Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kutyaól fűtése
 
Témaindító: Laci66, idő: Dec 28, 2019
Lapozás: OK   2 / 2
(#) jucsaba válasza Cavalier hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Én is amikor falun laktam, 2 kutyusom volt, melóhelyről szereztem vattakabátot, még aznap szétcincálták és még élvezték is.
Még 2x próbáltam, ugyanezt, de mindig betolakodónak nyilvánították és ketten cincálták.
Viszont olcsó lehet ha lábtörlőbe építed be a vezetéket (varrod) majd egy másikkal takarod azt is varrva.
24-es trafóról hajtva biztonságos, ne felejtsd el, a hő a föld felé fog távozni, érdemes ezirányban jól szigetelni, kivitel (eltávolítás) ellen 4 sarkát rögzíteni legalább szekunderben kismegszakítózni.

Mod: Kérjük, használd a kis- és nagybetűket, az írásjeleket, mondat tagolásokat, mert írásodra felhasználói bejelentések érkeznek.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) vajasll hozzászólása Jan 1, 2020 / 1
 
Összegezve és hosszú évek saját gyakorlata szerint :nagyon jól szigetelt ház ,szélvédett napos helyere kell telepíteni ahol az ellenörzése alatt tartja a terepet,de minél közelebb a lakás bejáratához .Kívül.belül szigeteléshez ne férjen hozzá,teteje levehető legyen (takarítás) alul legalább colos DESZKA (ez szellőzik ,száraz marad ) ,rajta szalma,(nálam sokszor padlószőnyeg,amit nehezen mozdít ,de ebből több darab kell a váltás miatt,ha vizes (odafigyelni rá! ), rosszabb esetben sűrűn cserélt rongy.Bejáratnál szélfogót képezni (függöny nem jó (ki kell lásson) úgyis letépi,ahogy a rongyot is kihozza .És jól méretezett ház kell! Csak azt tudja befűteni!!! Ezekből következik: NEM kell a fűtés ! Én is túl vagyok rajta,meg lehet oldani lásd azaz előzőeket,de felesleges. Azt a pénzt inkább fordítsd kajára ,főleg ha fialt. És sok.sok odafigyelés!
(#) uniman hozzászólása Nov 16, 2021 /
 
Hamarosan szükség lehet rá...
A párhónapos rövidszőrű foxink hamarosan kikerül az udvarra, ezért fűthetővé akarom tenni a kutyaólat.
Van egy autós ülésfűtés belsőm, az lenne beépítve. Talán inkább az ól felső részére szerelném fel a mennyezetre, esetleg U alakzatban. A "rágásálló" borítására keresnék ötleteket.
Az ól tetejének csak a felére kerülne fel a csekász...
Majd megmérem a 12V-os fűtő "szőnyeg" teljesítményét.
A szabályozását később oldom meg, felmerült, hogy akár a külső hőmérséklet fügvényében is vezérelhetném, esetleg a 12V helyett enyhébb időben csak 5, 8, 10 voltról lenne megtáplálva.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2021
(#) teglascs válasza uniman hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Nekem alul van az ülésfűtés, rajta egy pár centivel nagyobb szőnyeg, ez pedig körben leszögezve az ól aljához.
Remekül bevált!
(#) távoli felhasználó válasza uniman hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Nem vagyok szakember, de szerintem kínzás kitenni a kutyust.
A szabadban élő állatok FOKOZATOSAN szoknak hozzá a hőmérséklet csökkenéshez.
Ennek meg egyik napról a másikra kéne átállnia.

Biztosan jó dolog a fűtés, de szerintem már késő kitenni az udvarra.
(#) uniman válasza távoli felhasználó hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Nem most lesz az hirtelen...csak a nagyobb hidegekre rá kell készülni. Napközben most is kint tartózkodik az udvaron, persze csak rövidebb-hosszabb ideig.
(#) csehattila2 válasza uniman hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Szia Uniman !
Amíg az elektromos fűtés elkészül én szalmát tennék a kutyaházba .
(#) sargarigo válasza uniman hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Tetőre én nem tennék ülésfűtést! A meleg eleve felfelé igyekszik, első dolga lesz a tetőn megszökni, nem fog visszacsámborogni! A másik meg hogy az ülésfűtések eléggé gyér teljesítményt adnak le. Mindenképpen alá kellene tenni, hogy érezzen is belőle valamit!
(#) uniman válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
A "plafon" is szigetelt. Kerülne mögé hővisszaverő alufólia. Burkolva pedig vékony fémlemezzel lenne (0,5 mmm Cu). Úgy működne, mint az "infrafűtés" (tehetnék azt is, csak a 230V AC-t kerülném)...
Hőgutát sem szeretnék okozni az "ebadtának"...a bejáraton szélesebb gumicsíkokból álló "függöny" is lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2021
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
A függönyt nem biztos hogy tolerálni fogja. Nálunk általában a bejárati ajtó meletti szögletbe tekerednek be a betonra. Mert onnan pont jól rálát a kapura, meg ha bent a házban van valami mozgás, azt is hallja, látja. Pedig ott van másfél méterre a meleg ház...
Kipróbálhatod a függönyt, de nem biztos hogy beválik.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Már bevált az "elődöknél": 8,5 év dobberman... 13,5 év beagle. Ugyanaz a darab van meg még most is: Ősi traktorgumi belső...6-8 cm-es csíkokra vágva. Persze időnként megtisztítgatva, "sterilizálva"...
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem