Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép kompresszor
 
Témaindító: niedziela, idő: Ápr 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 39
(#) bencikusz válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Főleg portalanításra, kerékfújásra. A kimeneten emiatt van egy vízleválasztó, meglepő hogy ebben a párás, ködös időben mennyi vizet fel tudnak venni a kompresszorok. Levegős szerszámokat nem nagyon használok, (a kis levegő szállítása miatt ezzel nem is nagyon tudnék) szinte mindent megoldottam akkumulátorossal (pl. kerékkulcs ), de esetleg egy kisebb levegő igényű tűzőgépet lehet veszek hozzá.
(#) bencikusz hozzászólása Dec 20, 2020 / 3
 
Elkészültem vele. Az R600a közeggel működő kompresszor lényegesen több levegőt szállít. a 24L-es tartály 0-ról 7,5BAR-ra 6 perc alatt megtelik.
Meg vagyok elégedve vele.
Köszönöm a segítségeket!
(#) Plero válasza bencikusz hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Nagyon profi munka. Szívóoldalon mi az a hengeres fém tartály? Levegőszűrő? Min van olyan?
(#) bencikusz válasza Plero hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Az egy levegő szűrő igen. Én kaptam a tartály mellé. 1/4 "-es menet van rajta, és egy papír szűrő van a fémházban. A neten nézelődve, van többféle kialakításban is ilyen.
(#) csibai hozzászólása Márc 4, 2021 / 2
 
Tisztelt FórumTársak!

Szeretném megkérdezni, hogy a képen látható hűtőgép komresszorát hogy kössem be?
Olvastam itt, hogy valamelyik 2 kivezetésre a 230 majd egy pillanatra rövidre zárni két csatlakozót. Így szeretném megoldani és is. (egy nyomógomb picit benyom, és működik.)
Vákuumozásra szeretném használni. (Fa alkatrészek híg lakkal való beitatására.)
Segítségeteket előre is köszönöm.

Jó egészséget, és jó fórumozást kívánva: csibai
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) Gafly válasza csibai hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Ha megvan az eredeti reléje, akkor azzal.
Ha nincsen meg, akkor nyomógombbal, alapos oktatás után, hogy szétrúgom a vonatkozó részeidet, ha leégeted.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) Gafly válasza csibai hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Ha tippelni kellene, akkor legyen mondjuk a:
- 17 Ohm és a 21 Ohm találkozása a nulla,
- 17 Ohm és a 38 Ohm találkozása meg a fázis,
- Maradék kettő közé nyomógomb.
De nem értek hozzá.
(#) StMiklos válasza Gafly hozzászólására (») Márc 4, 2021 / 3
 
De értesz hozzá..
Igencsak el kellett gondolkoznom, mert nincs maradék 2, csak 1.
Mert: 17-21 ez a nulla
17-38 fázis..
De csak 1 meg nem nevezett marad...
A bekötés másképp elnevezve:
Felső: 0
Jobb alsó: Fázis
Bal alsó összekötve (nyomógombozva) a jobb alsóval, MIELŐTT a másik kettő megkapja a fázis nullát.
Max 2 másodperc és elenged.

Üdv: StMiklos
(#) VIM válasza csibai hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Szia! A gyári bekötés is fenn van a neten. Ha valamit nem találsz akkor próbálj konkrétumot beírni a keresőbe (mondjuk a típusszámot) és a képek között nézelődve biztosan találni fogsz róla használható információt. Próbálj meg PTC-s indítót beszerezni hozzá, nehogy úgy járj mint én amikor elment egy pillanatra az áram a kompri pedig éppen töltötte volna a háti permetezőmet. Természetesen nyomógombos indításúra volt megcsinálva és nem voltam a közelben, hogy lekapcsolhattam volna, leégett. Nagyon sajnáltam mert szerelhetőre volt kialakítva az egész kompresszor. EZ volt és ilyen lett (Danfoss). Ha mindig felügyeled a működését akkor nem szükséges a relés vagy PTC-s indítás, megfelel a nyomógombos is.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2021
(#) csibai hozzászólása Márc 5, 2021 /
 
Kedves Fórumtársak!

Köszönöm a segítségeiteket, ma ki is próbálom.
Egyébként valami ilyesmit szeretnék buherni belőle:

vákuum
(#) Gafly válasza csibai hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Van olyan jó, mint egy oblong.
Ma tanultam eme csodás kifejezést, orvosságra használják, abban az értelemben is, hogy kicsi tabletta, valami hasonló, mint egy szem főtt rizs.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2021
(#) Baranyi J hozzászólása Ápr 30, 2021 /
 
Üdv,kiszerelték a relét a hűtőből,de màr nem tudjàk melyik kàbel hova mehet.Van hozzà egy kondi is amit rà kell kötni gyàrilag.Valaki tudna ebben segíteni?
(#) Baranyi J válasza Baranyi J hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Ez lenne a relé,230 az tiszta,de a többi..
(#) VIM válasza Baranyi J hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
Szia! Talán ez a rajz segít a bekötésben. A klixont sorba kell kötni a "betáppal" az indítást pedig a PTC végzi (az a pogácsa alakú korong ami a márkajelzésű "asperosa" felirat alatti részben van). A klixon az fontos, hogy be legyen kötve, mert ez védi meg a motort a túláram okozta (esetleges be nem indulás esetén) leégéstől.
(#) uniman válasza Baranyi J hozzászólására (») Máj 1, 2021 /
 
Két helyen tilos ugyanazt a kérdést feltenni... https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2431672.html#2431672
(#) hg6dab hozzászólása Jún 8, 2021 /
 
Sziasztok! Ebben van visszacsapó szelep?
(#) hg6dab hozzászólása Jún 17, 2021 /
 
Régebben volt róla szó: a nyomáskapcsolót bojler hőfokszabályozóval megoldani. Ezzel a megoldással milyen nyomástartomány beállítás várható, illetve kb. mekkora hiszterézisre lehet számítani?
(#) VIM válasza hg6dab hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Szia!
Idézet:
„nyomáskapcsolót bojler hőfokszabályozóval megoldani.”
Ez érdekes megoldás lehet. Nem a biztonsági szelepre goldoltál?
(#) hg6dab válasza VIM hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Nem emlékszem ki írta itt régebben, eddig nekem se jutott eszembe ez a fajta felhasználás.
Hűtő hőfok szabályozóról is volt szó, ott invertálva a jelet. Működés közben a hőfokváltozás nyomást idéz elő, ami egy membránon keresztül nyomja meg a távolabb lévő kapcsolót. Azt nem tudom milyen nyomásértékek közt történik mindez, ezért kérdezem. Amúgy van hidrofor nyomáskapcsolóm, amit már használtam az előző kompresszornál, csak most egy mini gépet építenék, azért érdekel a dolog. Ha nem járható mégsem, akkor elektronikus nyomástávadóval oldom meg.
(#) Tomi111 válasza hg6dab hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Sajnos az értékekre nem emlékszem, de 6 bar-ra belehetett állítani minden egyéb állítgatás nélkül.
VIM: A hajdu villanybojler hőfokszabályzója, a régié, amit a bojler alatt kívülről lehet tekergetni, az jó. A kapilláris cső a végén 6mm átmérőjű. Ennek a végét levágva és beforrasztva pl.egy kifúrt réz végdugóba( pl fél collosba) már használható is. De a műanyag pneumatikához való idomok is megfogják a réz csövet, holott műanyaghoz készültek. Én az utóbbit használtam egyik haver kompresszorán.
(#) VIM válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Szia! Hát igen, abból a fajtából talán lehet alkalmas nyomáskapcsolót csinálni. Bővebben: Link A kapilláris cső elég rövid és vastag a tágulási edényig így a cső keresztmetszete jól tudja továbbítani a nyomásváltozásokat ha a tágulási edénye megfelelő helyre van csatlakoztatva. Nyilván a gyártó tudhatta csak, hogy mekkora nyomás uralkodik benn amikor maximális hőmérsékletűre fűtődik a patron és ezt az infót megosztotta. Még az sem probléma ha nem túl vészes repedésen elillant belőle a töltet, mert egy komprinál mindig pótlódni fog (levegővel). Ötletesnek tartom de már az új nyomáskapcsoló ára ott van ahol "ezé" és az egy kicsivel többet tud és nem kell barkácsolni. Most vettem egy egyfázisút kétezerért, mert az én kis komprimon is hidroforos nyomáskapcsoló van éppen ami öt bárnál többet nem tud de nekem többre volna szükségem.
(#) hg6dab válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Köszönöm a választ, ki fogom próbálni, már csak a kíváncsiság miatt is. Nyomáskapcsolásra a korábban említett mindhárom lehetőségem megvan, csak üzemképes kompresszorom nincs egyelőre.
(#) szikorapéter hozzászólása Jún 18, 2021 /
 
Sziasztok. Egy átlag hűtőgép kompresszorból mekkora vákum érhető el?
(#) proba válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Mélyhűtő láda kompresszorával próbálkoztam, túl nagyot nem csinált, a befőttes üvegben nagyobb van szerintem.
(#) szikorapéter válasza proba hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Van otthon vákummérő órám, ha még egyszer időm is úgy adja majd akkor lepróbálom mennyi a max amit még tudhat.
(#) StMiklos válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Szevasz!

Gyári új leszív -0,96-ra (absz: 0,04) barban.
De egy évet futott is bőven lemegy -0,9 alá.
Ez dugattyús kompresszorokra igaz.

Rendszeres mérjük így vizsgálat kapcsán. kompresszorokat.
Anno nagy rendszerek vákumolásakor az elején egy nagy kompresszor is besegített a időt csökkentendő.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2021
(#) szikorapéter válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Akkor vákuum szivattyúnak azért nem túl hatékony, révén dugattyús...
(#) StMiklos válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Szevasz!

Figyelmesen olvastál?
Mert ezt írtam: "nagy rendszerek vákumolásakor az elején" és "besegített"..
Minek? Hát a normál módon használt, normál vákumszivattyúnak.,.
Meddig? Addig amig a rendszer vákuma nem érte el azt az értéket, amikor már nem volt értelme járatni,
<0,1 bar.. Így viszont jóval hamarabb elértük.
Amúgy egy 15m3-es kompresszor, gyári új, átszakadt nyomóoldali szeleptömítéssel, szétszedve, és javítva volt..

Üdv?: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2021
(#) jdani hozzászólása Márc 11, 2022 /
 
Üdv. Van egy szocis hűtőgépem, ami a garázsban áll, eddig jól működött. Hátéssel nem volt gond, viszont pár napja megadta magát, leolvadt az egész. Mondom oké, köszi a szolgáltatot, letudtad a magadét. A kompresszor halk volt, nem zúgott, viszont meleg volt. Ma nekiálltam hogy megvizsgáljam közelebbről is, mondom hátha éjjel megjavult, bedugom. Nagyon halk zúgást hallani, de tudom milyen hangja volt amikor működött, egyértelműen hangosabb volt. Látni hogy nem gyári a kompresszor, volt már cserélve SK170Q típus van benne. Egyértelműen nem ezzel jött a gyárból. Kompresszor oldalán találtam egy alkatrészt, most tudom hogy indítórelé. Be lehet kötni e nélkül a kompresszort? Ha így se megy, akkor kuka az egész, javítani ezeket nemigen lehet nem?
(#) FIGIRI válasza jdani hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Szervusz! Egy próbát lehet megér, hogy gumikalapáccsal megütlegeled kissé a kompresszort, lehet csak megszorult a motor. Az öreg Lehel igy nem lehelte ki a lelkét, pedig már kettő éve kellett ezt a "javítást" megejtenem rajt.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2022
Következő: »»   36 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem