Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   426 / 441
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Na... ezt sosem néztem
(#) niedziela válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Szoktam nem inteligensen is válaszolni ?
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Okt 30, 2021 /
 
Nálam is alapeset az ON választása.
Idő közben törtem a fejem mikor lehet értelme az OFF-nak. Akkor tudom reálisan elképzelni, amikor a definiált alkatrész egy olyan speciális tulajdonságú darab, ahol a rajzjelhez csak az adott típusszám tartozik. Ekkor az előre megadott érték könnyíti a munkát.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2021 /
 
Igen, valami ilyesmi lehet a funkció.
(#) zamatőr hozzászólása Dec 16, 2021 /
 
Üdv!
Szerkesztés közben lefagyott a gépem és újra induláskor üres a kapcsolási rajz. A panel is tervezés alatt van de az nem sérült. ( Talán már nem is lehet majd szinkronizálni). Tud valaki segíteni.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2021
(#) szikorapéter válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Szia, lap 2-őn látom a kapcsolási rajzot.
(#) szikorapéter válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 16, 2021 / 1
 
Próbáld meg így töröltem az 1.-es munkalapot és csak a 2-es van (amin a kapcsolási rajz is szerepel).
(#) zamatőr válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Köszönöm , működik a szinkron is. Hogyan látható "több" munkalap ?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2021
(#) niedziela válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 16, 2021 / 1
 
Kell lenni egy fájlnév.s#1 és ugyan igy board fájlnak is
Keresd meg a legutolsó mentést, nevezd el sch - brd-nek és töltsd be.
Ja látom van egy üres lap....
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2021
(#) szikorapéter válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Igazán nincs mit.
(#) gerry hozzászólása Dec 26, 2021 /
 
Üdv!
Egy importált kapcsolási rajzot szerkesztek Eagle-be. A mellékelt képen nyíllal jelölt két pontot szeretném összekötni, de ahogy sejtettem az eagle nem engedi. Az eagle-ben a BUS-ból kiinduló NET jelölések "int" és "A6", ha össz tudnám kötni, akkor a szerkesztő felajánlaná, hogy mire akarom átnevezni az összekötött pontokat(int vagy A6?). De itt még ezt sem ajánlja fel, persze logikus! Hogyan tehetem meg, hogy szabályos legyen az összekötés és a NET elnevezések is megmaradjanak? Köszi

Z80.jpg
    
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Van megoldás, csak egy kicsit trükkös.
Ha nem lesz megoldása az jó,ha nem, akkor később lesz időm megmutatni.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2021
(#) Skori válasza gerry hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Az Eagle nem enged különböző nevű NET-et összekötni, ez esetben valami közös nevet kell kitalálni a NET-nek pl. A6-INT. A másik lehetőség ha az összekötéshez egy nulla ohmos ellenállást, vagy SMD forrasztós JUMPER-t használsz. Nem túl szép megoldás, (és sajna erre is hibaüzenetet ad) ha készítek olyan alkatrészt az Eagle-be, ami csak egy fóliasávval összeköti két végét. Hasonló már nekem is kellett volna, olyan áramkörben ahol több különböző GND-t kell egy helyen összekötni a panelen, de minden szempontból jó megoldást még nem találtam erre.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2021
(#) niedziela válasza Skori hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Enged, csak 2 lépésben.
(#) gerry válasza Skori hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Egy SMD jumperre gondoltam először, de megvárom még niedziela válaszát!
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Azt előre mondom, hogy logikailag csak akkor van értelme ha a két BUS rettentő sok végponttal szerepel a kapcsolásba, mert egyébkét mihelyt összekötöd a két kükön BUS-t, az egyesül, tehát
Vagy minden A6 végződést INT -nek fogják hívni vagy A6-nak.
Persze egy adott szakaszt is átnevezhetsz, de gyakorlati szempontból mindegy.

2021.avi
    
(#) gerry válasza niedziela hozzászólására (») Dec 26, 2021 /
 
Köszi, hogy megmutattad! Azt nem szeretném, hogy egyesítse a vonalakat INT-re vagy A6-ra, akkor marad a jumper-es összekötés! Mégegyszer köszi!
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Dec 26, 2021 / 1
 
Az tiszta ugye, ha két netet összekötöd akkor az egy lesz a gyakorlatban.
Ha egy net, akkor annak miért kell két név ?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2021
(#) kaqkk hozzászólása Dec 27, 2021 /
 
Kellene terveznem egy nyákot az STK020 tokhoz , de sajnos sehol nem találok hozzá "lib" et nincs valakinek egy házi gyártmányú ,amit megosztana ?
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Nézd meg minden szempontból mert nem találtam normális adatlapot hozzá.
IC-nek nincs használva a 2 és 8 lába ?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2021

STK020.lbr
    
(#) Skori válasza niedziela hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Nekem pl. azért kellett volna ilyesmi, mert a két netet össze akarom kötni ugyan, de kizárólag egy adott ponton, minden más helyen külön kell kezelni. Sőt ilyesmi nem csak kettő hanem több net esetén is kellett volna már - ezt eddig általában forrasztós jumperrel, vagy szándékosan egymásba lógó / átfedésben levő polygon-nal oldottam meg. Persze mindegyikre ad hibajelzést a DRC, de ez végülis nyugtázható, és le is gyártható, csak éppen nem a legszebb megoldás, de sajnos jobbat nem tudok.
Olyan panelek esetén ahol pl. számít a fóliasávokon eső egészen kicsi feszültség is, ez gyakran előjön.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2021
(#) niedziela válasza Skori hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Ne haragudj te sem, de nem értem a lényeget.
Ha "A" netet összekötöm "B" nettel, akkor "AB" net lesz, azaz Vagy A-nak, vagy B-nek hívhatom, hiszen egy potenciál. Az máskérdés, hogy a panelen mit mivel kötöm össze, azaz merre és milyen sorrendbe kötök össze alkatrészeket. Ilyen NET, hogy A - AB - B nem létezik, mert minden pontja egyszerre A,AB,B tulajdonságokkal is rendelkezik. Ha nem igy lenne akkor a NET neve Kovács Anomália lenne

Ha csak néha akarnám A-t és B-t összekötni akkor érteném.
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Máris nézem ! Köszönöm !
(#) Skori válasza niedziela hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Annyi a lényeg, hogy a két netet mindenhol külön kell kezelni, de lesz egyetlen olyan kijelölt pont ahol viszont össze kellene kötni - méghozzá úgy hogy erre az összekötésre ne kapjak hibát, de sehol máshol ne lehessen összekötni. Ugyanis csak elméletben lesz egy potenciál a két net, de valóságban nagyon nem. Soha nem volt még szükséged ilyesmire? Mert az elektronikával és nyáktervezéssel is foglakozó ismerőseim közül sokaknál kellett volna már ilyen funkció. Persze eddig is megoldotta mindenki, akinek kellett.
(#) niedziela válasza Skori hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Hogy nem lesz egy ?
Ha ''A" bármely pontjára és "B" bármely pontjára teszem a műszer egyik / másik végét nem fogok folytonosságot mérni ?
(#) Skori válasza niedziela hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
"Potenciál" alatt egy feszültségszintet értünk amelyet egy valamely referencia ponthoz viszonyítva mérhetünk meg.
Ha ezt a potenciált megméred egy vezetősávon (a működő áramkörben), akkor a vezetősáv pontjain nem fogsz azonos értékeket mérni. A korábban leírt esetben ahol pl. két összekötött NET-et használunk, ott olyan jelentős különbségek lesznek, amelyek számottevően befolyásolják az áramkör működését, ezért bár össze kell kötni őket (pl. a táp becsatlakozásánál), de az áramkör további részein már nem köthetők össze egymással. Ha így sem érthető akkor feladom, egy olyan problémára, ahol maga a probléma sem világos számodra, nyilván megoldást sem fogsz tudni javasolni.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2021
(#) niedziela válasza Skori hozzászólására (») Dec 27, 2021 /
 
Idézet:
„ezért bár össze kell kötni őket (pl. a táp becsatlakozásánál), de az áramkör további részein már nem köthetők össze egymással.”


Skori én értem a problémádat, csak ez nem azt jelenti hogy két NET van.
Ezért nincs rá megoldás mert amit mondasz az rajztechnikailag logikátlan.
Hadd mondjak egy egyszerű példát talán megérted.
GND-ből is, + tápból is egy net-et rajzolunk, mégsem kötünk belőle hurkokat.
Szitu ugyan az. Megoldás az, ha próbáld feldolgozni !
(#) david87 hozzászólása Jan 8, 2022 /
 
Sziasztok!
Az Eaglébe hogy kell alkatrészt szerkeszteni mert TDA7294 nincs csak TDA1552q van.
Szeretném magamnak meg tervezni az erősitő paneljét.
(#) niedziela válasza david87 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Hadd könnyítsem meg a szerkesztés procedúráját.

TDA7294V.lbr
    
(#) kaqkk válasza david87 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Következő: »»   426 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem