Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1594 / 1670
(#) sonajkniz válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Varrott bandázs.
Korhűen passzol az elektroncsövekhez. Szép.
(#) TAttila77 válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 25, 2021 / 9
 
Ha a kábelkorbácsot kifeszített drótokkal hurkolásznám, sokkal feszesebb, szebb lenne. Én ezt még szakmunkás vizsgán is műveltem.
Ezt ma kora este csináltam dupla horgász damillal, hogy kiváltsam a képen lévő lazát:
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2021
(#) sargarigo válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 26, 2021 / 1
 
"emberünk nagyon tud" - első gondolatom
(#) TAttila77 válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 26, 2021 / 1
 
Valamivel kénytelen voltam elütni az időt a nagy tétlenség idején. Így aztán egy nehezebben megépíthető "Single Ended" egyedet is választottam, az EAR869-et.
Ne félj, ha nem lett volna idő elég, akkor lehet még mindig a panelnél tartanék.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Ikka56 válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Szia!

Jól néz ki. A kimenők milyen vasból vannak és hol szerezted? Jó minőségűnek tűnnek azok is.
(#) kameleon2 válasza TAttila77 hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
A Paraviciniben pont az eredeti design fogott meg. Igaz a hangja sem rossz. Nem nagy teljesítmény, de legalább szépen szól.
(#) TAttila77 válasza Ikka56 hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Exim Tradetől leledzik. Egyik fórumtárs barátom vett többet és megosztotta velem. Német hőkezelt szemcseorientált vasdarabok, 12cm2 keresztmetszettel.
(#) TAttila77 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Nem akartam anódsapkás csövet, mint rondaságot kibiggyeszteni a tetejére, inkább dobozába zárom, mint korábban tettem az EAR859-el. Az biztos, hogy nem nagy teljesítmény, de én még SE-vel nem láttam, de nem is hallottam és olvastam, hogy max. kivezérlés mellett alíg torzít.
Nekem nagyon megfogott a hangja, nagyon jó eza különleges kiegyenlített trióda kapcsolás és segédrácson vezérlés. hatalmas dinamikája van ennek a PL-csőnek. Ki is van hajtva az áramkörbem csutkára. Még 20W-ot is tud, ott mértem 2% torzítást. nem hajtom ki odáig, de fel nem fogom hogy jön ki ennyi belőle. /vagyis már tudom, mert rájöttem./
(#) kameleon2 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jún 2, 2021 / 2
 
Itt sem látod direktben a csövet...
(#) TAttila77 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Dehogynem, a ketrec mögött. Még ugyancsak nyitott a végcsöves rész. De az én végfokom, pl. az EAR859 azon tényleg semmi rés nincs, csakis annyi kevéske, ami feltétlen szükséges. Tavaly a talin ott volt, senki meg nem mondta hogy az csöves, ha meg nem mondom mi van benne. A teteje is nekem teljesen zárt, csak hátúl egy nagyon halk ventilátor jár, meg alól egy két gyufásdoboznyi rész van kiperforálva levegőbeszívás gyanánt. A légáramlás is csak ott hűt, ahol kell, máshol feleslegesen nem jár. Nem porolok be mindent, csak a csöveket hűti, mást nem.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Megyünk ám, és jól megnézzük Csabán.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Mit te??! Amit tavaly vittem, most itt marad. Most mást viszek, hogy lássad, hogy a kábelkorbácstól működik... Az élteti.
(#) deebo hozzászólása Jún 2, 2021 / 10
 
Gyorsan összedobott impedanciamérő buffer (ARTA box) LM1875-el, 3D nyomtatott burkolattal.
(#) TAttila77 válasza deebo hozzászólására (») Jún 3, 2021 / 2
 
Üdv. Tetszik a nyomtatott dobozod.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2021
(#) cua válasza deebo hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
PETG?
(#) deebo válasza cua hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Nem, sima klasszik PLA.
(#) cua válasza deebo hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
A PLA mar 50 fokon osszesik. Nem tudom mennyire fognak melegedni a hutobordak, relative konnyen veszelyes lehet. A PETG valamivel jobb de ez tipikus ABS vagy ASA , esetleg specko nem gyulekony filament eset
Ettol eltekinte pofas kivitel
(#) deebo válasza cua hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Kb. 30°C-ra melegszik a burkolat teteje.
(#) mek-elek válasza deebo hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Azért majd, ha 30-35 fok meleg lesz, én tennék rá egy ventilátort.
(#) deebo válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Gyerekek. Nem vagyok laikus, pontosan tudom, hogy mit csinálok, a PLA tulajdonságaival is tisztában vagyok.
Mellesleg, ha kint 35°C-van, akkor nálam 22
(#) Alkotó válasza deebo hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Nekem semmilyen rutinom nincs a nyomtatott dobozok célszerű kialakításai kapcsán, ezért inkább kérdezek mint találgatok.
Az utolsó képen felfedezni vélek 2 fülecskét a fedélen, amiben van 1-1 lyuk. Ha jól képzelem, akkor ezt a fedelet rárakva az alsó dobozfélre, azon is van 2 lyuk, és így valamilyen csavarszerű kötőelemmel rögzülhet a fedél. De szintén a találgatás szintjén, mind a 2 oldalon akadályba ütközik a csavar (hűtőborda és az elkócsoport). Mi a fedélrögzítésre kitalált megoldás?
(#) deebo válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 4, 2021 / 1
 
Azóta már újat nyomtattam, amin majdnem végigfut a belső támasztó. A falsvastagság 2mm, szóval fúrtam volna menetet a fedélre és kívülről megcsavaroztam volna, de közben kiderült, hogy felesleges, mivel a nyomtatott opbjektumok csíkosak és tökéletesen összepattan a két idom, egyszerűen a rétegek egymásba akadnak.

plafeel.jpg
    
(#) Alkotó válasza deebo hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
A "bepattintás", mint ígéretes opció bennem is felmerült, de nem tudtam mennyire rugalmas egy ilyen "nyomtatvány". Esetleg a fedélen lehetne kis dudor (akár csak néhány tizednyi), a csatlakozó részben meg kis mélyedés, és ha ezek egymásba találnak akkor kialakulhat az elvárt stabilitás.
(#) deebo válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
A dudor volt a másik terv, de aztán kiderült, hogy felesleges, így is annyira egymásba kapaszkodik a két objektum, hogy kifejezetten nehéz szétszedni.
(#) vzoole válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 5, 2021 / 3
 
Én múltkor ilyet terveztem/nyomtattam ami nagyon jól összepattant és stabilan egybe marad.

mc001.jpg
    
(#) bbatka válasza vzoole hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Szét is jön?
(#) sonajkniz válasza bbatka hozzászólására (») Jún 5, 2021 / 3
 
Én az egymásb csúszó elemeket részesítem alőnyben.
Stabil és szét is jön.
(#) Electricboy hozzászólása Jún 5, 2021 / 9
 
Sziasztok!
Ha már 3D nyomtatós témánál tartunk, bemutatnám 2 kreálmányomat.

Egyik egy kijelző ami a nyomtatás adatait írja ki. A nyomtás egy Raspberry Pi-n futó Octoprint nevű applikáción keresztül történik, ettől kérdezek le adatokat. Így a nappaliban is látom, hogy hol jár a nyomtatás, mennyi van hátra, van-e valami hiba stb. Az egész egy ESP8266-os NodeMCU-n fut. Arra törekedtem, hogy a grafika hasolnítson a nyomtató gyári kijelzőjéhez ami így néz ki Természetesen 3D nyomtatott dobozba került.

A másik egy OpenWeatherMap-ot használó időjárás állomás, kiegészítve holdfázis kijelzéssel és belső hő és páramérővel. Valamint egy Blynk nevű androidos alkalmazással is össze van párosítva amin minden adat távolról is elérhető. Az ikonokat az időkép telefonos appjától kértem kölcsön. Ez is NodeMCU-n fut a kijlezőn egy 3,2"-os SPI-os TFT. Természetesen 3D nyomtatott dobozban amit még elég bénán sikerül megterveznem. Jajj most látom a képbe belenagyítva, hogy kicsit lejjebb kell raknom néhány számot mert felülről levágott kicsit.
(#) NickE hozzászólása Jún 6, 2021 / 10
 
Én ezt 3D nyomtattam. Nem egy gyors folyamat, de jó.

DSCN0503.JPG
    
(#) cua válasza NickE hozzászólására (») Jún 6, 2021 / 11
 
Ilyen dobozkakbol egesz szin es anyagtanulmanyt nyomtattam
Következő: »»   1594 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem