Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   348 / 360
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Idézet:
„De (és most javítsatok ki) nagyon sokan vagyunk akik nem tudnak egy ilyen óramodullal egy órát összeállítani, vagy egy digitális hőszenzort lekezelni. és ez csak két példa. Rosszul gondolom?”
Jól gondolod de az alapprobléma inkább ott van, meglátásom szerint, hogy sokaknál hiányzik a programozáshoz szükséges alap/szemlélet. Ezt a hiányt próbálja meg pótólni a 9-es verzióban lévő mindenféle alkatrész. De, mint kb. mindenhol, ez is egy kétkarú mérlegben van. Ha az egyik oldalba bepakolsz valamit, a másikba is kell, hogy ne boruljon fel az egyensúly. Itt elsősorban a memóriaterületekkel fizetsz érte.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Idézet:
„Flowba úgy megy, hogy vegyél egy nagyobb memóriával rendelkező kontrollert,”
Igen úgy megy de szerencsére azért vannak nagyobb memóriával megáldott picek elérhető áron ...
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Idézet:
„Ezt a hiányt próbálja meg pótólni a 9-es verzióban lévő mindenféle alkatrész.”


Igen, az előre megírt modulos, alkatrészes programok előnye, hagy szélesebb felhasználói kör képes használni.

Jó példát hozott Zoli_bácsi a két makroval

Idézet:
„egy makro kapcsán. Ez pedig a "Piezo Sounder" Az, amiben lehet állítani a frekvenciát.”

Itt dobozba zártak egy négyszögjelet, amit dobozon kívül alap ismerettel is negyedannyi méretben le lehet programozni. Ha valaki tudja, ha nem akkor kerül használatba a makro.
Idézet:
„A másik makro a "Buzzer" makro, amihez olyan piezo kell, ami tartalmazza az önhang generátort.”

Itt mi történik ? Dobozba zártak egy kimenet alacsony / magas állapotot.
Hatszor akkora méretben mint aki tudja.....

Meg van az előnye és vele a hátránya is, csak egyénileg más a súlyozása.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Köszönöm
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Egy kukkot nem tudok angolul de jól eldolgozgatok a 8 as verzióval ...
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Mivel az én flowcode v9-es verziómhoz nem vettem meg a "Mechanics"modult, így enkódert nem tudtam használni. Ezért összeraktam egyet. Hátha nektek is jó lesz valamikor. Feltettem ide egy példa programot, és a *.fcm enkóder makróját. Alap elemekből áll az enkóder makró, tehát mindegyik flowcode verzió ismerni fogja. (elvileg) A makróban a bemeneteket kell majd átírni a saját bemenetekre.
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Idézet:
„tehát mindegyik flowcode verzió ismerni fogja. (elvileg)”

Elvi síkon marad, mert nincs felfele kompatibilitás a programok 99,9999%-ban és a flowban sem.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) Zoli_bácsi válasza niedziela hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Nem próbáltam, ez igaz. Csak azért gondoltam, mert maga az encoder_example.fcm makró kizárólag alap elemeket tartalmaz. A folyamatábra minden bizonnyal megjelenik bármelyik flowban, gondolom. Ha netán valakinek van 5-5-7-8-as verziója, kipróbálhatná, hogy be tudja e importálni a makrót.
(#) Bakman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Flowcode 5.5.2.1-nek nem ízlik.
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Egyébként mi kell egy inkrementális enkóder működtetéséhez ami előre definiált makrót igényel ?
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Step-Dir rendszerű enkódernél egy Interrupt, Gray-code rendszerűnél két Inerrupt-on-change és némi számolás.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) Zoli_bácsi válasza niedziela hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 1
 
Semmi különös, csak nem kell összerakni mindig, ha szükség van rá. Legalább is én hasznosnak tartom, csak behívom, a gombokat konfigurálom, és már megy is.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 20, 2021 /
 
Érdeklődnék kedves kollégák, hogy hol a határ...?

WS2812B RGB ledek esetén mekkora az a maximális LED szám, ami még biztonságosan vezérelhető? Beállítás: 1D üzemmód. 20Mhz kvarc.

Köszönöm.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Szerintem "csak a táptól " függ , mit jelent az hogy biztonságosan ?
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Dec 20, 2021 /
 
Sziasztok, szeretném megkérdezni , hogy hogyan lehet a LM 35 szenzorral mínusz hőmérsékletet mérni. A PROTEUS -ban magcsináltam egy kapcsolást ( Küldöm a filest )
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Kb. a lehető legnehezebb megoldást választottad. Nézd meg a hőmérő IC adatlapját, ott benne van, hogy negatív tápfeszültség is kell neki, ha negatív hőmérsékleti tartományt is akarsz mérni. Ezt majd ki kell egészítened egy szinteltolóval, mivel a kontroller negatív feszültséget nem tud mérni. Mindezek után már csak egy analóg mérésre lesz szükséged.

Mire mindezeket összehozod, háromszor készen lennél egy DS18B20-as IC-vel felépített hőmérővel.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Az a baj, hogy a DS 18B20 - as IC -vel nem tudok 2 db külön álló hőmérsékletet mérni.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Ezt nézd meg: Bővebben: Link.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Köszi szépen.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Nekem nem akarja lefordítani a flowcode. azt írja , hogy. failure
Visszatérési érték = d
A Flowcode nem tudja lefordítani C kódra a folyamatábrát, a következő hibák miatt:
Ha a folyamatábra tartalmaz C kódot, kérem vizsgálja át alaposan. Ha a folyamatábra nem tartalmaz C kódot, vagy nem talált benne hibát, kérjen technikai támogatást
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Estefelé tudok ránézni ha addig valaki konkrétabban nem tud segíteni.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Úgy fordul ahogy hagytad, nincs vele semmi probléma.
(#) Horváth P Tamás válasza niedziela hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Hát nekem valamiér nem fordul.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Másold be a teljes hibaüzenetet.
(#) kaqkk válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Átállítottad a pic tipusát ? Bakman programjai (gondolom a C kódok miatt) csak azon a picen mennek amire ő írta a programot
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Ha más pic-re fordítod mint ami a programban van, akkor olyant kell találnod amibe belefér a kód.
(#) Horváth P Tamás válasza niedziela hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Nem változtattam semmin a progiban .
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Dec 24, 2021 /
 
Mindenkinek boldog karácsonyt kivámok.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Dec 24, 2021 /
 
Viszont! Másold be a teljes hibaüzenetet.
Következő: »»   348 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem