogó áramkör volt és fél ága meghajtott egy 500db 1N4007 és temérdek 100u/25V kis elkókból álló sokszorozót. Ez komám bele volt karikába tekerve egy olajos kanna műanyag palástjából összegányolt trapéz alakú kis lapos dobozkába. A sokszorozó vége volt a kimenet, ennyi volt az egész kócerály. Lehet Mekk Mester eszkábálta a Futrinkaí utcábamn.
Na ennek belseje láttán kiugrott a szemem.
(#) Remci válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Az elsőn csak ki kell cserélni a trafót egy gyújtótrafóra és működik. A második az érdekes. Azt még nem néztem meg tüzetesebben,de az a sok leszigeteletlen forrasztás...
A tirisztor is elszállt mint a győzelmi zászló.
(#) Kinka István válasza Remci hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Ezt valami állatvédő szervezet gyárthatja, hiszen 1:9 a működés:szünet aránya.
A 9 perc alatt sok állat kimehet a szabad világba.
(#) TAttila77 válasza Kinka István hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Újhullámos szelektív ketyere.
(#) deak francis válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Szia. Ilyen volt??
(#) TAttila77 válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Valami ilyesféle izé lehetett.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2021
(#) engineerman válasza Kinka István hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Az a matrica valamiről leszedett.. De az fix hogy nem villanypásztoré

Output: 240VA 30V egyen...

De "szép" darab az egyszer biztos
(#) Remci válasza engineerman hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Igen, én is próbáltam rákeresni hogy miről vehették le,de nem jártam eredménnyel. Viszont az a lMakrai leválasztó trafó tetszik, a neten beírtam az adatait, de annál se volt sikerem. 1-2 db jó lenne.
(#) engineerman válasza Remci hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Szia.

Zoli már nem gyártja, de a LOMEX nél vettem legutóbb, nem volt túl drága.

Bővebben: Link

Sajnos ugy tűnik már nekik sincs
(#) Remci válasza engineerman hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Szia!

Köszönöm. Kár hogy már nem kapható
(#) gyula84 válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Hello lehet hülye kérdés, de csak fazékmagos trafót lehet itt alkalmazni?
(#) engineerman válasza gyula84 hozzászólására (») Ápr 25, 2021 / 2
 
TAttila77 bocsánat hogy megelőzlek a válasszal.

Nem feltétlenül! sima EE30as ferittrafóval is meg tudod csinálni.
Primer: 24 menet 0,7 CuZZ
Szekulnder: 250 menet 0,3 CuZZ
A vasak közti légrés 0.1 mm ( cellux )

A primer szekunder közt 1 réteg kapton szalag szigetelés elegendő.
A szekundert nem kell feltétlenül menet menet mellé tekerni. Lehet "trehány tekercselés is

Az EE 30 as vas Al értéke szinte lényegtelen. De kisérletezhetsz PC tápből bontott trafókkal is. A szétszedésük nehézkesnek tűnik, de nem az. Kiforrasztás után tedd vizbe és forrald kb 5 percig.. A hőtágulás eltérések miatt simán szétjön még a legdurvábban lakkozott/ ragasztott is.

Ha kell visszacsatolás az önrezgő oszcillátorhoz, akkor az 4-5 menet forditott fázissal bekötve
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
(#) TAttila77 válasza gyula84 hozzászólására (») Ápr 25, 2021 / 2
 
Engineerman tökéletesen leírta. Hála neki.
(#) gyula84 válasza engineerman hozzászólására (») Ápr 25, 2021 / 1
 
köszi a választ pc-táp lesz a padláson
(#) engineerman válasza gyula84 hozzászólására (») Ápr 25, 2021 / 1
 
Akkor menni fog. EE 40 nél már változtathatsz a primer menetszámon és a szekunderen is ( növelheted arányosan ) Így a trafód kimeneti feszültsége is nagyobb lesz. El lehet érni elméletben a 650-800 V ot is. De akkor már a szigetelésekre ügyelni kell. Ilyen esetben célszerű lakkozni a tekercseket. ( a kész trafót lakkba áztatod pár percig aztán hagyon szépen lecsöpögni a felelsleget. Ahol kritikus ott ugy is bennmarad a lakk..
(#) engineerman válasza gyula84 hozzászólására (») Ápr 25, 2021 / 1
 
Ez például a Horizont A50 es trafója ( 4,7 Joule-os) Nemrégiben került hozzám javításra. Itt is EE 30as ferrit trafót használt a gyártó. Német precizitás ide vagy oda, de a lakkozást ők is mártogatással oldják meg ( mint ahogy a képen is látszik )

A50.JPG
    
(#) gyula84 válasza engineerman hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
pár pásztort javítottam már én is általában a kimenőtrafó volt a hiba (átütött belül), gyárinál is ahhoz lehetett venni pótalkatrészt kb 35 ezer volt a trafó , itt mi volt a hiba?
(#) TAttila77 válasza gyula84 hozzászólására (») Ápr 26, 2021 / 1
 
Üdv. Már ha kimenőtrafója van is. Nézd meg visszább milyen borzadály villanypásztorról írtam. Olyannal nem hiszem, hogy találkoztál, de ne is találkozz vele szerintem. Elrettentő példaként írtam róla.
Következő: »»   269 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem