Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   126 / 138
(#) Hutty válasza sany hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
A 6-dik érzéket. A súly mérésével beállítja az időt. Csak a melegít gombot nyomod, nem kell vacilálni.
(#) ftirius hozzászólása Dec 18, 2021 /
 
Sziasztok!
Szerintetek ez a kis repedés csökkentheti a teljesítményt?
(#) kadarist válasza ftirius hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Szia!
Akár csökkentheti is, de ez a repedés nem túl jelentős a mágnesen, így nem nagyon.
(#) Egri Frédi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Ellen véleményemet szeretném hangoztatni ...
Az első mikrómon egy ilyen repedés volt a mágnesen és ugyan azon a pozición "megégett" a magnetron "hegye". Eleinte furcsán zúgott-zizegett ( úgy 25 éve történt ) majd teljesen tönkre ment. ( A magnetron. )
Azt viszont nem tudom a mai napig sem, hogy "a tyúk volt előbb vagy a tojás - mi mit tett tönkre".
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) Egri Frédi válasza Hutty hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Ez nekem is újdonság !
És miből állapítja meg, hogy mennyire melegen szeretném a cuccost ?
(#) ftirius válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Az ellenoldalon is elrepedt természetesen, más sérülést, égést nem látok rajta.
Csak azért kérdeztem, mert ilyet még nem láttam, bár nem is figyeltem.
Ha valaki igényt tart rá akkor odaadom.
(#) Egri Frédi válasza ftirius hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Működött mielőtt szétszedted ?
Egy mágnesnek 2 pólusa van, ha széttörsz egy mágnest 2 felé, annak már 2x2 lesz. Nem vagyok jártas a mikrók világában, de ezek a mágnesek a mikrohullámokat "terelgetik". Ha valahol "rés" lesz, ott szökni tudnak a hullámok.
(#) ftirius válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Erősen visszaesett a teljesítménye állítólag (nem saját), bár elég öreg gép.
Én csak a trafóért vettem meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) Egri Frédi válasza ftirius hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Kis szerencsével itt az Apróban találsz ugyan ilyet. Szoktak hirdetni ...
(#) Hutty válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Britt tudósok kísérletezték ki az algoritmust...

Valamilyen gyárilag beégetett szorzóval műxik MŰKÖDIK és lehet plus-minus modulálni.
Nem foglalkozik azzal milyen meleg a melegítés kezdetén, de a besugárzás-súly arány állandó.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Egri Frédi válasza Hutty hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Ez rendben van és érthető is.
De !
1. Kiveszel a fagyasztóból valamit és fel akarod olvasztani...
2. Melegíteni akarsz 2 dl. tejet sütéshez az élesztőnek ...
3. Meg szerenél melegíteni 2 dl. kakaót a gyereknek ...
4. Szeretnék 2 dl. vizet forralni teának ...
Honnan tudja a "6. érzék" meddig kell melegíteni ?
Nem kukacoskodni akarok, de nem vagyunk már kicsit "nagyon" ellustulva ?
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Működési elvéből következően "hosszában" mágneses, ez meg "keresztben" van eltörve (terelgetés
).

Belül ez van (lásd csatolmány).

@ftirius: Ha egyszer erre jársz, akkor szemléltető eszköznek elfogadom (hátha sikerül esztergályost találni aki nem flex-el vágja szét és megmarad a katód is).
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) ftirius válasza Gafly hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Rendben!
Nem hiszem, hogy ne lenne egy esztergád a garázsban...
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Ami nekem megégett, azon az a réz fonatszerűség is megégett/szétégett majdnem teljes szélességében, ami a "nyakat" ( vagy mifenét ) körbeveszi. És azzal az iránnyal megegyezve a magnetron "kilépő részén" a "cső hegye" is égett volt. Mintha hegesztő pálcával valaki ívet húzott volna rajtuk.
Sajnálatos módon akkoriban nem lehetett magnetronhoz hozzájutni, nem olyanhoz, hanem semmilyenhez sem. Így szétkaptam - mint Floki a lábtörlőt - amit használhatónak véltem eltettem, a többi -> kuka. Szétszedtem a magnetront is. Hát azt csak roncsolva lehetett. A 3 mágnest ( 1 + 2 fél ) eltettem, azóta is megvan. Olyan erős mágnest én előtte nem láttam. Az ujjabbakat már lehet, hogy roncsolás mentesen is lehet bontani ...
(#) Hutty válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Juszt sem fogom hagyni magamat provokálni, Hacsek úr!
(#) Gafly válasza ftirius hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Sajnos nincsen esztergám, sem olyan olyan esztergályos a közelben, aki tudna esztergálni.
Mármint nem elvileg, hanem gépe is van hozzá.
(#) Egri Frédi válasza Hutty hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Nem provokállak, Sajó úr ! Csak érdeklődöm ...
(#) Primary hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy JQ280-as Whirlpool masinánk, amit ma hoztam vissza a szervizből, ahol nem találtak hibát.
Hol találok hozzá szerviz manualt?

Egyrészt kiégett a lámpa, másrészt állandóan megy a ventillátora, amikor csukva van az ajtó. AZ előzmény az volt, hogy egyszer csak grillezés közben leverte a kismegszakítót (C16).

Ha van tudtok valaki Gödöllő, vagy Törökbálint környékén, aki ért is hozzá, ne tartsátok magatokban.
(#) mugab válasza Primary hozzászólására (») Jan 4, 2022 /
 
Az ajtó mikrokapcsolókat mindenképpen ellenőrizném...
(#) Andralin hozzászólása Jan 5, 2022 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék egy LG Wavedom MG-5684BC mikróval kapcsolatban.
Nagyon régi masina, 2004-ben vettem, azóta tökéletesen működött. Pár hónapja jelentkezett egy olyan hiba, hogy a 7 szegmenses LED kijelző kialudt. De a vezérlőpanel továbbra is működött. Ha vakon, kijelző nélkül beállítottam érzésre a paramétereket, akkor rendesen végigvitte a beállított melegítőprogramot.

Azóta néha volt olyan, mondjuk hetente egyszer, hogy visszatért teljes fényerővel a kijelzés legfeljebb 1-2 órára majd újból elsötétült. Volt olyan is, hogy csak nagyon halványan tért vissza, csak lekapcsolt lámpánál, sötétben látszott. De túlnyomórészt teljesen sötét volt, semmi sem látszott.

Ma rászántam magam, hogy szétszedem és elkezdtem méregetni a kijelzőt. Odáig eljutottam, hogy a kijelző modul 4x10-es mátrixba van szervezve. 10 láb közvetlenül a mikrokontroller lábaira csatlakozik. 4 lábat pedig szintén a mikrokontroller vezérel 4 darab tranzisztoron keresztül, amelyek 5V-os tápot kapcsolgatnak a kijelző felé.

Méregetés közben az egyik ki- és bekapcsolás után visszatért a kijelző. De nem a megszokott óra/percet mutatja, hanem ez a furcsa piros bekapcsolás szimbólum világít stabilan. És nem reagál semmire sem most már. A Start gombra eddig vakon is elkezdett egy 30 mp-es melegítést, arra sem reagál. Az ajtót kinyitva a belső lámpa sem kapcsol fel most már.
Próbáltam feszültségmentesíteni 15 percre is, de nem változik semmi. Ugyan ez a piros jel világít visszakapcsolás után.

Vajon mit jelent ez a piros szimbólum? Tudja valaki? Nem is emlékszek rá, hogy régebben ez valaha is megjelent volna. Letöltöttem az LG oldaláról a felhasználói kézikönyvet (igen, 17 év után még mindig letölthető), de abban nincs benne a kijelző szimbólumok magyarázata. Hiba esetén elvileg F1/F2/stb. hibakódokat kellene kiírnia.
Elképzelhető, hogy kinyírtam a kontrollert a méregetés közben?
De talán teljesen nem halhatott meg, mert ezt a szimbólumot mégiscsak megjeleníti.

Vajon ki lehet hozni még valahogy ebből az állapotból? Mit lehetne megpróbálni, van valakinek ötlete, tanácsa?

LCD.jpg
    
(#) Gafly válasza Andralin hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Gyerekzár?
(#) Andralin válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Nagyon felvillanyoztál, hátha meg is van a megoldás, de sajnos nem az.
A leírás alapján bekapcsolt gyerekzár mellett a kijelző L betűt mutat és a STOP gomb hosszú nyomva tartásával lehetne feloldani. Próbálrtam, nem változott semmi.
(#) Imi68 válasza Andralin hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Szia! Csak az az egy processzor van a panelon? Eeprom ic? Lehet hogy a processzor jó csak nem tudja mit kellene tennie. Minden esetre táp feszültségek megléte,panel átvizsgálás kontakt hiba keresés,kondenzátorok diódák,zénerek is tranzisztorok ellenállások ellenőrzése. Azután vagy jó vagy nem. Egyébként jól bírta,de én a hagyományos órakapcsolósba jobban bízok.
(#) Andralin válasza Imi68 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Igen, csak ez az egy processzor van rajta. Ez vezérel mindent. A tápfeszültségek (18V, 12V és 5V) megvoltak az elhalálozás előtt is és ugyanúgy megvannak most is.

Gyakorlatilag a kezeim közt pusztult el. Méregetés közben még tökéletesen működött amíg vak volt a kijelző, a Start gombra indult a melegítés, többször is próbálgattam. Aztán egyszer csak kigyulladt ezt a piros ikon, azóta teljesen halott, nem reagál semmilyen gombnyomásra és a belső izzó sem kapcsol fel ajtónyitásra. Mintha blokkolva lenne a processzor.

Lehet, hogy a mérőműszer folytonosság mérésével járó feszültség kinyírta a processzort?
Jópár áramkört vizggálgattam már ugyanígy, de még soha nem jártam így, hogy a méregetéssel kinyírjam teljesen a javítandó dolgot.

Vagy esetleg csak valamilyen blokkolt módba kerülhetett a vezérlő IC? Tudja valaki, hogy az LG mikrókon elvileg mit jelent ez a piros szimbólum?
(#) Egri Frédi válasza Andralin hozzászólására (») Jan 6, 2022 /
 
Dobd ki belőle azt a sok felesleges elektronikát és alakítsd át mechanikusra. A mikró valószínűleg jó csak behalt valamiért az "agya".

Nekem is van egy Samsung csodám. Rohadtul idegesít, hogy állandóan sípol, fütyöl, danolászik. Ki akartam venni belőle a "sípot". Miután lekötöttem, semmit nem volt hajlandó csinálni. Visszakötöttem, most jó. De - ha úgy adódik - a Samsungos polc közelébe se megyek legközelebb ...
(#) Andralin válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 6, 2022 1 /
 
Tényleg kár lenne kidobni, mert az összes többi része rendben működik.
Elsősorban az lenne a legjobb, ha a saját vezérlőjét fel tudnám éleszteni. De erre most már egyre kevesebb esélyt látok.
(#) Andralin hozzászólása Jan 7, 2022 /
 
Találtam egy ilyen univerzális vezérlőpanelt az Aliexpress-en.
Elvileg ezzel az alapdolgokat tudná, lehet időzíteni, teljesítményt beállítani, ha jól látom még a grillezős részt is vezérli. És postával együtt 5300 Ft.
Szerintetek ez tényleg működhet? Megpróbáljam ezzel megmenteni a sütőt?
Esetleg valaki szerelt már be hasonló kínai univerzális panelt?

https://www.aliexpress.com/item/4000553033133.html
(#) Lamprologus válasza Andralin hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Nem lehet hogy a panelről lecsúszott valami csatlakozó, vagy valamelyik mikrokapcsolóról, és azért tilt le a vezérlés?
(#) Andralin válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Nem hiszem, végignéztem a csatlakozásokat, megmozgattam őket, erősebben rá is nyomtam őket.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Jan 14, 2022 /
 
Üdvözlettem ! Van itthon egy Samsung nevű micro , felül szikrázik a fűtőszállaknál ,ha jól értelmezem ez gondolom fűtőszál itt fent 2db porcelán csőről van szó. Mit tudnék ezzel kezdeni ? Érdekes hogy csillám lemezt nem találok benne ahogy máshol is olvasom hogy ezt kell cserélni.
Következő: »»   126 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem