Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   47 / 48
(#) Dióda válasza bolond6 hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Gyanús nekem is mert akárhogy bújom a net-et én is csak tégla tokozásúban látom illetve ahány adatlapot megnéztem mind olyant mutat.
Lehetséges hogy valami átmatricázott tda lessz mert azoknak ilyen a tokja.
(#) Dióda válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Beigazolódott a gyanúm.
Csak a negatív táp irányába mutat diódát. Ergo valami tda lehet átírva.

Most vakarózhatok mit rakjak bele helyette ami jó is lessz.
Totózom a tda2040-en vagy tda2050-en.
Net-en nemszivesen veszek ilyen lm ic-t mert kitudja mit küldenek.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2021
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Valószínűleg TDA2050, építsd be - not great, not terrible
(#) Suba53 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Egy minden szempontból azonos IC-t minden gyártó a nála kiépített tokozási gépsoron tokozza. Sőt olyan is van, hogy ugyanaz a gyártó egyszer csak tokozási gépsort vált, ami után kicsit más kialakítású lesz a tokozás. De ez nem befolyásolja sem az alkatrész paramétereit, sem a lábkiosztását.
Tehát ha ez egy LM1875T erősítő, akkor nyugodtan elfogadhatod, hogy annak megfelelően fog működni. Ez alól a kínai gyártók sem kivételek, bármilyen céglogót látsz is a tokon.
Ma már a kínai félvezető gyártók tudják ugyanazt, mint a nyugati világ gyártói tudtak korábban.
Sokszor 6-8 gyártó is gyártja ugyanazt a kurrens félvezetőt azonos minőségben.

https://www.hestore.hu/prod_10031195.html
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) Ge Lee válasza Dióda hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Hol mutat és milyen diódát? Ha lehet hinni az adatlapoknak (nem mindig) és valós az LM rajza, akkor roppant egyszerűen kideríthető ha másik kapcsolás van a tokban, ott van a táplábak (5 és 3) valamint a bemenet (1) között a Q47, azt kell előbb műszerrel kimérni, majd kívülről kis árammal meghajtani. Bár, ha a 15 éves adatlap óta már változtattak a belső kapcsoláson akkor ez nem biztos hogy ki fog derülni.
(#) bolond6 válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
A kérdés nem az, hogy egy 1875 1875-ként viselkedik-e, hanem az, hogy az a konkrét IC 1875-e.
(#) Suba53 válasza bolond6 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ha az van ráírva, akkor semmi nem indokolja, hogy kételkedjünk.
De ha egységcsomag, akkor csak össze kell rakni, és megnézni hogy hozza-e a kívánt értékeket.

TDA2050-et tokozni LM1875 helyett? A kínaiak sem hülyék.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) Suba53 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Nem értem mit gatyázol ezen. Miért kéne egy 2040, vagy 2050 helyette?
A Hestore-ban kapni lehet ugyanilyet, ha ezzel bármi baj lenne.
És az egységcsomag áramköre gondolom LM1875-re terveződött.
(#) bolond6 válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
A hited megmaradása érdekében erősen ajánlom, hogy ne keress rá az interneten a hamis IC-k (és más elektronikai alkatrészek) témakörére.
(#) Suba53 válasza bolond6 hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Nem állítom hogy nem létezhetnek. Voltak a Patyomkin cache modulok anno a 386-os alaplapokon, amik csak üres tokok voltak. Tavaly találtam egy 64GB-os micro SD kártyát eldobva, az csak 4GB adatot tudott rögzíteni, megértettem miért hajította el valaki.
Azt is el tudom képzelni, hogy valami gagyi kínai, felvásárolja a gyártás során kihullott csipeket, és valami hasonló funkciójú tokozással ... eladja.
De ma már a normális alkatrész kereskedéseknél nem hiszem, hogy ilyesmibe belefut az ember.
A sokszor csábítóan olcsó kínai vackokkal előfordulhat, de ott meg benne van a pakliban, hogy kidobtad a pénzedet.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) uniman válasza Dióda hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Az IC másik oldalának a képe is árulkodó lehet...azt mikor mutatod meg?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2021
(#) Dióda válasza uniman hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Parancsolj.

lmháta.jpg
    
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Jó eséllyel TDA2030.
(#) Dióda válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Most aztán tényleg kezdek tanácstalan lenni.
Van ez az lm1875-nek nevezett akármi meg van tda2030A és tda2050A ic-m .
Namost tda2050A-ról semmi infót sem találok a net-en.
Ez az lm ic így nagyon kérdéses .
A tda2030A az tuti mert begbízható bolt-ból való példány.
Próbálgatni nemnagyon van kedvem ráadásul ic ki-be forrasztgatást sem nagyon preferálja a panel mivel gyári nyák.
A tápfesz +/- 19,5v lessz így elméletileg akármelyik jó mert a tűrésben benne vannak.
Annyi a nyűgöm hogy ezen a nyákon nincs beépítve a tda2030-hoz írt két dióda amik a kimenetről a tápvonalakra megy. Így a 2030-at inkább hanyagolnám.
Ami azt jelenti hogy az lm és a 2050a között kellene választanom.
Gyanus hogy ez az lm ic hamis vagy legalábbis nem az ami rá van írva.
A 2050A-ról meg nem tudok semmit hogy miért A végződésű (lehet az is valami kínai átmatricázott cucc?).Bár még mindíg a 2050-re hajlok mert azt boltból rendeltem és lehet hogy csak az én balfékségem hogy nem találok róla semmi infót.
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
A másik témában jeleztem, hogy a TDA2050A feliratú alkatrész minden valószínűség szerint hamisítvány. Az st.com keresőjében nincs találat TDA2050A-ra, ez gyakorlatilag kizárja a létezését. Lehet arra gondolt készítő, hogy a TDA2030-TDA2030A mintájára létezik ilyen.
Az LM1875-ről pedig, kellő optimizmussal, a külkép alapján, feltételezhető a TDA2030A-nak megfelelés.
Ha nem akarsz alkatrészeket ki, s be forrasztani, akkor vásárolj eredeti IC-t!
A counterfeit + IC neve keresésre sok szempontot találsz a kiválasztáshoz. Mondjuk eléggé megviselő a látvány milyen mértékben folyik a hamisítás.
(#) Dióda válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Kissé elszomorítottál.
A tda2050-eket a hqelektronika-ból rendeltem és erre ezeket kaptam.
Ergo már egyik bolt sem megbízható?
Nálunk itt van ugyan egy kis elektró bolt de szinte semmi készlet nincs így bármi kell is megrendelésre van csak szinte. Az is érdekes lenne hogy ha ő berendeli és ugyanazt kapnám.
Eléggé nyűgös dolog az is ha megyek érte a boltba és ott mikor a kezembe nyomják akkor mutatgatnám az eladónak hogy ez bizony tesó hamis (lehet ki is röhögne főleg ha a rengeteg aklatrész között baromira nincs képben mi az igazi és mi a hamis). Lehet én vagyok ilyen hülye lelkületű őrült de biztos baromira hülyén érezném magam. A 2050a miatt egyből hívtam is a boltot de ott is csak vakarózott az ügyfélszolgálatos, csak a tény volt annyi hogy én nem ezt rendeltem.
Namármost ezt eljátszani 5-10 boltal mire a megfelelőt kapom eléggé költséges és időigényes nem mellékesen még én érzem magam hülyén az ilyen esetekben (hisz ők sem tudják mit adnak el).
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Sajnos oda a kincstári optimizmus az LM1875-tel kapcsolatban. Előástam 30+ éves gyári készülékből bontott TDA2030-ast. Láb, felirat, bemélyedés, hátlap így néz ki.
Szerk.: a felirat pont nem látszik, de ha úgy esik rá a fény, kivehető a gravírozás.
Szerk2.: A Farnell oldalán látom, hogy ezek a TDA-k kifutott termékek, így már érthető miért nem kapsz eredetit.
Szerk3.: LM1875 viszont van a Farnell kínálatában, árban ott tart amennyiért 10 éve vásároltam hazai üzletben.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2021
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Mouser-t is megnéztem, ugyan ez a helyzet, szerintem el kell fogadjuk.
(#) teddysnow hozzászólása Máj 21, 2021 /
 
Én egyszer rendeltem 10 darab 2050-et kb egy ezresért. Nem voltak illúzióim, hogy igaziak, úgy voltam vele, hogy nekem úgy is jó, ha eléri a 2003 szintjét. De még azt se tudta. Egy egyből tönkrement, amikor 48 Voltot adtam rá. Egy másik meg tesztelés közben romlott el. Gerjedt, búgott, zajos volt és melegedett. Nem hiszek az ilyen átcimkézett legendában, mert idő és energia lekoptatni az eredeti szöveget, majd felvinni a hamisat.
(#) teddysnow hozzászólása Máj 21, 2021 /
 
Kifutott termék szövegnek sem hiszek. A kétezres évek elején hallottam egy alkatrész boltban, hogy az eladó mondta egy vevőnek, hogy az 555 gyártása megszűnik, mert annyira olcsó, hogy nem éri meg eladni és valami más (nem emlékszem) lesz helyette.
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Megnéztem a HQ Elektronikát, kétféle kapható. Az STMicroelectronics jóval drágább a TDA2050A jelű Sumida gyártmánynál, ami akár utángyártott is lehet.
(#) Dióda válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Láttad a képeket!
Ezt kaptam a sima 2050-ként.
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Úgy lehet ezzel is mint a Sanyo STK sorozatú végerősítőivel.
A gyártó honlapja az alábbi státuszt mutatja:
(#) uniman válasza Dióda hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Átérzem a problémádat, a következőket tenném.
Beültetném az LM1875 feliratút. Tennék 1-1,5 A biztosítékot a tápágakba és meghallgatnám, hogy elfogadható e a hangja. Ha ezen a vizsgán átmegy, 10-20 percet járatnám műterheléssel clip-ig vezérelve 1 kHz-cel. Ha nincs szkópod a clip detektálására, akkor köss a műterheléssel párhuzamosan egy hangszórót 100 Ω előtét-ellenálláson keresztül. Ezen nagyon jól hallhatók lesznek a clip elérésekor keletkező felharmonikusok. Érdemes megmérned ehhez mekkora feszültség tartozik. Ebből számolható mekkora teljesítmény leadására képes.
Tegyük fel elvérzik az IC. A NYÁK kímélése érdekében a kiforrasztást a lábak egyenkénti elcsípésével és kiolvasztásával végezd el!
Utána jöhet a TDA2050A feliratú. Ha az is bukta, akkor fájdalomdíjként vendégem vagy egy originál IC-re
(#) Logosz válasza Dióda hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Üdv!
Az IC ránézésre is hamisnak tűnik.
Itt egy weboldal, aminek egy fotóját már valaki linkelte, de ez alapján elég jól ki lehet szűrni a hamis IC-t: LM1875 - how to identify fake

A mérés is jó módszer, amit itt a kartársak leírtak, kipróbáltam LM1875-tel és TDA2030-al, működik a dolog: megmutatja melyik-melyik.

Személy szerint két helyről vettem LM1875-öt, mindkettő eredeti, szépen szólnak.
- Az első párat kb. 4-5 éve vásároltam a Mikrovillben (Bp., Kékgolyó u.): én vittem el az utolsó kettőt, nem tudom, azóta van-e nekik.
- A másodikat 1,5-2 éve vettem a Lomex-ben, szintén Bp.-en. Kicsit aggódtam, hogy eredeti lesz-e. Az első pár be volt építve és nem volt kedvem szétszedni az erősíítőt, de a fenti honlap alapján és a HE-n leírt mérés alapján eredetinek bizonyult. A beépítés után (és azóta is) természetesen szépen szólt, ahogy egy eredeti gyárinak kell.

Esetleg ezt az utóbbi üzletet ajánlom, hátha még abból a szériából van raktáron nekik, amiből én vettem... ki is postázzák, ha vidéki lévén nem jársz a fővárosban.

Jó tanács még: Kínából semmit sem érdemes venni/rendelni! Sok tapasztalat ezt mutatja, ezeket nem részletezném (Istennek hála, nem én dobtam ki a pénzt ezekre, hanem a főnököm rendelt már többször, de sajnos mindig pórul járt vele...)
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) Ge Lee válasza Logosz hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Megírtam a kollégának hogy mérje ki egyszerűen legalább a belső kapcsolást, de odáig nem sikerült neki eljutni, inkább ötletelgetett tovább. A lomexben nekem még sosem sikerült hamis vagy silány félvezetőt venni, meg még az FDH ilyen, aztán ezt semelyik másik itthoni nagykerről nem merném elmondani.
(#) Dióda válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Ha olvastad volna kolléga ki lett mérve ami szerint is hamisnak bizonyult.
(#) deebo hozzászólása Jún 1, 2021 /
 
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az LM1875 közvetlenül visszacsatolt használhatóságáról. Egy mérőfej-ben használnám kimeneti puffernek (ARTA-box), de feszültséget erősítenie nem kellene, persze tehetek osztót a bemenetére, jelenleg is úgy üzemel egy LM3886 háromszoros erősítéssel, de ha a 1875 stabil, akkor kihagynám az osztót.

Az IC, már vagy 4-5 éve lett rendelve TME-ről, feltételezem eredeti. Közben találtam egy második példányt is.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2021
(#) Potkiller hozzászólása Jún 3, 2021 /
 
Sziasztok! Van itthon néhány LM1875, LM3915 és LM1036 IC-m, gondoltam ezekből csinálnék valami zenemasinát. Próbáltam megfejteni, hogy hogy huzalozzam össze az adott részeket, és részben sikerült is talán, viszont szeretném, ha valaki(k) ránézne(nek), mennyire lenne jó.

Cél az lenne, hogy szépen szóljon (itt már megkérdőjelezhető az lm1036, de amennyire olvasgattam, ezzel a kapcsolási rajzzal/nyáktervvel egész szép), és hogy ne sisteregjen.

A felhasznált tervek:

-LM1875: Link, ez lenne a tervem alapja, csak szétbontva 2 külön pcb-re (nem hidalva). Itt ügyebár a tápföld és a jelföld szét van szedve 2 külön részre, egy 10R ellenállással összekötve.

-LM3915: Link2
Ezt lehet nem bontom meg, meglátjuk hogy lesz elhelyezve az előlapon, ha belefér, marad egyben egy darab feszstabbal, ha messze lennének, egyszerűbb lenne megbontani, ekkor kapna 2 külön feszstabot (vagy egyre lenne kötve a 2 kivez.jelző, meglátjuk, de a huzalozási taktika nem változik.

-LM1036: Link3 Ez pedig az előfok/hangszín. Ide futna be a jelforrás és az egyik RCA jelföld is, innen menne tovább a 4 modulhoz, itt viszont közösítve van a gnd, leszámítva a 2 végfokot, amit próbálnék dual-monoként meghagyni.

Csatoltam egy paintes mórickarajzot is, elnézést a minőségéért (ugyan itt keresek egy normális programot, ahol hasonló, modulokban rajzolt huzalozási ábrát is lehet készíteni )
Következő: »»   47 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem