Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   92 / 99
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Egy megjegyzés:
Amint az adattáblán látható, ez a holmi az egy fázisból ezzel a trükkel csinál 3x380V (3x400)-at.
A pontos számolásoktól eltekintve a váltó üzemszerűen működtethet fix csillag kapcsolású motort. Főleg újratekert, vagy egyéb villanymotornál előfordulhat, hogy nem hoztak ki 6 kivezetést, így a delta kötés körülményes. Fel kell bontani a belső kötést és akkor lehet a kihozott vezetékek segítségével a deltát bekötni.

DEL_ON.JPG
    
(#) majkimester válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Köszi, hogy megmutattad. Ez a delon kapcsolás tulajdonképpen két egyutas egyenirányítás sorba kötve. 230V-ról üresjáratban kb. 650V lenne a kimenetén, de terhelve ez jelentősen esik az egyutas mivolta miatt. Olyan 500...580V között lüktető DC feszültség lesz terhelés alatt. A greatz + delta motor előnye, hogy oda kisebb feszültségű félvezetők kellenek. Elég a 600V-os IGBT + meghajtás, ide meg kell az 1200V-os, ami lényegesen drágább szokott lenni. Leolvasható milyen opto és IGBT van benne?
(#) GPeti1977 hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
A japán 3x200 voltos hálózatra tervezett frekvenciaváltók is mennek a 230v egyfázisról.
(#) Ódenka válasza majkimester hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Sajnos nem tudom leolvasni és megbontani se lenne szerencsés, ha közben elrontom, ami most még jó... Amilyen szerencsém van...
@ GPeti1977
használtam én is ilyen váltókat, találkoztam olyannal is, ahol ráírták a különbséget az 1x200 és a 3x200-hoz képest. Kb. 2/3 teljesítményt tud 1x200 (230) V-ról.
Így korrekt.
(#) slylecz13 hozzászólása Nov 3, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a mellékletben csatolt 3 fázisú, állványos fúró motorja üzemeltethető az ugyancsak csatolt frekiváltóval? Sajnos háznál csak egy fázis van, ezért lenne szükség egy kis trükkre.

Szakmai tanácsotokat előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2021
(#) bandika válasza slylecz13 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Ha a motor átköthető deltába akkor 100% a siker. Ha nem köthető át akkor is menni fog jóval kisebb nyomatékkal (teljesítménnyel).
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2021
(#) slylecz13 válasza bandika hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Ez hogyan deríthető ki? Bocsi, de nem vagyok ebben a témában valami szaki...
(#) proli007 válasza slylecz13 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Hello! Le kellene venni a motor kapocsdeknit és megnézni, hogy 3 vagy 6 kivezetés van-e és hogy van bekötve. Mert ha csak három, akkor a csillagpont a tekercsek között van összekötve és nem tudod deltába kötni. Mert a fekiváltó nem tud a 230V-ból 3x400V-ot gyártani, csak 3x230V-ot. Ezért kellene átkötni.
(#) slylecz13 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Köszönöm nektek. Ezt csak holnap fogom tudni megnézni.
Akkor ha jól értem, ha leveszem a deknit és 6 kivezetés néz velem farkasszemet, akkor kezdhetek örülni
Addig is a holnapi viszont látásra...
(#) proli007 válasza slylecz13 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
De a 6 kivezetéshez jöjjön a motorból drót is. És így legyen bekötve..

Csillag.png
    
(#) bandika válasza proli007 hozzászólására (») Nov 3, 2021 /
 
Igen, az ábra az eredeti (de módosítható) kapocslapot mutatja. Az UVW2 pontokon lévő áthidalásokat U1W2, V1U2, W1V2 pontokra kell átkötni. Kb. így:

delta.jpg
    
(#) slylecz13 hozzászólása Nov 4, 2021 /
 
Jó reggelt!

Ha jól látom a helyzetet, akkor a kép nem arról árulkodik, hogy ez a számomra megfelelő kivezetés.
Mert jobbról jön be a delej, balról pedig a motorhoz tartozó kapcsok vannak.

De ha rosszul látom, akkor javítsatok ki nyugodtan

motor.jpg
    
(#) proli007 válasza slylecz13 hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Hello! Ennek sajnos belül lesz összekötve a csillagpontja. Nem tudod deltába kötni.
(#) majkimester válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Utólag is ki lehet vezetni a csillagpontot, ha belül tényleg csillagban van kötve. Én is megcsináltam a saját fúrógépemnél, mert ott sem volt eredetileg kivezetve egy IMI motoron. Persze ez azért motor függő.

Egy tekercselő pikk pakk megcsinálja neked, de házilag is megoldható, ha van hozzá anyagod (varnis cső, lakk, kötöző anyag és új kapocsléc, amire a 6 vezeték kiköthető). Kapocslécet esetleg tudok adni hozzá.
(#) slylecz13 válasza majkimester hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítségét. Lehet, hogy a motort elviszem egy szakihoz, hogy azt, amit majkimester említett, meg tudja-e ennél a motornál csinálni.
Ha esetleg fejlemény van az ügyben, még jelentkezni fogok

Kellemes hétvégét nektek!
(#) silencezozo hozzászólása Jan 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy feladatom, amit nem tudom, hogy miként lehetne egyszerűen megvalósítani. Adott egy frekvenciaválató, aminek rádiós távvevzérlővel kellene változtatni a sebességét.(Bővebben: Link)
Infra nem jó, mert nem mindig lehetne rálátni az vevőre. Én 0-10V-os analóg bemenettel vezérelném egy digitális potival (Bővebben: Link). De a rádiós vezérlésénél elakadtam. Ezt ai IC-t lehet egy olyan relés kártyával vezérelni amin két relé van?(Bővebben: Link)
Köszönöm a segítséget.
(#) bugyi680 hozzászólása Jan 23, 2022 /
 
Sziasztok!
A mellékletben szereplő villanymotorhoz tudnátok ajánlani frekvenciaváltót?Mi alapján válsszak. Konkrét típus is jöhet.
Egy oszlopos fúróhoz kellene.A lényeg még annyi hogy egy fázisról üzemelne a szerkezet.
(#) Marty McFly hozzászólása Jan 24, 2022 /
 
Üdv mindenki!

Egy yaskawa V1000 es frekvenciaváltót kellene beállítanom külső potméteres szabályozásra és akadályokba ütköztem A potmétert ahogy tekergetem szépen szabályoz látni is a kijelzőn, viszont ha indítójelet kap egyből visszaugrik 50Hz re. Ha az indítójelet leveszem akkor pedig újra a potméterrel beállított értéket mutatja. Valaki programozott már ilyen frekiváltót, vagy tudja mit kellene még beállítani?
(#) HeZ válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Yaskawa V1000 leírásban alkalmazd a 49. oldalon a kapcsolók, a 67. oldalon a potenciométer bekötését és programozását. Ha nem bonyolult a vezérlés, érdemes először a gyári állapot visszaállítása. Ha elakadsz, kérdezz.
(#) Marty McFly válasza HeZ hozzászólására (») Jan 24, 2022 /
 
Szia!
Sajnos nem boldogulunk a d1-0x menüben állíthatóak frekvenciák ha 0 ra veszem akkor 0 r5a vált ha beállítok egy értékjet akkor azt tartja és figyelmen kívül hagyja a potmétert.
(#) Marty McFly hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Végül született megoldás! Tanulságképpen leírom. Az indító jeleknél volt egy elkötés és bejött egy indító jel az S6 os sorkapocsra is amire igazából semmi szükség. S6 on keresztül pedig a kezelőpanelen előre beállított frekvenciát vette alapul és nem a potmétert. Tanulság: Mielőtt nekilátunk a beállításoknál hibát keresni, előbb nézzük át a teljes bekötést mert lehetnek huncutságok.
(#) StMiklos válasza bugyi680 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szevasz!

https://www.e-mile.hu/hu/frekvenciavalto-1f-200-240vbe-3f-230vmax-k...u22m2/

1 fázisról kb. ennyi a felső határ.

De keresgélhetsz máshol is..

Üdv: StMiklos
(#) Hutty válasza bugyi680 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Elég nehéz leolvasni.
1 LE -> 750W-os 1->3 fázisú frekvenciaváltó megfelelő. Vagy tartalékkal 1 kW-os.

Például.
(#) steve25 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szia.
Nekem 3KW Frekvencia váltóm van 1~bemenet 3~ kimenet
Siemens G110 3Kw
Ettől már nagyobb nincs
(#) StMiklos válasza Hutty hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szevasz!

A használni kívánt motor adata szerint 2,2/4kW-os, ehhez "méreteztem" a választ.
Megnézve e cég választékát, alig olcsóbb az 1kW-os.
Szóval drága..

Üdv: StMiklos
(#) Hutty válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szia!

Bár oly kevés az ismeretem ez ügyben, de két teljesítményű egy fordulatú villanymotort még nem láttam. Y/D - fesz./fesz. - áram/áram - teljesítmény
Ezért bátorkodtam áramra gondolni, meg ősi teljesítmény ( LE ) feliratra gondolni, mert az olyan hihető volt.

Az árakat meg hanyagoljuk, nem vagyok egy cég üzletkötője sem.
(#) majkimester válasza Hutty hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szerintem is helytálló a feltételezésed:

Első sor 2,2 / 4A
Második sor 380 / 220V
Harmadik sor 1.1HP (horse power = lóerő ~ 825W)

Felvett látszólagos:
S = gyok(3) * U * I = 1.73 * 380 * 2,2 = 1446VA vagy S = 1.73 * 220 * 4 = 1522VA
Ez passzol a leadott hatásos teljesítményhez.
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 3, 2022 /
 
Sziasztok

Mit lehet kezdeni ezekkel az őskövületekkel?
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
A gond az hogy 200vos a nagy és szervohoz való
Köszönöm
(#) HeZ válasza Marty McFly hozzászólására (») Feb 4, 2022 /
 
Már megint nem a technikában, hanem a felhasználó(k)ban van a hiba - gyakori eset.
Következő: »»   92 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem