Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Androidos okos telefonok
 
Témaindító: Igi13, idő: Feb 26, 2012
Lapozás: OK   46 / 59
(#) Udvari Zsombor válasza morgo hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Azt pedig jó lenne tudni. Dugtam mellé fejhallgatót is, de úgy se jött be. Délután ránézek majd, hogy számít-e a "közösített sztereo vs. mono jack" dugó. Jó lenne, ha bevethetően működne...
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Tippjeim nekem is lennének, onnantól kezdve, hogy forditva kötötte be a mikrofont, nem elég neki a 2.2 V feszültség, stb.. Multiméter, telefon, adapter, mikrofon a kérdezőnél van, szerintem mi megadtunk minden segitséget, ami elvárható.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Egy (másik) digitális hangrögzítő ezközzel működött a mikrofon (szétszedni nem tudom, mert ragasztva van).
Délután majd megnézem, hogy most akkor mi van a jack dugókkal...
(#) M62-501 válasza bbb hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Oké, köszönöm a tippet, megpróbálom...most frissített újabb verzióra...reménykedtem de ugyanaz a szitu...ez volt, ugyanez a hiba nálad is? Nekem csak egy beszélgetésben csinálja ezt...a többi tökéletes.
(#) M62-501 hozzászólása Szept 20, 2021 /
 
Még egy viberes hibára keresek megoldást...a telefonomon ugyanennek az illetőnek, korábban egy másiknak is, amikor üzenetet küld, érdekes üzenetjelzőhangot hallat...mintha egy teljesen másik készülék csengőhangja üzenetjelző hangja lenne mert ilyet nem is találtam a Huaweiben...nem értem mi a frásztól lehet...megkergülhetett a telefonon lévő viber is picit? Vagy bizonyos készülékek...de hát a küldő készüléke semmiben nem befolyásolja a nálam jelentkező üzeneteinek a jelzőhangját. Pedig mindig frissítem ha van hozzá frissítés. Szóval nem értem. Telepítsem/töltsem le újra a telefonra is?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2021
(#) bbb válasza M62-501 hozzászólására (») Szept 21, 2021 /
 
Ahol ezzel kellett foglalkozni, hasonló volt a jelenség, a frissen felvett személytől csak az egyik helyen jelent meg az üzenet, de cserébe a PC-n írni se lehetett neki. Ott elég volt csak a PC oldalon újratelepíteni a vibert (meg üríteni az ideiglenes fájlokat).
Arra figyelj, hogy ha telefonon újrahúzod, akkor előtte csinálj mentést, különben ugranak az előzményeid.
(#) Udvari Zsombor válasza proba hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Most végre megnéztem: ha a telefon sokáig nyugodtan van hagyva, akkor felismer bármilyen mikrofont, de elég hamar egyáltalán nem ismer fel mikrofont, ahogy dugdosódok. Az is gyanús lett, hogy mikor bedugtam mikrofont ‒ először csak az üres közdarabot, majd abba a mikrofont ‒, akkor feljött, hogy melyik böngészővel(!) szeretném befejezni a művenetet, és mikor rányomtam, akkor behozta az egyik online kereső oldalát!
Lehet, hogy a telepített "U Launcher Lite" csinál valamit?? Vagy talán valami más??
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2021
(#) Chipmunk1960 válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 29, 2021 /
 
Hali, Jobb oldalon fent van egy reset gomb. Azt próbáltrad már? Ha kiguglizva Te sem találsz fimware-t, akkor gondolom más sem.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 6, 2021 /
 
Samsung Galaxy S7, időnként valami nagyon beterheli, olyankor töltő ellenére is csutkára lemerül. Ma reggel 7% töltöttséggel találtam rá, pedig tegnap délután óta töltőn volt. Mit kellene megnéznem?
(#) D Wye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Háttérben futó folyamatok. Bár lehet vírus is. Azonban ha egy HardReset sem oldja meg a problémádat, akkor az akkumulátor kuka.
(#) Udvari Zsombor válasza D Wye hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Resetelni nem szeretnék, mert akkor mindenem ugrana a telefonról (beállítások is). Az "U Launcher Lite" okozhat-e időnként ilyen merülős tűneteket?
(#) D Wye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Ha rosszul van konfigurálva, akkor igen.
De nem nehéz letesztelni a dolgokat. Elsőnek lődd ki pár napra a launchert. Ha nem segít, akkor készíts egy BackUp fájlt (Samsung esetében nem nehéz, ott az Odin) és HardReset. Ha nem változott semmi, akkor akkumulátor probléma. Ha változott, akkor vagy az egyik programod, vagy vírus. A készített BackUp fájlból mindent vissza tudsz állítani, nem vesznek el az adataid.
(#) Electronix válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Ha egy alkalmazás nagyon rosszalkodik, és nem hagyja a telefont "aludni", azt ezzel az alkalmazássall meg tudod találni.
Ehhez nem kell emelt szintű (root) jogosultság, viszont engedélyezned kell neki, hogy hozzáférjen a megfelelő adatokhoz. Az alkalmazás leírásában van egy diasor, hogy is kell, de szerintem a legegyszerűbb, ha az utolsó előtti diával kezded, és parancsssorból intézed el:
  1. adb shell pm grant com.uzumapps.wakelockdetector.noroot android.permission.BATTERY_STATS

Ehhez szükséged lesz a készülékedhez való ADB driver-ekre.
(#) Udvari Zsombor válasza Electronix hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Uhh, majdnem... ("Wakelock Detector Lite") Ez így most hogy?
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 6, 2021 /
 
Sziasztok, nekem is volna két kérdésem.

1. Samsung Galaxy J3 (2017) (modellszám SM-J330FN) telefonban hol lehet a bekapcsolási,
és kikapcsolási animációt (tmobilos) kikapcsolni letiltani, mert olyan fülsiketítően hangos,
hogy a hangszórót is majdnem kiveri, szinte a membrán recsegést is hallani lehet már közben,
ahogy felüt... Én sajnos nem találtam ilyen funkciót, de lehet csak átsiklottam felette.

2. Ebben a telefonban nem találtam olyan funkciót sem, amivel időzíteni lehet a be és kikapcsolást sem.
Meg lehet ezt valamilyen programmal oldani? Gagyi kínai telefonomban van ilyen funkció,
esetleg abból kimenteni az appot, és áttenni a samsung -ra?
(#) Electronix válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Kapott rendesen jogosultságot?
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 1
 
1) ez bizony firmware kérdése. A telekomos animációt nem fogod tudni kiiktatni, csak romcserével, ahhoz meg root kell. Beépített funkció nincs rá.
(#) Udvari Zsombor válasza Electronix hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
ROOT jogosultságot? Nem tudom, hogy azt hogyan kell, valamint lehetséges, hogy a készülékemen le van zárva az, ami ROOT-hoz kellene... Leghamarabb délután tudom megnézni, addig is minden tanácsot fogadok...
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Az úgy kemény... Nálam (függetlenített telefon) egyedül az indítási és kikapcsolási •T••• animáció maradt meg, de teljesen hangtalan, bár én le szoktam venni a hangot a telefonon, hogy még csak ne is csipoghasson. Nem tudom, hogy te miért kapcsolgatod ki a telefonodat, én bekapcsolva hagyom, le csak akkor kapcsol, ha valami nagyon lemerítené.
Próbáld meg azt, hogy mikor nincs nyitva app (kezdőképernyőn vagy) akkor leveszed a hangerőt a telefonon lévő gombokkal - kíváncsi leszek, hogy fog-e hatni a •T••• animációidra is...
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Nálam még a WiFi router is időzítetten kikapcsol este és bekapcsol reggel.
Ha nem muszáj, ne sugározzon fölöslegesen...

A hangerős opciót majd kipróbálom, de attól félek, hogy akkor a csengetési hangerő is lemegy.
Az meg úgy már nem buli, hogy este minden kikapcsolás előtt hang le, kikapcsolni,
majd reggel bekapcsolni, és hang fel, ráadásul mindezt manuálisan...

Egyébként ez is csak egy számítógép, néha nem árt újraindítani...
(#) D Wye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
ROOT jogosultsághoz PC kell, mert a Samsung nem dolgozik MTK ChipSet-el. Kell hozzá CMD ismeret (avagy Terminal, amennyiben Linuxos vagy). Nem túl bonyolult folyamat, de téglázható az eszköz, ha valamit elrontasz.
Olyan pedig nincs, hogy
Idézet:
„a készülékemen le van zárva az, ami ROOT-hoz kellene”
. Nincs lezárva, mert nincs lezárásra opció. Csak nem hozható elő simán. Kis segédlet.
(#) bbb válasza D Wye hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Nos, a huawei is nyitható könnyedén, ha ismered hozzá a kódot. Ja, a kódot nem adják ki, mert az neked úgy jó, a végén még valamit nagyon átállítanál a root jogoddal és mennél hozzájuk panaszkodni
(#) D Wye válasza bbb hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Igen, a Hüvelynél ez van. De a Samsung jelenleg még nem csinál ilyet. Bár lehet, ha a kérdező feltenne egy MOAR-t, megoldódna minden gondja
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2021
(#) SzervízMacska válasza D Wye hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Gondolom, a bootloader...
(#) Udvari Zsombor válasza D Wye hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Korábban már próbáltam app ssegítségével ROOT-hoz jutni, de egyáltalán nem sikerült.
Megnéztem a linkedet, hát... Nem szeretném "téglázni" a telefonomat, ha valami félremenne. Majd egyszer, ha évek múltán leváltom, akkor esetleg próbálkozhatok majd, de egyenlőre nem merek...
Szívós ez a Samsung Galaxy S7.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) kala1982a válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Xda fórumról sokmindent meg lehet tudni, illesztő programok legyenek meg a flash-eléshez is és nagy gond nem lehet. S3-at sikerült rootolni. Ebben az évben ment tönkre a kijelzője másodjára, már inkább nem rendeltem megint újat hozzá, most van egy A51-esem, ennél még nekem nincs szükség rootjogokra.
(#) Udvari Zsombor válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 12, 2021 / 1
 
A telefonomat én napi szinten használom, így nem szeretném, hogy bármi negatív dologgal járjon a rootolás, valamint azt se szeretném, hogy az appjaim és beállításaim megsérüljenek/eltűnjenek. Az se kellene, hogy a rootolás miatt a függetlenítés leessen a telefonomról. Tulajdonképpen ha nem ez lenne a fő telefonom (kártyával), akkor szívesebben vágnék bele...
Manapság mennyire számít jónak a Samsung Galaxy S7? Meddig érdemes megtartani?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2021
(#) D Wye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Idézet:
„Az se kellene, hogy a rootolás miatt a függetlenítés leessen a telefonomról.”

Ez megmosolyogtatott. A függetlenítést nem rárakják, hanem leszedik a korlátozást. Samsung esetében általában csak egy CSC korlát van. Egy ROOT végett az nem fog visszamászni

Idézet:
„Manapság mennyire számít jónak a Samsung Galaxy S7? Meddig érdemes megtartani?”

Igazából elég jó. Megmarad a max Droid 7, ergo nem kapta meg a feleslegesen hardvert-emésztő újabb verziókat. Az alap hardver pedig még egy pár évet kihúz. Én máig használok otthoni vezérlőnek egy Galaxy Note 5-öt.
Amitől tartanod kell, az max az AMOLED képernyő. Az nem fog elmenni addig, mint menne a telefon mondjuk egy IPS-el.
(#) KBal76 válasza D Wye hozzászólására (») Okt 12, 2021 / 1
 
Az S7/S7E -re 8-as Android is ugyanolyan jó. Nekem van két tökegyforma S7E, az egyiken 7 másikon 8 van, úgy kell keresni az eltéréseket. Nem attól lesz vacak hogy nagyobb a Android verzió, hanem a gyártó butítja le a saját szájízére igazítással. Pl. S7-ekben nem kötelezô a képernyôzár (megnyomod a bekapcsolót vagy a középsô gombot és sosincs feloldókép, ott folytatja ahol abbahagyta), ez megmaradt a Android 8 esetén is. Van még két Android 8-as eszközöm (Huawei és Xiaomi), azokban ez megoldhatatlan, külön appot kellett rá feltennem hogy ne zárjon le.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2021
(#) kala1982a válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Azért írtam hogy van olvasni való bőven, ha odajutsz, hogy cserés lesz, és nem sajnálod, akkorra rendelkezz elég infóval, hogy merre indulj. Nekem az S3 bőven túl lett használva, 2 kijelzőt használtam el és 2 akksit is hozzá. Rengeteg Rom-ot lehet letölteni hozzá. S7 nem volt nekem. Google már lassan a 6-os androidról is leveszi a kezét, ha a S7 hez vannak újabb verziójú romok, akkor szerintem használható még jódarabig. Én csak telefonálásra, netrádió hallgatásra, némi böngészésre használtam, néha egy-egy youtube videó megnézésére. Kipróbáltam rajta az osztott képernyős alkalmazás használatot, felül videó, alul böngészés, szépen ment. S7 pár generációval jobb hardverrel rendelkezik gondolom. Rootolni nekem először a készenléti idő hosszabbítása miatt volt szükség /első akksit feleségem elhasználta/, általam nem használt gyári szoftvereket szedtem le. Meddig érdemes megtartani, az jó kérdés, amíg google támogatja és különösebb baja nincs én használnám
Következő: »»   46 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem