Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1603 / 1670
(#) NGY válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Unimat 3-on készült.
Eredetileg is van egy kis válla/pereme a lencsének, de túl vékony, illetve a tövében több mint átm. 16 mm.
(#) NGY válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Gondoltam rá, hogy csak az eredeti csövecskével használom, amit beragasztok legalább az egyik házfélbe, de nem tetszett, hogy akkora "nyílás" marad a LED körül.

De épp volt otthon pár ilyen lencsém, és így nagyon "kúl" lett .

Rajzok alább.
(#) Suba53 válasza NGY hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Köszönöm, így már egyértelmű.
(#) pont hozzászólása Aug 26, 2021 / 19
 
Sziasztok! Egy hídmérleg állandóan szegmens meghibásodásos kijelzője helyett, MAX7219-ra épülő, minden ledet külön-külön meghajtó, RS-232-ön kommunikáló nagy méretű (70 mm) kijelző készült.
(#) david87 hozzászólása Aug 30, 2021 / 11
 
Sziasztok!
Unatkoztam egy kicsit elkeztem dobozolni és végleges formájába hozni a labor tápom. Meg csinálram egy alkatrész tárolót.
(#) Egri Frédi válasza david87 hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Jól néz ki a doboz, de szerintem azt a 2 gyári "markolatot" lehagyhattad volna az elejéről. Azok a rack fiókba való tili-tolit segítik, ha olyan a műhelyed, hogy szekrénybe kell rakosgatni a műszereket. Viszont akkor felesleges a láb, amit alátettél.
Kívül-belül jól néz ki.
(#) david87 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Láb csak az elején van. A fűleket csak azért raktam rá mert nincs normális csavarom aminek a feje elrakarná azt az 5-ös lyukat.
(#) sany válasza pont hozzászólására (») Aug 30, 2021 1 /
 
Jó lett.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2021
(#) pont válasza sany hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Köszönöm! Már csak az idő próbáját kell kiállnia....
(#) molnarf válasza david87 hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Szép a kivitelezés de az arányok azok nem jók...az a digitális kijelző nem ilyen méretű dobozra dukál.
(#) Frankye válasza david87 hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
A labortáp doboza nekem is tetszik. Ha valamibe bele akarnék kötni (de nem akarok, így csak egy apróság, amit megemlítek), az a két billenő kapcsoló. Egy ilyen dobozhoz - szerény véleményem szerint - egy robosztusabb kialakítású kapcsolókaros változat mutatósabb - és talán használhatóbb - volna, de nekem így is tetszik, elismerésem!
(#) Egri Frédi válasza david87 hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
A "megdöntött" kivitel egész jó ötlet. Jobban "szemre esik" mint az asztalon fekvő dobozolás esetén. Én gumi lábakat szoktam csavarozni az aljára - 4 -et - így viszont "szem magasságban" a célszerű elhelyezni.
(#) sidocious hozzászólása Aug 31, 2021 / 11
 
Sziasztok,

Lehet kinevettek, de én ezt építettem
(Lesz egy ilyen - ismerkedjünk meg egymással - rendezvény a szomszéd családokkal, ahol gyerekek is lesznek, azért csináltam, hogy legyen valami érdekesebb dolog is, mint egy játékkonzol...)
Kb 10-12 napja bújom, olvasom ezt a topicot (is) és meg kell mondjam, csak ámulok bámulok, mik készültek itt el. Amúgy kezdő/újrakezdő vagyok az elektronikában.
(#) mohinger válasza sidocious hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Idézet:
„"legyen valami érdekesebb dolog is, mint egy játékkonzol"”


Nagyon jó ötlet! Mi ez pontosan, csak találgatni tudnék...?
(#) sidocious válasza mohinger hozzászólására (») Aug 31, 2021 / 1
 
Foxhole rádió. A legegyszerűbb, amit itt találtam az oldalon.
(#) Egri Frédi válasza sidocious hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Egy hangszóró, egy tekercs, egy zsilett, egy darabka grafitceruza, egy biztostű széthajtva ... Ehhez kellene egy germánium dióda is, nem ? Vagy csak nem látom ?
(#) sidocious válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
Foxhole-ból én ezt ismerem, szerintem, amit Te mondasz az a legegyszerűbb detektoros rádióhoz kell. Crystal radio néven fórum is van. Abban inkább forgókondit és germánium diódát használnak, zsilettet, biztosítótűt nem.
(#) Suba53 válasza sidocious hozzászólására (») Aug 31, 2021 /
 
És lényeges, hogy a zsilett rozsdás legyen? Vagy csak a képen látszik annak?
(#) sidocious válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 31, 2021 / 1
 
Gázlángon fel lett izzítva, leégetendő a bevonatot, ami rajta volt, azt látod.
(#) NGY válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 31, 2021 / 2
 
Ha teljesen fémtiszta, az rontja a a vételt (illetve az AM demodulálást). Valami oxidréteg kell rá, attól lesz "félvezető" az érintkezési ponton.
(#) NGY válasza sidocious hozzászólására (») Aug 31, 2021 / 2
 
Negyven évvel ezelőtt még nem voltak játtékkonzolok, de valami hasonló eseményre készítettem egy elektronikus dobókockát, na azzal aztán "hasított" a Ki nevet a végén? meg a Gazdálkodj okosan!
(#) NGY válasza sidocious hozzászólására (») Aug 31, 2021 / 2
 
Ha van egy kis darab plexid (pl. törött CD-tok fedeléből), úgy 5 mm-rel nagyobb körben mint maga a penge, rácsavarozod úgy, hogy látszódik, mi van alatta, és egy kis részen hozzáférhetővé is teszi a pengét, de pl. az alsó (külső) élét fedje le teljesen. Úgy nagyon bele kell "kapirgálni" a kisgyereknek, hogy elvágja a kezét.
(#) Moderátor hozzászólása Szept 1, 2021
 
Nem ide tartozó hozzászólások eltávolítva.
(#) Peter65 válasza sidocious hozzászólására (») Szept 1, 2021 / 1
 
Szia!
Érdeklődnék, hogy mennyire hallható a vétel egy ilyen hangszóróval?
Kondenzátor egyáltalán nincsen benne? Úgy emlékszem, hogy pár nanós kondi párhuzamosan a fejhallgatókkal (a detektoros rádiót azzal használtam), egy kicsit emelte a hangerőt.
(#) Vales válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Üdv, a fülhallgatóval párhuzamos, 1-2nF kondi a demodulálás után még megmaradt nagyfrekvenciás komponenseket söntöli, ezzel persze a hangminőség is javul.
(#) sidocious válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 1, 2021 /
 
Egyelőre elég halk. Kondi nincs, ahogyan írtam előzőleg én a legegyszerűbb verziót építettem meg. De hamarosan készül olyan is, amit Te említesz.
(#) Udvari Zsombor válasza sidocious hozzászólására (») Szept 1, 2021 3 /
 
Mi lenne, ha soros kondenzátorral egy monóba közösített jack aljzat kerülne rá és abba egy gagyi erősítős PC hangszórót kötsz? Azzal könnyedén lenne hangerő is.
(#) NGY válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 1, 2021 / 9
 
De hát ez a készülék attól szép, hogy ilyen hihetetlenül egyszerű, még tápellátás sem kell hozzá. És szerintem nem diszkózni akarnak vele, hanem a gyerekeket rácsodálkoztatni a technika szépségeire. Ahelyett, hogy zombiként bámulják a tv képernyőjét miközben reumásra hajtják a kezüket a konzolok nyomkodásával.
(#) Udvari Zsombor válasza NGY hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Magát a készüléket továbbra se táplálnád meg, csupán a PC hangszóróval biztosítanál jobb hallhatóságot a kimenetén.
(#) Bender hozzászólása Szept 3, 2021 / 23
 
Az első négyrétegű nyáktervem. Egy sugárzásmérő (gammaspektrométer) lesz belőle, amint sikerül beszerezni az utolsó hiányzó IC-t, ami a dióda 30-50V-os bias feszültségét előállítja.

A szenzor egy X100-7 pin dióda CsI:Ti szcintillációs kristállyal egybeépítve, vagy 37 db bpw34 dióda.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2021
Következő: »»   1603 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem