Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Porszívó javítás
Lapozás: OK   18 / 21
(#) Busz válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 3
 
Nekem volt aminél bevált a direktbekötés... túlpörgő porszívóról még nem hallottam.
(#) uniman válasza Hurka hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 2
 
Nemááá..! Ti azt hiszitek, hogy külön motorokat gyártanak a ki-be kapcsolós 230V-os porszívókba?!
...mert, ha még mosógépmotorról lenne szó!
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2021
(#) Horvath65 válasza uniman hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Akkor hajrá!
(#) Bakman válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Miért pörgetné szét magát? A porszívó motor a maximális fordulaton szinte direkt megkapja a 230 V-ot. A triak folyamatosan nyitva van.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2021
(#) zolika60 válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Nem lesz semmi baja. Nyugodtan használhatja fordulatszám szabályozó nélkül. Az a porszívóm ami a garázsban üzemel körülbelül húsz éve megy nélküle.
(#) tornas78 válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 1
 
Ha nem lenne a motoron turbinalapát, akkor (talán) szét tud pörögni.
(#) Josi777 válasza Hurka hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 1
 
Elvileg működik, gyakorlatilag az fordulhat elő, hogy a kapcsolója hamar tönkremegy. Az elektronika szerepe nem csak a fordulatszám szabályozás, hanem a lágy indítás is. A porszívó motorok soros gerjesztésű vagy más néven univerzális motorok (mivel egyen- és váltakozóáramról is működnek), melyeknek az a tulajdonsága, hogy álló helyzetben a legnagyobb az áramfelvételük. A kapcsolóknak meg 2 lényeges elektromos tulajdonságuk van, az egyik az átfolyó áram nagysága, a másik pedig a kapcsolt áram nagysága. Az előző mindig nagyobb. Ismerve a gyártók spórolását, a kapcsoló az átfolyó áramra van méretezve, így előfordulhat, hogy a szabályozó nélküli, direktbe kötött motor bekapcsolási áramlökéseit már nem fogja a kapcsoló hosszabb távon tolerálni.
(#) mcc hozzászólása Okt 10, 2021 /
 
Lágyindítónak be lehet tenni egyszerű NTC-t is. Én is így javítottam meg a porszívónkat. Egy 8A-es NTC van benne, rendben üzemel vele már 4 éve, majdnemhogy napi használattal.
(#) lory01 hozzászólása Okt 11, 2021 /
 
Hát a direkt kapcsolás elvileg nem okoz semmi gondot,

ha a karcher ipari gépeket nézzük:

1, szállodaipari karcher T12/1 motor Karcher T 12/1 porszívó motor

Na itt a kapcsoló után a motor bekötése előtt van egy szűrőkondi és kész, ez a motor kb 30ezret forog, semmi szabályzás, bekapcsolod és megy....

2, Karcher Puzzi 10/1, 10/2 300-400 ezer forintos gépekről van szó.
Karcher Puzzi gyári motor

ugyanaz, jah nem a puzzi-ban még szűrőkondi sincs csak egy 4 póllusu kapcsoló és pont,
(#) yodee hozzászólása Okt 22, 2021 /
 
Üdv Mindenki!

Az alig 1,5 éves porszívómban megadta magát valami, és megpróbálok adni neki egy esélyt. A típusa Electrolux Pure C9 (PC91-4MG). Darabokra szedtem és a képeken látható az összes vezérlés ami található benne. A hibajelenség, hogy maximum szívó-erőn pár másodperc után leáll. Közepes teljesítményen szépen dolgozik, és nem áll le. Mi lehet a probléma szerintetek? Van valakinek ötlete?

Köszönöm!
(#) ferci válasza yodee hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Szia!
A termékleírásban nem látok semmi olyant, ami elektronikusan befolyásolná a működést.
Ellenőrizd le, van-e esetleg egy hőérzékelő vagy vákuum kapcsoló a panelre csatlakoztatva, ami max teljesítményen leállítaná a motort.
Mi van pl. 90 % körül - ha finoman tudod állítani a szívóerőt?
(#) yodee válasza ferci hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
A panelre csak a betáp, a bekapcsoló mikrokapcsoló és a szabályzó valamint a motor csatlakozik. Szépen megy olyan 75%ig.
(#) ferci válasza yodee hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Lehet, hogy az ic típusból több is kiderülhet..egy egyszerű triakos vezérléshez túl sok minden van a panelen.
Talán az áramot is figyeli és a maxnál leállít, sokallja..?
Hátha lesz valaki, aki közelebbről ismeri ezt a típust.
(#) yodee válasza ferci hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Erre az IC-re gondoltál?
(#) ferci válasza yodee hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Természetesen.
(#) yodee válasza ferci hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Amennyiben jól kerestem utána ez egy flash IC szóval akármi lehet benne :\
(#) ferci válasza yodee hozzászólására (») Okt 23, 2021 /
 
Akkor nézegesd meg, milyen bemenetei vannak és találsz-e a nyákon olyan részt, ahol pl. áramfigyelésre való kis sönt van ( több darab paralel 0R.. ellenállások. Aztán ha megpattanik 1 vagy 2, mindjárt nagyobb áramot érzékel.
De ha 75 %-ig fel lehet pörgetni, sokat nem foglalkoznék vele.
(#) debrigo hozzászólása Okt 25, 2021 /
 
Szervusztok! Egy kis segítséget kérnék! LUX D790 porszívómban szeretnék motort cserélni. Rendeltem egy újat, mivel eredeti már nincs, egy Domel univerzálisat, melyet ehhez ajánlanak. Passzol is méretre de a bekötésnél meglepődtem, mert a csatlakozás más. A régi motoron van egy 1,5 mikro kondi is, az újon nincs. A saruk mérete is más de ez a legkevesebb.
A képen jól látható minden, bekötésre kérnék eligazítást és hogy a kondit áthelyezzem vagy el van dugva esetleg? Köszönet!

Egyben.jpg
    
(#) Bakman válasza debrigo hozzászólására (») Okt 25, 2021 / 1
 
A kondenzátor csak zavarszűrő funkciót tölt be, elhagyható.
(#) xxxyyy hozzászólása Nov 12, 2021 /
 
Sziasztok,

A környezetemben 2db Samsung 1500W (SC4111) is van és mindkettő évről-évre hangosabb. Egyébként tökéletesen működnek. Lehet ezt orvosolni, vagy vegyek inkább fülvédőt?
(#) Bakman válasza xxxyyy hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Szét kell szedni és megnézni, jók-e a csapágyak, általában attól hangosak. Ha csapágyat kell cserélni akkor azt kell alaposan megnézni, cserélhető-e egyáltalán mert ma már ez sem olyan biztos.
(#) xxxyyy válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Köszönöm, akkor az egyiket szétszedem és megnézem.
(#) debrigo hozzászólása Nov 14, 2021 /
 
Szervusztok! Feltenném úja kérésemet, lehet félreérthető volt. LUX D790 porszívómban szeretnék motort cserélni. Rendeltem egy Domel univerzálisat, mivel eredeti már nem kapható. A bekötésnél meglepődtem, mert 3 vezeték menne a motorhoz de a saruk mérete is más. Nem egyértelmű, hova kell csatlakozni.
A képen jól látható minden, bekötésre kérnék eligazítást. Köszönet!

Egyben.jpg
    
(#) LandCruiserHJ60 hozzászólása Dec 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy Makita VC 2512L ipari porszívó teljesen tiszta (új a porszívó) állapotban már 3-4-5 perc után normál használat mellett eléggé melegszik a porszívó teteje, ahol a motor van. Nagyjából mi az a hőmérséklet ami egy ilyen porszívónál elfogadható? Nem tudom hány fokosra melegedhet fel, de tapintásra, és a kifújt levegőre is azt tudom mondani, hogy egyértelműen meleg. Csak érdekességképpen, egy Helios DVW90 mennyezeti ventilátor új kora óta nemhogy melegszik, de kimondottan forró, ugyan még kézzel megfogható, de nem kellemes. A ventilátor már rengeteget ment hiba nélkül. Szóval a kérdésem a porszívóval kapcsolatban van. Ha így teljesen tiszta állapotban így melegszik 3-4 perc után, (ez nem forró) akkor mennyire fog melegedni koszos porzsákkal, szűrővel?!?! Mennyire elfogadható ez a melegedés?
(#) erbe válasza LandCruiserHJ60 hozzászólására (») Dec 9, 2021 / 1
 
Ha ipari porszívó, a beszívott poros levegő nem megy keresztül a motoron, hanem külön hűtőköre van. Ahogy telik a szűrő, porzsák és eltömődik a levegő útja, a motor terhelése csökken. Csökken a szállított levegő tömege, amit meg kellene mozgatnia. A saját hűtőkörében viszont a növekvő fordulatszám miatt növekszik az áthajtott levegőmennyiség, azaz javul a hűtése. Eszerint inkább csökkenni fog a hőmérséklete.
A porszívó normál üzemállapota, mikor szív és a tisztítandó felület visszafogja a levegőáramlást. Ha felemeljük a fejet és semmi nem fojtja az átáramlást, terhelődik, melegedhet a motor.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) LandCruiserHJ60 válasza erbe hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Közben találtam egy ilyet, hátha másnak is segít.
Elfogadott határértékek, illetve döntési szabályok (min. 75%-os terhelés mellett)
Határértékek a környezeti hőmérséklethez képest
■ Melegedés* ■ Melegedés* ■ Melegedés* >40 °C: sürgősen ellenőrizendő
■ Melegedés* >60 °C: kritikus
(* a környezeti hőmérséklet fölött)
Gondolom ezek a hőmérsékletek a környezeti hőm. plusz 40 C vagy plusz 60 C-ra vonatkozik, és nem arra, hogy a motor 40 vagy 60 fokos.
Ez pedig maga a motor hőmérséklete.
■ Villanymotorok (hűtőbordáin mérve): típustól függően max. 60...80 °C ***
■ Műanyagburkolatok: anyagtól függően: max. 50...75 °C
Gondolom én.
A motor hőmérsékletét nem fogom tudni megnézni. Kicsit furcsa, hogy a használatijában egy szó sincs a hőmérsékletekről. Amit írtál, én pont az ellenkezőjét gondolnám, de én teljesen analfabéta vagyok ehhez, és máshol is írták porszívó fórumokon. Ez a külön körös motorhűtés is úgy lehet ahogy mondod, mert a porszívó hátulján van egy ugyanakkora kb. 5-6 cm átmérőjű kerek kifújórész mint a beszívó. Viszont a gép mindkét oldalán rengeteg hűtőrés van.
Köszönöm a segítséged.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Feb 8, 2022 /
 
Van egy fordulatszabályzós porszívó bomann bs 971 cb.
Megállt a gép. A szabályzó panelen találtam 2db forrpontot, amire nincs forrasztva semmi. A gépben nem találtam semmi alkatrészt, ami onnan eshetett le. Valaki tudja, hogy mi hiányzik onnan? Esetleg valami hőkioldó?
A piros a betáp, kék a motor, fehér a potméter.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2022
(#) ferci válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Hőkioldó biztos nem, mert akkor rövidrezárná AC1-AC2 betápot.
A két fehér drót talán potméterre megy, ha van bent ( nem ismerem a gépet ).
Ha tudod, a triac A1-A2-t ( 2 vastag fólia ) kösd át egy bekapcsolt hősugárzó-hajszárító félével, akkor a motornak meg kéne indulni.
Ennyit először.
(#) Gafly válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Ránézésre a motorral párhuzamosan van mint zavarszűrő. Ahol már van a nagy kondenzátor is. Mindkettő nélkül kellene berregnie a porszivónak. Szoktak olyat csinálni, hogy variálhatóra alakitják ki a panelt (ami éppen akad a raktárban).
Potmétert, triakot és a barna kondenzátort gyanúsitanám inkább...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2022
(#) (Felhasználó 71690) válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Akkor biztos, vanami univerzális hely lehet, mert nincs a lyukban lábmaradvány sem.
Holnap a potit rövidrezárom, hátha az a rossz.
A triaknak azt a két lábát zájam ameihez a panelen lévó vastag fólia megy? Ha úgy elindul, akkor a triak a rossz?
Következő: »»   18 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem