Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   70 / 94
(#) habazutty válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Ezen átsiklottam.
Nem tudok mit mondani. nem jellemző hiba, bár kevés Hitachi-t láttam.
Amennyire tele vannak zavarszűréssel meg egyebekkel. Az is lehet, hogy egy Y kondi szívat titeket...

Arra kérnélek, ha meg lesz a hiba, akkor jelezd itt, hogy tanulhassunk belőle.
(#) antiktelefon válasza habazutty hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Azt esetleg valaki meg tudja mondani a 3mA szivárgás standbyban mennyire természetes?
Az biztos, hogy állandó/max fordulaton is visszaáll a félfázis/ 3mA alatti értékre, valami a gyorsulás közben történik az elektronikában, esetleg van valami elvi blokkvázlat ennek az inverternek az elektronikájáról, hogy értsem mit is keresek? Lehet a kompresszor valami induktív tüskéjét nem vágja az elektronika? De az hogy kerül a testre?
Kénytelen leszek apróra szedni, csak annyira nehéz hozzáférni, jobb lenne tervvel nekiugrani.
Természetesen megmondom, ha kiderül, viszem majd másik fi-t, meg ki is fogom kötni, de az nem megoldás
(#) antiktelefon hozzászólása Jún 8, 2021 /
 
Hi, nem teljesen ide tartozik, de hátha a frekiváltós tapasztalat segít:
Mi lehet az oka annak, ha egy inverteres klímánál csak felpörgés alatt a test fele a hibaáram úgy felmegy, hogy veri a fi relét?
Standbyban és max/fix fordulton is 3mA a test fele az áram, ami kicsit soknak tűnik, illetve a földelést kellően óvatosan megbontva a félfázis 115V-ja megjelenik ekkor és max fordulaton is. Hulladék multival is 10mA mérhető a föld fele leoldás előtt.
A fi biztos jó (igaz 30mA és ac-s ), és egy évig ment minden más fogyasztóval, most meg magában veri, de anélkül is megnézem majd.
Itt írtam a konkrét részletekről és egyéb mérésekről.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2021
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Köszönöm a moderátornak, aki átrakta az üzenetet ide, amikor direkt máshova írtam, mert szorosan a frekiváltókhoz tartozik a dolog és arra vártam, hogy olyanok válaszoljanak, akik a klíma topicot nem nézik, de erre tudnának válaszolni.
(#) kaqkk válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Fel kéne cserélni a betáp fázis-nulla bekötését a kültériben , ha akkor is "veri" a fi relét akkor mint már előttem is írták a bemeneten lévő kondikat kéne megvizsgálni egy egy lábat kiforrasztva megmérni ...
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2021
(#) antiktelefon válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Ok, meg fogom próbálni, ezzel az iránnyal lett szerelő által bekötve és egy évig jó volt. De ezt valóban nem próbáltam. Nem lehetett pontosan leolvasni, de a 125V-hoz képest kb szimmetrikus volt a feszültség kilengése a testen, de nem biztos, szkóp kéne hozzá.
A nyákot még nem szedtem ki, de ránézésre a panel gyantával kiöntött, az a fajta, amiből az alkatrészek kilógnak, de a panelhez szenvedés hozzáférni, de úgy tűnik ez lesz a végén.
(#) kaqkk válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Idézet:
„de ránézésre a panel gyantával kiöntött”
Lehet de én még nem láttam olyat klímában . A kültéri tetejét levéve egy műanyag dobozban szokták elhelyezni az elektronikát .
(#) antiktelefon válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Lehet igazad lesz képek alapján, remélem akkor csak benéztem és nem nedvesség csillogott. Van valami rajzod hasonlóhoz? Csak hogy tudjam mi mit csinál kb.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2021
(#) kaqkk válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 9, 2021 /
 
Sajnos rajz az nincs (maximum bekötési rajz lehet a klímában a tetőre ragasztva vagy a doboz tetején belülről) Kapcsolási rajzot ne is keress azt minden gyártó páncélban őrzi ..
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 18, 2021 /
 
Üdv van egy Orion omkl-80 mobilklíma ami ma leállt. HE kompresszor demagnetizálás védelem hibakóddal. Ő ez mit takar? Azóta nem is hűt ahogy kell. Valami megoldás?
(#) Attila301 hozzászólása Jún 19, 2021 /
 
Üdv. mindenkinek van egy Simbio AC1012 típusú, viszonylag régi (kb. 12 éves) klímám, aminek a kismegszakítóját tavaly nyár végén lekapcsoltam tegnap felkapcsoltam és a beltéri egység ventilátora egyből elindult, de bekapcsolni nem tudom se távirányítóval se nyomógombbal. A kismegszakítót lekapcsolva egyet sípol és felvillannak a LED-jei (ezt normál állapotában áram alá helyezéskor szokta tenni). Mi lehet a probléma? Az is segítség lenne, ha valaki elárulná, hogy tudok az elektronikához hozzáférni. Köszi.
(#) kaqkk válasza Attila301 hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
Az elektronika a beltéri egység burkolatát megbontva hozzáférhető a jobb oldalon , ha szerencséd van az elektronikán van egy rövidke szalagkábel és azon egy pici plexi dobozka (szintén egy elktronikával) ha ezt lehúzod a csatlakozóról indulni kéne e gépnek . A régebbi gépekben külön volt az áramszünet után újraindító elektronika ebben a pici dobozkában .
(#) Pixi hozzászólása Jún 20, 2021 /
 
Sziasztok,
Van egy whirlpool spiw 409l klíma ami tavaly szezonban működött ahogy kell, akkor szezon végén ki lett húzva a konnektorból, és most hogy újra szerettük volna használni nem hűt.
Gáz van benne, kültérin sem venti sem a kompresszor nem indul, hibajelzés nincs, áram is meg van a kültériben. Nem tudom mi történhetett vele a télen amikor áram alatt sem volt.
Valakinek esetleg lenne ötelete mi lehet a gond? Eddig két szezont ment, és mivel hálóban van, így kb 35-40 éjjszaka amit működött.
(#) kaqkk válasza Pixi hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Nem lehet hogy fűtésre van kapcsolva és csak a hőfokot állítottad lejjebb ?
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Mindent próbáltam, amúgy hűtésen van! Egyik opción sem történik semmi.
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Na megoldódott a rejtély. Némi pihenés után újra üzemelt. Gondolom melege volt a motornak. Szoktak klímát tölteni de még hűtőt is. Szerintetek megoldható és ha igen mennyibe fájna egy töltés? r410a a közeg és 0.46kg Az adatok a gép oldalán lévő címkéről másoltam.
(#) kaqkk válasza Pixi hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
A beltéri elindul ?
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Igen, látszólag minden jó, megy a beltériben a venti, funkciókat is váltja, de hideg az nincs.
(#) kaqkk válasza Pixi hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Akkor hívj szerelőt , ez távgyógyításban nem fog menni ...
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
99% kültéri vezélrő lesz újra. Annó gariban már cserélték az egész klímát mert a panel zárlatos lett. Igaz akkor télen használtuk fűtésre, és az egyik bekapcsoláskor levágta az automatát. Ez most egyel több szezont bírt, igaz ezzel már fűteni nem kellett. De akkor nagy eséllyel kuka, mert annó a panel csere mindennel lett volna 118000Ft, és akkor maga a klíma volt 99000.
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Na, ennyi már meg lett, vagyis a hiányzó füst helye. Kérdés mi volt a füst tároló, és mitől halt meg.
(#) kaqkk válasza Pixi hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Első blikkre elkónak látszik a maradék .... nem találtad meg a "házát" ? Ha a kormot letörlöd mellőle akkor a szitázott jelölésből kiderül mi volt , viszont az értéke még akkor is kétséges .
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2021
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Ez a hűtő borda alatt van, így ennyi volt az eredeti mérete is, csak porrá lett.
(#) kaqkk válasza Pixi hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Így akkor nem sok esélyt látok a cserére , meg ugye azt is tudni kellene hogy miért ?
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
A kondi erdő pozitív oldala megy a kondi egyik felére a másikra a negatív. De akkor miért égett el?
(#) kaqkk válasza Pixi hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Tedd a kezedet festékbe nyomd rá egy fehér lapra száradás után küldd el nekem (most végzek egy OKJ-s tenyérjós tanfolyamot ) hátha képről is sikerül .....
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Köszi....
Akkor ennyi, kb kuka!
(#) Attila301 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ. Tegnap este sikerült is leszerelnem a burkolatot, de sajnos nem találtam semmit, ami az általad leírt plexi dobozhoz hasonlítana. Van esetleg további tipped, vagy esetleg egy megbízható szerelő? Budapesten, Kőbányán lakunk és természetesen a klíma is itt üzemelne.
(#) teglascs válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
A tenyérjós képzést nem vették ki az OKJ-ből? Jó tudni...
(#) teglascs válasza Attila301 hozzászólására (») Jún 21, 2021 /
 
Ennél jobban, mint >>ITT<<, a harmadik képen, sikerült jobban szétszedned?
Következő: »»   70 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem