Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   361 / 373
(#) konczsz hozzászólása Nov 12, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy Power Station Plus SY-3003 típusú kis autós bikázó készülékem.
Az akkutöltő csatlakozó belső kis paneljén megégett az ellenállás, nem látszik rajta a színkód. Honnét lehet kideríteni milyen van benne? Lehet szerintetek hozzá szerezni valahonnét egy kapcsolási rajzot?

32.jpg
    
(#) vargaf válasza konczsz hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
A mellékelt fényképen lévő kis panelről van szó? Fényképezzed le és ha ilyen panel van benne akkor szétszedem és megmérem. Ez a kép kb. 10 éve készült, most nincs szétszedve.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2021

100_2985.JPG
    
(#) vargaf válasza konczsz hozzászólására (») Nov 14, 2021 /
 
Egy olyan panelhez amin van egy dugasztáp csatlakozó aljzat, egy ellenállás, egy dióda és egy LED milyen kapcsolási rajzot szeretnél kérni? És ha kérsz valamit akkor a hozzászólásra illene válaszolni!
(#) Suba53 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Emiatt az 1 kérdés miatt regisztrált 3 napja.
Még nem ismeri az etikettőt.
(#) vargaf válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
De a válaszra már nem kíváncsi!
(#) Epu2 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Azt hitte azonnal kap választ.
(#) vargaf válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 17, 2021 / 2
 
24 percen belül kapott választ, nem vár addíg sem.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 27, 2021 /
 
Sziasztok. Keresném EMG Oszcilloszkóp 1545/TR-4403 -as kapcsolási rajzát.
Válaszokat és segítséget előre is köszönöm.
(#) FAZ1 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Nem túl régi az?

Nekem egyszer a haverom adott kölcsön egyet mérésre - ámde egyből azzal kellett kezdenem, hogy simán gyorsjavításra volt szüksége. Viszont amikor szétszedtem, simán megdöbbentem.
Én mindig azt hittem, az EMG (néha Orion-EMG címen) egy nagyon "vezető" világcég (mint maga az Orion, vagy az Ikarusz), de az oszcilloszkóp belseje látványában számomra és egy az egyben arra utalt, mintha azt valami rádióamatőr úttörő-szakkörön rakták volna össze. Kész csoda, hogy egyáltalán működött.


(megjegyzendő hozzá - a Szovjetunió nagy vásárlója volt eme "készülék-csodának")
(#) szikorapéter válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
De, ismerősömé (egy idős úré),így nem nekem kell ő akarja javítani én csak kapcsolási rajzot szeretnék neki adni.
(#) mistar hozzászólása Nov 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Stromo SW250 inverteres hegesztőgéphez keresek kapcsolási rajzot. Kérlek segítsetek, ha tudtok!
Köszönettel: Imre
(#) mistar válasza mistar hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
Kapcs.rajz nem, de szerencsém lett. A készülék megjavult. Sok sikert mindenkinek
(#) proli007 válasza mistar hozzászólására (») Nov 29, 2021 / 2
 
De jó hogy megosztottad az információt! Vélhetően az imádság, vagy a ráolvasás segített..
(#) uniman válasza mistar hozzászólására (») Nov 29, 2021 /
 
"Magától" ...vagy tőled!? (Az enyémek még mindig rosszak...)
(#) Suba53 válasza mistar hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Én pár éve vettem egy hegesztő invertert. Hazavittem, próbáltam volna, de nem tudott ívet húzni. Visszavittem a boltba, ott megadták a beszállító, és szerviz telefonját, ahol érdeklődhetek. Felhívtam őket, kiderült, hogy a régi Trakis Hetra cégről van szó.
Egy nagyon jóindulatú, segítőkész mérnökkel beszéltem, és már túl volt a gépem javításán.
Kiderült hogy a házon belül a nagyáramú csatlakozáson a kábel szorító csavar laza volt.
Pár nap múlva hazakerült, és azóta is tökéletesen működik.
(#) sany válasza proli007 hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Lehet elfelejtették bedugni a konnektorba.
(#) Péter75 hozzászólása Dec 5, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
NE555 IC-vel és mosfettel kapcsoltatok egy elég nagy áramú egyenáramú villanymotort.
Szeretnék hozzá egy lágy indítást csinálni. 12v vezérlő jelre kellene lassan el induljon. 12voltrol kéne hogy üzemeljen.
(#) proli007 válasza Péter75 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Hello! Például.
(#) Péter75 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
köszönöm!!!!
(#) proli007 válasza Péter75 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Hogy cseppet megkönnyítsem a dolgot, kicsi át és megdolgoztam. Bár nem írtad mekkora teljesítményű a motor, milyen felfutásra gondoltál, és hogy viszi-e az általad használt Fet.
Természetesen a szükséges frekvenciára ráigazíthatod a kékkel jelült tagokkal. A Fet-et és a diódát hűteni kell.
(#) Temela hozzászólása Dec 6, 2021 /
 
Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy scheppach kettős köszörűbe SM 150L- be mekkora kondenzátor lehet?
A motor 400 w-os.Kapcsolási rajz meg van, de érték nincs jelölve.
Amennyiben van valakinek pont ilyen, akkor meg nézné-e? Az alján a burkolatot csak két csavar rögzíti.
Köszönöm.
(#) uniman válasza Temela hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Hol az a rajz? (Nekem ugyan nincs...de a "gugli" tudja, hogy 6 uF). "Passend zu Maschinen"
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
(#) Temela válasza uniman hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Ok, köszönöm a segitséget.
(#) mistar válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
A két IGBT -t cseréltem. Az egyik látványosan megroppant, a másik rövidzárra égett. Tulképpen szerencsém, hogy csak ennyi volt.
(#) mistar válasza uniman hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Képekben:
(#) proli007 válasza mistar hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Rendesen leamortizálta..
(#) FAZ1 hozzászólása Dec 10, 2021 /
 
Olyan számítógépes játékokhoz használható, 3 csatornás hangdoboz elektromos kapcsolási rajzát keresem, melynek ez a hivatalosan forgalmazott neve és típusa:
Genius sw-g2.1 1200
Szétszedésekor egyből rájöttem, hogy benne az erősítők végfokai TDA2030-ak,
a SUB mélyvágó áramköri IC-k helyére pedig simán megy a TL072 vagy TL082-es.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2021
(#) uniman válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
A más "betűs" 1200....1205-os SM-ek érdekesek lehetnek a számodra: Bővebben: Link
A TL ic helyett 4558/4560 van bennük, a 3000-esben is ilyen a "mélyvágó"...
Más dobozokban, kb. azonos belsők...(fotó hiánya miatt)
(#) tufatofu válasza vargaf hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Idézet:
„A mellékelt fényképen lévő kis panelről van szó? Fényképezzed le és ha ilyen panel van benne akkor szétszedem és megmérem. Ez a kép kb. 10 éve készült, most nincs szétszedve.”


Ne haragudj, hogy beleszólok egy régi beszélgetésbe, de nekem is van egy ugyanilyen bikázó, amit
nekem adtak mert sajnálták kidobni és az akkuja kuka. Szeretném megkérdezni, ha vennék bele egy új akkut (ebben 12V 17Ah volt gyárilag) mennyire használható indítás rásegítésre egy lemerült autó akkunál? Tudom rá van írva, hogy 400A indítóáram és egyéb impozáns dolgok, és a "töltő" rész is elég egyszerűnek tűnik egy zselés akkuhoz, +a dugasz tápját sem tudom, milyen volt.
Légyszives írd már le a személyes tapasztalatodat, ha nem túl nagy kérés! A kompresszora működik.
(#) vargaf válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Az a "beszélgetés" eléggé egyoldalú volt! 28 percen belül válaszöltam, de a kérdező azóta ( 30 napja ) sem lépett be, nem válaszol. Az új akkumulátorral el tudja indítani az autót, többször használtam már, igaz benzines autóval, amiben gyárilag 45 Ah akkumulátor van. Egyszerű 15 V 1 A dugasztáp van hozzá. A kompresszora is működik, a 2,5 bar nyomásra ha lassan is, de felfújja a kereket. Kapcsolási rajzot ne kérj!
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
Következő: »»   361 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem