Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   600 / 607
(#) szikorapéter válasza morgo hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Szia, járt így egy haver korábban. A leírásban észre se vette hogy "stabilizátor ic" -ként van feltüntetve (ő esetében TDA7294-es). A tok jól nézett ki beszerelés után durr.
A 2. durr után készített egy foglalatot úgy tette bele az ic-t , lett még 2 durr aztán feladta áthozta. Az eredeti ic-hez hasonló "mérési adatokat" hozott ha multival néztem rá, de egy merő zárlat volt belül mint kiderült. Ezek mind hamisítványok, én inkább hestore-ról rendeltem onnét még nem futottam zátonyra TDA-val.
(#) Vatti válasza morgo hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Szia, hol vetted az IC-ket ? Én is hasonló problémával találkoztam
(#) morgo válasza Vatti hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Aliexpressen.
FXI Electronics Co., Ltd. nevű eladótól. Most jött meg a napokban, még nem értékeltem, de lehet, hogy nem is fogom. Nem kaptam meg, ez lesz az egyszerűbb megoldás...
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) Vatti válasza morgo hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Én is onnan vettem az utolsó 10db-ot de más eladótól . Mind a 10 hibás, ... Nagy nehezen vissza utalta szerencsére. Csatolok egy képet ez a dare code-ú IC biztosan hamis
Ebay-ról rendeltem már több alkalommal is 5-10 darabokat soha egyetlen darab sem volt hibás mind indult elsőre.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) Cinema hozzászólása Márc 4, 2021 / 2
 
Nem tudom, mennyire hamisak azok az IC-k, de más is lehet probléma!
Remélem, hogy azzal tisztában vagytok, hogy az IC hűtőfelülete a negatív tápfeszültségen van, tehát az IC-t szigetelten kell szerelni!
Ebből adódóan a hűtőfelület nem testelhető-földelhető, ha az IC nincs szigetelten szerelve!
Kettős tápfeszültségű tápellátás miatt erre figyelni kell!


Üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) atiber válasza Cinema hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Igen, de annak 'alapnak' kéne 'már' lenni, hogy +- 'kettős' táplálásnál szigetelés az aktív eszköz és a hűtőborda közé...
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Márc 4, 2021 / 2
 
Írja a kolléga, hogy az intakt IC lábai között is irreális ellenállásértékek mérhetők. Nem építési problémáról van szó.
Az egységes eredményekből inkább az következik, hogy valamilyen Multiwatt 15 tokozású eszközt tévesen feliratoztak. E mögött állhat figyelmetlenség, vagy rosszindulat, utólag nem fog kiderülni.
(#) Cinema válasza Vatti hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Van egy ilyen jelzésű IC a birtokomban és beüzemelve tökéletesen dolgozik, 2x35V tápról, szigetelten szerelve.
Szerintem más gond van ott, ahol az a sok IC tönkrement!
Táp-kábelezés, szigetelés, földpont-testelési pont megválasztása, hosszú vezetékezés, hibás panel, hibás tápegység, stb.
Tessék mérni!
Mielőtt bármit bekapcsolunk mindenféle módon, táp nélkül, táppal, jellel, jel nélkül, terhelve, terhelés nélkül - mérni kell!

Üdv!
(#) Vatti válasza Cinema hozzászólására (») Márc 6, 2021 / 2
 
Szia !
Teljesen igazad van mérni kell, de ha ugyanabban a környezetben (kb 30 példányban megépített Reloop által közölt PCB táppal, stb) az 5 évvel ezelőtt vásárolt IC hibátlanul működik majd ebbe a környezetbe beforrasztom a fenti date code-ú IC-t és azonnal a negatív táp nagy része mérhető a kimeneten és el kezd az IC melegedni (és ha még tovább tartanám táp alatt akkor szerintem szét is robbanna) majd visszaforrasztom az 5 éves IC-met és 0V a kimeneten az IC hideg bemenetre jelet adva szépen szól, akkor ez leegyszerűsíti, hogy mi lehet a probléma. Ez azért nem egy olyan bonyolult erősítő, mindig a Reloop által ajánlott vezetékelést / bekötést alkalmazom eddig nem volt gond csak ezzel a 10 IC-vel nem működik. Én is átmértem ohmikusan és teljesen más mérhető a jó IC és a "hamis" IC lábain. Sajna tranzisztorral már jártam így (a PNP-s tranzisztor NPN-es volt ) IC-ből még ez volt az első rendelésem ami nem működik.
Üdv.
(#) Cinema válasza Vatti hozzászólására (») Márc 6, 2021 /
 
Értem és sajnálom azt, aki hibás alkatrészbe botlott.
Le kell nyelni ezt, de lehet reklamálni a boltban, hogy ne szemetet szerezzenek be, ne vegyenek innen-onnan, csakis eredeti gyártótól.
Tessék mindenről részletes számlát is kérni!
Ha ez problémát okoz a boltban, akkor onnan rohanva menekülni kell!
Különben a fogyasztóvédelmet rájuk küldi az ember.
Ha az egyéb dolgokkal, ételekkel ez működik, működnie kell az elektromos alkatrészeknél is, mert ez végső soron életveszélyes eredményre vezethet.

Üdv!
(#) erik001 hozzászólása Márc 27, 2021 /
 
Sziasztok
1x100w TDA 7294 milyen méretű hűtőborda kell ?
1x200w hid kapcsolásúhoz milyen méretű hűtőborda kell ?
Köszönöm előre is segitséget.
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Márc 27, 2021 / 1
 
Szia! A 100 W-os TDA7294-nek 0,7 K/W termikus tényezőjű hűtőbordára van szüksége, ha tartós szinuszos terhelés elviselésére is fel akarod készíteni. Bővebben: Link
A gyakorlatban azért ettől kisebb teljesítményre szoktuk méretezni az erősítőt és ventilátorral segítjük a hűtést.
A képek között találsz mintákat.
(#) krapulax6 hozzászólása Máj 15, 2021 /
 
Sziasztok.
Tobben irtatok,hogy lehet kozositeni a nemitast ket csatornan…
Ez a gyakorlatban hogyan nez ki?
Ketto ilyen kittel dolgozom:
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Szia! Kösd polaritáshelyesen, párhuzamosan a Mute csatlakozókat!
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Koszonom!
(#) krapulax6 hozzászólása Máj 23, 2021 /
 
Sziasztok.
Ennek az elesztesenel megakadtam.
Tapfesz +-37 V,primmer kori izzo a bakapcsolas utan elhalvanyul,melegedes nincs.
6Ohmos sub lesz rajta de meg nem kotottem ra csak egy probahangszorot.
Szoval jelenleg nema,ha a mute labakat osszeerintem akkor az izzo vilagit,jelez ezutan egybol kihuztam.
Ujboli proba utan ugyanez a helyzet.
Illetve a negativ oldali tapon mertem s feszultseget es leesik 8-9V-ra az osszeerintes utan.
Bemenetre nem adtam jelet csak erintgettem,hogy van-e bugas.
Vezeto savokat atneztem,zarlatot nem talaltam multimeterrel.
(#) Dióda válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Bemenetet rövidre zártad?
Lehet hogy begerjed csórikám.
(#) krapulax6 válasza Dióda hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Megjott a muzsika.
Lehet,hogy en bakiztam.
A ket ic-t nem szigeteltem a bordatol,mert gondoltam azonos potencialon vannak .
Talan az osszes oldalt elolvastam ebben a temaban es lehet keves neki a trafo.
28-0-28 egy Technics su vz 220-bol orokolte.
A nyak kapcsain +-37,par tized V merheto viszont zenei csucsoknal akar 10V -ot is esik 6Ohmos hangszoroval.
A greatz -ben nbr10100 diodat hasznalok illetve 2X 10.000µF pufferekkel.
A Technics service manualjabol mentettem kepet.125W lehet a trafoja?
Bluethooth modullal probaltam telorol kb.3/4-ed hangeroig.

Ja es meg egy furcsasag szamomra,hogy a mute labakat eleg egy pillanatra rovidre zarni.Ennek igy kell mukodnie?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2021
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Szia! A trafód csúcsban terhelhető 125 W-tal, 2x30 W kiszolgálására méretezhették. Óvatosan bánj vele! A híd 6 Ω-os terhelése a szóló csatorna 3 Ω-os terhelésének fele meg. Ne nagyon menj ±27 V fölé Bővebben: Link
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Akkor masik trafot kell neznem.
Grafikon alapjan 6ohm kb 37V de rosszul ertelmeztem szerintem tehat 3Ohm per csatorna= kb 27V.
Kis teljesitmenye miatt eshet a tap?
A mute-rol mi a velemenyed amit irtam?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Úgy a MUTE vezérlés, mint az egész NYÁK nincs a helyzet magaslatán, nem véletlen születtek újabb verziók. Bővebben: Link. Bővebben: Link.
A MUTE-t kösd direktre és használj hangsugárzó-védelmet, az megoldja a koppanást is. Ekkora teljesítménynél melegen ajánlott!
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Van egy Cleopatra trafom.Ra fogok merni.Rajza alapjan 37-40V-os feszultseg all rendelkezesre talan hatareset lehet egy virtual gnd-vel.
Aktiv subot akarok kesziteni es kozel 24/7-ben menne mert parom itthon van a babaval es ugye megy folyamatosan a tv
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
A feladathoz bőven elegendő egy 20 W-os erősítő. A TDA7294 híd ideális terhelőimpedanciája amúgy is 8-16 Ω közé esik. 6 Ω-hoz csak egy IC-t használnék.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Eszembe jutott nekem is…van meg itthon.
A tap is jobb neki es eleg jol meghajtotta a 6 ohmos subot.
A hidat lehet,hogy felreteszem.
(#) Lacaboy hozzászólása Szept 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Valaki próbálta már vagy foglalkozott a 7294 G osztályú üzemmódban történő használatával?
(#) oatis hozzászólása Szept 22, 2021 /
 
Üdv!
A véleményeteket szeretném kérni.
Egy sztereó erősítőn gondolkodom a fenti ic-vel, viszont csak egy 24V 270VA-es trafót találtam itthon. Úgy emlékszem ebben a topikban valahol láttam, hogy ez az erősítő megépíthető virtuális földes megoldással is. Kérdésem, ilyen trafóval érdemes vele foglalkozni? Vagy itt már túl alacsony a feszültség? Trafót nem akarok venni, ekkora beruházást nem tervezek. Ic-im nekem is vannak, én is az aliról rendeltem még régebben. Nagy arcra esés lesz ha azok is hamisak...
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2021
(#) Suba53 válasza oatis hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Biztosan megoldható az egy tápfeszes működtetés.
De ha számolsz egy kicsit. 24V egyenirányítva, pufferelve kb 34V tápfeszed lesz.
Elméleti max kivehető teljesítmény 8 ohmon 18W, 4 ohmon 36W, de ennél csak kevesebb lesz, mert nem tudod kivezérelni táptól tápig.
Vagyis van egy böhöm trafód, jó nehéz gondolom, és hasznosítani tudod a teljesítményének kb. max a negyedét.
Gyakorlásnak egyébként jó móka lehet.
(#) oatis válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Ok, köszönöm. Én is ezt gyanítottam. Akkor lehet inkább napolom a dolgot egyenlőre.
(#) Inhouse válasza oatis hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Nincs véletlenül lepárhuzamosítva 2 szekunder tekercs? Ha igen, akkor szétválasztva már pont jó lenne...
(#) oatis válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Sajnos nincs. Egy szálból tekerték.
Következő: »»   600 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem