Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1604 / 1670
(#) sargarigo válasza Bender hozzászólására (») Szept 4, 2021 / 1
 
Ez valami gyönyörű! Simán gyári cuccnak néz ki! Kíváncsi leszek mikor készen lesz
(#) Bender válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 4, 2021 / 1
 
Köszi!

Felraktam a kapcsolási rajzot is.
Ez előtt nem volt szükség gigaohmos ellenállásra és 3 fA-es műveleti erősítőre.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2021

gm5.pdf
    
(#) K_Imre hozzászólása Szept 6, 2021 / 9
 
Sziasztok !

Egyszerű Fm rádió RDA5807 - el. Próbapanelen .

RDA5807
(#) tomi52 válasza K_Imre hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Én is próbálkoztam már ezzel az IC-vel, arduino nanoval kezelve. Jól gondolom, hogy előre beprogramoztad az adókat, és azok nevét?

Működött, de én próbálkoztam az RDS-el is, de sajnos nem ment stabilan. Az is igaz, hogy egy völgyben lakom, az FM térerő nem igazán jellemző.

(Tetszik a kijelző! Láttam ilyeneket régebben a vaterán, akkoriban sajnos nem vettem, most meg már csak kék/fehéret, meg sárgászöldet látok.)
(#) Skori válasza tomi52 hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Ránézésre nem LCD, hanem OLED kijelzőnek tűnik.
(#) Suba53 válasza Skori hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
(#) tomi52 válasza Skori hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Lehet, nem tudom. De amik voltak anno a vaterán fekete háttérrel színes betűkkel, azokat LCD-nek hirdették. Az áruk is azt tükrözte.
(#) K_Imre válasza tomi52 hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Igen fix a frekvencia
A kijelző oled , karakteres, LOMEX- ben kapható.
Tipus : REC001602AYPP5N00001
(#) eSDi válasza tomi52 hozzászólására (») Szept 6, 2021 / 1
 
Hali!

Nekem is van ilyen modulom. Városban, a szokásos hosszúságú drót antennával sem volt tök jó a vétel. Hibajavítás nélkül az RDS sokat hibázik jó RSSI mellett is. Ugyan ez a rádióerősítőn hibamentes volt még vacakabb vételnél is (gondolom van benne hibajavítás). Ha csak a hibamentes adatot fogadta el a program, akkor sokat kellett várni mire megjelent a szöveg.
Egyenlőre félreraktam, hibajavítással nem is próbálkoztam.

A kijelzőt ajánlom! Én már csak ilyen RAYSTAR OLED kijelzőket szoktam venni. Az ára sem vészes.
(#) K_Imre válasza eSDi hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Nekem az a tapasztalatom vele hogy az audio kimenetéről rf zaj jön ki . De ha megszűröd a zajt nagy mértékben javul a vétel .
(#) mek-elek válasza eSDi hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Már bocsi, de mit jelent a szokásos hosszúságú drótantenna? No meg milyen illesztésű az antennabemenet a készüléken? Csak példának, a detektoros rádiónak nagy antenna kell, a komlyabb készülékeknek egy ferritrúd is el megy.
(#) kameleon2 válasza david87 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Jó az a fül. Legalább biztosan nem töröd össze az elejét.
(#) eSDi válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Ez az IC fülhallgatóhoz készült elvileg, így olyan hosszú az antenna, amilyen hosszú a fülhallgató vezetéke. A kis kínai csinált ebből egy modult, amire elvileg mindent rátett, ami kell. Így nem feltétlenül kell fülhallgatót használni, egy rádióerősítő antennája is használható. Az meg "mittudomén" hosszúságú, sosem mértem meg. Másrészt ez FM sávos, ne keverjük ide a detektoros rádiókat. A többi pedig az adatlapban megtalálható.
(#) mek-elek válasza eSDi hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Olcsó Kínai cuccoktól nem lehet csodát várni. Azonban megjegyezném, nevezzük a darabdrótot botantennának. Azt is ki kellene hangolni a bemenetre, mert javíthatja az általad megírtakat.
A detektoros rádiót az antenna miatt említettem. Szóval a rádiós dolgok a térerőn és az antennán múlnak.
A kijelző viszont jól néz ki!
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Kis kerekitéssel lehet pont a telefontól a fülesig nagyjából negyedhullámú is az a drót. Tudnak ezek a kinaiak valamit a telefonba épitett FM rádióval (is).
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Nincs tapasztalatom az adott témában. Azonban az Urak nem fülesben használták. No meg eltudom képzelni, hogy a telefonrádió az átjátszókból jön, és nem önálló vevőként működik.
(#) SzervízMacska válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 8, 2021 /
 
Pedig de. Máskülönben nem kéne hozzá külön antenna...
(#) mek-elek válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 8, 2021 /
 
Lehet, hogy ezen még meditálhatnánk, de nem itt. Esetleg személyesben, ha gondolod.
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 8, 2021 /
 
Abban neked tökéletesen igazad van, hogy nem a "Ki mit épitett" topicban kellnene megvitatni, de
abban nem, hogy privátban kellene.
Idézet:
„I. Kérdésekre nem a privát üzenet való, arra ott a fórum. Oka: Az információ valószínűleg közérdekű, és későbbiekben maradjon visszakereshető mások számára is”

A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2021
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Szept 8, 2021 /
 
Tisztelettel állok elébed. Hol legyen a dolog?
(#) Moderátor hozzászólása Szept 8, 2021
 
Kérjük, maradjatok a Ki mit épített témájánál, és hagyjátok abba az OFF-ot. Köszönjük.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 10, 2021 1 / 1
 
Ventillátor: mikróból bontott ventillátor, amit magában kaptam. A fa talpat és a két fém konzolt újrahasznosítottam. A kábelt műanyag drótleszorító elem rögzíti a talapzathoz, a két bekötési pont zsugorcső által szigetelve. Elég nagyot tud fújni ez a meglepően csendes szerkezet.
(Nyilván meg lehet kritizálni, de csak egyszerűen tilos hozzányúlni, mikor forog.)
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2021
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 10, 2021 / 3
 
Ez gyakorlatilag balesetveszélyes gányolás. Érinthető fémrészek, hálózati feszültség, gyakorlatilag mindenféle érintésvédelem nélkül, és a forgó lapátok is okozhatnak sérülést. Ha másra nem is, elrettentő példának még jó.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2021
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 10, 2021 / 1
 
Ha kérsz adok merev fémhálót (Kispest) szabhatsz méretre
(#) NGY válasza Skori hozzászólására (») Szept 10, 2021 / 3
 
Idézet:
„... a forgó lapátok is okozhatnak sérülést”

Ez a része még akár védhető is - néhány évtizeddel ezelőtt még pontosan így néztek ki az asztali ventilátorok. Igaz, akkor még nem kellett minden eszközt "hülyebiztosra" tervezni.

(a kép a nyafogásról származik)
(#) Skori válasza NGY hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Nem védhető. Azok is balasetveszélyesek voltak, csak pl. a gumilapátos verzió kevésbé okoz sérülést.

Azonkívül a hálózati feszültség miatt szükséges érintésvédelem teljes hiánya ezekre akkoriban sem volt jellemző. Azaz legalább attól nem kellett tartani, hogy áramütést okoz.
(#) kameleon2 válasza Skori hozzászólására (») Szept 11, 2021 / 2
 
A jó múltkor édesapám műhelyében rábukkantam egy mókuskerekes fémlapátos ventillátorra. Nosza, gondoltam kipróbálom, jó-e. Persze nem kellően gondoltam át és nem rögzítettem le, csak leraktam a satupadra. Olyan erővel indult el, hogy leugrott. Én hülye utánakaptam. Sikerült megfognom a forgó fémlapátokat. A cápa című film gyerekmese az eredményhez képest. Szóval igen - a biztonságra ügyelni kell.
(#) Ronin válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Nálam egy 230-as Pedrollo szivattyú esett a vízbe menet közben. Természetesen reflexből kimentettem a vízből.
(#) Gafly válasza Ronin hozzászólására (») Szept 11, 2021 / 2
 
Ez a baj a reflexekkel, nem tudja uralni az ember.
Ha átgondolná az ember alaposan, akkor biztosan nem kapja el a pákát.
(#) mek-elek válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 11, 2021 / 1
 
Jól működik a ventilátorod, jó nagy szelet csapott. Én azt mondanám, fakeret, elől, hátul ritka mintázatú fémháló. Lehet kapni ilyet. És ennyi.
Következő: »»   1604 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem