Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   279 / 282
(#) nicolaum hozzászólása Márc 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Teljesen kezdő (de lelkes...) vagyok riasztóban.
Van egy DSC PC1616 központom, és hozzá egy PK5516 Led kezelőm. Elvileg két partíciót tudnék alkalmazni. Első kérdés: egy kezelővel kezelhetek-e két partíciót?
Ha igen, akkor talán így:
*8 5555 000 0 11 # első partíció, első hely,
*8 5555 000 0 21 # második partíció, első hely,
de utána a 6 zónából hogy tudnám az 1,2,3 zónát hozzárendelni az első, majd a 4,5,6. zónát a második partícióhoz?
(#) bright válasza nicolaum hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Szia
*8 5555 000 0 11 # első partíció, első hely,
/a kezelőt át lépteted a második partícióba manuálisan: # hosszan majd 2-es./
*8 5555 201 kijelölöd 1,2,##
202 / 1,2,3,#
210 / 4,5,6,##
egy kezelő több partíció a felhasználóiban van emlékeim szerint.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) luigi106 hozzászólása Ápr 28, 2021 /
 
Sziasztok.
Van egy DSC PC9155-ös központom. Ezt vagy öt éve programoztam, akkor még volt PC-m, és a programozó kábel végén levő soros csatit volt hova dugnom. Azóta a PC-t lecseréltem egy Mac minire, amin természetesen fent van a windows10 is. Csak éppen soros portom nincsen.
Azt szeretném megtudni,hogy 3-4 rugóért már lehet kapni soros PORT átalakítót USB-re.
Ez működő dolog lehet? Csinált már valaki ilyet? Előre is köszi a válaszokat.
(#) krisztoo hozzászólása Aug 3, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy DSC 1864-es központom használok hozzá egy mobisec diamond komunikátort mert ez tudja a contact ID kezelni. Eddig csak a riasztás zónánkénti azonosításához és a riasztó ki-be kapcsolásához használtam de most már szeretném kihasználni az AC hiány jelzését stb.
Beállítottam a 377-es szekció AC komunikáció hiba késleltetést 001.
382 szekció 6-ost kikapcsolva hagytam.
350 szekció 03-ra
A komunikátorban a CID 301 AC hiba beírva de nem küldi el holott felette lévő sorban be van írva a CID 130 Betörés, amit riasztás esetén el is küld a zónaszámmal együtt.
Mit kell még beállítani a központban, hogy működjön?
Köszönöm előre is!
(#) kisdunai hozzászólása Aug 12, 2021 /
 
Sziasztok!

Pár hónapja küzdök egy kiépített riasztórendszer felélesztésével.
A központ 1616. 8 zóna van kiépítve, 6 központon, 2 db kezelőn. A kezelőn lévő érzékelők tökéletesen működnek, de a központra közvetlenül bekötöttek nem. Csatoltam a képet a kábelezésről. Ez most EOL, DEOL? vagy sima NC? mert bármelyik beállítással próbáltam, semmi reakció. Ami érdekes, hogy hiába kap áramot, a LED-je sem világít...

Előre is köszi!
(#) BazsiBacsi válasza kisdunai hozzászólására (») Aug 13, 2021 / 1
 
Szia!

A képen tisztán látszik a Double EOL, a kettős ellenállássdal lezárt zóna. Piros táp+, fehér táp-, sárga/zöld maga a zóna+C. A LED jumperje rövidre van zárva, így ha ha kapna tápot akkor visszajelzésnek lennie kéne -> valószínűleg nem kap tápot.

Üdv: Bazsi
(#) kisdunai válasza BazsiBacsi hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Szia!

Köszi, akkor jól gondoltam. Tápont gondolom az auxról kéne kapjon. rámérek mi lehet a gond...
(#) kisdunai válasza BazsiBacsi hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Szia!

Rámértem. Áramot kap. Lehetséged, hogy a 8-ból a 6db mozgásérzékelő ami a panelre volt dugva mind tönkrement, a kettő, ami meg a kezelőn van azok jók? Illetve annak van értelme, hogy a kezelőkre kötött érzékelők EOL-lal vannak kötve a többi meg DEOL-lal?
Köszi,

Tamás
(#) Black7275 hozzászólása Aug 27, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy DSC PC585H tipusjelzésű riasztóm és már elég régóta csipog az akku töltöttsége miatt.
Az akkumlátort én szeretném kicserélni és az lenne a kérdésem mit kell beütni mielött kiszedném az akkut?
(#) HA5AWS válasza Black7275 hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Szia!
Ha a dobozon nincs szabotázsvédelem akkor semmit. Kinyit régit lehúz, újat feldug, becsuk.
Ha van akkor a szabotázs zónát kiiktat, a többi ugyan az. Ha nem kiiktatható, akkor doboz kinyit, megszólal a sziréna felhasználói kóddal kikapcsol, a többi mint előbb.

Üdv: Gábor
(#) kimi2007 hozzászólása Szept 9, 2021 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy DSC 5020-as központot LCD5500Z kezelővel.
Összraktam az asztalon, hogy lássam működik-e mielőtt felszerelem. Csak a kezelő van rákötve, semmi más.
Azt csinálja, hogy bekapcsol a kezelő, de egy 15-20 másodperc után elkezd csipogni és nem reagál egyik gombra sem. A Trouble led világít csak.
Ha az áramaláhelyezés után gyorsan a nyelvet választást nyomom, akkor az még megy, újra is boot-ol a kezelő, de 15-20 másodperc után újra nem reagál semmire.
Ezzel a "módszerrel" még a system menübe is be tudok lépni, a particók között tudok lépkedni, ha beárhová belépnék, akkor nem reagál és megint elkezd 10 másodpercenkén csipogni.
Próbáltam a gyári állapotot visszaállítani, de nem hajlandó reset-el magát. Az dátum mindig visszaáll "AUG 05/21 12:00a"-ra. Gondolom, ha sikerülne, akkor 1970-re kellene visszaálnia.
Találkozott valaki már ilyen hibával?
Miért nem tudom reset-elni?

Köszi!

Gábor

dsc.jpg
    
(#) phr3ak hozzászólása Szept 9, 2021 /
 
Mi a különbség a zóna és a partició között?
(#) HA5AWS válasza kimi2007 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Szia!
Lépj be az egyes partícióba. utána mennie kell a programozási belépés.
Hogyan próbálod a partíció váltást?
Üdv: Gábor
(#) kimi2007 válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Szia!

Belépés csak úgy megy, hogy áramalá helyezem, megnyomom a <> gombokat egyszerre, belépek a nyelvi menübe, amjd ott addig nyomom a #-et amíg be nem lép a serviz menübe.
Az 1-es partició a "system" gondolom, mert után 2-8-ig tudok lépkedni, de ahogy belépek *-al a "system"-be, ott megáll és csak csipog.

Gábor
(#) HA5AWS válasza kimi2007 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Szia!
Ha bent vagy a systemben *8-al be tudsz menni a programozásba.
Üdv: Gábor
(#) kimi2007 válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Miután belépek a system-be, onnan már nem reagál semmire. Még egyszer-kétszer csippan a gombnyomásra, de nem változik semmi a kijelzőn.
Azt sem értem, hogy miért nem reset-elődik le.
(#) HA5AWS válasza kimi2007 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Szia!
Resetet gondolom hardveresen próbálod. Ha programból le van tiltva akkor nem engedi. Csak programozói kóddal.
Üdv: Gábor
(#) kimi2007 válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Szia!

Igen, hardveres.
Így:
Step 1 – Remove AC and battery from the panel
Step 2 – Remove all wires from the Zone 1 and PGM1 terminals
Step 3 – With a piece of wire short the Zone 1 terminal to the PGM1 terminal
Step 4 – Apply AC power to the main panel
Step 5 – Zone light 1 will turn ON when the default is complete (approx. 30 seconds)
Step 6 – Remove AC power from the panel
Step 7 – Reconnect all original wiring and power up the control panel normally
(#) HA5AWS válasza kimi2007 hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Szia!
Elsőkörben javasolnám egy másik kezelővel kipróbálni akár ledessel, Meg kéne állapítani melyik panel rossz.
Üdv: Gábor
(#) kimi2007 válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Így lesz. Már intéztem egy másikat.
Köszi.
(#) HA5AWS válasza phr3ak hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Szia!
Egyszerűen: Egy riasztó központ több lakást tud ellátni, partíciókra bontva.
A zóna amire az érzékelőket csatlakoztatod.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza kimi2007 hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Szia!
Mégegy dolog jutott eszembe! Nézd végig az összes partíciót nincs-e valamelyik élesítve. Ha úgy szerelték le, hogy éles valamelyik akkor nem enged be a programozásba.
Üdv: Gábor
(#) kimi2007 válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
OK, köszi.
(#) em válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
A kérdés az, hogy a hardver reset miért nem tette rendbe...
(#) HA5AWS válasza em hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Szia!
Ha az előző telepítő lezárta a programozási lehetőséget akkor hardveresen nem törölhető.
Üdv: Gábor
(#) zeusmaior hozzászólása Szept 13, 2021 /
 
Sziasztok! Egy DSC_Classic_PC585H riasztónk van. 2-3 évente - most 3 napja minden nap- tévesen beriaszt. Ezt teszi élesített állapotban, de ,,kikapcsolt ,, állapotban is! Olyan mintha szabotázst érzékelne. Ilyenkor a 6-os piros led villog. 4 m.érzékelőnk van felszerelve. Ezt a hibát megcsinálja 1-2 héten keresztül - ha itthon vagyunk nem probléma csak kellemetlen, de ha nem , hát annak a szomszédok sem örülnek... ilyenkor 3-4 szer beriaszt, majd abbahagyja! Mi a tanácsotok? Köszönöm!
(#) HA5AWS válasza zeusmaior hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Szia!
A mozgásérzékelők fedelét meg kell nézni, valamelyik mikrokapcsoló kontakthibás lehet. A szabotázs körre rá kell tenni egy multimétert és végigmenni mindegyik kapcsolón ami a körbe van kapcsolva.
Üdv: Gábor
(#) zeusmaior válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Szia! Köszönöm! Leszedem, tisztítom a kontaktokat. Üdv: Ny.R.
(#) otto54 hozzászólása Okt 12, 2021 /
 
Sziasztok! Van egy DSC4020 központból és 5 db PC4116-os bővítő modulból összeállított rendszer. A rendszer nem riasztóként,hanem nővérhívóként van telepítve.Milyen módon lehet visszafejteni egy ilyen rendszert,hogy be lehessen azonosítani,hogy melyik szoba melyik zónára van kötve.
(#) karabély válasza Black7275 hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Üdvözlet!!!íhajnal 1óta jelez a lakásriassztóm 5pként 3mpet vagy 1/4 oránként szintén 3mp de volt olyan is hogy 1,5órát kussban volt. Emlékeim szerint az aksi merül megnéztem 2015 februári. Aní nem veszek újjat /hétfő/nem lehet valahogy kiiktattni a jelzést? a készülék DSC Classic PC1565 H-2P
Ha nem az aksi,bár szerintem az akkor is nem lehet valahogy kikapcsolni nincs rá vmi kód??
Az aksi két kábeljét már lehúztam semmi reagálás. A net és útmutatóban sem találtam hogy mi a teendó. Tudna valaki segíteni? Köszönöm szépen
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2022
Következő: »»   279 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem