Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   55 / 72
(#) kendre256 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Ezen az oldalon keresgélj, vagy hívd fel őket, és küldj képet nekik az alkatrészről. Lehet, hogy tudnak segíteni. Van amikor egy másik Saeco típushoz írt alkatrésszel megegyezik a keresett darab, ők jól ismerik a típusokat.
(#) Joe_001 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Szia!
A tanyán van szerviz man, hátha segít, találsz cikkszámot róla.
Hőmérséklet is állítható szoftveresen.
(#) Laca13 válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Köszönöm, végigtúrtam az ottani géplistát, de sajnos még csak hasonlót se találtam az enyémhez.
(#) Laca13 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Szia!
Köszönöm a tippet, írtam oda is.
És mindenkitől elnézést mert a gép teljes típusjelzése: Philips Saeco Incanto HD8917
(#) uniman válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Ha estleg rendesen megneveznéd a kávéfőződ típusát...pl.:
Philips Saeco HD8917/09 Incanto ...8917/01...stb.?
(#) Szabóné Zsóka hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Nem tud segíteni valaki hogy a Siemens supresso s40 kávéfőzőn a kifolyó eldugult.Csak egyik kifolyón jön a kávé.Hogyan lehet eztlevenni ?
(#) kávészem válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 1
 
Szia Laca ! Rossz hír, szétkell szedni a gépet, a kávékifolyóból tört le az a darab. Nem egy egyszerű mutatvány, keress robbantott ábrát hogy tudd hogyan szedhető szét. Ha a kezedben lesz, látod mi tört le, nekiláthatsz a keresésnek. Philipsék segítenek. Sok sikert.
(#) Laca13 válasza kávészem hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Szia!
A szétszedéssel nem lesz probléma (az összerakással lehet hogy igen , Á nem. ) és nem is az zavart, hanem az hogy amíg nem jön meg az alkatrész, addig a szétszedett géppel kávé nélkül maradunk. Közben Joe_001 javaslatára az Elektrotanyán is érdeklődtem és kaptam segítséget, ami alapján találtam robbantott ábrát, alkatrész kóddal, úgyhogy már tudom mit kell rendelnem.
Köszönöm!
(#) kendre256 válasza Szabóné Zsóka hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 2
 
A kifolyó feletti Siemens feliratos kerek burkolat 4 kis füllel van rápattintva az alatta lévő részre. Az alábbi videóban 6:40-től 7:02-ig látszik, ahol éppen összeszerelik azt a részt. A videó felgyorsított, célszerű a lejátszást 0,25-re állítani, hogy jól lehessen látni. A kerek takarólemez alatt van az az alkatrész, ami elosztja kétfelé a kávét.
Bővebben: Link
(#) HSzilu hozzászólása Jan 10, 2022 /
 
Sziasztok!

Az alábbi problémában szeretném a segítségeteket kérni.

Krups AE81 típusú kávéfőző egyre gyakrabban csak ledarálja a kávét, de a vizet a csepptálcába nyomja.
A legújabb hiba ezen felül, hogy a Clean és a Calc lámpa pirosan világít a bekapcsoláskor és csak a gőzölés funkció gombja működik. A fórumon más Krups típusoknál írták, hogy a valamelyik szelep vízkövesedése okozhatja a problémát.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) Pethical válasza HSzilu hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Lehet hozzá kapni vízkőoldó folyadékot és képes magát átmosni vele.
(#) HSzilu válasza Pethical hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Ha nem tudom elindítani, hogy tudom átmosni?
(#) klmnmariann hozzászólása Jan 13, 2022 /
 
Azt hiszem mellé fogtunk az Amaroy kapszulás kávéfőzővel. Már a cserekészülék is 1 hét után önállósította magát. Gondol egyet és lefőz magától egy kávét( a közelébe se volt senki) . Az előző is így kezdte,kb 1 hónapos használat után, aztán nem főzött kis adagot, majd időnként egyáltalán nem főzött, vagy összepréselte a kapszulát, de kávé nem jött le. Rossz sorozat lehet?
Köszi ha tudsz tanácsot adni
(#) Pethical válasza HSzilu hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Áh, elnézést!
Abból, hogy egyre gyakrabban csak ledarálja a kávét, de a vizet a csepptálcába nyomja arra következtettem, hogy azért néha működik is.
(#) dB_Thunder válasza klmnmariann hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Idézet:
„Azt hiszem mellé fogtunk az Amaroy kapszulás kávéfőzővel.”

Nem is értem, hogy is lehet ez, hiszen ez egy nagyon híres, és komoly háztartási gép gyártó! 13. Kheopsz fáraó sírjában is Amaroy gyártmányú gépet találtak!! És még működött!!

Viccet félretéve!
Mit vársz egy"Aldi saját márkás" bármitől?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) FAZ1 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Idézet:
„Mit vársz egy"Aldi saját márkás" bármitől?”

Én erre az mondanám - a Lidl saját-márkás géptermékei - PARKSIDE - például kimondottan jók!
(#) dB_Thunder válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 14, 2022 /
 
Idézet:
„PARKSIDE - például kimondottan jók!”

Neem! Attól azért messze van, de használhatóak!
Egy PARKSIDE nagyflexet, meg egy ütvecsavarozót küldtem el a másvilágra!
A kisflexel elégedett vagyok, mióta kapott új csapágyakat, (összetört pár hónapon belül) és elforgattam a fejét..
Van még egy szögbelövőm is...
(#) klmnmariann válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Hát 1-2 hónapnál kicsit többet
(#) Mandi2978 hozzászólása Jan 20, 2022 /
 
Sziasztok! Van egy Delonghi Perfecta ESAM 5400 tipusú automata kávégépünk,ami most bekapcsoláskor a vizmelegités helyett hibát jelez.Ég a zacctartály,vizjelzö lámpa és villog a vízcsap és az OK felváltva. ilyenkor nem ad ki vizet mint mindig de ha az OK-ra nyomok akkor nyom ki vizet a gőzölős részen. 10-ből 8-szor igy kapcsolódik be. A füzete szerint a daráló túl finomra őröl és lassan is folyik de nincs ilyen jellegű gondunk. Találkozott már valaki ilyen problémával?

Köszönöm ha tud valaki segíteni ;]
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2022
(#) ticko válasza Laca13 hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Ez nem az az alkatrész lenne?Bővebben: Link
(#) péter71 hozzászólása Jan 27, 2022 /
 
Sziasztok! Saeco odea giro plus gép, kidobja a KP egységet. A vezérlést beállítottam,utána főztem vele minden jó volt. Vissza adtam anyámnak, egy kávét sem tudott csinálni, mert bekapcsolás után kinyomta megint a KP egységet. Mitől csinálja ezt? Mikrókapcsoló lehet? Megköszönöm ha valaki segíteni tud.
(#) kunlaci17 hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
Sziasztok!
jura z5 vízkőtelenítés kezdtem, mikor a hálózatban áramkimaradás történt. Mikor visszatért az áram, bekapcsolt a kávégép, de nem jól működik! Kiírkálja, hogy kevés a bab, pedig tele van. A főzőegység nem megy vissza, ezért a zacc tartály nem jön ki. Kiszereltem a főegységet, kézzel helyretettem. De beindulás után ugyanez a hiba lesz. Összekavarodott az agya, hogy tudom megjavítani? Mit tegyek? Tud valaki segíteni?
kunlaci0817@gmail.com
(#) macaraclient hozzászólása Feb 27, 2022 /
 
Sziasztok! Van egy Bosch Veroaroma 300-as kávéfőzőm. Mostanában elég gyakran irja ki a feszültség túl magas vagy túl alacsony hibát. Több helyen is próbáltuk, de mindenhol jelentkezett a hiba. Valakinek volt már hasonló problémája? Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Delinsky hozzászólása Márc 21, 2022 /
 
Sziasztok! SZARVASI kávéfőző kapcsolója szétesett, kuka. De amikor ki akartam húzni, hogy kicserélem csak egy vezeték maradt rajta, a három helyett. Megtudná-e valaki mondani, vagy valami rajzot mutatni a bekötéséről, melyik vezetéket hova kell felrakni a kapcsolóra. Egyszer már leverte a biztosítékot.
(#) szs válasza Delinsky hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
No, én csak majdnem jártam úgy, mint te, de én időben meggondoltam magam, és inkább szétszereltem. Tréfás bizony, mert nemcsak éppen elegendőre vágottak, de egyszínűek is a vezetékek.

Szerencsére megőriztem a kapcsolót, ezért most meg tudom mutatni, melyik tüskékre kell tűzni: jobb felső, és két alsó (a tüskék felől nézve). Még így is van több lehetőség, de ha egy rajta maradt, akkor így már csak kétféle
Íme, a kép, kinagyítva láthatod, mely tüskék "csikartak", azokon volt a saru:
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2022
(#) zeusmaior hozzászólása Márc 25, 2022 /
 
Sziasztok! Tudna nekem tanácsot adni egy Rancilio Epoca híbával kapcsolatban? Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2022
(#) vargaf válasza zeusmaior hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Milyen hibával kapcsolatban kérsz tanácsot? Mert azt elfelejtetted leírni!
(#) adrianna hozzászólása Márc 27, 2022 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni, egy Siemens s40 kávégép daráló indítási hiba megoldásában. A daráló egység jó, a program valamiért nem indítja el a daralási folyamatot.
Tehát erre lennék kíváncsi, hogy hol keressem a hibát. Van egy "donor" Bosch B20-as gépem. Egyszerűen szeretnék eljárni, tehát alkatrészt cserélni a másikból kivéve. Szervizbe nem szeretném vinni, akkor inkább kidobom az egészet! Köszönettel venném ha valaki tudna segíteni köznapi nyelven egy teljesen átlagos háziasszonynak.
(#) erbe hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Krups Dolce Gusto Piccolo. Néha elindul a szivattyú, néha nem. Végigmértem mindent. Kiszerelve megy a szivattyú. Helyén is elindult, öblítettem. Főzni nem hajlandó. Kis feltöltés után csak dünnyög. Újra ki minden, átnéztem a csöveket, kiszúrótű környékét,... Dugulás sehol. Öblítés most is elindul, de már ott is megáll. Méregetek itt-ott, erre felberreg a szivattyú, lerúgta az egyik csövet és kihányta a vizet. Nyomást nem tudok mérni. Amíg csak dünnyögött, néztem rajta a jelalakot. Normálisnak tűnik. Van egy félperiódus, majd egy kis ellenkező irányú tüske. Mikor kilőtt, éppen nem volt rajta a szkóp. No meg én is mással voltam elfoglalva. A tekercsbe be van építve egy dióda.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) JZoli válasza erbe hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Ha "dünnyög" akkor ott valami dugulás van. A kazánban, vagy annak a csövébem érdemes keresni.
Következő: »»   55 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem