Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   865 / 958
(#) nedudgi válasza ApolloCreed hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Szegényes a fantáziám, nem tudom elképzelni. Tegyél fel ide egy képet a megégésről.
Mi a szösz az az "univerzális kapcsoló"?
Ha megég a menetes rész, akkor valószínűleg érintkezési hiba van. Rendesen be van csavarva az a villanykörte? Esetleg a foglalat korrodált, mert párás a környezete.
(#) villanyipi válasza ApolloCreed hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Egész véletlenül nem alternatív kapcsolás lesz az az univerzális kapcsoló?
Ha a foglalat nem érintkezik rendesen és "megégeti" mégis hogyan égeti meg?Nem hallani hogy esetleg szikrázna mert törött a foglalat és nem ér hozzá rendesen?Mindenesetre pár fotó az egészről nem jönne rosszul, ez az univerzális kapcsoló elég ismeretlen dolog!
(#) gyuszo válasza ApolloCreed hozzászólására (») Jan 11, 2022 / 1
 
Egyet tudok elképzelni. Az E 27 foglalatra rá van írva, hogy max 40W. 100 Wattos izzókat használsz hozzá. Tegyél bele az előírtat, vagy használj LED fényforrást.
De az is elképzelhető, hogy LED fényforráshoz készült, max 15W és 40 W-os hagyományos izzó van benne. Ilyentől meg tud égni a foglalat.
Például : Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2022
(#) proba válasza ApolloCreed hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Lehet egy foglalatcsere sem ártana. Ha az izzó oldalát megégeti, akkor azt a foglalat sem viseli el károsodás nélkül. Ha meg károsodott, a hatás csak fokozódik minden cserénél....
(#) SzervízMacska válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Annak idején apám gyönyörű kovácsoltvas csillárokat készített a házunkba. Viszont a szellőző nyílásokról nem gondoskodott. Rendszeresen megégtek a bakelit foglalatok, előfordult, hogy az izzó végéről a forrasztás leolvadt, később a búrák is porladni kezdtek.
(#) gyuszo válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Idézet:
„a szellőző nyílásokról nem gondoskodott”

Miért nem ?
Tervezett elavulás ?
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Régen voltak porcelány foglalatok...
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Jan 15, 2022 / 1
 
Most is lehet kapni, de nemcsak a foglalat számít, hanem az egész környezete. Régebben üveg búra volt, most valami borzalmas műanyag, ami elporlad, a környezetét szennyezve.
Talán te is emlékszel arra, hogy az ovális hajólámpa üvegburája piskóta sütésre is alkalmas volt. A kör alakú pedig torta sütésre is. Annyira jó volt a hőálló üvege.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2022
(#) blitz456 hozzászólása Jan 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Az ügyfélnek 3 fázisú villanybojlerja van 3fázisú vezérlővel...
Most le akarják cserélni sima 1 fázisú bojlerra.
A kérdésem az lenne hogy 3 fázisú vezéreltből használhatok csak 1 fázist az új bojlerhez?
Lehet ebből valami probléma az áramszolgáltatónak?
Vagy cserélni kell 1 fázisú vezéreltre?
Köszi
Csaba
(#) Bakman válasza blitz456 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Idézet:
„3 fázisú vezéreltből használhatok csak 1 fázist az új bojlerhez?”
Igen.
Idézet:
„Lehet ebből valami probléma az áramszolgáltatónak?”
Nem.
Idézet:
„Vagy cserélni kell 1 fázisú vezéreltre?”
Nem. Sőt, eszetekbe se jusson. Legfeljebb akkor, ha az állandó csak egy fázisú és kell az állandóra a három fázis. Hivatalosan cserélhető a kettő.
(#) SzervízMacska válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Azért, mert nem volt egy mérnök ember, csak egy fémmegmunkálásban jártas autóvillamossági szerelő. Nem ért fel a toronyba, hogy a felül zárt búrában megreked a hő...
(#) blitz456 hozzászólása Jan 15, 2022 /
 
Köszönöm szépen
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Balról jobbra (lomosból, csak most):
- Nem égett szét,
- De, csak lassan,
- Nemár

evolution.JPG
    
(#) gyuszo válasza blitz456 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
A kérdésből egy lényeges hiányzik. Mekkora a vezérelt mérő fázisonkénti terhelhetősége ?
Az új 1 fázisú bojler teljesítménye ezt nem haladhatja meg.
(#) blitz456 hozzászólása Jan 15, 2022 /
 
3x16 amper...a bojler 1.8 kw
(#) gyuszo válasza blitz456 hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Akkor így rendben van.
(#) blitz456 hozzászólása Jan 16, 2022 /
 
Holnap megyek megnézni.Ha nincs nulla csak 3 fázis+védőföld akkor csak egy nullát kell lekötnöm hozzá...
(#) erik001 hozzászólása Jan 17, 2022 /
 
Sziasztok
Van egy Legrand NIKY szünetmentes tápegység 800VA amibe a 7.2Ah 12v aksi tönkre ment .
A két vezetéket megtoldottam raktam rá aksi sarut ráraktam 12v 44Ah aksit.
Kazán keringető szivattyú lenne rárakva 55w fogyasztása régi Grundfos.
Megy is róla de mikor a szünetmentes tápot vissza dugom az áramba akkor át vált hálózatra megy is a szivattyú de viszont villog zöld led meg néztem neten mit jelent, autonóm üzemmód az mit jelent ?
44Ah aksit vissza bírja tölteni ha kimeríti és vissza jön az áram ? Valami gond lehet vele ?
Autonóm üzemmód nem tudom értelmezni mi lehet.
(#) Bakman válasza erik001 hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
NIKY vagy NIKY-S? Ha előbbi, sokat ne járasd vele a szivattyút, nem biztos, hogy bírni fogja.

Feltölti a 44 AH-s akkut is csak több idő kell neki.
(#) erik001 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
NIKY mi baja lesz a szivattyúnak ? Szinusz hullámos, ment tavaly télen is több órát mikor nagy hó miatt nem volt órákig áram. autonóm üzemmód az mi ?
(#) Bakman válasza erik001 hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Akkor szerencséd van. A leírása szerint csak részben szinuszos kimenettel rendelkezik.

Autonóm: önálló, automata.
(#) erik001 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Lehet igazad van hogy részben szinusz hullámos mikor átvált aksira hangosabban zúg szivattyú picivel észrevenni. Hétvégén letesztelem hány órát bír meg hogy vissza tölti e, nem akarom felügyelet melet lemeriteni meg úgy hagyni ne hogy valami történjen .
(#) BarnaPili hozzászólása Jan 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Lehet,hogy nem teljesen ide illik a kérdésem,de nem találtam konkrét témát rá,újat meg nem akarok emiatt nyitni.
A csatolt képen látható egy kapcsolási rajz részlet.
Arra vagyok kíváncsi,hogy üzem közben mekkora áram folyhat a nulla vezetőn?
A két fűtőszál Ohmos terhelés,2x3kW,a trafó 180VA,de ez nincs teljesen leterhelve,csak kb 100 Wattal.
Hogyan tudnám én ezt kiszámolni,ellenőrizendő a mért értéket?/Lakatfogóval a két fűtőszálhoz tartozó fázison és a nullán is 13 Ampert mértem./
Köszönöm!
István

hl.JPG
    
(#) mugab válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 17, 2022 / 1
 
A három fázis nem egyszerű, de nyugodtan fogadd el, hogy ha egy fázison ohmos terhelésen 10A folyik a nullán, akkor kettőnél szintén 10A, háromnál meg nulla amper.
Tehát esetünkben a fázisokon és a nullán mért 13A teljesen reális.
(#) blitz456 hozzászólása Jan 18, 2022 /
 
Sziasztok.

3fázisú villanyórán (még nem digitális)

Van egy piros led ami halványan világít...

Egyébként minden működik.

Miért világit halványan?

Köszönöm
(#) BarnaPili válasza mugab hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
Köszönöm a választ!
(#) kendre256 válasza blitz456 hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
A piros led jellemzően hiányzó fázis esetén világít. Hogy miért halványan, azt nem tudom. Lehet, hogy az egyik fázis nagyon kicsi feszültségű, vagy a villanyóra rossz...
(#) gyuszo válasza blitz456 hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
A piros LED csak akkor világít, ha egyik fázis hiányzik, túlterhelés vagy rövidzárlat van.
Nagyon fontos, hogy legyen FI-relé bekötve. Ha van, akkor az működik rendesen ?
Mérd meg mind a 3 fázis feszültségét.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2022
(#) mugab válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 18, 2022 / 1
 
A fi relének ehhez mi köze? :S
(#) tothgyula válasza mugab hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
A FI-relé (áram-védőkapcsoló) beépítése ma már szinte mindenütt kötelező.
Az "S" késleltetett tipusú ÁVK-t jelent.Ha szükséges bővebben írok.
Következő: »»   865 / 958
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem