Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   108 / 125
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Nem tudom, a mikben is panel volt, az első füst után ment a szemétbe. Kicseréltem kondira, azóta megy ( 20-25 éve ) Ezen felbuzdulva, a szomszéd nénié is így járt... Az utókeringetés jelentem jól működik.
(#) picaboy hozzászólása Nov 17, 2021 /
 
Kedves Fórumtársak!
Adott egy mmg am termosztát, ahol ugye amint azt tőletek tudom az 1-es a nulla, 3-as a fázis, 2-es a kimenet.
Először egy Computherm E280-ra akartam lecserélni, ahol a 2-es ment a NO portra, az L és a COM közé pedig egy áthidalást kellett volna kötnöm.
Viszont mostmár egy SmartWise WiFi-s okos termosztát eWeLink app kompatibilis cuccot akarok bekötni.
Link, ahol a lap alján van a kapcsolási rajz.
A kérdésem, hogy az 1-es és 2-es bekötési pontra mit tegyek? Mindez egy FÉG MV47-es cirkót vezérel. Az nekem szárazkontaktos kapcsolású? Ugyanúgy áthidalással kell megoldani miután bekötöttem az 1-re a kimenetet?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) vision61 válasza proba hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Idézet:
„panel?”
Mindegyikben az volt, van jelenleg is. DE 20-25 éve még nem voltak a jelenlegi késleltetve kikapcsoló vezérlők.
(#) proli007 válasza picaboy hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Hello! Értelem szerűen..
1 >> 3
2 >> 2
3 >> 4
Átkötés: 1--4 között
(#) MZoltan2021 hozzászólása Nov 26, 2021 /
 
Sziasztok
Termosztát cseréhez kérnék segítséget.
Az új készülék vezeték nélküli Emos P5623, régi pedig digitális, elemes, vezetékes, ennek a helyére menne a vevő.
Az újba bekötöm a rajz szerinti helyre a fázist és a nullát, a sárgazöld vezetéket így hova? Kazánban változtassak-e valamit?
Típusa: Bosch GAZ 3000 W
Termosztáthoz egyéb vezeték nem járt, csak egy patkó szerű apró alkatrész és a tiplik.
(#) proli007 válasza MZoltan2021 hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Hello!
Kazán --- EMOS
Ns--kék--N
Ls--Barna--L
RT-- Z/sárga--No
Termosztátnál átkötés az L--COM pontok között. (Lehet ez az átkötő, a patkó alakú "izé")
(#) MZoltan2021 hozzászólása Nov 28, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget, sikerült bekötni.
Viszont egy 2 éjszaka után meglepődve tapasztalom, hogy a lakás komfortja meg se közelíti a régi (Danfoss 2000RET B) vezérlését.
Jobban utánanézve abban volt PI-szabályozó, így lényegében 20-20,5 fok esetén is komfortosak voltak a szobák, itt meg hiába állítok 21-21,5 fokot, mire újra kapcsol a rendszer a radiátorok teljesen kihűlnek, ráadásul a gázfogyasztás megszalad, hiába 0,3 fok a kapcsolási érzékenység és 0,2 a mérés.
Van erre valami megoldás, vagy ha szeretnék hordozhatóságot (wifi nem fontos) és öntanuló vezérlést, akkor meg kell venni az 50ezres termosztátot közül egyet?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
(#) ha6qt hozzászólása Dec 8, 2021 /
 
Sziasztok,

Használ valamelyikőtök Computherm E280 termosztátot hőtárolós kályha ventilátorának vezérléséhez?
(#) Suba53 válasza MZoltan2021 hozzászólására (») Dec 8, 2021 /
 
Mekkora a hiszterézis?
(#) proli007 válasza ha6qt hozzászólására (») Dec 8, 2021 /
 
Hello! Mondjuk leírhattad volna, mi a gondod. Mert nem bíztos hogy sokan vannak, akik pont egy ilyen termosztátot használnak egy hőtárolós kályhához..
(#) Honer hozzászólása Dec 9, 2021 /
 
Sziasztok.

Vaillant VRT 40-es termosztatot cserelnek le Somfy okostermosztatra es az lenne a gondom, hogy az egyiknel szamozas, a masiknal meg NO, COM, NC jeloles van a bekotesnel. Tudnatok segiteni, hogy mit hova kossek mert a neten nem sok mindent talaltam rola. Csatolok ket kepet is.
Koszi.
(#) Tomi111 válasza Honer hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Szerintem ezt a termosztátot nem lehet a régi helyére kötni. A régi 24V-os termosztát, ami modulálja is a lángot(beállításfüggő). A újjal ez a moduláció elvész. Írd le a kazán típusát, mert valószínű a kazánpanel másik bemenete lesz használható az újhoz!
Ne próbálkozz a bekötéssel a régi vezetékeken, mert tönkremehet a kazán vezérlője!
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) VIM válasza Honer hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Szia! Nem tudom, hogy ki kötötte be annak idején ezt a termosztátot de elfelejtette a kapcsolót átkapcsolni az "A" folyamatos szabályzásra , mert a "Z" az a gyári alapbeállítás. Ez egy "okos" termosztát volna ha a kapcsoló is jó helyre volna állítva de a döntésedről ezt nem lehet elmondani. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) Honer válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
VUW240/ 2-3, ha minden igaz. Koszi a segitseget akkor hagyom az egeszet.
(#) Honer válasza VIM hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Latod, azert irtam ide mert itt olyan okos emberek vannak mint te. En se tudom, hogy ki kototte be mert meg az elozo tulaj intezte. Szoval akkor kapcsoljam at “A” allasba es akkor minden jobb lesz?
(#) Gafly válasza Honer hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Egy próbát legalábbis megér.
Valamint el is olvashatod akkor a leirását is...
(#) ha6qt válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Szia!

Abszolút igazad van, nem mellékeltem problémaleírást!

Tehát az történt, hogy a lakásban található két hőtárolós kályhám közül az egyiknek tönkrement a fali, mechanikus termosztátja, ami a ventilátor levegőkeringetését kapcsolja ki/be. Ennek segítségével a hőtárolós kályhából kifújt levegőmennyiséget kapcsolgathatjuk. Ez egy sima kétpólusú termosztátot igényel, k. 60W terhelhetőséggel, így semmi gond a bekötéssel.

Amit nem írtam le, az az volt, hogy keresek egy jól működő alternatívát, ami már modernebb, mint a mechanikus termosztátok, és akár távolról is szabályozható interneten keresztül. Végül úgy döntöttem, hogy nem kell mégsem távoli internetes elérés, hanem keresek egy sima digitális kijelzős, fali egységet.

Vettem is egy Computherm T70 készüléket, ami sajnos túl olcsóra sikerült, így két gyári hibát is hordoz magában. Ma viszem vissza a boltba. Járt valamelyikőtök szintén rosszul ezzel a készülékkel? Kicsit sajnálom, mert a dizájnja nagyon tetszik nekem.

Abban kérném szépen a segítségeteket, hogy továbbra is keresek egy olyan termosztátot, ami fixen falra telepíthető (lehet elemes), digitális kijelzésű, valamint egy megbízhatóbb márkához tartozik, pl. Siemens, Vaillant, stb.
Egyelőre a Siemens RDH100-al szemezek.
Nagyon szívesen fogadok hasonló javaslatokat, kb. 15.000 Ft / darab árig tudok elmenni, és kettőt vennék majd belőle.

Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2021
(#) toro válasza proba hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Szakítasd meg vele a betápot!

Ámbár, ha a kazán felmelegíti a rendszerben a vizet, célszerű leforgatni a hőcserélőről.
Ezért forog fél fordulaton a szivattyú!

Az, hogy milyen színű vezetékekkel van bekötve - lényegtelen, mert nagy valószínűséggel nem azzal az aggyal gondolkodott aki bekötötte és más sem.

Javaslatom, állíts kisebb lángot a főégőn a egész nap duruzsolhat, hőn tartva a lakást.
(#) toro válasza Honer hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
A vaillant termosztátja - mégha öreg is - okosabb a most vett termosztátnál.
Gyárilag tudja a lángmodulációs szabályozást a 7-8-9 pontokon keresztül!
Amit be akarsz kötni, ki-be kapcsolásos lesz a 3-4 ponton (rövidzár bent).
Vigyázz! az 5-ös nulla!

Lejjebb olvastam, s látom Tomi 111 már figyelmeztetett!
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021
(#) Tomadam hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
Sziasztok.

Honeywell Evo rendszerhez a kazánba 3 relét kellene kötnöm az 1 helyett, mert 3 termosztát lenne a rendszerben. Egyszerüen összekötöm, lecinezem a relékböl jövö vezetékeket és úgy egyben bekötöm a kazánba?
(#) uniman válasza Tomadam hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Te biztosan érted, mi a kérdés... EvoHome-ról már hallottunk.
(#) Inhouse válasza Tomadam hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Inkább érvéghüvelyezd a vezetékek végét.
Ha sima kapcsolós termosztát, akkor párhuzamosan kéne kötnöd őket és ennyi. De minek a relé?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Ó! 3db ilyen egy kazán ára...
(#) Tomadam hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
A boltos állította össze a szettet. Szerinte mivel 3 külön kör kapcsol, ezért az egyik BD relé modulba megy az adott motoros termosztát szelepmozgatóból a vezeték, onnan meg a kazánba. A másodiknál a másik motorosból a második modulba, majd onnan is a kazánba és harmadiknál ugyanez. Szerinte valahogy meg kell oldanunk, hogy 3 relé modul legyen és mindhátom csatlakozzon a kazánba. A szobatermosztátok vezeték nélküliek.

Ebböl kéne szerinte 3db, meg 3db RF szobatermosztát hozzá. A 3 motoros szelepmozgató megvan már.
https://webshop.novreczky.eu/Honeywell-BDR91A1000-rele-modul
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2021
(#) Inhouse válasza Tomadam hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
ja, az kimaradt, hogy 3 zóna is van...?
(#) Tomadam hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
Igen 3 zóna, azért kellene a 3 relé (modul). Nem tudom mi lenne a kazánnal ha összekötném a 3 modul kimenő no-com vezetékeit egybe. Ha egyik másik ráindítani a kazánra egyszerre. A boltos szerint simán sodorjam egybe a vezetékeket.
(#) Bakman válasza Tomadam hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
A termosztát 230 V-ot kapcsol. A kimenete megy a saját szelepére és egy relére. A reléket összekötöd a mellékelt módon és készen is van.
(#) Inhouse válasza Bakman hozzászólására (») Dec 22, 2021 / 2
 
Ha tudnánk, hogy milyen zónamotorok vannak, kiderülhetne, hogy kell-e egyáltalán relé. Van olyan, amiben beépített mikrokapcsoló is van. Ennyire nehéz a kérdést azzal kezdeni, hogy leírják az adatokat? Költői kérdés, és nem neked szól...
(#) Tomadam hozzászólása Dec 22, 2021 /
 
Bakman: köszönöm!

Inhouse: Computher DF-110E-k vannak.
https://computherm.info/hu/futesi_szerelvenyek/computherm_df-110e
(#) uniman válasza Tomadam hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Legegyszerűbb megoldás (és a legolcsóbb) a Computherm Q8RF (2 termosztáttal) + 1x Q7RF termosztát lenne a számodra...
De most minek nyitottál egy újabb topikot, mikor már egy másik helyen elkezdted a témát "feszegetni"...holnap meg nyitsz egy harmadikat, mert egy másik "boltos" meg mást fog "mondani"!?
Itt még a termosztátjaidról nem derült ki semmi!
De mi is az a "Honeywell Home BDR91" relémodul? 868 MHz-es RF vevő van benne? Gondolod, hogy jó lesz a 433MHz-en működő Computhermhez...mert a "boltosaztmondta" ?
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2021
Következő: »»   108 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem