Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időzítő
 
Témaindító: Mekkmester, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   70 / 75
(#) proli007 válasza kinaino55 hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Természetesen. Csak a Tina ezt ajánlja fel alapból, én meg elfelejtettem lecserélni, De a népszerű 1N4148, vagy akármelyik 1N400x megfelelő.. Ez mindössze kisüti a kondit, mikor a táp megszűnik.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2021
(#) kinaino55 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Igen! Ajánlanál légyszíves P csatornás mosfetet logikai szintre, nehéz találni. A FDN340P jó lenne nekem?
(#) proli007 válasza kinaino55 hozzászólására (») Szept 30, 2021 / 1
 
Ez amit választottál, az adatlap szerint jónak kellene lenni. Kb. 50mV lesz a feszültség veszteség.
(#) Horvath65 hozzászólása Okt 5, 2021 /
 
Üdv a csapatnak! Proli 007 fórum társ '19-ben feltett időzítője érdekel . Bővebben: Link Szeretném felhasználni egy gyermek éjszakai lámpa időzítésére. Az időket úgy szeretném módosítani, hogy 5-30 perc között legyen állítható.
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Hello! A C1-helyett egy 330nF-ot, az R2 helyett 10k-t kell betenni.
Vagy az áramkört szeretnéd a 24V-hoz átalakítani?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Helló. Nagyon köszönöm és, ha lehet a kimenetet FET-re, ha nem gond. A csipogó rész nem kell természetesen.
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 5, 2021 / 1
 
Hello! Elkészült. Az időzítés a nyomógomb megnyomására indul. De tápfeszültség megjelenésekor is lefut egy időzítés. Fet szinte bármi lehet, mert szinte mindegyik elbírja ezt a kis terhelést.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Köszönöm szépen. Ha az s1, R8, és C2 alkatrészeket elhagyom a 6-os lábat az 5-el átkötöm, az nem változtat semmit?
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 1
 
Nem változtat, csak annyit, hogy a táp bekapcsolásával fog az időzítés indulni. De ha napi szinten használod, nem célszerű a tápot ki-be húzogatni. Mert az időzítés lejárta után, gondolom reggelig úgy is feszültség alatt lesz a táp. Ha meg a 24V-ot kapcsolod, ugyan ott vagy, ennek fogyasztása alapból csak mintegy 2mA. Persze azt teszel amit jónak látsz, vagy számodra célszerű.
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Köszönöm. A korábban mellékelt képen szereplö kapcsolóval gondoltam megoldani. De a nyákon meghagyom a lehetőségét a nyomógombnak. Mégegyszer nagyon köszönöm.
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 1
 
Én észre sem vettem ott a kapcsolót..
(Csak a tudás miatt: Az S1-et rövidrezárva a lámpa állandóan égne, mert fix lenne a Reset.)
(#) SVFeri hozzászólása Okt 6, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy problémám, amiben sürgős segítsége lenne szükségem.
Egy hall szenzor előtt mozog egy mágnes, fel-le, mint egy dugattyú. Ha a mágnes lent van a hall kimenetén +5V mérhető, ha a mágnes felmegy 0V mérhető, ha lejön ismét +5V mérhető. A kimenet egy mikroelektronikát vezérel. A lejövő mágnes, kapcsolja az elektronikát. Ha a mágnes lassan megy fel-le kb. 0,5 másodperc, akkor az elektronika működik. Ha a mágnes gyorsan megy fel-le kb. 0,1 sec, akkor az elektronika nem működik. A hall szenzor kimenő jelét kellene megváltoztatni, hogy kapcsoljon a rákötött elektronika. (Valószínüleg túl rövid a 0V-os állapot.)
Tudtok javasolni valamilyen megoldást?
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Hello! Tegyél egy kondit a hall kimenete és a 0V közé. Az meghosszabbítja az alacsony szint állapotát. Hogy mekkorát, azt nem tudható, mert az elektronikád bemenetén lévő felhúzó ellenállás értékét nem ismerem.
(#) SVFeri válasza proli007 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Köszi!
Sajnos az elektronika nem hozzáférhető, ezért semmit nem tudok róla.
Sima, vagy elektrolit kondit tegyek?
(#) proli007 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Ha nem hozzáférhető, akkor is egy árammérővel megmérhető a 0V és a bemenet között kiadott áram. Abból számítható az ellenállás, mert a táp 5V.
De én egy 1..10µF-os kondival próbálkoznék. Tehát elkó.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 1
 
Elkó az megpúposodik, és évente minimum cserélni kell.
Nem olvasol eleget internetet és fórumot.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 1
 
Eleve púposat kell betenni..
(#) niedziela válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
A rajzod nem sikerült sajnos, vagy minden GND-ről megy...
A hármas láb és a táp közé tegyél egy 10K elenállást, a 3-as láb gnd közé meg 100nF kondit.
Másik probléma, hogy az elektronika mennyire érzékeny, mert a 0,1s táp vagy vezérlőjel nem biztos hogy elég ha lomhább az áramkör.
(#) SVFeri válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Ha a hall kimenete és a 0 közé elkót teszek az nem a pozitív impulzust akarja meghosszabbítani?
Nekem a negatív impulzust kellene. (most ezzel kísérletezek, de egyenlőre nem működik)
(#) SVFeri válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
A kimenet tartósan 5V-on van, majd egy pillanatra 0V, majd tartósan 5V. Az a baj, hogy a nagyon rövid 0V-ot (0,1 sec) nem érzékeli az áramkör, ezért ezt kellene meghosszabbítani.
(#) niedziela válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Akkor van 0V amikor a mágnes a hall elé ér.
Minél gyorsabban mozog a mágnes, annál rövidebb 0V jelet fogsz kapni.
Ha az áramkör működése szempontjából mindegy, hogy a dugattyú fent, vagy lent van, és csak a folyamatos mozgás lényeges a működés szempontjából, akkor invertáld a kimenetet.
Igy hosszabb lesz a 0V és rövidebb az 5V.
De nem ismerem azt amit hajt, igy annak működését sem.
(#) SVFeri válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Gondoltam az invertálásra. Úgy viszont az 5V-os impulzus lesz rövid. Lehet, hogy az sem működne. Egyenlőre a kondenzátorral kísérletezek, ha nem jön be, akkor jön az invertálás.
(#) niedziela válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Erre a problémára igy nincs jó megoldás.
Kellene még egy fokozat a hall és az áramkör közé.
(#) SVFeri válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
IGEN!
Invertálni kell, hogy csak egy pozitív impulzus legyen (ez rövid impulzus lesz) és azt kell kitolni ~0,5 mp hosszúra.
Már csak egy kapcsolás rajz kell!
(#) Josi777 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Ez a Hall érzékelő nyitott kollektoros kimenettel rendelkezik és miután nem látok felhúzó ellenállást, így lehet, hogy csak ennyi a probléma (próbáld ki, hátha csak ennyi). De ha az ismeretlen elektronika tartalmazza a felhúzó ellenállást, akkor a megoldás az impulzusok hosszának a megnövelésére egy dióda és egy kondenzátor. Ha a pozitív impulzust szeretnéd megnövelni, akkor a kondenzátort a GND és az Input közé teszed, a diódát meg a hall kimenete és a kondi + kivezetésére. Természetesen kell egy felhúzó ellenállás a Hall kimenete és a tápfeszültsége közé. Ha a negatív impulzus hosszát szeretnéd növelni, akkor a kondi + kivezetését a +tápra, míg a negatívot az Input-ra kötöd, valamint a diódát fordítva az előzőhöz képest a Hall kimenete és az Input közé. Sajnos nem tudjuk, hogy az Input milyen feszültség tartományra kapcsol, így lehet, hogy alacsony nyitófeszültségű diódát kell használni.
A felhúzó ellenállás tág határok kötött lehet, mivel a Hall maximális árama 25 mA. De szerintem elégséges lehet egy 1K-s ellenállás. A kondi értékét 10-100 µF-ra becsülöm, amivel elvileg működhet.
(#) SVFeri válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Amatőr vagyok. A felhuzo ellenallast igy gondoltad?
(#) Gafly válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Mielőtt még más is előtúrja az adatlapot.
A "vezérelt elektronkáról" nem találtam használható adatlapot, igy érdemben sokkal többet nem tudok segiteni.
(#) niedziela válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Tegyél be egy számlálót a hall és az elektronika közé.
Ha most 200mS az inpulzus, akkor egy 3x számlálóval 600mS időre kitolhatod.
Gyakorlatilag a mágnes mozgását osztod, három mágnes ciklus lesz egy mozgási ciklus.
Mondjuk egy 4017 kiváló lehet erre a célra.
(#) SVFeri válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
A Hall ad egy impulzust (tehát csak egyet, az elsőre már működnie kell) az "ismeretlen elektronikának", mire az 10-20 másodpercig pneumatikát vezérel. A következő Hall impulzus ezután jön valamikor, ami ismét működteti a pneumatikákat.
(#) Josi777 válasza SVFeri hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Igen.
Következő: »»   70 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem