Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   944 / 1116
(#) Epu2 válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 29, 2021 /
 
Idézet:
„Általános eljárás hogy az ember besétál egy pc üzletbe, mert ő neki nagyon bejön egy két játék amit szeretne évekig játszani gond nélkül az adott gépén minimális költségen ugye?!”

Magam is így jártam. Fel is raktam a játékot. Ment fél évig. Egyszer csak egy frissítés után meghalt a játék. A 11 meg nem megy rajta, mert csak 1.2 bizgentyű van rajta.
(#) Laci66 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Szia!
A Winsxs tényleg nagy 6,8 Gb. A programozáshoz viszont nem értek.
A hétvégén átszelektálom a mappáimat. Ami már nem kell törlöm, a többit áthelyezem "D"-re.
Ha a "C"-n már csak a Win és a program fájlok lesznek jobban belemerek piszkálni...
Köszönöm a többiek hozzászólását is, de mint írtam az első alkalommal a takarításon és tömörítésen már túl vagyok. Update, rendszer visszaállítás kikapcsolva (azok nem zabálnak helyet).
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
.cmd kiterjesztés? Nem .bat kiterjesztést akartál írni?
(#) Udvari Zsombor válasza Laci66 hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Mekkora merevlemezed van? Manapság már könnyedén 500 vagy 1000 GB méret számít alapnak.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Manapság rendszert nem HDDre teszünk...
1TB-os tűrhető SATA SSD már van 40-ért is, de 3 éve nem vetted volna meg.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2021
(#) vladcepes hozzászólása Szept 30, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Packard Bell Ms 2288 laptop. Ha jól néztem a specifikációt akkor 8 DDR3 PC3-8500 1066MHz ig lehet bővíteni. Nekem van itthon 2 db 4 GB 1600 MHz - s. Ha azt rakom bele mi lesz?, el se indul?, vagy baj is lehet belőle?
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Szia!

Ha támogatott a CPU által akkor elindul vele, de csak 1066-on. Vagyis ha a CPU többet enged, akkor gyorsabb is lehet.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Pedig nekem kizárólag csak HDD van a gépemben, engem nem zavar.
Csak azt tudom, hogy jelenleg már ott tartunk, hogy könnyedén lehetne venni nagy SSD-t.
(#) uniman hozzászólása Szept 30, 2021 / 1
 
Válasz kinaino55 felvetésére:
Nem írtad meg, hogy az OP maradt a régin, vagy az SSD-re átraktad?
A lényeg: cserél fel őket, ami a notebook eredeti HDD helyére kerül, arról fog mindig bootolni.
A "multibay HDD Caddy"-be kerülő tároló másodlagos lesz.
Nálam legalábbis így sikerült összerakni az ilyen párost, de más (Samsung i5) notebookban. Persze az új SSD-re került az OP...a HDD ment a caddy-ba. Sehogy sem bírtam rábírni a gépet, hogy a caddy-ba beépített HDD-ről bootoljon.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2021
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Szia! Köszönöm! Sajnos nem akarja, állandóan újra indul vele.
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Nem bizony. Ahogy leírtam, úgy működik nálam évek óta. Csodákat tud tenni egy frissítés után. Akár 2-3 GB is eltűnik. A Win saját lemezkarbantartója ezt nem csinálja meg.

Ki lehet próbálni.
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Jobb is, hogy nem tudtad, mert az ODD portot a legtöbb laptop SATA 2-ként kezeli, ennek megfelelően egy SSD-hez lassú a sebessége.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Akkor nézd át a QVL listát és keress olyan processzort bele, ami támogatja azt a RAM-ot!
(#) kinaino55 válasza uniman hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Ugye még régen rátettem egy teljesen új rendszert az SSd-re az ment a szokásos SATA helyre a notiban.
Most megcsináltam amit javasoltál: Ezt az SSd-t raktam a Caddy-be. Indításnál kiírta: Operating system not found.
Azt is próbáltam hogy, bootolható pendrive-ról telepítek rendszert (win7) a caddyre, de a telepítő 0mb-nak látja a Caddy-t akár melyikkel próbálkozok ( Hdd, SSd). Bios látja viszont.
Ha van még ötleted szívesen veszem és kipróbálom.
Szóval ezért gondoltam egy áramkörre ami megoldja ezt az igen érdekes helyzetet.
(#) img válasza kinaino55 hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Az okosabb caddy-ken van egy kapcsoló, aminek az átállításával elvileg detektálható az SSD is.
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Találtam még egy 2Gb 1333mhz-eset. Ezt el fogadta. Most ha minden igaz akkor az 1333mhz le csökken 1066mhz -ra? Mert a másik ami benne van az ugyebár 1066-os.
(#) uniman válasza img hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Pedig a legtöbb helyen HDD/SSD caddy a neve...
(#) kinaino55 válasza img hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Egy kis mikrokapcsoló, ismerem. Ezen is van. Most abban az állásban van ahogy a win látja a caddy-t, ha átkapcsolom nem látja.
(#) img válasza kinaino55 hozzászólására (») Szept 30, 2021 / 1
 
Nincs több ötletem.
(#) krapulax6 válasza Tomi20 hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Hello.
A processzorom volt gyenge az online filmezeshez.
Megjott a core2 quad es jelenleg megfelel az elvarasaimnak.
Koszonom a segitseget.
Es a tobbieknek is!
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 1, 2021 /
 
Srácok nem találtam jobb témát, de használ még valaki PNA -t? Van egy "100" éves kínai 7" GPS -em,
WinCE 6 rendszerrel. Tudtok esetleg hozzá valami olyan fájlkezelőt, amit be lehet valahogy integrálni a gyári Frontendbe? Alapból nincs benne sajna, és macerás kilépkedni a Win -be,
hogy tartalmat tudjak másolni a TF kártyáról a belső FLASH -ba...
Esetleg valami komolyabb Frontendet valaki ismer ilyen készülékre amiben van fájlkezelő?
(#) img válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 1, 2021 /
 
Ez is jó megoldás, csak így sokat fog feleslegesen fűteni a gép.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 1, 2021 /
 
Ha lehet új parancsikont csinálni, vagy valamelyiket módosítani, akkor Total Commander. https://www.ghisler.com/ce.htm
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2021
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Okt 1, 2021 /
 
Igen ezt ismerem, megvan, csak sajnos nem épp érintőképernyőhöz van tervezve.
Mindenképp kell hozzá Pen, mert olyan kicsik a gombok, szövegek stb, hogy azokat ujjal sajnos lehetetlen kezelni.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 1, 2021 /
 
Windows 8.1 rendszerben le lehet-e korlátozni a képernyő-billentyűzetet, hogy csak az elsődleges megjelenítőn nyílhasson meg? Mikor úgy érzi, hogy a másodlagos megjelenítőn van a tartalom, akkor ott nyílik meg, de 800×480 LCD panel felbontásához méreteződve kicsit kicsinek találom.
(#) deebo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 1, 2021 /
 
Miért a 8.1?
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 1, 2021 /
 
A Windows CE saját fájlkezelőjét kényelmesen tudod használni (mondjuk ez meglepne, mert 15"-os érintőn is kényelmetlen)? Az első kérdésre, hogy tudsz-e a kezdőképernyőre parancsikont kirakni; mi a válasz? Mert, ha mindkét kérdésemre igen a válaszod, akkor a saját fájlkezelőjét is kirakhatod (explorer.exe).
A beállítás menüjét nem akarod lefotózni, hogy lássuk mit lehet vele csinálni?
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Simán lehet kezelni. Körömmel. Növeszd nagyra..!
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
A TC-ben beállíthatóak a fájlok, ikonok, stb. méretei: az nem segít?
(#) Udvari Zsombor válasza deebo hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
A 8.1 még nem csinál olyan hülyeségeket a frissítésekkel, mint a Win10. Mindegy is, van-e valami mód lekorlátozni a képernyő billentyűzetet kizáólag egy adott kijelzőre?
Következő: »»   944 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem