Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 66
(#) Alkotó válasza mcc hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 1
 
Ez pont így van, de azért én finomítanám a "fizetést". A DHL-nek valóban vannak előnyei, de finoman jellemezve is brutálisan drága. 10-20 szorosa az ilyen szállítás a panel árának, ami egyéni véleményem szerint irracionális. Persze ezzel együtt is olcsóbb mint itthon, én mégis inkább a hosszabb és olcsóbb szállításokat részesítem előnyben.
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Ezért várom az enyémet, mert az Europacket-ként jön. Egyelőre a vámolásra vár 3 napja.
(#) imi51 hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Please kindly note that you could select the shipping cost as DDP or euro pack, then the tax could be paid when you ordering, it means you no need to pay it when the parcel arrive your country.

Tisztelt Urak!Ezt az információt kaptam az érdeklődésemre a JLCPC
(#) mcc válasza imi51 hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Legyen igazuk....
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
A tapasztalás érdekében rendeltem egy panelt. Legrosszabb esetben ez lesz a tanulópénz.
Ugyan nem a melléklet szerint, mert ide most utólag jöttem vissza, de úgy tűnik, hogy itthon ezzel már nem lesz semmilyen teendőm.
Bármilyen szállítást is választok, mindegyiknél van egy "külön költség", aminek a mértéke nem azonos, de hasonló. Feltevésem szerint ez az ügyintézés és az ÁFA összege, amit majd ők fognak befizetni helyettem.
Mellékeltem a képernyőt, és kérem a tőlem hozzáértőbbeket, erősítsék meg a feltevésem, vagy cáfolják azt.
(#) helektro válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 16, 2021 / 1
 
Nem akarlak elkeseríteni, de a posta a vámkezelési eljárás díját 399Ft v. 799Ft még be fogja szedni tőled.
(#) Alkotó válasza helektro hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Éppen az a próbavásárlás célja/értelme, hogy kiderüljenek a részletek.
Az említett díj akkor lenne jogos, ha lenne ügyintézés. De itt a postának gondolom nem lesz feladata.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Nem érdemes reménykedni.
(#) scooby_ válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Én most FedEx-szel rendeltem. Már 4 napja ülnek rajta, mindenféle papírt kéregetnek be tőlem. Minimális kezelési költség 5000+Áfa.
(#) niedziela válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Jók ezek a beírások
(#) helektro válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
Minden külföldől jövő árú esetén van ügyintézés (Posta, GYIK):
"Miért kell vámkezelni azokat az árukat, amelyeknél az áfát a webshopban már kifizették (IOSS alkalmazásával)?

A vámeljárás során minden EU-n kívülről rendelt áru tartalmú küldeményhez vám-árunyilatkozatot kell benyújtani a NAV felé, függetlenül attól, hogy az áfa megfizetésére a külföldi webáruházban előzetesen már sor került-e. A Posta a vámügyintézésért a Postai Szolgáltatások Általános Szerződéses Feltételekben meghatározott közreműködői díjat számít fel, melynek összege online fizetés esetén 399 Ft*, kézbesítéskor történő fizetéskor 799 Ft*.
*2021. július 1-jén érvényes díjszabás szerint."

Posta VÁM GYIK
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2021
(#) niedziela válasza helektro hozzászólására (») Júl 17, 2021 / 1
 
Röviden, a NAV postának azt is meg kell állapítani, hogy nincs mit megállapítani.
Isten koporsóját sem őrzik ingyen
(#) pipi válasza niedziela hozzászólására (») Júl 17, 2021 / 1
 
Jézus koporsóját... Isten "még él"
(#) Szárnyas válasza pipi hozzászólására (») Júl 17, 2021 /
 
magyarázat: Szentháromság
(#) scooby_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Nekem megjött a csomag. Fedex szállítmányozta. 18$ volt az 5 panel, kitesz 1 kilót majdnem. A Fedex ugyan be kérte a papírokat, de végül nem kellett fizetnem érte semmit. Így kaptam meg a legolcsóbban.
(#) Kovidivi válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Remélem azért néhány csomag átcsúszik. Haveromnak a 2€-s megrendelésére kiszámláztak még 5.6€-t, plusz, még a csomagjáért el is kellett a postára mennie. A postás innentől csak az üzenetet hozza, hogy csomag van a postán? Furcsa.
De már rájöttem, hogyan kell rendelni: egy eladótól kell rendelni amit lehet, és egyszerre fizetni mindent. Ekkor csak egyszer lesz számolva a "dolgoztuk vele" díj, ez sokat számít! Tehát innentől kezdve felesleges nézegetni, hogy egy BMS 12$ vagy 13$, mert ha egy eladótól nem tudsz több terméket rendelni, azonnal megugrik a termék ára...
(#) Monster02 hozzászólása Júl 20, 2021 /
 
Ahogy látom én se uszóm meg. De számoltam vele.
(#) FAZ1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 20, 2021 /
 
Milyen jó, hogy néhány éve az összes nekem szükséges dolgokat még idejében megrendeltem.
Bár akkoriban is volt behozatali vám, viszont azt valahogy mindig megúsztam. Mint például a házi Sound Bar-om esetében szintén, amely így nekem kb. 16 ezer forintba került, s amilyeneket manapság a hazai elektronikai boltokban csak kb. 40-50 ezerért lehet megvenni.
(#) niedziela hozzászólása Júl 20, 2021 /
 
Egy kicsit elkanyarodott a téma
(#) mcc hozzászólása Júl 27, 2021 /
 
MPL érkezett. Köszönt, kezembe nyomta a JLCPCB-től rendelt euro pack formában szállított paneljeimet, udvariasan búcsúzott és ment...
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 1
 
Az itt megszólalók egy részéhez képest eltérő tapasztalatokat szereztem.
07.17.én késő éjszaka rendeltem meg a panelt, ez a számla dátuma is. A leghosszabb határidős és legolcsóbb szállítást választottam, hiszen éppen ezt akartam kipróbálni. Kifizettem minden "bekért" költséget egyben (panel + szállítás + PayPal részesedés + még valami ügyintézés és Áfa szerűséget). Mai napon, délelőtti órákban megérkezett a futár (11,5 nap rendeléstől a kézhez kapásig), és semmi egyebet nem kért tőlem.
A panel kifogástalannak látszik, és az érkezési idő minden korábbitól lényegesen rövidebb volt.
Ha ez így marad, akkor csak nyertünk a változással.
(#) helektro válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Köszi, hogy megosztottad. Ez jó hír, de egyben meglepő is, mert ezek szerint a Posta oldalán a vámolással kapcsolatos tájékoztatójának és a valóságnak köze nincs egymáshoz.
(#) Alkotó válasza helektro hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Egyáltalán nem biztos, hogy az én tapasztalatom általános lesz. Én fizettem néhány többlet dollárt, de mivel nem bírom az angolt, ezért csak a fordító programokra támaszkodva gondolom ezt kezelési költségnek + az adott országra érvényes adónak.
De volt aki úgy értelmezte a postai közreműködést, hogy az akkor is megtörténik (és ezért ki kell fizetni nekik) ha én egyébként előre kifizettem az ÁFA-t.
Egy dolog teljesen biztos, a JLCPCB igyekszik megfelelni a melléklet tanulsága szerint a honi 150 EUR alatti ÁFA kötelezettségnek.
(#) mcc válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Én egészen pontosan emlékszem, hogy 3USD volt a többlet, amit kifzettem. 2USD volt az 5db panel, 9 a szállítás és 3USD az adó. Így kb. stimmel is a matek...
(#) ABU hozzászólása Aug 4, 2021 /
 
Sziasztok.

Nekem most jött meg a JLCPCB csomagon global direct standard line szállítással, a számlán szereplő összegen kívül nem terhelt semmilyen egyéb költség, a DPD hozta. Még csak nem is kerestek, egyszer csak betoppant a futár, hogy itt a csomagod.
(#) mcc válasza mcc hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Újabb csomag érkezett, JLCPCB-től. Nem kellett a postának fizetni.
(#) helektro válasza mcc hozzászólására (») Szept 17, 2021 / 1
 
Nekem is megjött, szintén nem kellett fizetni. A legolcsóbb szállítással is itt volt 16 nap alatt. Ügyesek a kínaiak, mert újracsomagolták a NYÁK-ot tartalmazó dobozt és így csak egy címke van rajta (nem egyszerűen átragasztották). Azon meg az van, hogy Luxemburgba adták fel. Luxemburgban a legalacsonyabb az ÁFA kulcs, így itt léptetik be az EU-ba. Megintcsak ügyes...
(#) toto hozzászólása Okt 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Én is a JLCPCB-től rendelem a NYÁK-okat, de az utolsó két rendelt NYÁK beforrasztásánál azt tapasztaltam, hogy kis darabokban pattogzik le a forrasztásgátló lakk. Először azt hittem, hogy a nagy hő miatt, mert kb. 340 fokon, hosszabban kellett forrasztanom egy-két powerFET-et, de azután simán 280 fokon is töredezik le a lakkréteg a forrasztások mellett. Ilyet korábban egyáltalán nem láttam.
Lehet, hogy váltok egy másik gyártóra, akármilyen olcsó is itt a NYÁK. Ez eléggé elcsúfítja a kinézetét.
Valaki tapasztalt hasonlót?
(#) Alkotó válasza toto hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Mutatnál képet az említett anomáliáról?
(#) Skori válasza toto hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Nem tapasztaltam még ilyet, szerintem fotózd le, és mutasd meg nekik, lehet, hogy felajánlják a visszafizetést vagy az újragyártást. A fotót ide is tedd be!
Következő: »»   45 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem