Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   223 / 250
(#) img válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Értem, köszönöm a válaszod!
(#) Massawa válasza img hozzászólására (») Dec 11, 2021 / 2
 
Semmit.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Én csak bolton keresztüli vásárlásomról tudok nyilatkozni.
Szlovéniai webáruházból rendeltem 450€ értékű hegesztőgépet ingyenes szállítással.
(Mert még így is megúsztam legalább 50EFt -al olcsóbban.)

Egy hét múlva hozta meg a futár, minden plusz költség nélkül.
Mindezt azért, mert az EU-n belül szabadkereskedelem van, tehát bármilyen EU -s országból rendelt termék után már ott helyben megfizették az ÁFA -t.

Hogy esetedben mi a valóság, azzal szerintem is jobban jársz, ha megkérdezed a NAV -ot, nyilatkozzon. Ha magánszemély az "eladó", akkor az már használt árunak számít szerintem,
akkor is, ha ottani boltól vásárolt még kibontatlan gyárilag csomagolt terméket küld is.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2021
(#) Bakman válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Mi más valóság lehet? Magánszemély nem tudja elkövetni a klasszikusnak számító ÁFA csalást (a terméket, legalábbi papíron, ide-oda utaztatják cégek és/vagy országok között) mert ő mindenképpen ÁFÁ-s árat fog fizetni.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Massawa, Régi motoros: köszönöm a válaszaitokat!
(#) papus51 hozzászólása Dec 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Ma reggel SMS-t kaptam, hogy VÁM kötelezett csomagom érkezett UY.....AZ ragszámmal.
Nézem a NET-en, ez Azerbajdzsán feladót jelent.
Nem rendeltem onnan semmit.
Beléptem a Posta megadott oldalára ahol a következőt látni:
Feladó ország Azerbajdzsán
Feladó Tiger Line Post LLC
Összérték (küldemény érték + nemzetközi szállítási díj) 365 HUF
Online fizetési lehetőség határideje 2021.12.16 19:28
Kapcsolódó díjtételek:
Vám 0 HUF
ÁFA (áfa alap = küldemény érték + nemzetközi szállítási díj) 0 HUF
Postai szolgáltatási díj 399 HUF

Online fizetendő összeg 399 HUF

Vagyis: a nem rendelt cuccért nulla Ft VÁM + nulla Ft ÁFA = Fizetendő 399Ft

Mi a franc ez?
(#) kadarist válasza papus51 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Szia! Ha nem vásároltál semmit sem külföldről, akkor valamilyen fatális tévedés történt.
(#) papus51 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Köszi.
Rendelek külföldről elég sűrűn, és van egy elkallódott csomagom, amiről már két hónapja nincs infó a trekingen, viszont az LP00.....................54 ragszámú és Kínából rendelt, 1,64 USD értékű cucc.
(#) papus51 hozzászólása Dec 15, 2021 /
 
Tud valaki telefonszámot, amin a Posta VÁM-ot el lehet érni?
(#) Régi motoros válasza papus51 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Három lehetőséged van, kifizeted bankkártyával a 399Ft kezelési költséget (KETTŐ napod van rá),
és a postás kiviszi, ha megkaptad megtudod mi van benne, talán az elkallódott csomagod.

Nem fizeted ki bankkártyával, ekkor a postás értesítőt hagy,
hogy az illetékes postán van a csomagod mehetsz érte, ekkor 800Ft -ot kell fizetni.

Ha nem vagy hajlandó fizetni érte, tehát nem mész érte sem, nem kapod meg a csomagot,
és akkor azt hiszem vissza küldik a feladónak.

Mostanában jellemzően minden csomagomon két címke volt, ez előtt csak egy.
Úgy látom, hogy ez mára már szokássá vált.
Volt, hogy amit kínából rendeltem, német, szingapúr meg még ki tudja milyen postán keresztül küldték.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) papus51 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Köszönöm.
(#) kadarist válasza papus51 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Gyakran megváltozik a ragszám egy tranzitországba érkzéskor. Nézz utána valamilyen tracking oldalon.
(#) Szárnyas hozzászólása Dec 15, 2021 /
 
Sziasztok,
A Book Depositoryról rendelt már innen valaki könyvet? Arra lennék kíváncsi, hogy ha innen rendelek, akkor az országba érkezéskor kell-e majd utána plusz költséget fizetnem vámkezelési eljárás címén mondjuk? A feladó ország az Egyesült Királyság és a vásárláskor kifizetett ár tartalmazza a vám- és postaköltséget egyaránt.
(#) bbb válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Ha a posta hozza, akkor kell.
(#) Kovidivi válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Én Aliexpressről rendelek sok esetben, mindig kifizetem előre a vámot, Áfát, mindent, mégis fizetnem kell néha a postásnak a csomagomért, mivel az Aliexpress nem adja át az adatokat a postának, így véletlenszerűen kiválasztott csomagokra duplán kellene (ha átveszem) az adókat fizetnem. Hogy nálad hogyan fog alakulni, eldöntheted magadnak is, ha feldobsz egy 50Ft-ost. Ha fej, fizetned kell majd (ugye duplán ha belegondolsz), ha írás, akkor nem. Kb. ennyit lehet előre megjósolni
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
De te az osztrák postának fizetgetsz duplán... Itt eddig legalább ezzel nem szórakoztak, maximum "elfelejtettek" időben szólni, hogy fizetni kellene.
(#) Szárnyas válasza bbb hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Nem tudom, hogy a posta hozza-e, de én is arra gondoltam, hogy ettől függ, kell-e még fizetni utána plusz költséget.
(#) Szárnyas válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Nagyjából én is kalkulálok vele, hogy kiszámíthatatlan, hogyan fog alakulni. Ezért is tetem fel a kérdést itt, hátha másnak már van ezzel az áruházzal tapasztalata. De ha nincs, akkor megrendelem amit szeretnék és ki fog derülni előbb-utóbb, hogy mi a helyzet.
(#) bbb válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 15, 2021 / 1
 
Mostanában lutri, hogy melyik hozza. Egy részét nekem a posta hozta ki, egy részét az expressone (mind aliexpress standard shipping). Amelyiket a posta, ott akkor kellett még fizetni, ha egyértelműen nem EU országbeli ragszám volt rajta (na persze nem az általuk szabványos és csak az ő általuk is állítólag ténylegesen követett fajta, hanem akármelyik, amin nem NL, BE, DE, FR, PL, CZ, ... végződés volt). Ha viszont az expressone jött ki vele, akkor lazán összevontak több csomagot is egybe és nem kellett rájuk külön fizetni. Ha meg a posta hozta ki és valami EU-s ragszámnak tűnő dolog volt rajta, akkor vagy simán bedobták a ládába, vagy át kellett venni, de külön nem kellett rá fizetni. Ha meg egyéb futár (DHL, DPD) hozta EU-n belülről, akkor szintén nem volt rajta plusz tétel.
(#) antiktelefon válasza papus51 hozzászólására (») Dec 15, 2021 /
 
Ha van csomag amit vársz meg ami korábban nem jött meg, akkor nem kérdés érdemes kifizetni, nem fognak a világ másik feléből csak úgy kéretlenül csomagokat küldeni neked...
Illetve még ha nem is az jön amire számítottál, én hülyét kapnék ha egy csomag sosem érkezne meg és nem tudnám nem az volt-e esetleg. 400Ft nem egy kifizethetetlen összeg azért.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
(#) helektro hozzászólása Dec 17, 2021 /
 
Nekem ma jött egy csomagom, amit kibontva nem értettem, mert nem rendeltem azt, ami benne volt. Aztán eszembe jutott, hogy év elején mégis volt egy ilyen rendelésem, de azt nem kaptam meg. Aztán megnézve a nyomkövetős számot, kiderült, hogy még május elején adták fel a csomagot, ami valahol belgiumba elakadt és most jött meg. Szerencsére mivel EU-n belülre beért még júl. előtt, így nem kértek érte semmit a postán.
Ez alapján úgy látszik, nemcsak a magyar postán akadnak el hosszú időre a csomagok.
(#) pipi válasza helektro hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Akkor, az én csomimmal együtt dáridóztak - aludtak valahol
Már rég túl vagyok a refundon, meg a második megérkezett rég.
Azért írtam az eladónak, meg visszafizettem...
(#) Kovidivi hozzászólása Dec 17, 2021 /
 
Sajnos egy ismerősöm bevallotta nekem, hogy ő minden egyes csomagnál, amire nem kap követési számot, egy idő után bejelenti, hogy nem kapta meg az árut. Szerencsére csak távoli ismerősöm... Meg amazonról rendel dolgokat, kipróbálja, aztán küldi is vissza... Pl. támasztó rollerra, ha nem stimmelnek a furatok az eredeti támasztóval, küldi is vissza, ahelyett, hogy fúrna két furatot és felrögzítené... A postás meg dolgozhat duplán, amazon meg valószínűleg elégeti a visszaküldött dolgokat, mert többe kerül a tárgyak felülvizsgáta, mint az elégetése/kidobása. Plusz az amazonnak az sem éri meg, ha kiderül, használt termékeket küld ki újként, rengeteg panasz érkezne hiányzó alkatrészekről (mert aki visszaküldi "nem tetszik" okkal, simán kivehet apró dolgokat a termékből, ami gyors átvizsgálás után ki sem derül)... Szóval az emberiség a szememben nagyot csalódott. Saját tapasztalat alapján pedig általános dologról van szó, ha statisztikailag nézzük, túl nagy arányban fordulnak elő ilyen emberek.
Ha valaki kifizeti a refund-olt terméket, az ritkaság számba megy, pl. az én egyik esetemben valószínűleg a dolgozó paypal számlájára kellett utalnom, de ez már nem az én felelősségem.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021
(#) pipi válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Pedig ki van találva, ha "akarják" használni... Persze nyilván úgy kell visszafizetni, ahogy az eladó kéri. Én így fizettem vissza. Sajnos az eladó kicsit ráfázott, mert akkor még áfa nélkül vettem, ez meg áfás ár lett... De gondolom örült neki, a késedelmes posta nem az ő hibája volt
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021

Névtelen.png
    
(#) helektro válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Az Amazon nemcsak a visszaküldött termékeket semmisíti meg, hanem az eladatlan újakat is, mert többe kerül a tárolásuk, mint maguknak az eszközöknek az értéke. Valóban "szép" világ ez. https://itcafe.hu/hir/amazon_uj_termekeket_zuz_be_szemettelep.html
(#) Kovidivi válasza pipi hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Így van. Vannak korrekt emberek, de ma már nagyítóval kell keresni.
(#) marone hozzászólása Dec 18, 2021 /
 
Sziasztok !
Kérdezném hogy a " https://kinaiwebaruhaz.hu/ " -ról rendelt már valaki ?
Illetve ha igen, akkor mivel London a székhelyük, kellett-e fizetni valami plusszköltséget ?
Meg hogy mik a tapasztalatok, mire ér ide a csomag, ilyesmi.
Kösz !
(#) dolargaan válasza marone hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Szia,

Felejtsd el. Több néven futnak, pl. Aliexpress.hu, és még van pár.
Egy májusi rendelésem a mai napig nem érkezett meg, és a pénzt sem utalták vissza.
(#) giskard válasza marone hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Úgy 4-5 éve egész jó volt. Aztán ha sok tételt rendeltem nem küldték el csak a felét, kétharmadát (azok közt is volt pl. törött, hibás) .
Akkor rendeltem egyfajtát kis tételben (utolsó két tétel), azokat el sem küldték.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) vargaf válasza marone hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
A megrendelt termék árát egy OTP számlára kérték utalni. Az utalás után 3 nappal még "Várakozás a befizetésre" állapotot mutatott. Reklamáltam, utána az "Előkészítés a szállításra" változott az állapot, majd "Szállítás alatt" lett. De ez szerintem csak papíron létező akciók, a termék útjáról semmi érdemi információt nem adnak. Ez volt az első, de egyben utolsó vásárlásom ezen az oldalon.
Következő: »»   223 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem