Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   300 / 312
(#) Gafly válasza hege88 hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ha van másik táp, sokat nem veszithetsz egy próbával.
Ami azt illeti, sok éve használom úgy a monitort, hogy az asztali PC 12 V-ja van kivezetve hozzá...
De ne csodálkozz, ha véletlen nem táphiba/kondenzátor az ok...
(#) deebo válasza hege88 hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Természetesen van kondenzátor a betápon, de ritkán van vele probléma külső tápos monitornál, viszont a jelenlegi táppal a felélesztgetést nem érdemes tovább próbálgatni, mert könnyen előfordulhat emiatt komolyabbproblémák is jelentkeznek.

Viszont érdemes lenne tudni, hogy milyen monitorról van szó, mert nem feltétlenül a táp a probléma oka, pláne ha valami modernebb LG, vagy samung.
(#) hege88 válasza deebo hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ááá, vmi korai 15" Fujitsu 1024x felbontásssal.. igazából retroból tartanám.. Most hirtelen nem ugrik be a modellszám, de ezüst színű, alol hangszoróval, amin a rácson át látszik a két membrán..
(#) hege88 válasza hege88 hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Na ez az, de most nincs jobb képem róla..

201763742.jpg
    
(#) deebo válasza hege88 hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ó ismerős. Nem rózsaszínes a képe hidegen bekapcsolva?
(#) hege88 válasza deebo hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Hajnalban vettem észre, hogy 5 nap bedugott állapot után felébredt.. Kicsit kómás voltam reggel 4kor, szóval lehetséges... Ha rózsaszínes, az mit jelent?
(#) deebo válasza hege88 hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
A rózsaszín azt jelenti, hogy csőhibás, de az egyenesen sokkol, hogy egy hibás készüléket napokra konnektorba dugva hagytál...
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2021
(#) Gafly válasza deebo hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Sokkal cifrábbak is vannak a fórumon.
(#) antikzsolt válasza deebo hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Volt hogy úgy szereltem a tápot hogy rajta volt a 230V volt. Mondjuk nem direkt csak rossz kábelt húztam ki az elosztóból. Hamar rájöttem hogy hibáztam
(#) hege88 válasza deebo hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
Hát úgy kaptam, hogy működik, csak idó kell neki, hogy észhez térjen...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2021
(#) archtila hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Szerintetek a videón látható jelenség (white spot) diffúzor hibára utal (ami úgy tudom tisztítással viszonylag könnyen javítható) vagy elképzelhető, hogy más, nehezen (netán) csak költségesen orvosolható dologról van szó?

Link

Előre is köszönök mindennemű okosságot!!
(#) Udvari Zsombor válasza archtila hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Úgy tűnik, mint ha valami lenne az LCD mögött a polarizációs rétegek között, tippem sincsen, hogy mi és vajon hogyan juthatott be. Sajnos tévékkel ellentétben a monitorok eléggé össze vannak építve... Mennyire zavaró a két kis folt? Ha nem zavar, akkor akár lehet hagyni a monitort, ahogyan van...
(#) archtila válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Valójában annyira nem zavaró a dolog, illetve nem is látszik csak világos tartalomnál, és még akkor is koncentrálni kell rá, hogy észrevegye az ember. Szóval nem vészes, csak gondoltam rákérdezek, mert videók alapján elvileg eltűntethető.
(#) deebo válasza archtila hozzászólására (») Júl 2, 2021 /
 
Ha el is tüntethető, otthoni körülmények között több koszt viszel bele a kijelző megbontásakor, mint előtte.
(#) archtila válasza deebo hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Igen ez valószínűleg így van bár kétlem, hogy a szervizekben jobb lenne a szitu.
Visszaküldhetném gariba csak azzal meg az a gond, hogy (a helpdesk szerint is) kapok majd bele egy refurbished panelt, ami olyan lesz amilyen. (gondolok itt az IPS glow-ra etc.) ezt meg nem szeretném, mert ez viszonylag jól sikerült példány, leszámítva ezt a pár halvány kis foltocskát a kijelző oldalán.
Ők egyébként takarítással nem is bajlódnak, csak csere van.

A legokosabb döntés az lenne ha megbarátkoznánk egymással, vagy keresnék egy szakit akinek van tapasztalata diffúzor tisztításban és akkor 100% lenne a boldogság.
(#) deebo válasza archtila hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Dehogyis... Küld vissza garanciába! Ilyenkor vagy a műanyag eleve foltos, vagy valahol nekinyomódik a papír, ezt nem lehet javítani, az ilyen refurbished, meg egyéb legendákkal nem kell foglalkozni. Ha visszakapod, de rossz a képe, akkor megint visszaküldöd, de garanciás monitort szétszedni és tákolni nagyon nagy butaság.
(#) Udvari Zsombor válasza deebo hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Pontosa, ha garanciás, akkor inkább ne szedje szét, mert ugrik a garancia, ha megbontja a készüléket.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2021
(#) Omcsesz hozzászólása Júl 10, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy LCD monitorom, egy hibás inverter trafóval. A rajta lévő típusszám alapján nem találok rá.

DG100016910
LSEI163 05207S

Valaki tud erre tippet adni?
(#) pipi válasza Omcsesz hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Ez minek a tipusszáma, a monitor, vagy a trafó?
(#) Omcsesz válasza pipi hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Bocs, nem írtam oda: a trafóé.
(#) antiktelefon válasza Omcsesz hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
Kép és monitor típus alapján könnyebb lenne.
(#) Omcsesz válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 10, 2021 /
 
A monitor típusa: NEC 1770NX, 17 colos.
(#) antiktelefon válasza Omcsesz hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Így már lehetett képet találni róla.
Kimérted a szekundereket, hogy tényleg a trafó a rossz?
Amúgy ebayen keresel trafókat ilyen fizikai méretben és a számuk alapján visszakeresed mibe jó, és ha 17 inch körüli akkor valószínűleg jó lesz. (Ugyanakkor egy ilyen régi monitor nem biztos megéri a rászánt időt.)
Kép nélkül csak tippelni lehet, ha tekercs kiosztás stimmel valószínűleg bele lehet rakni ezt valamennyi átalakítással vagy szerencsével anélkül. Bővebben: Link
De inkább keresnék törött monitorokból trafót.
(#) Omcsesz válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Kimértem, igen, az egyik szekundernek nagyon magas az ellenállása a többihez képest.
Az alkatrész teszter (https://www.hestore.hu/prod_10037964.html) ellenállásnak érzékeli, míg a másik szekundert, illetve a primereket tekercsnek.
(#) pipi válasza Omcsesz hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
kivetted, vagy áramkörön belül mérted?
(#) deebo válasza pipi hozzászólására (») Júl 11, 2021 /
 
Az inverter trafókat nem kell kivenni méréshez.
(#) antiktelefon válasza Omcsesz hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Akkor csere.
Írj elfogadnám ingyen elvihetőbe, biztos van valakinek törött vagy csőhibás monitora, én már mindet kiszórtam.
A csőhossztól függő a trafó, így amíg a tekercseket jól bekötöd másmilyen is jó lehet bele.
(#) pipi válasza deebo hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
Ha zárlatos a meghajtása, meghamisítja a mérést...
(#) deebo válasza pipi hozzászólására (») Júl 12, 2021 /
 
A sima ellenállásmérést a szekunderen biztosan nem, vagy induktivitásméréskor mind a két szekunder mérését félreviszi.
(#) Omcsesz válasza pipi hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
kivettem, mikor mértem őket.
Következő: »»   300 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem