Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1607 / 1670
(#) Egri Frédi válasza gerry hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Úgy tűnik ez 2 oidalas NYÁK. Othon csináltad ?
(#) madzagos hozzászólása Szept 19, 2021 / 13
 
Elkészült a fekete gyöngy. Köszönet érte kaqkk fórum társnak az elvi rajzért és a programért.
(#) Egri Frédi válasza madzagos hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Egyszerűen szép ! A NYÁK -ot hol csináltattad ?
(#) madzagos válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Jlpcb.
(#) gerry válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 19, 2021 / 3
 
Igen, mindkét nyáklap házi készítésű. Fotólakk és nyákfilmel készült!
(#) madzagos válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Bocsi! Köszönet a névadásért is!
(#) kaqkk válasza madzagos hozzászólására (») Szept 19, 2021 / 4
 
Tegnap készült el egy másik óra is IN1 nixi csövekkel (nonmultiplex) Neki még nem adtunk nevet . Őt Felső Janival kooperáltuk (a neheze a nyáktervezés az építés és a tesztelés az ő dolga volt) Ahogy a fekete gyöngynél a tied ...
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2021
(#) Gafly hozzászólása Szept 19, 2021 / 5
 
Fórumtársunk felajánlott cuccából, fórumtársunk kérdése alapján készült. Nagyjából fél napot reszeltem.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2021

moshi.JPG
    
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Mi a tapasztalat vele?
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
S mi lett belőle?
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Ha felhivsz, tudunk rajta keresztül beszélni.
Ki van próbálva...

Bár én inkább vacsoráznék, ha nem gond.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2021 / 1
 
Jó étvágyat!
(#) gerry hozzászólása Szept 22, 2021 / 13
 
Újabb retró számítógépes fejlesztés készült el!!
Commodore 1551-es floppy meghajtó processzor helyettesítő kapcsolás. A gépben egy MOS 6510T, 6502 mag alapú proci dolgozik. Az elkészült kapcsolás egy 6502-es procit és a kiszolgáló alkatrészeket foglalja magában.
(#) gyerek67 válasza gerry hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Azannya!
Gratulálok!
Miért kellett kiváltani a rég elektronikát?
(#) gerry válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 22, 2021 / 5
 
Köszi!
Azért kellett, mert ha lehet is kapni 6510T procit, az horror áron van ebay-en, másrészt meg kíváncsi voltam, hogy meg lehet e csinálni.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2021
(#) pont válasza gerry hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Én nem igazán ismerem őket, de azt olvastam valahol, hogy a commodore flopy-k azok, nem egy egyszerű szolgai író-olvasó eszközök, mint a PC-flopy, hanem fel is dolgozzák az adatokat, kvázi komolyabb számítógép van bennük mint maga a C64. Annak idején az áruk is ezért volt magas/magasabb. Ha ez tényleg így van, még nagyobb gratula!
(#) gerry válasza pont hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Idézet:
„kvázi komolyabb számítógép van bennük mint maga a C64”

Ez így van! Ha nem is komolyabb, de egy számítógép dolgozott, dolgozik egy ilyen meghajtóban. Van benne proci, ram, és van operációs rendszer is rom-ban. Valóban drágább is volt mint maga a számítógép!
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2021
(#) bbb válasza pont hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
Hogy ez mennyire így van, nagyon jól mutatja az alábbi demo: Bővebben: Link
(#) Black7275 válasza gerry hozzászólására (») Szept 23, 2021 / 6
 
Én is építettem valamit, bár nem olyan izgalmas mint Comodor floppy, de azért szerintem jól sikerült.
(#) Gafly válasza Black7275 hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
Korrekt.
(#) gerry válasza Black7275 hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
Hasonlóra nekem is szükségem lett volna párszor mostanában! Nagyon jól néz ki!
(#) pont válasza bbb hozzászólására (») Szept 23, 2021 / 1
 
Nem semmi videó, bár mikor levágta csatit felszisszentem, de hát így múlik el a világ dicsősége, nem ez a fajta megoldás maradt fenn az evolúciós versenyben.....(mint tudjuk nem a legjobb, nem a legerősebb, nem a legokosabb, nem a leggyorsabb marad fenn, hanem aki legjobban tud alkalmazkodni.....).
(#) nyomtatós válasza Black7275 hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
"Sajnos" ilyet nekem is kellett, mert amit kapni lehet kínai készlet, az egy hulladék, dobtam kifele a maradékot, hogy a földet se érte! Egyről kapásból leesett a csipesz, amikor a csomagot kibontottam, egy alapból szakadt volt, és nem a csipeszeknél. Aztán kettőt eltüzeltem nem is túl nagy árammal, aztán egyre több szakadt meg, nem a csipeszeknél, csak a tesztek során nem volt a végén táp, meg párszor szétszivatott így, úgyhogy be is fejeztük közös munkánkat. A HE-store-os mérővezeték egész jó, a csipeszek is onnan vannak, sokkal jobban megéri egy szép, atombiztos mérővezetéket összerakni (ha nem esel abba a hibába, mint én, hogy vettem tartalék vezetéket meg csipeszt, hogy ha bármi érné, és persze mindig az lett a vége, hogy azokat is összeraktam, ezt kétszer léptem meg)...
(#) Alkotó hozzászólása Szept 23, 2021 / 11
 
Én nem konkrétan egy kézzel fogható "tárgyat" készítettem, hanem egy rajzot. Ez önmagában talán nem tűnik kihívásnak, de nekem jelentős fejtörést okozott, hogyan hozzam össze a saját térbeli szimulációmat, a saját fotóimat, az egyéb helyekről származó alkatrészek képeit, valamint ezek összekötését úgy, hogy az nekem tetsző legyen. Illetve mindehhez még feliratok is kellettek.
A képek "szerkesztése" volt az egyik jelentős kihívás, valamint a vezetékeket szimbolizáló vonalak melléklet szerinti létrehozása. Vegyük észre, hogy ezek a vonalak nem simán szabadkézi megoldások, hanem ettől kifinomultabb ívek.
Biztosan van olyan professzionális program, ami mindezt egyben és kézzelfoghatóan kínálja, de nekem ilyenem nem volt, így egyéb leleményekkel próbáltam célba érni.
(#) JZoli válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Hát ez nagyon profi lett. Gondolom jó sok munka és persze idő van benne. Gratulálok hozzá!
(#) Alkotó válasza JZoli hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Miután találtam megoldás arra, miként lehet photoshop-os vágásokat és transzformálásokat végezni, photoshop nélkül, illetve miként tudom "meggörbíteni" a vezetékeket szimbolizáló vonalakat, már egészen haladós volt a dolog.
(Hozzátartozik az igazsághoz, hogy támogatóim révén kaptam én egy durván professzionális szerkesztő program-családot, de ennek használata már az első lépéseknél is jelentős mértékű programkezelői ismereteket kívánt, így hamar feladtam ezt az irányt. Talán később nekifutok még egyszer.)
(#) lazsi válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Első körben szeretném leszögezni, hogy tetszik, amit csináltál! A következőket ne kritikaként, hanem segítő szándékként vedd - annak szánom!
- A sárga vonal a "+" kimenet és a mérőegység között alapvetően csak 3 helyen látszik: amikor átmegy a két fekete és a piros vezeték fölött. Mivel többnyire a fehér háttéren van, így érdemes lenne sötétebb színt választani. Ha azért ilyen színű, mert a valóságban is ilyen, akkor egy kicsit sötétebb (narancssárga) lehetne, vagy (ha megoldható) nagyon vékony fekete szegéllyel.
- Szürke vezeték a toroid szürkéjén ugyanígy nem látszik.
- Ilyen ívelt vonalakat nagyon egyszerű rajzolni a Windows beépített rajzolóprogramjával a Paint-el, csak ki kell tapasztalni, hogyan működik. A képek beillesztése, és szöveg elhelyezése is könnyű.
- (Ez szubjektív...) Az ellenállások értékeinél az R helyett Ω jobban mutat (pl. 1kR -> 1kΩ). Ha Paint-et használsz, akkor a szöveg elhelyezésekor a "Symbol" karakterkészletet kiválasztva a "W"-t gépelve Ω, "m"-et leütve pedig µ lesz belőle.
(#) Alkotó válasza lazsi hozzászólására (») Szept 24, 2021 / 2
 
A felvetéseidet még tegnap orvosoltam (mert nekem is feltűntek).
A Paint, mint hatékony grafikai eszköz számomra kérdőjelek sokaságát veti fel (vagy nem értek hozzá kellő mértékben). Elsősorban az a baj vele, hogy utólag semmit nem lehet benne piszkálni.
Amit én rajzoltam, abban szinte minden korlátlanul módosítható/cserélhető utólag is.
(Az említett sárga vonal és a nyílvéges trafóvonalak kontúrozása furmányos probléma, de megoldottam azt is.)

bekötés.jpg
    
(#) Black7275 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
A képeken látom, hogy a panelra C4.2 van írva. Ez esetleg egy újratervezett panel? Ha igen, akkor mikor lesz kapható?
(#) Udvari Zsombor válasza nyomtatós hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Nekem olyan HEstore származású csipeszes vezeték készletem van, amiven különböző színekből van színenként 2-2 db (pl. piros, fehér, fekete, zöld), eddig szét nem esett, meg nem szakadt, csak olykor elforog a gumiköpenyben a csipesz, mikor nagyobbat tátanék rajta, meg ha lecsúszik a csipeszről a gumiköpeny, akkor nem valami kényelmes visszatenni.
Következő: »»   1607 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem