Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   543 / 562
(#) csersza válasza kivancsi4 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Ez az valóban! Jól kiszúrtad, köszi szépen!
(#) kivancsi4 válasza c27 hozzászólására (») Aug 24, 2021 /
 
A C7 -en mekkora a feszültség?
(#) Régi motoros hozzászólása Aug 27, 2021 /
 
Estét...

Épp egy inverteres hegesztő kézikönyvét fordítom angolról magyarra.
Hozzáteszem angol tudásom elég gyatra, és erősen támaszkodom a google translatorra.

Na de találtam a kézikönyvben pár olyan mondatot, amit nem igazán tudok értelmezni.

A hibaelhárítási részben a következő okozat például.

1.hibajelenség, 2.okozat, 3.megoldás.

1.Welding torch overheat.
(Hegesztőpisztoly túlmelegszik.)
2.Not use the water cooling when the current is more that 160A.
(Ne használja a vízhűtést, ha az áram nagyobb, mint 160A.)
3.Use water cooling.
(Használjon vízhűtést)

Nyilván a gondom a 2-es pontban lévő fordítással van, miszerint ellentmondás van a 2 és 3 pont között. Tehát arra volnék kíváncsi, hogyan is kellene értelmesen fordítani a második pontot?
(#) uniman válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
A "Nem használ vízhűtést..." így is írják angolul: "Not use
water cooling"
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) mpisti válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Ezt én úgy raknám össze, hogy a pisztoly túlmelegszik,ha nem használ vízhűtést 160A felett. A megoldás: használjon vízhűtést. Nem ritkán előfordul hiba a leírásban, különösen kínei gépek esetében. Egyébként egy vízhűtéses gépeknél a vízhűtés a hegesztés megkezdésekor automatikusan indul,és van kb. 1 percnyi utánjárása is. Némelyik gépnél a vízhűtés kikapcsolható, de ez behatárolja a beállítható áram nagyságát is, -ez inkább a komolyabb gépekre jellemző.
(#) Johnycorp hozzászólása Szept 6, 2021 /
 
Sziasztok,

Ki milyen olcsó inverteres hegesztőtrafót ajánlana ház körüli munkákhoz?
Tipikus rendszertelen, alkalomszerű használat.

Hirdetés van bőven (pl: Strauss, Lidl Parkside márkája, stb).
Sokat nem költenék rá, de nem is akarnám, hogy kinyiffanjon egy kis dolgozástól vagy ne legyen benne erő. Mert amit ráírnak, az egy dolog.
Köszönöm.
(#) szikorapéter válasza Johnycorp hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Szia, a Parkside a Német Mannesmann termékeit nyomja, elég jó minőségűek és megfizethetőek. Nekem Centroweld (olcsóbb) van 4 éve, anno amikor bejöttek 45-ért vettem (Centroweld 130) de a 3-as pálcával is eldolgozgat, volt amikor ipari jelleggel varrtam vele (naponta 1,5 kg 2-es pálca) de sose volt vele bajom.
Ezt a két márkát zogszó nélkül merem ajánlani.
(#) uniman válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Idézet:
„Német...Mannesmann”

Ezen jót kacagtam...
Az "akciós" árából futná pl. egy 300A-s stromora. Persze az is elromlik, ugyanúgy mint ez... A 300A-ból közel a fele igaz. A 20 példányból (stromo) már az ismerőseimnél is feladta 2-3 db...
(#) szikorapéter válasza uniman hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Igaz a szerszámairól tudom hogy német, készülékeiből csak akkumulátoros termékei vannak nekem.
Ami biztos a Centroweld az nálam bizonyított, azt nyugodt szívvel merem ajánlani.
A strauss max alkatrészbányának lehet jó szerintem, bár ki tudja lehet 1-2 pálcát el lehet vele varrni.
(#) vision61 válasza Johnycorp hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Szia!

Most van az apróhirtetések között egy eladó.
(#) mpisti válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 7, 2021 / 1
 
A Mannesmann Németországban egy mobilszolgáltató, olyan mint idehaza Pl. a telenor vagy T Home. Volt valamikor egy nagyon komoly cég Németországban Salzgitter-Mannesmann néven, manapság Mannesmann-Demag néven fut azt hiszem. Szerszámokat a Mannesmann fivérek gyártanak (Bruder Mannesmann Werkzeuge Gmbh) A valódi Mannesmann szerszámok ugyan az a kategória mint pl. a Rems , Beta vagy Gedore, de ezek a gyártók kizárólag mechanikus szerszámokat gyártanak, és véletlenül sem foglalkoznak elektronikus hegesztőgépekkel. Természetesen a Bruder Mannesmann is gyárt hobbi célra szerszámokat, de csak szerszámokat, hegesztőgépet nem. Tehát a név félrevezető, mivel a vásárlók kb. 90%-a a név alapján vásárol, ezt kínában pontosan tudják,így hát adnak a vacak termékeiknek jól hangzó európai gyártóra utaló nevet, és még azt is megteszik hogy az adattáblára oda biggyesztik hogy "made in EU" A Parkside ugyanúgy bóvli kategória, ez gyakorlatilag a Lidl kereskedelmi lánc által forgalmazott szerszámok márkaneve.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) Johnycorp válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 8, 2021 /
 
Szia,

Köszönöm az információt.
Szerintem (és remélhetőleg) arra a célra, amire és amennyit használom, a Parkside megfelelő lesz.
Munkához úgyis valami komolyabbat vennék.
(#) Laca13 hozzászólása Szept 9, 2021 /
 
Nagyon alap kérdésem lesz, amin sokan biztos mosolyogni fognak. Mi a különbség egy plazmavágó és egy inverteres hegesztő között? Persze azon kívül, hogy az egyik szétvág, a másik összerak.
A kérdésem tulajdonképpen arról szól, hogy hosszú hezitálás után vettem egy plazmavágót, (természetesen élelmiszer boltból) amit csak ritkán használok, és azon agyaltam, hogy nem használható-e valahogyan inverteres hegesztőnek, mert bár trafós hegesztőm van, de nem lenne rossz inverteressel dolgozni.
(#) GPeti1977 válasza Laca13 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Nagyobb feszültségről működik, kb 200 300 V üresjárat, ami vágás közben 100V körül esik vissza, ez azért van mert 5Bar körüli levegőnyomáson kell az ívet megtartani.
(#) Laca13 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Izééé,,,, köszönöm, de tényleg lehet nevetni, mert ezzel nekem nem sokat mondtál. Tudtommal a trafós hegesztők, olyan nyolcvan volt körül mozognak, de gőzöm sincs az inverteresek munkafeszültségéről. Azoknál a plazmavágóknál, (már ha jól tudom hogy vannak ilyenek) amikkel hegeszteni is lehet, ott hogy oldják meg?
Egyébként hezitáltam olyan gép vásárlásán, amivel lehet hegeszteni is, de hát olcsójános vagyok, mivel van trafós hegesztőm. Csakhát cseszi a csőröm.
(#) GPeti1977 válasza Laca13 hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Van több transzformátor és azok vannak sorba vagy párhuzamosan kapcsolva.
(#) DJJj hozzászólása Szept 19, 2021 /
 
Sziasztok !
Remélem valaki hozzáértő tud nekem segíteni. Adott egy Mastroweld 250 MI inverteres hegesztő ami kombinált de tud kézi ívhegesztést is. Ez a gép 62v üresjárati fesszel elég jól gyújtja a bázikus elektródákat és nem szakad meg az ív szépen lehet vele hegeszteni. Azonban nem szeretem hurcolni mert nehéz a gép.
Van azonban egy régebbi iWeld Gorilla Pocketpower 140 kis inverterem ami könnyű és mobilis . Ennek az üresjárati feszültsége ( multiméter szerint meg adattábla szerint is) 68 V . Azonban ennél elég nehéz a bázikus pálcát megindítani is és 2-3 másodpercnél többet nem is tudok vele hegeszteni mert kialszik. Csak rutilossal hegeszt normálisan.
Én arra gyanakszom, hogy a kezdeti feszültség hiába 68v de a gép hegesztes közben nagyon leveszi a feszültséget ezért a nagyobb feszültséget kedvelő bázikus kialszik.
Vagy szerintetek mi lehet még ennek az oka ?
Lehet-e ezzel valamit kezdeni vagy adjak túl rajta ?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2021
(#) tomszojer válasza DJJj hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Szia.
Hülye kérdés, de a pozitív pólusról próbáltad hegeszteni a bázikust?
Mert ugye rutilos negatív, bázikus pozitív pólus.
Egyébként kis gépek nem szeretik a bázikus elektródát.
Üdv: Tom
(#) tomszojer hozzászólása Okt 24, 2021 /
 
Sziasztok.
Van egy no name inverteres hegesztőm. 200 A-es. Eddig rengeteget hegesztettem vele. A múltkor azt vettem észre, hogy egyre gyengül a hegesztő áram és a végén már teljes gázon sem akarta elhegeszteni a 2,5-ös elektródát. Egyszer csak levágta a kismegszakítót és azóta sem indul el. Folyton levágja. Van valakinek tippje, mi lehet a hiba oka? Égésnyom nincs benne.
Üdv: Tom
(#) Ge Lee válasza tomszojer hozzászólására (») Okt 25, 2021 /
 
Kezdésnek IGBT zárlat, aztán a körülötte lévő alkatrészek szintén zárlata vagy szakadása, plusz az egésznek a kiváltó oka, ami akármi lehet, elkó kiszáradástól ellenállás megnyúláson és dióda viszáramossá váláson át a ferritmag repedéséig.
(#) 24bitponthu hozzászólása Okt 26, 2021 /
 
Zarouzemu heggesztő gepet keresek (mint a maci) ami tud 200 A t .
Tobb darab kell , nincs ido gyartani.
Melyik kapható tipust javasolnatok ,
Esetleg kereskedőt.
Koszi aki valaszol , inkabb pm .
Fontos lenne a pfc- elofok.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2021
(#) Ge Lee válasza 24bitponthu hozzászólására (») Okt 27, 2021 /
 
Ki kell ábrándítsalak, de záróüzeműt nem fogsz találni, ugyanis olyan nem létezik (a maci is nyitóüzemű). Nyitóüzeműek vannak, 1, 2 vagy 4 kapcsolóelemmel. Keresd meg Phile80 fórumtársat, ő tud neked korrekt tanácsot adni vásárlás ügyében.
(#) tomszojer válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Alaposabban szemrevételeztem az alkatrészeket és úgy tűnik, az egyik 450V 470mF kondi teteje púposabb mint a másik.
Kezdésnek az lesz cserés.
Üdv: Tom
(#) erbe válasza tomszojer hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Nem valószínű. Keresgélj máshol! Mindenesetre ha már kiforrasztod, mérd ki először!
(#) foxi63 válasza tomszojer hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Szia!
A leírás alapján trafó menetzárlat valószínű,ami elhatalmasodva kinyírta a kapcsoló elemeket is.
A trafó induktivitását kell megmérni.
A javítás elég borsos lehet...
ügv.:Foxi
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2021
(#) tomszojer válasza foxi63 hozzászólására (») Nov 2, 2021 /
 
Szia.
A kérdés az, hogy melyik trafóra gondolsz, ugyanis van benne 4 db.
A kondit kimérve csak 2,98 nanofarádot mutat a 470 mikro helyett.
Üdv: Tom
(#) foxi63 válasza tomszojer hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Szia!
Ha az elkó csere nem oldja meg, akkor keress még egy trafót, mert a képen segédtáp, áramváltó és kimeneti fojtó látható, a főtrafóra gondoltam, amire az Igbt kapcsolgatja az áramot.(kb 6x6x6 cm)
(#) Phile80 válasza foxi63 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Fokozatosan gyengült a gép, azt írta, egyértelmű kondenzátorhiba, szóba sem jöhet menetzárlat.
(#) Phile80 válasza foxi63 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
A gépben nincs is fojtó, amit annak néztél, az a főtrafó. Nem az én dolgom, de ha nem értesz hozzá, ne adj tanácsot, mert csak félrevezeted.
(#) foxi63 válasza Phile80 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
2x470µF a szúrés, az egyik kondi kiesése nem okozza az igbt zárlatát, és nem magyarázza meg a folyamatos gyengülést sem. A menetzárlat viszont igen, ami elsőnek csak 1 menetre terjed ki.
Majd a jövő megmondja mi lesz, de azt hogy értek-e hozzá, vagy nem, légyszíves NE TE döntsd el, inkább adjál értelmes segítséget, például induktivitás mérő nélkül hogyan állapítható meg egy trafó menetzárlata ... stb.
Következő: »»   543 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem