Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   214 / 250
(#) attika válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Idézet:
„Mi van, ha azt mondom, kösz, kend a hajadra a 800 forintodat? Visszaküldi?”

Erre nem tudok válaszolni, ez már nekem is megfordult a fejemben, de szinte 99%, hogy nem fogják visszaküldeni.

Idézet:
„Mi van, ha megdumálom a postással, hogy fizetek neki havonta 1-2 ezret és eljátszuk, mintha eltűnnének a csomagjaim, becsszó nem fogok reklamálni.”

Ez sajnos nem járható út, nem a postás szedi össze a csomagjait, nem ő az egyetlen ember aki találkozik a csomagoddal ahogy beérkezik hozzájuk.
Neki ezzel el kell számolnia, ha nála tűnik el akkor is.
Olyan nincs, hogy ő bent felveszi és mire visszaér azt mondja, hogy eltűnt a csomag.
Talán egyszer ezt el tudja játszani, de rendszeresen már nem kicsit feltűnő, nem gondolod?
(#) Ódenka válasza attika hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Volt régebben a dolgokról egy szatíra a "Vicces..."-ben, de nem viccesnek nyilvánítva törölve lett.
Tényleg a szatirikus és vicces nem teljesen fedi egymást...
Kis részlet a gondolatodra:

Tehát így néz ki a csomagok utáni illetékek kiszabása és a továbbiak:
Megjönnek a kis zacskók, dobozkák, egy hivatalnok szívlapáttal rádobálja egy futószalagra, amellett kis fejkendős menyecskék szortírozzák a kis vackokat.
Ki ne emlékezne a gyárkapukban használt véletlen generátoros piroslámpás motozós apparátra?
Egyik kézzel gombnyomás, pirosnál a csomag egy kis gömbbe kerül - ha nem fér, kettévágják - innét a gömb a hivatali flipperbe kerül és amelyik fakkba esik, annyi az illeték rá. A többire csak valami jelképes ezer db 1 forintos, papír alapon.
A haladó elbírálók simán félkézzel megsaccolják a csomagot, megropogtatják, kocogtatják és a hang alapján azt mondja a Kollégájának:
- Gondoltam egy számot!
- Szorozd meg kettővel, adjál hozzá egy ötszázast, azt írjuk rá az értesítőre.
Még szórakozásnak se lesz utolsó. Na igen, a vámoltatás más tészta, hivatal, ez itt csak a könnyű, mindennapi esetekre vonatkozik.

Továbbá: Lesznek majd egy csomó renegát, aki az értesítő láttán nyílt töréses, véres csontos sérülést szimulálnak és juszt se mennek el a csomagjukért! Kenjék a hajukra - morogják majd.
Természetesen nem erőszak átvenni! Az összeget adóként behajtják, illetve ráterhelik az illető egész családjára, elmaradottabb vidékeken az utca járdás oldalába mindenkire, meg jelzálog, kamatos kamat, etc. Nem mész el két csomagért - kilakoltatás, egyúttal 40 év alatti férfiakat eladják szexrabszolgának valami meleg égövbe...
Mi lesz a feltorlódott kis csomagocskákkal?
Lesznek, mint az átkosban az Ezermester zsákbamacska csomagok, amikben a kiszemezgetett csomagokból megmaradt haszontalan vackok kerülnek. Meg TV-s vetélkedőkön fődíjként egy szekérderékkal a mindenféléből. Megint megvalósul a társadalom igazságérzetének az egyensúlya.
(#) attika válasza Ódenka hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Idézet:
„Az összeget adóként behajtják, illetve ráterhelik az illető egész családjára, elmaradottabb vidékeken az utca járdás oldalába mindenkire, meg jelzálog, kamatos kamat, etc.”



Nem értem ezt miért nekem címezted, de akkor már írok rá valamit.

Mi van akkor ha a szomszédnak rendelek csak úgy "kiszúrásból"?
Kiviszik neki a csomagot és csak pillog, hogy ő nem rendelt semmit, nem veszi át, majd jó behajtják rajta azt azt a 799ft-ot? Főleg, úgy, hogy én már kifizettem az áfát a vásárláskor?

Tudom, akkor utána néznek, hogy honnan jött a rendelés, ezt kétlem, hogy több ezer csomagnál eljátsszák.
Akkor még ott van az, hogy lekérik, hogy ki és milyen bankkártyával fizetett.
Ez is oké, de mi van akkor ha valami virtuális kártyát vagy paypalt használok?
Szerinted utána fognak járni pár száz forintért?

A másik vicc, hogy sokszor semmi értesítést nem kapsz, hogy fizess mert itt a csomagod.
Ugye arról volt szó, hogy ha online rendezi az ember a posta sarcát akkor 399ft, ha ők hozzák ki akkor 799ft.
Ebbe csak az a vicc, hogy online lehetőséged sincs rendezni a kisebb összeget, már csak annyit veszel észre, hogy csönget a postás, hogy csomagot hozott és fizess 799ft-ot.
(#) Ódenka válasza attika hozzászólására (») Júl 15, 2021 / 3
 
Azzal fecséreljük az időt, hogy ésszerűséget keresünk egyes intézkedésekben. Felesleges. Megvárjuk, mit dob a Gép nekünk és továbblépünk...
Egy idő után megválogatja az ember mi mennyire és mennyi ideig bosszantja.
Nagyon jó hasonlatot mondott valamikor egy régi barátom:
Én örülök, ha esik az eső.
Ha nem örülök, akkor is esik...
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Hiába túrom a netet, most még véletlen se találom azt a cikket, amibe arról van szó, hogy a nav látja a külföldi rendelések értékét, valamiből csak kiszívja azt az Áfát, még jó hogy nem ami rá van írva.
(#) mohinger hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Az imént érkezett meg az Aliról, 06.08-án rendelt, 06.11-én feladott csomagom. A belga postán keresztül érkezett. 07.04-én ért be az országba. 0,16$ érték szerepel a csomagon, a feladó Hong Kong. Az égvilágon semmilyen díjat nem kellett fizetnem. "Örülünk Vincent!"
Még az sem zavar, hogy a rendelt 4db potméter gomb helyett csak hármat küldtek
(#) img válasza mohinger hozzászólására (») Júl 15, 2021 / 1
 
Zsugorcsővel jobban jönne ki, hogy "akkor rendelned kell egy pót métert".
(#) Kovidivi válasza attika hozzászólására (») Júl 15, 2021 /
 
Visszaküldik, ez tuti. Te meg visszakapod a fizetett árat. Az eladó meg elég dühös lesz, mert ő elbukta a postaköltséget...
(#) Bakman válasza attika hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Idézet:
„Nem, a posta díját is a 799ft-ot.
Az online 400ft-os fizetés nem működik, hozza a postás és fizeted a +799ft-ot.”
Akkor ez egyfajta csomagbiztosítás is. Jó lehet azoknak, akiknek eltünedeznek a csomagjai.
(#) bbb válasza Bakman hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Ha ez garantálná, hogy tényleg kihozzák, én örülnék neki. De egyelőre semmivel se látom valószínűbbnek, hogy a csomagokat tényleg kihozzák miután kifizettük rá az "automata" dolgozott vele díjat.
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Júl 16, 2021 /
 
Tovább fejlesztés: eltünt a csomagod, jön a postás a csekkel, csomagod volt dolgoztunk vele 799ft.
(#) circuit hozzászólása Júl 30, 2021 /
 
Sziasztok
Kérdezem a nálam jobban értesült Tisztelt Fórumtársakat, hogy a július-1 vámkezelési szabályok csak az EU-n kívül rendelt csomagokra vonatkoznak ?. Német E-Bay-ről vásárolnék hangszer kereskedőtől xxx EUR értékben , amely ár tartalmazza az ÁFÁ-t is. A csomag szállítás kb. 19 EURO. Jól gondolom, hogy ezen összegeken felül semmilyen egyéb költségem nem keletkezik, illetve ez nem esik vámkezelési eljárás alá, és semmi egyéb ügy, dolog, bevallás. stb. nem lesz a vásárlással kapcsolatban?

Köszönöm a válaszokat.

Üdv: Tóni
(#) nedudgi válasza circuit hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Az eBay német nyelvű változata ugyanarra felületre vonatkozik, mint az angol, vagy arab. Egyedül a kereskedő honos országa, és a rendelt cikk hovatartozása döntő.
(#) tbarath válasza circuit hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Ha a csomag Németországban lett feladva, akkor nincs vámkezelés, nincs semmi, az EU-n belüli kereskedelem.
(#) vision61 válasza circuit hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Szia!
Az előző két választ megerősítem. Kaptam az utóbbi időben Belgiumban, és Németországban feladott csomagokat, egyikért sem kellett fizetni semmit, tehát a tényleges feladás helye a mérvadó.
Amit viszont nem minden esetben lehet kideríteni a termék linkje alapján, az a várható feladási hely. Mindegyiknél Kína valamelyik tartománya, városa szerepel a terméknél, viszont a csomagokon már EU országbeli feladás volt. Talán az egyetlen közös, hogy ezekért euróban kellett fizetni.
(#) mateatek hozzászólása Júl 30, 2021 /
 
Üdv!

Az Aliexpress talán elintézi helyettünk az ÁFA fizetést?
Vásároltam pár apróságot és fizettetett velem ÁFÁ-t is a rendszer. Kaptam róla egy "valamit" is.
Akkor most itthon nem kell ÁFÁ-t fizetni? Megoldják helyettünk?
(#) attika válasza mateatek hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Elméletileg Áfát nem kell már itthon, gyakorlatilag meg többször panaszkodtak olyan esetről, hogy itthon megfizettették velük az Áfa Áfáját is+a Posta sarcát ami 799ft, mert az online fizetés se igazán működik ami 399ft lenne.
(#) Bakman válasza mateatek hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Eredményért mindenképpen várjuk vissza.
(#) vision61 válasza attika hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
A Posta elég érdekesen értelmezi az online fizetést. Eddig mindig bementem a csomagért, így csak 399 Ft, ha a kézbesítő hozná ki, akkor már 799 Ft.
(#) Kovidivi válasza attika hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Ez Ausztriában úgy működik, hogy átveszed a csomagot, kifizeted érte a 19%-ot, plusz a fix 5€ kezelési költséget. Utána letöltöd az aliexpress-ről a számlát, ahol szerepel, hogy kifizetted a megfelelő %-ot. Ezt kinyomtatod, elküldöd a vám hivatalnak. A vám hivatal elvileg visszautalja a vámot, és ad egy igazolást, hogy kétszer fizetted ki a bizonyos %-ot. Ezután ezzel az igazolással lehet menni a postához panaszt benyújtani, és ők is visszaadják a "dolgoztunk vele" díjat. Egy ilyen ügyem már folyamatban van, még kettőt el kell indítanom...

Sokáig fog tartani! A vám hivatalnak kizárólag postai úton lehet bármit is küldeni! Tehát boríték, feladás, postára menés, hazamenés és várás. Aztán vagy elveszik a levél, vagy nem... A postának már e-mailen is lehet írni.
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Annyit még hozzátennék, hogy ezt többszöri telefonálás/átkapcsolás után tudták csak megmondani, közben hibás információkat közölve, szakszavakat használva, pl. az egyik nő, de amikor megkérdeztem, mi a különbség a "Zollgebühr" és a "Zollabgabe" között, elmagyarázni már nem tudta, de legalább átkapcsolt a megfelelő irányba.
(#) mateatek válasza Bakman hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Ez a "nyugta" dolog ezután már szerintem mindig, mindenkinél elérhető lesz. A képen lehet látni, hogy a "rendszerváltás" előtti rendelésnél még nincsen ilyen opció, hogy nyugtát töltsek le.
(#) sany hozzászólása Júl 30, 2021 /
 
Tegnap kaptam meg az első vámolt és az új rendszerben megjött csomagomat.
Olyan volt, mintha a postás a "rendszerváltás" előtt dobta volna be, semmi nem volt ráírva. Én azt hittem, hogy csak teszek rá valamilyen matricát vagy írnak rá valamit, hogy kézbesíthető, stb..
(#) attika hozzászólása Júl 31, 2021 /
 
Itt egy cikk arról amiről fentebb írtam.
(#) mraulajos hozzászólása Aug 1, 2021 /
 
Hali! Kaptam a Postától egy e-mailt, hogy külföldről érkező csomagomat vámkezelték. Amennyiben online fizetem a díjat, posta szolgáltatási díj 399 HUF + Áfa 113 HUF = 512 HUF. Amennyiben akkor fizetem, mikor a postás hozza, 912 HUF. Próbálkoztam átutalni, de 404 ERROR lap jelent meg.
(#) nedudgi válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Én megtámadnám a Post ügyfélszolgálatot email üzenettel. Érdemes a csomag ragszámát is feltüntetni a tárgy mezőben.
(#) mraulajos válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Az e-mail ban ez szerepel: Küldemény azonosító: UA............AE Hozzáférési kód: XXXXXX
Online fizetési határidő: 2021.08.03. 17:08
Aztán megyel erre az oldalra. www.posta.hu/szolgaltatasok/vam
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Esetleg másik böngészőből? Az a baj, ha addig nem fizeted, -úgy tudom- akkor automatikusan kiviszi a postás, és a nagyobb díjat kell fizetni. Szóval szerintem emilben nem érdemes próbálkozni, kifutsz a határidőből, inkább telefon ha találsz számot......
(#) mraulajos válasza pipi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Leírtam azt is, ha a postás viszi, akkor mennyi.
(#) dara válasza pipi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Nem él az oldal és nekem a postás sem hozta ki hanem értesítést hagyott a postás hogy van csomagom külföldről.Kifizrettem a 800Ft + a vámot.Enyit a postáról csak a pénz kell nekik,de nem szolgáltatnak.
Következő: »»   214 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem