Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   215 / 250
(#) mraulajos válasza dara hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Nekem volt már, hogy a a postás kérte a 970 Ft ot, mikor hozta a csomagot.
(#) nedudgi válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Beírtad az azonosítót és a kódot, és kártyát kért?
(#) mraulajos válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Igen.
(#) sany válasza dara hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Ezzel személy szerint én teljesen egyetértek.
Igaz a változatozással nem lett több postai dolgozó. De legalább a csomagok kézbesítését gyorsítottak volna fel.
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Én annak is örülnék, ha csak szimplán megérkeznének a csomagok, az már csak álom, hogy gyorsabban... Továbbra is kíváncsian várom a rendszer eredményét, mit szólnak majd az Alin IOSS-ben előre kifizetett ÁFA tartalommal.
(#) helektro válasza sany hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
"Igaz a változatozással nem lett több postai dolgozó"
Ez így nem igaz. A VÁM változás miatt állítólag több száz új embert vettek fel: https://www.napi.hu/magyar-vallalatok/magyar-posta-posta-csomag-cso...4.html

Ennek függvényében még szánalmasabb, hogy a postai csomagkezelési szolgáltatás egyre alacsonyabb színvonalú.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2021
(#) sany válasza helektro hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 

Nem is kellett volna ez "rendszerváltás" jó volt ahogy volt. Tudomásul vettük, megszoktuk. Bizonyos összeghatár felett VÁM. A csomagra tudtuk, hogy várni kell, de így is kell. Online utalni, postást várni,átvenni, fizetni, aláírni, bemenni a csomagért a postásra, stb..
Nem hiányzott szerintem senkinek. Igazából engem nagyon elszomorít.
(#) mraulajos hozzászólása Aug 3, 2021 / 1
 
Hali!
Sikerült befizetni/átutalni a lentebb említett összeget. Teljesen hivatalos visszaigazolást kaptam a VÁM-tól, és teljese hivatalos számlát a Postától.
(#) nedudgi válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Hogyan sikerült? Megjavult a weboldal?
(#) mraulajos válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Ezek szerint.
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 3, 2021 /
 
Nekem már sablonként el van mentve a levél, hogy: "kétszer fizettem be adót, itt a számla, ellenőrizzék le, és utalják vissza a pénzt erre a bankszámlaszámra, és adjanak egy igazolás is erről." Plusz a postacíme a vám hatóságnak, amit csak fel kell a levélre ragasztanom. Essig 3x kellett duplán fizetnem, és ez csak több lesz! A csomag megérkezésétől számítva egy hónapom van a panaszt benyújtani.
(#) niedziela hozzászólása Aug 7, 2021 /
 
Aliexpress után az ebay is az IOSS rendszert használja.
(#) bbb hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Sziasztok!

Ma megjött az első aliról rendelt holmim. Aliexpress standard shipping, a vámolás ötödikén történt a követés szerint, majd öt nap után az expressone hozta ki. Egyéb költség nem volt rajta, úgy tűnik működhet ez az új rendszer. Egy biztos, nekem megéri, ha ez azt jelenti, hogy kézhez kapom a csomagom és nem veszik el menet közben
(#) niedziela válasza bbb hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Idézet:
„úgy tűnik működhet ez az új rendszer.”

A rendszer nem új, csak nekünk.
(#) Electronix válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Ha minden igaz, ez azért volt, mert elrontottak valamit, és ha hinni lehet a hírnek, ezt visszatérítik:
https://www.posta.hu/aktualitasok/visszaterit-a-posta
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2021
(#) Kovidivi válasza Electronix hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Megy a kavarás...
Most viszont hetek óta az aliexpress nem vonja lesz a plusz adót... Meg sem jelenik semmi extra költség. Az is érdekes, hogy a számlát ha le akarod tölteni, több órát kell várni, mire elküldik az email-címedre (túlterheltek). Lehet, hogy mégsem olyan jó üzlet ez az aliexpressnek? A világ minden országával fel kell venniük a kapcsolatot, mindenkinek utalniuk kell pénzt, lebeszélni, ledokumentálni, hogy ki, mikor, mennyi érték után hány százalékot fizetett. Elhiszem, hogy inkább nem foglalkozik ezzel az aliexpress, ez akkora feladat, amihez rengeteg ember kell, és rengeteg idő...
(#) proba válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Nem tudom, én tegnap előtt vásároltam, a VAT- ot hiányoltam én is. Azután jobban megnézve a fizetésnél az szerepel, az ár tartalmazza a VAT-ot. Ahol eddig szerepelt onnét mint külön tétel eltűnt, cserébe beépült.....
(#) pajesz66 hozzászólása Aug 20, 2021 /
 
Sziasztok.
Nekem most érkezett csomagom, duplán fizettem az ÁFÁ-t....
Az online felülvizsgálatot elindítottam, telefonon azt az infót kaptam, hogy majd visszautalják 90+30 nap átfutási idővel
(#) kzozo válasza pajesz66 hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Hol lehet reklamálni? Amikor a csomagot átvettem, kérdeztem az ügyintézőt, de fogalma sem volt róla. A sima MPL panaszbejelentő elég ide?
(#) Profisixx hozzászólása Aug 20, 2021 /
 
Ha esetleg valaki elad az Ebayen, jó ha tudja, az Ebay lenyúlta a Paypal átutalásokat, a pénz nem jelenik meg a számlán miután a vevő kifizette, több napig eltart,mire a saját bankszámládra utalják át. Az eladásnál figyelni kell arra, hogy az ÁFÁ-t az Ebay azonnal levonja, majd utána természetsen még a saját jutalékát is.
(#) toto hozzászólása Aug 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Rendelt már valaki Aliexpressről Xilinx FPGA-t? Szükség lenne 1 db-ra javításhoz, de a normál boltok ebből is teljesen kifogytak. Az STM32 mikrokontrollerekről tudom, hogy hamisítványok, de azok bizonyos szempontból még jobbak is, mint az eredeti.
Zynq 7010-et csak itt találtam, és jóval olcsóbb is, mint mondjuk a Mouser-en. Érdemes lehet megkockáztatni? Mert ugye itt nemcsak az ár ami bukta ha fake az IC, hanem a cucc is belepusztulhat, amibe be akarom építeni. Az pedig még fájóbb lenne.
(#) Kovidivi válasza toto hozzászólására (») Aug 21, 2021 /
 
Akkor kizárólag eredetit vegyél!
(#) mohinger válasza Profisixx hozzászólására (») Aug 21, 2021 / 1
 
Gondolom az ÁFÁ-t csak akkor vonja le, ha EU-n kívülre adunk el. A Paypal sem volt egy kispályás: 5%-ot vont le kezelési költség gyanánt és a legrosszabb árfolyamon számolt. Összesen kb. 20% volt a sarc egy eladás után: e-bay jutalék, Paypal jutalék, konverzió.
Bár, amikor még korábban nem EU-s országba adtam el, akkor láttam, hogy a vevő fizette meg az ÁFÁ-t, nekem semmilyen plusz levonással nem járt.
Mindamellett nem olyan szép a menyasszony, amilyennek látszik: az e-bay csak a vevőket védi, ha netalán összefutsz egy tisztességtelen partnerrel, könnyedén átvághat és futhatsz a pénzed után.
(#) Electronix válasza mohinger hozzászólására (») Aug 22, 2021 / 1
 
Szerintem is ez áll közelebb az igazsághoz. ÁFÁ-t a te jutalékodra számolt régen (és gondolom most is), és le is vonta PayPal-ról, ha úgy volt beállítva. Ahol pedig volt "sales tax", azt meg a vevő fizette és fizeti meg pluszban.

A baj inkább az, hogy nem lett ez sem olcsóbb, mert én adtam el nemrég, hasonlóan kb. 20% volt a sarc. Ráadásul bekerült egy plusz koverzió is, mert nekem EUR-ra váltott utalás előtt, pedig nem abban adtam el.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2021
(#) Suba53 hozzászólása Aug 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Találtam volna egy FG-100 DDS függvény generátort, ami a videók alapján használhatónak tűnik, és az ára is baráti.

Ismeritek az azsiacenter.com oldalt? Kínai motyók valami európai gyűjtőhelye lehet.
Elvileg megrendeltem ott, kitöltöttem minden adatot, banki átutalással lehetne fizetni, de semmi visszaigazolást átutaláshoz adatot nem küldtek.
A honlapon megadott telefonszámot ha hívom, az a válasz, hogy az adott telefonszám még nincs hozzárendelve előfizetőhöz.
Gyanús, hogy adathalász oldal, vagy átverős, nem tudom.

Sikerült már valakinek onnan rendelni bármit?
Vagy az említett FG.100 műszert már sikerült valahonnan beszerezni?
(#) pipi válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Kiemelnék pár dolgot tőlük:
Idézet:
„"A termékeket külföldi raktárainkból küldjük
Egyéb költségek: A termékek postázása utáni esetleges vám-, adó-, és/vagy áfafizetési kötelezettségért cégünk felelősséget nem vállal. Ezen költségek a megrendelőt terhelik."”

Ettől kezdve nem jobb, mintha megrendeled Ali/ebay-ról, ezeknél legalább van valamilyen szintű működő vásárlóvédelem, a fentinél meg ki tudja, hogy lehet szaladni a pénz után...
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Némi infót lehet róluk találni: Bővebben: Link, Bővebben: Link.
(#) Ódenka válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Szervusz!
Vettem egy hasonló kütyüt régebben, annyi volt a különbség, hogy kb. 12 gombbal kellett beírni a frekvenciát, de sok gombbal, az biztos.
Jó volt összerakni a kit-et, szép lett, és...
Kb. 5 perc múlva eladtam, mert kipróbáltam. A színusz az olyan lépcsős volt, hogy reszelte a szememet. Csodákat nem lehet várni, a semmi helyett biztosan több, de vagy érdemes sokkal jobbat csinálni, vagy venni használtan egy beváltat, ha számítani szeretnénk rá.
Erre a konkrét holmira rákerestem, hát hümm...
Azonban, mint megjegyeztem - a semminél jobb.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Köszi, azt gondoltam hogy nem a magyar ázsiacenter gyermeke.
De hogy egy ilyen szélhámos, csibész banda legyen.........
Hanyagolom akkor őket.
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Anno volt dolgom egy kínai modullal, amin egy 10 bites AD gyártmányú DDS generátor volt, és az mesésen szép, hibátlan jelalakokat tudott produkálni 1MHz ig.
Vele csak az a gond, hogy önállóan nem használható, csak mikrokontrollerrel lehet vezérelni.
Reméltem hogy ez is használható lesz, de sikerült kiábrándítani.
Következő: »»   215 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem