Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   162 / 181
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Júl 13, 2021 /
 
Idézet:
„That deck belongs to a rack system. It gets power from the amplifier that went with the system and contains no internal mains powered supply.”
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Júl 13, 2021 / 1
 
Itt a megoldás. Csak a trafót spórolták ki.
Puskás trafót neki.
Service manual.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2021
(#) gépromboló hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Ha már külső tápról van szó, van egy Sony TC-D505 deckem, eredetileg egy tunerről kapta a delejt egy lapkábelen, de azon nem csak az van, hanem oda-vissza vezérlik egymást a készülékek egy AU Bus nevű vonalon. A kérdésem, hogy ha csak tápot adok neki (trafóról), akkor működni fog-e önálló gépként, vagy valahogy át kell verjem ezt az adatbuszos rendszert, hogy engedélyezze a működést? Köszi
https://elektrotanya.com/sony_tc-d505.pdf/download.html
(#) Klxx66 hozzászólása Júl 13, 2021 /
 
Gafly köszönöm az információt!
(#) Gafly válasza Klxx66 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Közben reménykedtem, hogy valaki zsigerből bemondja hogy hány voltos kell bele...

Szerintem kis szerencsével, valami nem túlzottan gusztustalan módon bele is tudod applikálni a dobozba, talán nem lesz tőle brummos (mert van beépitett tápos kivitele is).

Esetleg előrébb vinne, ha megkeresnéd hogy hová megy a tápcsatlakozótól az a három vezeték a NYÁK-on, és ott a két combos diódát, elkót és környékét körbefényképeznéd. Akkor tudnánk saccolni hogy milyen trafó lenne jó. A fene sem akarja a deck service manualt rahedli pénzért letölteni...
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2021
(#) metabo123 hozzászólása Júl 14, 2021 / 1
 
Szia!
Azt hiszem meg van a titok! 2 x 12,5V AC. (csatlakozó: a, b, c ---> 12,5V--0--12,5V)
Megkerestem a cucchoz tartozó erősítő típusát, az pedig: TECHNICS SU-X933
Ennek a service manual-ja pedig letölthető ITT.
megpróbálom csatolni, de több mint 7 Mb, nem tudom sikerül-e.
A PDF 9.-13. oldalig a lap alján lekövethető.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2021
(#) metabo123 válasza Klxx66 hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 1
 
Bocsi, új hozzászólásként írtam, Neked szántam..
(#) Gafly válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Igazad van , én a 15.-ik oldalról tettem be a képet, ott meg nincsen feszültség érték.
Akkor lehet menni a boltba a kollégának:
Transzformátor
Hálózati zsinór
Biztositék foglalat
Biztositék
Törésgátló
Igény szerint hátulra, de ekkor már nagyon fúrni kell:
Kapcsoló
A felsorolt tételek csak szemléltesre szolgálnak, józan ész felülirja természetesen.
(#) Klxx66 hozzászólása Júl 15, 2021 /
 
Gafly,metabo123 és mindenkinek köszönöm a segítséget a hozzászólásokat
(#) Madar65 hozzászólása Júl 19, 2021 /
 
Sziasztok! A minap vettem egy Akai cs-f 210 decket. Igen ám de az eladó nem mondta hogy levagdalta róla a Din csatlakozókat, gondoltam nem lehet ez olyan nagy probléma de nem találok róla semmi féle írást hogy hogy lehetne vissza kötni. Ebben kérném a segítségeteket. egy rajz vagy egy link most jól jönne. A segítséget előre is köszönöm. Üdv.
(#) Madar65 hozzászólása Júl 19, 2021 /
 
Itt egy kép:
(#) Gafly válasza Madar65 hozzászólására (») Júl 19, 2021 /
 
Nem akkora gond, pici tétel és bárhol kapható.
Árnyékolást az árnyékoláshoz, meleg eret a meleghez.
Ha a bal és a jobb csatorna fel van cserélve, akkor átdugod...
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2021
(#) szemuveg válasza gépromboló hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Sziasztok! Válaszolnék, kicsit megkésve. A készülék típusa: TC-W370.
Egyszerűbbet találtam ki a képnél.

ht tps://drive.google.com/file/d/1-UTwUII-u F-zsp4WWaX3Mfcixoy31fL0/view?usp=sharing
Szétszedtem a linket, hogy másolható legyen, mert a fórum rendszere miatt a videoazonosítóban levő egymás utáni µF karaktereket tévesen mikrofarad-nak ismeri fel, ezáltal linkelni sem tudom.

Amikor felmegy az egész mechanika, hogy a szalagnak feszüljön és a nyomógörgő is húzza a szalagot akkor előtte gyorscsévélésben volt a magnó. Egyébként nem hajlandó rendesen működni.
Amit meg észrevettem, hogy ugye írtam, hogy sebességbeállítás kéne a gépnek. Nem tudom, hogy hogyan, amikor próbáltam szíjcsere után mintha nem volt jó, most fülre jól szólnak a zenék a helyén van minden hang és tempó. Létezhet, hogy van ebben a magnóban automatikus korrekció sebességre?
Üdv, Péter
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) gépromboló válasza szemuveg hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Azt hiszem a jó öreg repedt fogaskerék a ludas az összes mechanikus anomáliáért. Ha a mechanika alapjaiban hasonlít a linkben szereplő gépével, akkor a 3:35-nél éppen az általam gyanúsított fogast mutogatja a srác a csavarhúzójával. Egyesek meggyűrűzik, mások csináltatnak Sárközi mesterrel. mindkét megoldás jó.
A lényeg, hogy ha ez a fogas el van repedve, akkor körbeforog a tengelyen terhelés alatt és nem abban a pozícióban áll meg a mechanika, amiben kellene. Jártam így az első TC-K461S-emmel.
Ja és a link: https://www.youtube.com/watch?v=5b8_0gWTbsA
U.I.: rákerestem a típusra, szerintem jól mondtam, a mechanika stimmel és ezek szerint 99% hogy az említett fogaskerék a ludas.
(#) szemuveg válasza gépromboló hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Köszönöm!
Megbontom akkor a mechanikát és szerintem csináltatni fogok fogaskereket, már csak azért is mert egyszerűbbnek gondolom meg azért, mert nem tudom mit értesz "meggyűrűzésen".
(#) gépromboló válasza szemuveg hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Meggyűrűzésen azt értem, hogy a fogaskerék fogazatlan részére egy vékony (fém)gyűrűt húznak, ezzel összehúzva a fogast. Vastag golyóstoll csöve, ha a méret megfelel, akár jó is lehet, még ha műanyagból is van (csak ne nyúljon). Visszahúzva a tengelyre így már elég lesz a szorítása, hogy ne forogjon el semmilyen terhelés mellett. Probléma megoldva örökre, mert nincs tudomásom olyan esetről, hogy ennek a fogasnak kitört volna akár egy foga is, csak ez a szétrepedés a jellemző rá. Kicsit túlspórolták belőle az anyagot, a tengely feszítését nem bírják sokáig ezek az apróságok.
(#) didyman hozzászólása Júl 30, 2021 / 1
 
https://www.ebay.com/itm/144057968393
Marián igen jó minőségben gyártja ezeket. Nem kell kendácsolni, biztosan jó lesz, sőt, a gyárinál jobb lesz a megoldás. Szlovákiából pár nap alatt ideér.
(#) gépromboló válasza didyman hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Ez nekem is tetszik, nem összetévesztendő egy másik, asszem szintén szlovák sráccal, aki 3D nyomtatással csinál ilyen fogaskerekeket. Az sem rossz, de ha egyszer felhúztad a tengelyre, isten ments valami okból leszedni, mert kitágul rajta a lyuk és ott állsz megfőve... Az kicsit másképp néz ki, nem lehet azzal összetéveszteni, amit te linkeltél. Amúgy a FixYourAudio-tól már én is vásároltam, meg voltam elégedve.
(#) soos csaba hozzászólása Aug 5, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy Technics RS-BX501-es modellű deck-em amiben az egyik fő meghajtó fogaskerék csúnyán elkopott, a képeket mellékelem hogy hogy is néz ki.
Az adatai pedig a következők: Magasság: 11,45mm
Átmerő: 7,05mm
Fogak száma: 16
Lyuk mérete: 1,93 mm
A kérdésem az volna hogy hol lehetne be szerezni ilyen típusú fogaskereket?.
(#) veroka válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
(#) Petyka79 hozzászólása Aug 15, 2021 /
 
Üdv. Mindenkinek! Dolby IC beszerzésében tud valaki segíteni? HA-12090NT
Onkyo deck
(#) OFK hozzászólása Aug 15, 2021 /
 
Egy Grundig 245-ös magnót keresek, ha tud valaki segíteni.
(#) Lajos1966 hozzászólása Aug 16, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítség kellene.15-16 év után újra leporoltam a régi kedves kis Technics RS-M215-ös deckemet.A fedelet levettem és kontaktspray-vel átfújtam,bár nem volt igazából koszos ránézésre.A fejet és a görgőket,tengelyeket is megtisztítottam.Gyönyörűen el is indult a szerkezet.Minden funkciója működik (lejátszás,jobb-bal csévélés,számláló stb).Viszont időnként a bal csatorna gerjed (a fluoreszcent kijelző teljesen kifekszik a maximumig) és a hangfalon is elektromos zaj hallatszik (nem tudom jobban megfogalmazni).Ki-bekapcsolás kis ideig hatásos (nyilván nem normális).Egyidejűleg a készülékből némi elektromos szag is érezhető.Mi lehet a hiba (tápegység,DC-motor,valami más)?Emlékeim szerint annak idején is emiatt dobozoltam be (igaz,már ritkán is hallgattam).
(#) kistee válasza Lajos1966 hozzászólására (») Aug 17, 2021 / 1
 
Szia!

Sajnos segíteni nem tudok, de kíváncsian várom én is a megoldást, mert az én M216-osom is ugyanezt produkálta... kivéve a szagot. Azóta ő is félre van téve és várja a feltámadást.

Nagyon szerettem, ez volt az első "igazi" deckem.

Én első körben a kombináltfejre menő árnyékolt vezetéket gyanúsítom, ha abban az egyik ér megszakad (a fel-le mozgástól előbb-utóbb kontakthibás lesz), akkor az antennaként is tud működni. Ha majd egyszer nagyon ráérek, kicserélem.
(#) GARFIELD13 válasza Lajos1966 hozzászólására (») Aug 17, 2021 / 1
 
Szia!
Műkedvelő asztalosként egy megoldási javaslat.
Felvétel lejátszás átkapcsoló kontakt gond lehet ott is.
Nálam a NAD-nál úgy működik a megszüntetése, hogy kézzel felnyomom a felvétel kazetta érzékelőt nyitott ajtónál, majd jó pár felvétel/lejátszás kapcsolgatás közte stop gomb nyomogatással és akkor eltűnik.
Utána normálisan játszik le.
Szerelő javasolta, hogy házilagosan így tudom megszüntetni az ilyen gerjedést.
Mivel már ez is ritkán használt, időnként ha beüzemelem, sokszor így kell kezdeni, mert ennél is gyakran kifekszik a mutató és gerjed.
Viszont eddig mindig el tudtam tüntetni a fenti módon.
Üdv.
(#) Petyka79 válasza Petyka79 hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Szóval ha az az IC halott, dobhatom a decket a kukába?
(#) gépromboló válasza Petyka79 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Biztos vagy abban, hogy az IC halott? Szerintem nem jellemző, hogy pont a dolby ic szálljon el. Nem lehet, hogy körülötte van elszállva valami, ami blokkolja a működését?
Mellesleg Alibabán kapható kemény 1 dolcsiért
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2021
(#) Petyka79 válasza gépromboló hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Én nem találtam ali-n. A tápot megkapja rendesen, de a bemenetén megvan a jel, kimenetén már nincs. A rajz szerinti fesz. értékek sem stimmelnek, mint a másikon.
(#) gépromboló válasza Petyka79 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Próbáltad kideríteni, hogy hol romlanak el a feszültség értékek? Hátha csak az IC körül valami hibás és azért nem működik...
Az Ali-n én ezt találtam, próbálj meg kapcsolatba lépni a gyártóval
(#) CHZ válasza Petyka79 hozzászólására (») Aug 24, 2021 / 1
 
Cseréld fel a két oldalban és biztos lehetsz ha rossz az egyik.
Következő: »»   162 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem