Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla lemezlejátszó
 
Témaindító: pinter18, idő: Jún 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Massawa válasza Zobrilo hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
A motorban nincs semmi olyan alkatrész ami tönkre mehet, legfeljebb beszárad a kenöanyag a csapágyakban, megtisztitva tiszta uj lesz.
(#) CT-3 válasza Zobrilo hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Szia.
A motor szerintem sem megy tönkre.Van 4 felfüggesztése,csapszegekkel,alatta gumialátét,ha nem barmolták össze,akkor az ezer évig jó.
En a lemeztányér belsejét átmosom ultrás vizzel,az leold minden koszt.
Megszoktam csiszolni nagyon finom smirgli papirral.Tapadás miatt.
A meghajtó gumikereket leveszem.
Zégergyürü,vagy egy egyszerü müanyag tartja a helyén.A tengelyen látod a rovátkát ahova passzol.
Alkohollal megtisztitom a tengelyt.
(legjobb a saját fözésü pálinka,de a számitógép képernyövédö is ugyanaz a hatásu-mármint a tisztitás
A gumifelület ha nem sérült,akkor megint pálszben-szappanos vizben-finoman csiszolva a legfinobabb csiszolópapirral,persze csak 1 metódus nem az összes egyszerre,eredményt hoz.
A legfontosabb,miután visszateszed a helyére,van egy rugó,ami mindezt a motor forgórészéhez húzza.
Vagy nincs alapból a helyén,vagy gyenge,ezért nem forgatja rendesen a tányért.
Bocs a sok dumáért,remélem segit.
üdv.
(#) Near hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy tesla nzc 130 as betegem. Bemenetválasztás nem üzemel hiába váltok az iso statokkal. Semmi reakció. Mit érdemes átnézni? Kapcsoló gond lehet?
(#) BBetti hozzászólása Szept 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Hozzájutottam egy Tesla GZ-041-es lemezjátszóhoz, csak sajnos nem jó a tű ami benne van. Ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy:
-milyen tűt kell vásárolnom hozzá?
-honnan tudom beszerezni a bele való tűt?
-ha már nem lehet hozzá szerezni tűt, akkor van-e más megoldás, pl. a hangszedő fej cseréje?
Milyen hangszedő fej kell ehhez?

Remélem tudtok segíteni ebben!
Előre is köszi!
(#) hzsiga hozzászólása Aug 19, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek.
Tesla GE 071 lemezjátszó hangszedő vezetéke le van szakadva. Hová kellene vissza forrasztani? Találtam még egy rugót is benne de ez nem tudom mit keres benne? Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Fantasy válasza hzsiga hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Üdv!
Honnan van leszakadva a hangszedő vezetéke? Alapesetben a karból a mechanika aljába halad a vékony vezeték, ott egy rövidre záró kapcsolóra érkezik, ami a motort ki-be kapcsolóval együtt mozog. Majd innen már vastagabb vezeték megy tovább a készülék hátlapjára szerelt öt pólusú tuchel aljatra, majd innen egy másik vezeték megy az erősítő bemenetére. Ebbe az aljzatba gyárilag egy spec. átkötő dugó van beledugva, ami ha be van dugva akkor a készülék saját erősítére érkezik a jel a hangszedőről, vagy pedig a dugót innen kihúzva lehetőség van másik erősítőre vagy magnóra átvinni a jelet. Az a rúgó, pedig a mechanika aljában valamire csak rá van húzva, pontosan nem emlékszem, hogy hová, de csak ütköző szerepe van.
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Szervizkönyvében minden egyes vezeték bekötése le van rajzolva...
(#) hzsiga válasza Fantasy hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Bocs de pont az a kép maradt le ami a legfontosabb lett volna. Köszönöm a segítséget.
(#) hzsiga válasza uniman hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Letöltöttem a szervízkönyvét és ott az öt pólusú csatlakozónál nincs bejelölve két ellenállás. Ezek utólag kerültek oda?
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Biztos "javított" változat...

Tuchel.JPG
    
(#) Fantasy válasza hzsiga hozzászólására (») Aug 20, 2021 /
 
Üdv! Piros vonallal jelöltem a képen. Az ellenállások gyárilag ott vannak. Ha jól látom a képen a hangszedőtől érkező barna vezeték a helyén van az egyik ellenálláson, a másik világos kék vezetéket ami le van szakadva, a jelölt módon a másik ellenállásra kell forrasztani.
(#) hzsiga válasza Fantasy hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Üdv. Köszönöm szépen a segítséget. Sajnos meg hallgatni nem tudom mert a mert a fejből hiányzik a kristály (hangszedő) remélem jól írtam jó tudom.
(#) Fantasy válasza hzsiga hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Üdv, szívesen. Látom, meg lett a rúgó helye is. Az a képen levő hangszedő kissé mintha hiányos lenne, nemcsak a tű hiányzik belőle, de még a tűnek a támasza is, ami a kerámia lapocskákat tartja össze, illetve ami a hangrezgéseket áviszi a a lapokra, gondolom azoknak is annyi már benne.
Néha lehet látni a neten ilyen hangszedőt ami nem volt használva, de ennyi év után az is lutri, sokszor nem is olcsón. Sőt volt ebből vadi új is, de valami horror áron.
Lehet kapni helyette mást, nem is drága, ráadásul gyémánt tűs, és valamivel még jobban is szól:
https://www.vatera.hu/lemezjatszo-pickup-fej-hangszedo-szferikus-cs...4.html
Egy kis barkácsolást igényel: be kell ragasztani a régi fej helyére.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem