Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   115 / 122
(#) antiktelefon válasza harasztit hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Esetleg megpróbálhatnád amit írtam. A rajz alapján egyértelműen beazonosíthatóak a pontok. Az elmélet teljesen logikus, ha ugyanazt a jelet adod valamire és más a kimenet, akkor azután van a hiba. Tehát először a végfokokat átkötöd úgy, hogy azonos előfok jelét kapja mindkettő, aztán a hangerőpotit átkötöd úgy, hogy azonos csatornáról kapja mindkét fele, stb.
Moduláris a készülék, ennél csak nehezebben szakaszolható készüléket fogsz találni, kezdő hibakeresésre teljesen jó darab.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Én nem "át", hanem "össze" kötném a két oldal bemeneteit.
Kevesebb rombolással jár...
Egyébként szerintem igazad van.
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Ha tudod mit csinálsz akkor igen, de vannak olyan pontok, amiket nem szerencsés párhuzamosítani (pl hangszín fokozatban). De ha eligazodik a készülékben, akkor valóban a végfok bemeneteket vagy a HANGERŐ! poti bemeneteket lehet közösíteni.
Csak ki kell szedni az egyik végfokot és a bemenő ellenállás egy lábát kihúzni, rakni rá egy rövid drótot és a másik végfok bemenetére forrasztani.
(#) mugab válasza harasztit hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Szerintem kikapcsolva, húzd ki az összes kártyát, és dugd vissza néhányszor.
(Az alsó részen csavarozd ki) Talán kontakthibáid (is) vannak.
(#) harasztit válasza mugab hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Szia,

Kiszedtem őket, eléggé meg voltak feketedve a csatlakozók. Lepucoltam őket, a szabályzót nem raktam vissza, olvasva a régi kommenteket a nem kék kondikat kicserélem. 2 db-ot nem is rakok vissza javasolják eltávolítani.
(#) antiktelefon válasza harasztit hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Amíg nincs meg a hiba oka, nem állnék neki csak úgy modolgatni. A kondik cseréje néhány speciális esetben segít, de alapvetően nem kondi hiba fogja ezt okozni.
Ha elkezded csak úgy átalakítani, az eredeti hiba meg fog maradni, de új hibalehetőséget viszel be.
De akkor ne is írjak semmit, mert úgysem olvasod el?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) harasztit hozzászólása Dec 18, 2021 /
 
De elolvastam csak nem tudom, hogyan csináljam a végfokot atkötöd úgy, hogy azonos előfok jelét kapja.
(#) nimrod79 hozzászólása Dec 25, 2021 /
 
Sziasztok! Van egy 6363 as erősítöm ami nem akar működni. Nem értek az elektronikához, de arra gondoltam, hogy megpróbálom megjavítani. Ahogy nézem a végfokja üzemel, de a rádiója és magnó bemenetről nem csinál semmit. A hangszinszabályzón és a nagy panelen az összes tranzisztort kiforrasztottam, és multiméterrel átnéztem. Mind jónak találtam. Amennyire tudtam, a bemenő tápokat is megnéztem. Mindent jónak találtam. Sajnos az erősítő nem akar megszólalni. Esetleg lenne valakinek valami jó ötlete?
(#) Gafly válasza nimrod79 hozzászólására (») Dec 25, 2021 / 1
 
Idézet:
„A hangszinszabályzón és a nagy panelen az összes tranzisztort kiforrasztottam, és multiméterrel átnéztem.”

Azt szerintem teljesen feleslegesen csináltad.
Nem a némitás viccelt meg téged is?
(#) nimrod79 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Hu! Az lehet.... Hogyan tudnám ezt kideríteni? Esetleg mi lehet még a hiba?
(#) mnyugger válasza nimrod79 hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Esetleg megtanulni a szakmát?
(#) nimrod79 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 25, 2021 /
 
Az jólenne.....
(#) 1tom válasza nimrod79 hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
A fejhallgató kimenetnél szokott kontakt hiba lenni, azt is nézd meg szerintem.
(#) ponTT hozzászólása Feb 15, 2022 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Alkatrészt keresek.

EA 6383 S erősítőm fejhallgató dominó aljzata, illetve a hangfalakról leválasztó része tönkre ment, cserélni kellene. Ha akadna valakinek bontásból, vagy felesleg, hálás lennék, ha megkeresne.

Kérem, ide írjon: -------- kukac freemail.hu

Köszönöm a segítséget és a figyelmet!

Üdvözlettel
Szagán György

E-mailt nem írunk hozzászólásba - biztonsági okból!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Klxx66 hozzászólása Feb 24, 2022 /
 
Üdv! Néhány napja került hozzám egy panel törött Videoton RA 6363 S rádiós erősítő, kimentettem belőle a kettő végfok modult. A kérdésem az hogy ezek a modulok feléleszthetők az erősítő többi része nélkül? Gondolkodtam hogy készítek egy külön tápegységet neki, nem igazán tudom a panelon mi hová csatlakozik ebben kérnék segítséget, amennyiben ez megoldható. Csatolok képet a szóban forgó modulokról.

1.jpg

2.jpg
   
(#) mugab válasza Klxx66 hozzászólására (») Feb 24, 2022 / 2
 
Így talán boldogulsz...

RA6363S.pdf
    
(#) furko válasza Klxx66 hozzászólására (») Feb 24, 2022 / 1
 
Ezt is nézd meg:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
(#) antiktelefon válasza Klxx66 hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Miért csinálnál külön tápot, ott van az erősítőben, ki lehet szedni egyben.
(#) mek-elek hozzászólása Márc 15, 2022 / 1
 
Valakinek segítettem e témához tartozó dologban. megmondom őszintén nem molyoltam át a 115 oldalt. És ha már foglalkoztam vele felraknék két rajzot e témában, hátha valaki hasznára lehetek vele.

Most látom, csak a végét kellet volna észrevenni.....
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2022
(#) Robert38 hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Üdv minden Vidi kedvelő kollégának.
RA6363 az alany. Kivételesen nem hangolódik el, de mégis valami nem stimmel nála .A hangolásjelzőn csak a zöld,(téglalap) és a jobb oldali piros elhangolódás jelző világít. Ha balra megyek el az állomásról a bal piros nem világít soha.
Nem lett belekotorva,van-e valakinek tapasztalata vagy beállítási metódusa ezekre a problémákra?
Tisztelettel: Róbert
(#) Gabika8833 hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Sziasztok! Videoton RA 6363 S - ben szeretném átalakítani a signal kijelzőt úgy, hogy az nekem VU meterként szolgáljon, nos kaptam rajzot de mivel kezdő vagyok még nem találtam meg csak azt hogy bal oldalon található a csatlakozó szoval ebben kérném a segítségeteket hogy melyik pinről kapja a jelet a signal kijelző. Előre is nagyon köszönöm a segítséget.
(#) Suba53 válasza Gabika8833 hozzászólására (») Máj 12, 2022 / 1
 
Szia!
Az FM modul 11-es lábán jön ki a térerő jel, az elmegy a panel 6-os lábára, és vissza van vezetve az indikátor egység 5-ös lábára. Az indikátor egységben az U237 vezérli a signal jelzés 5 db ledjét. De erre még rá kapcsolódik diódás összegzővel az AM egység térerő jele is.
Ha nincs szükséged sem az AM, sem az FM térerő kijelzésre, akkor az Indikátor egység 4-es bemenetére kötheted a VU jelet. De akkor ki kell venned az MD29 jelű diódát, ami az AM térerő jelet adja rá. Aztán még kell egy áramkör, ami a két audió csatorna jelét egyenirányítja és összegzi, hogy az egy csatornás VU mérőd mutasson valami használható szintet.

De sztereó rendszereknél amúgy szerintem nem sok értelme van egy közösített VU kijelzésnek, mert pont az az infó veszik el, amit érdemes lenne indikálni. És 5 leddel meg amúgy is nagyon durva a kijelzés. De ha csak az kell hogy vibráljon valami a rádión, akkor megoldható.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2022
(#) Suba53 válasza mugab hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Tisztára nosztalgia!

A Prometheus rádióm mellé adtak anno ilyen kivitelű elvi rajzot. ( 1973 körül. )
(#) Gabika8833 válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
Szia hálásan köszönöm szépen az "útba" igazítást
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2022
(#) fecameca válasza Robert38 hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Üdv! Járt most nálam egy ilyen rádió. Lehet, hogy mire választ kapok, már nem lesz nálam. Az FM tunert valaki rendesen széthangolta. A zajzár fordítva működött, az adók pontosan beállítva elnémultak. Sikerült annyira visszahangolnom, hogy lett hangja. A zajzár továbbra sem működik. Nincs sztereó vétel. Nincs hangolásjelzés, se jobbra, se balra, csak egyedül a középső zöld Led világít. Találkozott itt valaki már ilyennel? Valószínű a gazdája tovább fogja passzolni hibásan, ha csak ennyire a torka véres. De azért felteszem itt a kérdést, hátha valaki tud segíteni.
Idézet:
„Üdv minden Vidi kedvelő kollégának”

Robert sem kapott választ a kérdésére, nálam járt annak idején egy-kettő, de soha nem ilyen hibával. Magam részéről nem kedveltem ezt a típust, vedd ki belőle a modult, és dobd el jó messzire filozófiával. A saját helyén semmi nem hozzáférhető, javíthatatlan. Ha rendszeresen javítottam volna ilyeneket, már régen készítettem volna a modulokhoz kicsatoló szalagkábeleket magamnak.
(#) lóri hozzászólása Júl 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Pont most firkálok egy panelt a 6383S-hez.
Nézegetem a kapcsolásokat és valami nem jó..
Van egy tökjó 100nanos kondi benne C123-as jelzéssel, ami hol ide van kötve, hol oda.
Két gyárijellegű rajz is ellentmondásos, de három verziót találtam.
Melyik a helyes?
Akkor a 10pF alatti rövidzár ugye nem kell?
Mielőtt legyártatnám, jó lenne tudni ezeket.
Mellékeltem a saját rajzomat is, nézzetek rá légyszi, mert nem szeretném elrontani.
Köszönettel:lóri
(#) Gafly válasza lóri hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Tehát az lenne a kérdés, hogy honnan hiányzik egy petty?
(#) lóri válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Az is.
Én nem rajzoltam be, mert állítólag nem kell.
Meg a 100nF-eknél is, hova kell a petty?
(#) Gafly válasza lóri hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Szülője ez volt.

mamuci.jpg
    
(#) lóri válasza Gafly hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Köszönöm, de ez inkább hasonlít valami Kleopátrára, mert van benne poti, meg ilyenek.
Következő: »»   115 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem