Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tablet PC javítások
Lapozás: OK   38 / 40
(#) Kovidivi válasza Lezli46 hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Régen megoldható volt az alkalmazások tárolása az SD kártyán. manapság nem találkoztam ilyen lehetőséggel. Ha te sem találsz ilyet, akkor sajnos a bővítéssel nem leszel előrébb, csak a médiafájlok lesznek az SD kártyára másolhatóak. Ha pl. a beépített kamera ezt nem támogatja, akkor külső alkalmazást kell telepítened, ahol a mentés helye kiválasztható. 2GB nem elég sokra, már az Android elfoglalja a nagy részét.
(#) Lezli46 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Gyakorlatilag ez most tablet tipusfüggő., ??? hogy esetleg külső microSD - ről lehessen programot futtatni?? Miután oda lehetett másolni egyáltalán?? És hogy áll ez speciel az én tabletommal?? Ugymond "egyesiteni" a belső tárhelyet az utólagos micró SD- vel???

U.I: 2GB a szabad-- 16GB eredeti belső tárhely

Köszi a választ

üdv Laci
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2020
(#) Kovidivi válasza Lezli46 hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Szerintem inkább csak Android verzió függő. Az Android verziója viszont tablettípus függő, az olcsó kínai tabletekhez frissítés se mindig érkezik, és marad a gyári Android éveken keresztül.
Egyesíteni nem lehetséges a két tárhelyet!
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2020
(#) SzervízMacska válasza Lezli46 hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Nem létezik egyesítés, a memóriakártya egy külön meghajtót képez. Egyébként rendszer függő alapjában, de magának a programnak is támogatnia kell a kártyáról való futtatást. Emlékeim szerint ehhez először is rootolni kell az eszközt, mert a programok áthelyezése, vagy egy olyan külső segédprogram, amivel át lehet helyezni, megkívánja a root jogosultságot. De azzal is számolni kell, hogy a memóriakártyák nagyságrenddel lassabbak a beépített flash tárhelynél, ezért is bukhat a történet...
(#) Lezli46 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Samsung Galaxi 2006 TAB A 16GB SM-T585 tárhelybővitési gyötrelmek...

Tehát a telepitendő Launch programnak alapból támogatni kell a kártyáról való futtatást?
Ez akkor derül ki csak ha megvan probálva?
Micro SD megfelelö gyorsaságával ugyanez a helyzet? Spec gyors Kártya kellene? Diagnosztikai autosprogram+ Max videónézés...., semmi játék.
Értem , hogy a rootolás az a kiindulási alap--- butuska kérdés: esetleges veszélyei- hátrányai? Laikusként kérdem..,
Ha cikis ez külső kártyás történet., akkor a futtatáshoz kell vennem egy 10.1 32GB 2G tablet- t.., Pl Lenovot.? , használt is jó volna..,, valami jó tipp ez ügyben?
Ezer bocs a sok láma kérdésért...

Köszi a válaszaitokat!
(#) Lezli46 válasza Lezli46 hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Igazi lépcsőházi gondolkodóként engedjetek meg egy utolsó de fontos kérdést:

Ha rootolva lenne és müködne ez a külsö micro SD - s futtatás.., gyakorlatban azt jelentené, hogy erröl csak az ide telepitett diagnosztikai autosprogram futna, és minden egyébb maradna a régiben??? Semmi más program stb nem lenne idetelepitve ugyanis!!!

Tehát ha kivenném a külső kártyát ugyanugy múködne minden tovább???
(#) SzervízMacska válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Én hibáztam, mert amiről írtam, az egy laptop. (2015-ös macbook pro) Aznap volt a pc-s topicban is hozzászólás, csak nem tűnt fel, hogy már a tabletes oldalon vagyok. Szétszedni nem szeretném, mert ehhez alkatrészt magánszemély nem nagyon kap szerintem. Ha esetleg újra kezdi, akkor élek a 6 hónap garanciával, és csak utána kezdem majd nézegetni. Amúgy is csereérett lassan...
(#) Chipmunk1960 válasza Lezli46 hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Szia, Itt az a kérdés melyik Android van rajta, vagy frissíthető-e újabbra. A régiek nem tudják még "összefűzni" a belső, és az Sd memóriát.
(#) Lezli46 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Android 8.1.0 van rajta...., esélyek ???

Köszi és üdv
Laci
(#) 13_Balu50 hozzászólása Szept 5, 2020 /
 
Sziasztok!
A ConCorde tab ray 8 GB S/N: tablet bekapcsoláskor csak a ConCorde feliratig jut el. A reset gomb sem segít ugyan ez van akkor is. Gondolom frissiteni kéne az android rendszert, de a laptop nem látja a tablatet,amig annak a rendszere fel nem áll. Sd kártya foglalat van benne, nem tudom arról indulna-e, azt sem tudom milyen programot kellene rátöltenem, ebben kezdő vagyok.Tölteni rendesen tölti az aksit, nem melegszik semmi benne max langyosak az IC-k.
(#) Chipmunk1960 válasza Lezli46 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Szia, Bocsi, de régen jártam erre. Anyémen 7.1.1 -van, s simán össze tudja fűzni a memóriákat, gondolom akkor a tied is, az Sd-t formattálni kell benne, s utána megkérdezi, hogyan akarod használni.
(#) Lezli46 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Köszi

Formatálni kellett a micro SD- t , de nem kérdezett semmit..., csak médiafailokat enged a kártyára áttenni...,

Üdv Laci
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 21, 2020 /
 
Nem tudom, hogy hova illene a kérdésem, ezért itt teszem fel.
Kaptam egy használt "TomTom 730 Go" készüléket. Bekapcsol, de kizárólag csak azt mutatja, hogy memória kártyát hiányol. Lehet-e valahogyan hasznosítani, esetleg valami szoftverrel?
(#) Chipmunk1960 válasza Lezli46 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Akkor sajna nem tudja. A needrom-on talán találsz hozzá frisseb op rendszert, de csak óvatosan, mert könnyen ki lehet nyírni a készüléket, az SP_Flash _ tool-lal, ha nem pont hozzá való..
(#) Nanok hozzászólása Okt 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Kaptam ajándékba egy, Op3n Dott tablet-et. A hibája, hogy csak pörög a logó nem tölt be.
Már többször recorvery-ztem, cache-t töröltem. De nem változott a helyzet.
Valamilyen DAB fájlot lehetne neki még beadni, USB-n talán.

Intel Atom Z2520, x86 processzor van benne. 1gb RAM-al, talán még linux is elfutna rajta.

Valahogy ki lehet belőle olvasni, hogy mi a problémája?
Mit lehetne kezdeni vele?
(#) janigel hozzászólása Máj 2, 2021 /
 
Sziasztok!
Hozzám jutott egy Asus Nexus 7 tablet.
Az akkumulátora valószínűleg padló.
Rádugom az USB csatlakozót, de így se tudom életre kelteni.
Ha lehúzom belül az aksi csatiját akkor sem.
Áramfelvétel USB-ről = 0
Van valakinek valami ötlete ?
Erről van szó
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza janigel hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
A neten vannak akkumulátor helyettesítő kapcsolások, lehet, hogy egy olyat kellene megpróbálnod, mivel vannak olyan telefonok/tabletek amit akkumulátor nélkül el se indulnak, még töltővel se míg nincsen akksi.
(#) Saggitarius válasza janigel hozzászólására (») Máj 3, 2021 / 1
 
Esetleg egy probat meger. Tartsd lenyomva a power gombot 30 masodpercig, ez a proba esetleg gyogyir a toltesre. Forras: Bővebben: Link
Meg egy probalehetoseg: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2021
(#) janigel válasza Saggitarius hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
A videó szerint szétszedtem és USB-csatiról megtöltöttem egy kicsit az aksit.
Összeraktam, működik is 1-2 percig, de az aksi nem veszi fel a töltést.
Ezek szerint halott.
Új aksival hibátlan lenne, még el kell döntenem hogy megéri-e.
Köszi szépen az ötletet, segítséget.
Ment a mancs.
(#) zamatőr hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Üdv!
Ezt a csatlakozót hogyan kel bontani (széthúzni)?
Köszönöm.
(#) zamatőr válasza zamatőr hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Megoldva.
"hátul a fekete pöcköt óvatosan felnyitod és a szalagkábel óvatosan kihúzható"
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Hali,

Galaxy tab 2.7 gépen szeretném lecserélni a 4.1 androidot 6-os verzióra.
Megcsináltam a resetet, utána ment volna a CM fájl de a verify pontnál leáll hibával. Próbáltam két verziót is, ugyanaz.
Valaki tudna segíteni?
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Mellékelem a hibaüzenetet.

CAM_0660.JPG
    
(#) Andr3wJ válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 13, 2021 /
 
Szia!

Recovery az gyári?
A CM cyanogen mod?

Ha Cyanogen Mod akkor a gyári recovery nem jó, fel kell rakni egy pl Team Win Recovery-t (TWRP) ami a te gépedhez jó.
Utána tudod felrakni az update.zip-et, persze ez is a te gépedhez kell jó legyen
(#) lelkes amatőr válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Kössz a tippet, kipróbálom.
Gyári recovery és Cyanogen Mod a jelenlegi felállás.
(#) villanyipi hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
Üdv!
Kaptam javításra egy Prestigio MultiPad 8.0 Pro Duo (PMP5580C_DUO) tabot, pofára ejtették, töltőt bedugva a piros led felgyullad rámérve az akkuk töltődnek, de semmi fény vagy bármi változás nincs a power gombra, a kijelzőn van repedés de lehet csak a touch, érdemes beszerezni ezt a mini hdmi kábelt és rápróbálni tv-re?
Pc-re csatlakozva is csupán tölt de a gép nem vesz róla tudomást!
Jelenleg nem látom hogy bárhol kapható lenne, kijelzőt meg végképp nehezen találok hozzá, és nem is biztos hogy érdemes vennem.
Van ennek valami rejtett szervíz menüje amibe belelehetne lépni és felismerné a pc, vagy adna bármi képet tv-re?
Nem minden áron javítandó és nem is szeretem a tabokat javítani sem, de ha van egy filléres trükk amivel kiderül mi a baja azt szívesen fogadom
Tisztelettel
ipi
(#) Ronin válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Ennek a szervizmenüje : Megfogod, és behajítod a kukába.
Egy használhatatlan hulladék. (újkorában is az volt)
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2021
(#) villanyipi válasza Ronin hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Nem tudhatom a tulaj is használtan vette, van benne 2 szép akksi elektronikáival majd kimentem belőle ha mást nem is Sebajon is csak touchot találtam hozzá így valószínűleg átadom az üzenetet hogy hogy vagy ő vagy én de behelyezzük a veszélyesbe
(#) Rosszmáj hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Tableten álló képernyőnél fejjel lefelé van a kép, fekvő képernyőnél normálisan. Újraindítás nem segített. Gugli n
Sem segített, hátha itt valaki...
Huawei MediaPad T3 10, android 8.0
(#) villanyipi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 1
 
Menüjében nincs véletlenül kalibráció, esetleg olyasmi hogy giroszenzor?
Ha nincs rakta túl sok szükséges adat alaphelyzetbe is állítható, ha akkor sem jobb akkor meg szerviz!
Következő: »»   38 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem