Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   271 / 287
(#) kozso31 válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Bocsánat nem vagyok műszerész asztalos vagyok csak hobbiból érdekel az elektronika.Egyébként meg nem eladni szeretném hanem a rokonomnak sok gyümölcsöse van és bevan kerítve villanypásztorral arra kellene,hogy még jobb legyen a hatás(MIVEL A SZARVAS NEM SZERETI A VILLOGÓ PIROSAT) nem egy HA-ról van szó.
(#) Cavalier válasza kozso31 hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Akkor hagyd a fenébe az egészet, a szarvasok nem is látják a piros színt, ha látják is a villogó fényt, nagy eséllyel hozzászoknak, szóval felesleges meló lenne.
A villanypásztor energiáját felemésztené már néhány ilyen ledes villogó is, szóval nem lehet megúszni a saját tápot.
(#) Lacika100 hozzászólása Jún 20, 2021 /
 
Sziasztok.

Erdőbe kellene nekem 12 V-rol működő villanypásztor, őzek elleni védelem miatt kellene.
2-10 ha közötti változó terület lenne levédve, 40 mm-es szalaggal (mivel ebből van sok)
Tudnátok ajánlati típust vagy gyártót aki készít villanypásztort?

Az oszlopok 3x3 cm-es 150 cm magas oszlop műanyag szalagtartóval Szalagtartó

Mennyi és milyen földelést igényel egy 5-6 ha-os kétsoros szalagkerítés?
Kell valami különleges vezeték a földkábelhez vagy elég csak egy másfeles rézvezeték?

Tudna nekem valaki segíteni

Előre is köszönöm
(#) engineerman válasza Lacika100 hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Szia

Semmi különleges vezeték nem kell. Elég a másfél mm vastag merev villanyszerelő vezeték-

A földelő cölöp kialakítására fordíts nagyobb gondot.
Legalább egy méter mélyen levert horganyzott vízvezeték cső.
A végére vagy hegesztetsz egy 8 -as anyát ( vagy csavart) ezt fémtisztára letisztítod és 2 db alátét közé befogod a foldelésre menő vezetéket. Majd ezután viztasztító
anyaggal ( pl közönséges gépzsír) bekened az egészet. Így nem tud oxidálódni-
De a biztonság kedvéért még húzz a tetejére egy festékes flakon kupakját.

Ha a hegesztést el akarod kerülni a csövet át is fúrhatod és átmenő csavarral oldod meg a fenti műveleteket. De ebben az esetben a víztaszító anyag felvitelére nagyobb gondot fordíts!
(#) mraulajos hozzászólása Júl 8, 2021 /
 
Hali! Ha valaki felismerné a képen látható villanypásztort. A trafóból hallatszik a pattogás. Ezek szerint, a tekercs áthúz. Lehetséges e, ennek/ilyennek a beszerzése?
(#) Cavalier válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 9, 2021 /
 
Google megtalálja a gyártót, őket kellene megkeresni. Mondjuk én a készülék tulaját is oda irányítanám, javítsa az, aki tákolta.
(#) mraulajos válasza Cavalier hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Köszönöm, megoldódott.
(#) ONKYOS válasza kozso31 hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Üdv, tudok neked készíteni, olyant is ami 1-3m.ről veszi az impulzusokat, és erősen jelzi, villan a nagy kék led,.
A glimm-lámpa, felejtős, nem látni rajta semmit,.
(#) Remci hozzászólása Júl 12, 2021 /
 
Üdv!
Hoztak hozzám egy ilyen érdekességet,ismeri valaki? Szerintem a mexikói határon lehetett, mert minden spanyolul van rajta,meg rá van írva hogy Mexikó .Akkut is lehet bele tenni, zónákat bekötni, meg sziréna kimenet is van, ha jól értelmeztem. Gondolom olyasmi lehet,mint a határon a villanykerítés energia adója. Amúgy működik,mert szikrát ad.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Júl 12, 2021 / 1
 
Bővebben: Link
EY 1000-127
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2021
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Köszi
(#) Remci hozzászólása Júl 18, 2021 /
 
Sziasztok!

Ismeri valaki a képen látható villanypásztort? Az a gondja, hogy működés közben is meg lehet fogni a vezetéket, alig ráz. Kb 1mm-es szikrát ad, az ütem úgy 1 másodperc alatt kb 2. A kondi úgy 180-200v -ra töltődik. Javított már ilyet valaki? Mit nézzek meg rajta?
(#) deak francis válasza Remci hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Szia.
A nagykondi hány mikrós? Szerintem nagyfesztrafó-s lett...
(#) erdgab válasza Remci hozzászólására (») Júl 18, 2021 / 1
 
Nézd meg a fojtó mellett jobbról azt a dódát,kondit ellenőrizd,de szerintem is a nagyfesz trafó haldoklik.
(#) Remci válasza deak francis hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Szia!
A kondi 8µF-os, műszerrel mérve a kapacitása meg is van. Én is a trafóra gyanakszom, de hol lehet ilyet emberi áron beszerezni?
(#) Remci válasza erdgab hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Holnap megmérem,most értem haza,ma már nem szedem szét.
(#) deak francis válasza Remci hozzászólására (») Júl 18, 2021 /
 
Szia. A feszkó is ám kevés a kondin!(100-200V)...legalább duplája kellene legyen. Akkor is kevés a 2-3 Kv a nagyfesz szekunderen! Szerintem tekerjegy temagad egy nagyfesz trafót...
(#) sityuka80 hozzászólása Aug 5, 2021 /
 
Tisztelt fórumtársak!

Lacme Secur 130-as pásztornak elromlott a potmétere.
Leolvasni, nem tudom a típusát sem.
Szerviz cserélné az egész alaplapot, de én ezt nem szeretném.
Ötlet valakinek, hogy mekkora, milyen kell bele?

Üdvözlettel
(#) sityuka80 válasza sityuka80 hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Töltöttem fel egy fotót.
Kapcsolóval együtt van.
Ez egy másik pásztoré aminek más a típusa.Lacme Secur 300-as, de ugyanígy nézett ki.
Üdvözlettel
(#) erdgab válasza sityuka80 hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Úgy emlékszem 4,7k lineáris kapcsolós a poti.
Szedd szét és mérj rá ellenállásmérővel akár több helyen is és összegezve ad egy valamilyen értéket,ebből már ki lehet következtetni.
(#) erdgab hozzászólása Aug 12, 2021 /
 
Üdv Uraim!
Érkezett hozzám ma egy villany paraszt,mutatom a mellékletben.
Olyat tesz,hogy eszi a tirisztorokat.Eredetileg egy BT152/800 volt benne,ezt cseréltem egy BTA41/800 triakra,3 kisülés után a triak meghalt,újabb csere TYN1225-re,egy kisülés után halotti csend.Mindhárom félvezető zárlatba ment át! A képen látható fojtó zöld magon 1mH értékű.Semmilyen más alkatrész nem ment tönkre,átvizsgáltam! Ez a pásztor a tulaj szerint nem ment 1 percet sem! Kicsit tanácstalan vagyok,hogy mi okozza a tömeges félvezető halált,arra jutottam,hogy esetleg a fojtó lehet a ludas,telítésbe megy és olyan mintha ott sem lenne a visszarúgás meg megöli a tirisztort.A kondenzátor 16µF/450V a panelon lévő két nagyobb 1µF/630V
Segítséget,véleményeket kérnék tisztelettel,merre induljak.
Köszönöm!
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Szia. Sokszorozó -val van? Ha gyorsdiódákkal van ,akkor lecserélni símára.(saját vélemény)
Esetleg visszarajzolni a kapcsrajzot,lehet "akad" valami okos vélemény...
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Aug 13, 2021 /
 
Valami ilyesmi a kapcsolás.

pásztor.lay6
    
(#) JZoli válasza erdgab hozzászólására (») Aug 13, 2021 /
 
Egy teljesen más típussal jártam úgy, hogy nagyon melegedett a tirisztor is, meg a nagyfesz trafó is. Hosszabb üzem után a tirisztor megadta magát. A diak kicserélése oldotta meg a gondot. Nem mondom, hogy ebben is hibás, de olyan olcsó alkatrész, hogy próba miatt megéri a cseréje.
(#) deak francis hozzászólása Aug 13, 2021 /
 
Szia. Én lecserélném a 10A diodákat 1N5408,a tirisztor A-K tennék egy UF5408-at ,a bemeneti ellenállások értékét pedig 2-4K7 között. Fojtót pedig nagyobbat.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2021
(#) ferci válasza erdgab hozzászólására (») Aug 13, 2021 /
 
Nem sok az a vasas 1 mH? Nem elég 10-20 uH levegős?
Kell a kétszerezett feszültség? Hány volt van triac-diac nélkül az A2 helyén ( az egyik 1.2 M-t akaszd ki addig ) ?
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2021
(#) erdgab válasza JZoli hozzászólására (») Aug 13, 2021 /
 
Cseréltem a diakot,csak elfelejtetem leírni,ugyan az,a tirisztor K-A zárlatba megy.
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Aug 13, 2021 /
 
A 10A10 diódák normál 1000V/10A diódák,nem hiszem,hogy az 1N 5408 jobb lenne.
Van az A-K között is egy ilyen védelemnek.
(#) erdgab válasza ferci hozzászólására (») Aug 13, 2021 /
 
Idézet:
„Nem sok az a vasas 1 mH?”

Szerintem is sok! Most kivettem,újra mértem és nem 1 hanem 2mH !

A 16µF/450V kondit 635V-ra tölti fel,ugyan itt kondi nélkül 646V mérhető.
Ez sem indokolja a 800V tirisztor (triak) zárlatba menését az 1200V tirisztorét meg főleg nem.
Én továbbra is a fojtóra gyanakszom vagy már nem is tudom.
Egy oldallal előrébb mraulajos hozzászólásában is egy ilyen pásztor a téma,igaz ott nagyfesz trafó gond miatt,abban is ugyan olyan fojtó van mint a nálamlévőben,ez megint elgondolkodtat,hogy a gyanúm valós vagy sem?! Már két tirisztorom elhullott,még egyet beáldozok,de csak akkor,ha látok valami értelmét! Amíg működött néhány ütemet,szép ívet adott egy 6mm szikraközön,majdnem örültem,aztán csend.Én tettem a kimenetre szikraközt,mert ebben még az sincs,anélkül még be sem kapcsolom.
(#) ferci válasza erdgab hozzászólására (») Aug 13, 2021 /
 
Szerintem először vedd ki a 220 ohm közeli diódát és mérd meg a tápfeszt, lemegy-e 320 voltra.
Ha igen, tegyél be egy légmagos tekercset ( számold ki ) sacc 0.8-1mm -es huzalból és teszt új triakkal.
Esetleg egy 15-20 mm hosszú kis ferritre is megcsinálhatod a tekercset, ha nagyon pici lenne a uH.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2021
Következő: »»   271 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem