Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1030 / 1149
(#) Gafly válasza tpeter91 hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Feneke?
(#) Régi motoros válasza tpeter91 hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Talán itt érdeklődj.
Ha szerencséd van, tudnak felvilágosítást adni.

De így ránézésre ez nem egy mai darab, lehet valami spéci keyboard dukál hozzá, főleg ha ipari szektorban használt gépről van szó.

Ha túl nagy mázlid van, talán jó hozzá az AT keyboard, akkor csinálhatsz hozzá átalakítót,
a barátod rengeteg képet kínál hozzá.

Ha nem tud senki semmi használhatót, próbálj hozzáférni és beazonosítani a csatlakozóra menő vezetékeket. Ha a táp és test megvan, mérd meg hány voltos, még az is lehet az se stimmel.
Ha igen, és van még másik két vezeték (KBCLOCK / KBDATA) akkor saját felelősségre próbálkozhatsz egy normál AT-s billentyűzettel.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Júl 29, 2021 /
 
Üdv!

A képen látható 10 làbú csoda mi lehet? A hangkártyámban meghalt....
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 2
 
Ránézésre dupla dcdc konverter, kikereshetem a pontosat, de szenes alatta a nyák és vagy a kimenetén volt zárlat, vagy jó eséllyel a bemenetet kiengedte a kimenetei fele, nem biztosan érdemes javítani.
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Szia!

Mindig meleg volt a kártya azon a ponton 8 éve ment folyamatosan, lehet hogy nem megfelelő tervezés, usb-s külső kártya olyan nagy feszültséget nem nem engedhetett tovább. Eléggé drága, megérne egy próbát feléleszteni
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Hát ha leszeded a tekercseket és multival megkeresheted hova mennek a tápok, lehet segít pár ic adatlap a tápfszültségeket meghatározni, vagy egy másik ilyet keresel és mérsz rajta, akkor labortápról lehet éleszteni.
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Bővebben: Link

A fenti linken szereplő alkatrésznek fejtették meg, hát nem tudom....
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 1
 
Fix kimenetű, egyszerű lesz. Leszeded az ict hot airrel, a tekercsek helyén meg tápról megküldöd, persze áramkorláttal.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2021
(#) gkari válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 2
 
"Hot airrel" nem szabad, helyette alkalmazz forró levegőt!
(#) killbill válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Idézet:
„usb-s külső kártya olyan nagy feszültséget nem nem engedhetett tovább.”
Hát... 5V megy be a kártyába, mondjuk 1.2V ment ki a DC/DC konverterből.. Az azért elég nagy, nem? Több mint négyszeres. De, ha csak 3.3V-os logikát táplált, akkor is sanszos, hogy ott más is sérült. Vissza kell rajzolni a két visszacsatolást, hogy mekkora ellenállások vannak benne. Abból ki lehet számolni, hogy mekkora feszültségeket állított elő ez a táp IC.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Inkább a "hátulján"...

pc32c.jpg
    
(#) antiktelefon válasza gkari hozzászólására (») Júl 29, 2021 2 / 2
 
Széndékosan írtam hot airt, nem kell ez a nagy angol szakkifejezés ellenesség, teljesen közérthető így is és pontosan azt jelenti, amit én akartam. De legalább a "like"-okból látom, hogy másoknak is ez a legfontosabb, nem az, hogy telefonról teljes mondatokban, ékezetekkel írok hasznos tanácsot.
Ha hőlégfúvót írok, akkor félreérthető festékleszedős hőlégfúvóra.
De legközelebb inkább segíts a kérdezőnek ahelyett, hogy engem oktatnál ki, amiért nem írtam ki, hogy forrólevegős smd forrasztóállomással szedje le.

Ilyesmi ic ha megég, alatta a nyák sokszor vezetővé válik, a nyák kikapargatása után az adatlapi 2.5V és 1.8V-okkal óvatosan meg lehet próbálni éleszteni, ha működik lehet praktikusabb külön kis kínai nyákra felépített konvertert használni, vannak elég kis zajú profi darabok.
killbill: adatlap szerint fix kimenetű dcdc konverter, így ez most viszonylag könnyű lesz.
(#) granpa válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 29, 2021 3 / 3
 
Mivel jelenleg nem egy festő-mázoló, lakásfelújító fórumon, hanem egy elektrotechnikain vagyunk, kicsi az esélye, hogy nem a megfelelő eszközre gondol akármelyikünk.
(#) uniman válasza tpeter91 hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Ez egy ipari PC, pl. CNC vezérlő is lehetne...na de miből gondolod, hogy az egy "billentyűzet csatlakozás" lenne? Hiszen ott van rajta a fólia tasztatúra...
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2021

keyb.jpg
    
(#) antiktelefon válasza granpa hozzászólására (») Júl 29, 2021 3 / 2
 
Nem kívánom szétoffolni a fórumot, ha hőlégfúvót beírod googleba nem pont azt fogja kidobni. Nem is az SMD forrasztás profin kategóriában vagyunk, ahol ilyen előismertet elvárható. Az egyetemi jegyzetek színültig vannak idegen szakkifejezésekkel, meg kell szokni, bárhol bárkivel beszélsz szakmai dologról, minden mondatban lesz idegen kifejezés. A legtöbb profi szoftver is angol.
Nem arról van szó, hogy valaki voltage meg current feliratokat rak a labortápjára (amit nyugodtan megtehet), hanem olyan kifejezésekről, ami teljesen a szakzsargon része, lehet nincs is magyar megfelelője, vagy nagyon esetlenül hangzik vagy félreérthető. Például reballra van újragolyózás, de reflowra nem mondod azt, hogy újramelegítés, így legtöbbször mindkettőre az angol nevén hivatkoznak. Mint ahogy a folyasztószer is flux, csak az hívja folyasztószernek, aki nem dolgozik vele. Ugyanúgy a forrasztópaszta helyett solder paste és paste flux van, mivel ha forrasztópasztának hívod, az nem egyértelmű, plusz mondattal pontosítani kell még.

Amúgy én használtam festős hőléget is egy ideig, kellően sok tapasztalattal és szűkítővel megoldható az is, de tapasztalat nélkül lukat éget a panelbe, főleg ha égett alkatrészről van szó, ami szeret letapadni a nyákra.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2021
(#) killbill válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
A linkelt adatlapon (LTC3407) mindket kimenetrol negativ visszacsatolassal allitjak be a kivant kimeneti feszultseget. Tehat nem fix kimenetű. Vagy más IC van a panelon, mint, amit Sanyesz5 belinkelt.
(#) killbill válasza killbill hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Az alsó részen mindkét ellenállás 150 k, ebből 1.2 V lesz. A felső részen 68.1 k / 15 k az osztó, ez 3.324 V-ot eredményez.
(#) killbill válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Valójában ez a pontos típus.
(#) nedudgi válasza uniman hozzászólására (») Júl 30, 2021 1 /
 
Gazdag, fantáziával a "KEYB" feliratról valamennyire jogos az asszociálás a "billentyűzet" funkcióra.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Júl 30, 2021 /
 
killbill-nek köszönöm, két laportáppal életre kelt, már csak az a kérdés hogy a 3,3 és az 1.2 voltot mivel állítsam elő az 5 voltból, regulator? Feszültség osztó?
(#) killbill válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 30, 2021 / 1
 
Az LTC3407A típusú IC-t javasolnám. Azt elég csak beforrasztani a rossz helyére. Itt lehet is kapni.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Júl 30, 2021 /
 
Egy 3,3 voltos regulator, és egy 1.2 voltra belőtt lm350-el tökéletesen megy, köszönöm a segítséget
(#) Egri Frédi válasza killbill hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Jól láttam ? 28 hét a szállítási határidő ... Az egy fél év.
(#) killbill válasza Egri Frédi hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
A 28 hét a gyár szállítási határideje, de az üzletből raktárról azonnal tudnak adni 231 darabot.
(#) uniman válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Valóban...CSAKHOGY ez a csati a készülék hátuljába bedugott kártyamodul előlapján található !
Nem ott ahol a kérdező mutatta...azaz 3 keyboard egy PC-n szokatlan lenne.
(#) nedudgi válasza uniman hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
A háromból egy nem tekinthető teljes billentyűzetnek.
A bedugott kártyamodul lehet akár egy másik processzor(számítógép), saját billentyűzettel.
(#) antiktelefon válasza killbill hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Valóban, egy másik adatlap meg volt nyitva mellé és rosszra taboztam
De akkor ezt jól megúszta ez a hangkártya, nem igazán voltak jó esélyei iylen égéssel, mondjuk az 500mA-es USB korlát lehet segített.
Sanyesz5: ha még nem rendeltél volna tőlük, mausel hu-nak írj egy emailt és berendelik neked.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2021
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Bővebben: Link

Nem életem legszebb munkája, de tökéletesen megy, az lm350 épp langyos, a 3,3v regulator nem melegszik.
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Másik tekercset szedd ki mindenképpen és a nyákot éles sniccerrel kapard ki, az ilyen égés 200ohm körül van, idővel csökkenni tud az ellenállása.
Én is követtem el hasonlót, nem vészes ez, azért nem szép, de funkcionális.
Valószínűleg az opampok és a konverterek más tápról és referenciáról mennek, így ha a földelést jó helyre kötötted be, nem kéne gondot okozzon.
(#) FeketeVipera hozzászólása Júl 31, 2021 /
 
Sziasztok! Hozzám került fellelt állapotban az alábbi, katonai gépkocsikba szánt magyar gyártmányú Geiger-Müller számláló. A készülék működik, azonban a jobb oldalon látható aljzatot a GM csővel összekötő vezeték hiányzik. Pontosan hogy hívják ezt a csatlakozót, és hol találok belőle két lengő aljzatot? (A GM csövön is dugó található). Kevés a reményem, hogy árulnak még ilyet, de hátha. Köszönöm!
Következő: »»   1030 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem