Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   120 / 126
(#) tbarath válasza Vacok hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Jó. Ár-érték arányban nehezen verhető.
Dícsértük már itt is, Dave is tesztelte, pimpelhető, stb. A korábbi multidhoz képest képest nagyon más kávéház.
(#) Gafly válasza Vacok hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Automatikus méréshatártól herótot kapnék, de egyéni izlés kérdése.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Ha lassú, valóban idegesítő, egyébként nagyon jó dolog.
(#) Ge Lee válasza Vacok hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Igen, arra gondoltam. Nekem is van belőle kettő, és főleg az egyikkel nagyon meg vagyok elégedve, mert az elég pontos. A kondimérő része is nagyon jó egy adott értékig, és néha nagyon jól jön a true RMS is, na meg az NCV is, amikor meg kéne tudni hogy van-e egy adott kábelban delej, de nem férsz hozzá a végéhez csak a kábelból látszik egy rész. Ilyenkor odaközelíted és csipog ha van feszültség a kábelben, áram sem kell hogy folyjon benne.
És Kínából ezt régebben elküldték 6500Ft-ért, most nem tudom milyen árakon megy.
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 8, 2021 /
 
Szia!

Kikapcsolható ennél a típusnál (is), a nyomógombokkal állítható a mérési tartomány.
(#) Peet19 hozzászólása Szept 10, 2021 /
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek az Uni-t UT61C -ről?
(#) Peet19 hozzászólása Szept 10, 2021 /
 
Esetleg az UT139C?

Melyik a jobb?
(#) tbarath válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Mire? Össze kell nézni a speckóit, youtube-on nézni mindenféle teszteket és szétszedős videókat, aztán dönteni. Annyi különbség látszik a 2 között, hogy a 139 true RMS, a 61C pedig nem.
UT139C van itthon, pár éves. Ha valami konkrét kérdésed van akkor megpróbálok segíteni.
(#) Peet19 válasza tbarath hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Köszi, Nekem leginkább frekvenciamérésre kellene (ami tuti frankó) vagyis akár referenciának is tudnám használni, és nagyon kis AC. (uV, mV nagyságrendben)
Meg persze a többi funkció is fontos lenne . Extra nagy ellenállás mérés azért nem nagyon kell, DC áram, fesz, azért az kell. Hőmérséklet mérés szintén nagyon pontosan jó lenne amihez termosztátokat tudnék kalibrálni.
Kapacitás, tranyó nem annyira lényeg. Nagyjából ennyi. A 139C és a 61C között vacilálok.
Jó lenne még a freki kitöltési tényezőjét PC-re vinni hogy tudjam analizálni, de ha nincs ilyen lehetőség annyira nem gáz. Ha van más típus amit tudsz ajánlani azt is megköszönöm csak ne legyen túl drága. Max. 30-40k.
(#) proba válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Kéziműszer hőmérőhöz kalibrálni kb olyan, mint rábökni a skálára valahol, hogy annyi. Nem tudom sok digitális hőmérőt, mérőmodult láttam már, azokból kettő nem mutatott egyformát. Egymás mellé teszel szinte bármelyik két normális "higanyost" azok meg szinte tizedfokra ugyanazt mutatják. Ebből én azt a következtetést vontam le, ha pontos érték kell, marad a higanyos, a digitális meg szépen csillog.
(#) Peet19 válasza proba hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Van benne valami különben, de az a baj ha bemegyek a boltba és felmarkolok 10db higanyos hőmérőt, abból 8 biztos hogy mást mutat. Nehéz olyat kifogni amik tök egyformán ugyanazt a hőmérsékletet mutatja
(#) dokidoki válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
...talán több mint tíz éve nem forgalmazható higanyos mérő. Emlékeim szerint.
(#) Massawa válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Vegyèl lázmérőt, az 1/10 fok pontossággal mutatja a hőmérsékletet. Amugy a DS18B20 is nagyon pontos. 1/100 C .
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2021
(#) Massawa válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Az nem irod milyen tartományban akarsz frekit mérni. A mezei DVM-k 400 Hz esetleg 1kHzig mérnek, ( föleg ha az amplitudot is mérni akarod). Csak 2 -3 olyan müszer van a piacon, ami 20 kHz-ig illetve mérésekre is alkalmas. ( és drága)
(#) Gafly válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Idézet:
„de az a baj ha bemegyek a boltba és felmarkolok 10db higanyos hőmérőt, abból 8 biztos hogy mást mutat.”

Tudod ez már ott sebzik, hogy nem kapsz boltban higanyos hőmérőt. Egyet sem, nem hogy tizet.
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Én azt tapasztaltam, a frekvencia értékével azért nagyobb frekvenciákon sincs baj, némely még megfizethető műszernél, az érzékenység viszont siralmas. 5kHz felett szinte már csak a volt tartományba eső jeleket mérnek. Más kérdés, frekvenciát leginkább Hz pontosan szeretnék mérki, ahhoz meg kevés a 4-5 digit.
(#) Peet19 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Na jó, nem higanyos hanem gallium van benne most már. Tök mindegy a lényegen nem változtat.
(#) Peet19 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Hát, a műszer adatlapján 10Hz-től 10MHz -ig van írva. Ez jól hangzik, bár nekem elég lenne szerintem pár kHz.
Akkor most mi van ezzel a műszerrel? Ez is kamu adat? Pl. a 139C.

Köszi a linket, ez egy jó szenzor.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2021
(#) Massawa válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Ha van frekvecia mérő, akkor a csak a frekit mutatja (33 000 Hz) de nem a szintjét méri.
Az AC bemenet csak 45-400 Hz között mér tisztességesen.
(#) Massawa válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Miután ez volt valamikor a foglalkozásom és sokáig az egyetlen 20 kHzig (100 kHz) mérő ( dB-ben is) műszer, egy Fluke 8060-s volt, amit elloptak az autommal együtt, Sokáig kerestem hasonlo tudásu müszert, és csak 2 volt egyáltalán elérhető Europában. A Fluke már sajnos ilyen műszert nem gyárt.
Egy Sagem műszert vettem, ( azt hiszem most már másnéven fut) az elég jol mér, de sajnos összehasonlithatatlanul rosszabb az ergonmiája, a mechanikus kivitele, mint a hajdani Fluke volt. ( kb 4-500 euro a műszer).
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2021
(#) Peet19 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Akkor az AC mérés felejtős. Pár kHz-en kellene mérnem a feszt és az áramerősséget, és jó lenne pontosan.
(#) Peet19 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Hát, ezt sajnálom. 500 euro nem kevés pénz.
(#) Massawa válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 12, 2021 / 1
 
Olcsobban jársz, ha csak amplitudot kell mérni, egy kis oszcival ( akár egy DVM formatumu) is jol mér ilyen tartomanyban. Ha RMS kell ( esetleg dB) akkor már baj van.
Az ilyesmi kijön akár 100 euro alatti áron is.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2021
(#) Ge Lee válasza Peet19 hozzászólására (») Szept 13, 2021 / 1
 
Erre a célra egyetlen olcsó multiméter sem felel meg, mert egyik sem nagyon mér 1kHz fölött de inkább még addig se. Pontosságban az Aneng 8009 nálam veri az összes olcsó multimétert, na de mit jelent a pontosság? Hangfrekit leginkább szkóppal tudsz mérni, de az sem pontos, bár a DSO-knak legalább a frekimérője az elég pontos. Aztán van régi analóg multiméterem ami 15kHz-ig mér, de annak az alap pontossága is csak 3% körül van.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Sajnos igy van és ez az alapvető eljárási különbségből adodik, ahogy a hajdani mechanikus ( mutatos) műszerek illetve a DMM-ek mérnek. Az utobbiak mintavételezik a bejövő jelet, az olcso műszerekben pár 10 kHzel, és abbol “rakják össze az RMS értéket”. A valos méréshez a legmagasabb frekvencia egy félperiodusábol is legalább 100 mintát kellene venni, ami működik is, de nem a 100 euro alatti ártartományban.
(#) dB_Thunder hozzászólása Szept 13, 2021 /
 
Sziasztok!

Pár éve érik bennem a gondolat, hogy kellene vegyek egy másik multimétert, mert az öreg Metex már nem az igazi. Ellenállás mérésekor az egyik tartományban hazudik (lehet feszültséget kapott).

Túl sok elvárás nincs: 4és fél digit minimum, és ehhez való pontosság, U,I, R, Hfe, esetleg még freki. Egyéb mérési lehetőségek nem érdekesek, hőmérsékletre, L-C mérésre van másik készülékem.
Ami viszont fontos, és szerintem sok készülék emiatt kiesik, ÖNÁLLÓ KIKAPCSOLÓ GOMB!! nem akarom a mérésválasztót tekergetni, és automata méréshatár váltót sem szeretem!
Van valakinek 5lete, javaslata??
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Ha a 4,5 digit kijelzéshez az a pontosság is kell, akkor sajnos az olcsó kategória (UNI-T és hasonlók) eleve kiesnek. Maradnak a bőven 6 számjegyű neves gyártók termékei, vagy, használtan valami régebbi asztali, amik annál jóval olcsóbbak. Asztaliban már az 5,5 digitesből is találni régebbi konstrukciókat 30 ezer körül, én is annyiért vettem a Keithley-ket. Ezeknek mondjuk annyi hátrányuk van, hogy a valóban pontos méréshez muszáj megvárni azt a 70-80 perc bemelegedési időt. Az újabbaknál ez már csak kb. 15 perc, na de az árban ott van egy tízes szorzó.
Kéziből a Keysight termékei között nézelődj (TME-nél vagy a Farnell-nél).
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Már régen nem vettem 4,5 digites műszert, da az ujak ( van vagy 3-4) mind automatikusan kapcsolnak ki ( 2-n be is lehet állitani az idöt) és mindegyik bármilyen gomb benyomására ujra indul, azaz nem kell tekergetni. Egy műszeren van extra ki/be kapcsolo gomb, de szinte felesleges, mert bármelyik gomb nyomására vagy a tekerö elforditására indul. Mind 4 digites.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2021
(#) Ge Lee hozzászólása Szept 13, 2021 /
 
A TME-nél ezt találtam legolcsóbban a 4,5 digitesek között, mér frekit, kapacot, auto kikapcsos de hogy az a 0,1%-os DCV pontosság mennyire lehet valós, ki tudja... Meg még ha esetleg pontos is annyira, 10V-nál az 10mV, de az utolsó digit meg akkor minek, ha az akármit mutathat...
(#) szapcsika válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Szerintem ez így fogós kérdés. 4,5 digites az mr nem alap készülék (egyébként kérdés, valóban kell a 4,5 digit? Pláne olcsó kézibe, ahol legfeljebb a felbontás lesz annyi, de a pontosság semiképpen), így szinte biztosan lesz benne automata méréshatár (amitől nem tudom egyébként miért írtóznak emberek, főleg, hogy a legtöbb készüléken kikapcsolható).
A külön kikapcsoló gonb is necces, pont azért, mert az főleg a kézi méréshatárosokon szkott lenni, hogy ne kelljen annyi álláson végigtekerni.
A Hfe is izgalmas, mert komoly gépeken a Cat basorolás miatt nincs, hiszen a tranzisztor foglalat nem egyeztethető össze az érintésvédelmi dolgokkal. (Hacsak nem külön adapteres, a mérőzsinórok helyébe).
Következő: »»   120 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem