Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   166 / 180
(#) csavarkulcs válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Biztos, az oldalunkon fent van hogy árulnak alkatrészt. Hívd fel őket
(#) dB_Thunder válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 2, 2021 /
 
Idézet:
„Ezt a három sűrítőt szeretném megküldeni most a Merci 2literes motorjahoz való roots fúvóval”

Nem hinném, hogy gyárilag 0,4 bárnál többet fújna! A motorról általában gyorsító áttétellel hajtják, de, hogy az mennyi??? Meg kellene nézni, mérni a főtengely tárcsát is, akkor lehetne számolni.

Idézet:
„mennyit tud termelni percenként a 2*3 rába, 1500-as fordulaton?”

Hány köbcentis a Rába? 80%-os volumetrikus hatásfokkal számolhatsz!

Idézet:
„Ezt a kompresszort pedig alapjáraton egy utanfutóra építem rá, hogy mozgatható legyen”

Én inkább egy fém raklapra, és/vagy szállító keretre installálnám, akkor levehető (daru, targonca) is lenne, a utánfutó is megőrizné az eredeti funkcióját!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2021
(#) csavarkulcs válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
Udanajartam, a Merci 1.0-0.8-1 bár még jó lehet neki, De a mennyiségtől is függ.
Tuningos mondta hogy 2 bart is elő lehet vele állítani, de csak rövidtávon.

Az utánfutót direkt erre a célra vettem kemény 60e forintért. Targoncát nem kapok ennyiért.
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 3, 2021 /
 
0.6-0.8-1
Így akartam írni
(#) dB_Thunder válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Idézet:
„Az utánfutót direkt erre a célra vettem kemény 60e forintért. Targoncát nem kapok ennyiért.”

De csörlőt olcsóbban kapsz... de a te dolgod!

Járt a futóhoz papír is? Mert az a fele nagyon drága tud lenni...
(#) csavarkulcs válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Persze, de egy szinte új ponyva is. A mérete 100x120. Kb 8000ft évente a biztosítás rá.
(#) dB_Thunder válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Az nagyon ajándék volt!! Mondhatni rablás!!
Papírusz nélküliekért is képesek többet kérni, pedig az használati értékben kb vashulladék...
(#) csavarkulcs válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Azért vettem meg. Meg azért mert nem rohad. A ládát le akarom dobni róla, és csinalni rá egy nagy dobozt, aminek nyitható az oldala, hogy legyen megfelelő szellőzése.
Jah, és nem 8, hanem 5 rá a biztosítás. Jó muszaki nem volt rajta, meg a lámpákat is be kellett kotnom, hiányzott a dugó.
(#) hulala hozzászólása Aug 5, 2021 /
 
Sziasztok. Van egy AK-150-es kompresszorom. Mire lenne érdemes használni? Igazi ötletem nincs, értelmes dolog nem jut eszembe.
(#) csavarkulcs válasza hulala hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Ha eladó megveszem
Búvár palack toltesre,
Paintball palack toltesre
Hardcore kompresszorosok cng pumpakent használják
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2021
(#) hulala válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Búvárpalack... kiesett, Paintball... idős vagyok már hozzá, CNG... megint kiesett mert nincs gázos autóm. Mindenesetre köszönöm a válaszod. Privátban azért megkereslek.
(#) ktmcsaba válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Jó volna tudni hogy ennek a tk-200-nak milyen a kúp mérete a főtengelyen az ékszíj tárcsának.
(#) csavarkulcs válasza ktmcsaba hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Mennyit lehet kérni egy felújított rába kompresszorért?
Eladok kettőt a háromból úgy döntöttem.
Ha normálisan van beépítve, van rá egy év garancia.
(#) csavarkulcs válasza ktmcsaba hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Ugyanakkora mint a kéthengeres csepelnek.
(#) Tie hozzászólása Aug 31, 2021 /
 
Sziasztok,
Van egy régi kompresszorom, amit kicsit gatyábarázok. Van rajta egy Jikov 67a kompresszorfej, kéthengeres egylépcsős. Liaz teherautón, meg RTO buszon volt régesrégen, de seholse találok hozzá adatokat. Egy kb 80literes tartályon van, eddig egy nem túl nagy - de szintén mindenféle adattábla nélküli - háromfázisú motor hajtotta, segédkondival, egy fázisra kötve. Na ezt a motort lecserélem most rajta egy 1.5kW-os 1440 fordulatú egyfázisú motorra (mert ilyenem van, meg mert egyfázisúhoz van nyomáskapcsolóm is csak), és kiszámolnám a korábban itt talált excellel, hogy mekkora fordulattal tekerjem a kompresszort, de nem tudok sajnos róla semmit. Nincs valakinek valami infója róla, hogy mi lehet a furat-löket, mekkora fordulatot igényel ez a Jikov 67a?


Meg vettem hozzá ventillátoros ékszíjtárcsát is, hogy biztos jó legyen a kompresszor hűtése, de a tárcsa kúpos, a kompresszor tengelye meg egyenes, úgyhogy kell még keresnem a környéken egy esztergályost, aki felfúrja a kereket, meg csinál bele ékpályát.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2021
(#) ktmcsaba válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Köszönöm, de annak sem tudom.
(#) occsebogyo válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 2, 2021 /
 
Amennyiben meglesz az ára, egy darab érdekelhet.
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 2, 2021 /
 
Bont valaki Zilt?
Ezt a hajtokart már nem raknám vissza, sem a csapszeget.
Ha valakinek van eladó kérem jelezze.
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 2, 2021 /
 
Már megoldodott a hajtokar kérdés, elbontom a masikat. Ha kell valakinek valami szóljon de idővel úgyis felrakok mindent.
A rába tk200 és a Csepel ékszíjtárcsájának a kúpjának a méretei a következők:
25>20 25a vastagabb fele, 20a vékonyabb.
A kúp hossza ~25mm
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Megcsináltam a nagy tartalyomat, le nyomasprobaztam, 20 báron akartam nyomni, de 14nél elkezdett spriccelni belőle a víz a búvónyílásnál.
A nyomasproba után 2650 liter, 2,5 óra alatt,7,5 bárra fújta fel a Zil a saját tartalyaval együtt.
(#) Tie válasza Tie hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Szétkaptam a régit, hogy megmérjem. Furat 61mm, löket 40mm. Már csak azt kéne tudni, mekkora fordulat kell neki, de gondolom 1000rpm körül nem lövök nagyon mellé.
(#) csavarkulcs válasza Tie hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Minnél nagyobb a löket annál lassabban kell forgatni.
Rába 35mm->2200
Zil 39mm->2000
Ha 1000 körül porgeted az teljesen jó.
Én a zilt 1500korul fogom forgatni kíváncsian várva mi lesz
(#) swad válasza danodano hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Szia!
Most építek egy kompresszort ugyanilyen sűrítővel,mint a tiéd!
Kíváncsi lennék a tapasztalatodra,hogyan vált be? Milyen olajat használtál hozzá, hol volt az olajszint,stb?
Üdv.: Laci
(#) swad válasza Tie hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Szia!
Ugyanabban a cipőben járunk.
Az én konstrukciómban egy 2.5kw-os, 3000 fordulatos 1 fázisú motor hajtja a Jikov 67A sűrítőegységet. Az üzemi fordulatszáma 1460 1/f, ami már majdnem sok egy kicsit. Ha megnézed az eredeti motorról készült képet,akkor láthatod,hogy az adagolóról kapta a hajtást,ami ugye a főtengely fordulatszámának felével forog. Ugyanakkor nagy köbcenti,ergó alacsony fordulatszám.... szerintem kb 1000 lehetett,max 1500.
Viszont,ami érdekelne,az az olajszint! Valakinek van ötlete,hogy meddig kellene töltenem a forgattyúsházat?
(#) dB_Thunder válasza swad hozzászólására (») Szept 12, 2021 / 1
 
Idézet:
„Valakinek van ötlete,hogy meddig kellene töltenem a forgattyúsházat?”

Addig, hogy agy fél centit beleérjen a forgattyús rész!
Nagyon megtöltöd csak megeszi a teljesítményt, és habosra veri az olajat.
(#) swad válasza Tie hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Ezt találtam!
Jikov 67A kompresszor
(#) Tie válasza swad hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Köszi, nem rossz infó. Nekem csak egy 1.5kW-os motorom van hozzá, talán kicsit kevés is lesz, de hobbiműhely, nagyon-nagyon keveset megy, hónapokig be sincs kapcsolva, szóval ráérek.

Az én motorom fordulata valami 1500körüli, majd kiszámolgatom, hogy mekkora ékszíjtárcsát kell kerítsek hozzá, hogy kijöjjön az 1000körüli fordulat a kompresszoron.
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
Így jártam, rövid a gumibak csavarja. Mit tegyek? Hozzá hegeszteni nem lehet, a hő egyből szét viszi a ragasztot amivel rögzül a fém a gumiba. Tk200
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2021
(#) pipi válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Mekkora erőt kell elbírnia, mekkora a csavar? Megfúrod a csavar végét és menetet fúrsz bele pl M4-M5-öst?
Felfúrod a kompi lyukát és egy ilyen anyát a tüskéket ellapítva? https://images.obi.hu/product/DE/1500x1500/869127_1.jpg
(#) gömb válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 14, 2021 / 1
 
-vízbe tenni és úgy meghegeszteni
-belefúrni, menetet vágni a csavarba, felülről egy vékonyabb csavarnak
Következő: »»   166 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem