Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   280 / 282
(#) Gafly válasza karabély hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Az első képen az látszik, hogy a "System" LED világit, ami hibát jelent.
"*2"-vel meg tudod nézni, mire panaszkodik a rendszer.
Akkut lehúzni felesleges volt, attól még ugyanúgy szirénázik (például mert abban is van akku).
Konkrét telepitést nem ismerve, sokkal okosabbat nem tudok mondani.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
"*2" után a zóna LED-ek mutatják a hibakódot. Erre lennénk kiváncsiak. Ezzel el nem rontasz semmit, magától visszaáll.
(#) karabély válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
A 2zona világít,ahogy olvasgattam ez az aksi merülést infózza. sokra nem jutottam azóta sem. Kilöttem az biztit és most kuss van )
Ami engem érdekelne,hogy nincs hozzá valamilyen kód amivel *....*blablabla....??
Azt tudom,hogy csere ,de az csak hétfőn leghamarabb...Most levan áramtalanítva...
(#) HA5AWS válasza karabély hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 1
 
Szia!
Gondolom a kezelő csipog. Ha nyomsz egy #-et abbahagyja.
Üdv: Gábor
(#) Balázs72 hozzászólása Márc 18, 2022 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék! PK5516/PC1616 sárga háromszög folyamatosan világít!
*2 vel 4-es kommunikácios hibát jelez ez hogyan törölhető (távfelügyeletbe van kötve)

Előre is köszi!

Balázs
(#) domosz13 hozzászólása Ápr 1, 2022 /
 
Üdv!

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tud segíteni!
DSC PC1616 központ. 2 partícióra szeretném osztani a zónákat. Az egyik zónát élesítem a kezelőről, a másikat távolról egy Mobilarm Micro GSM mmodul kimeneti reléjével ( vagy akár egy kulcsos kapcsolóval)

Hogyan lehetne ezt megoldani, hova kellene kötni a kulcsos kapcsolót? Az érzékelők DEOL lezárással vannak ellátva! (Lehet nem is kellene 2 partció, zónabeállításoknál elvileg választható a kulcsos kapcsoló, csak maga a bekötése nem tiszta)

Köszönöm
(#) Tornadoboy hozzászólása Ápr 9, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék, egy hibával kapcsolatban.
Távfelügyeletnél "érzékelő hiba/szabotázs" jelzés megy be egy zónáról.
Érzékelőt új sim-pi-re kicseréltem, Deolos bekötés, DLS-el központon is beállítottam a lezárás típust DEOL-ra, tehát jónak kellene lennie. A kezelő nem ad ki hibát, nincs sárga háromszög, zöld pipa megvan.
Viszont amikor a zónán mozgás van, akkor "érzékelő hiba/szabotázs"-t generál, Ami mozgás megszűnése után helyre is áll, megszűnik a hiba. Ötlet van esetleg? Mit nem veszek észre?
Köszi előre is.
(#) dB_Thunder válasza Tornadoboy hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
El van b..va a PIR bekötése!!
Szabotázs: szakadás, (vagy teljes zárlat)
Mozgás: ellenállás változás (1 vagy 2,2k)
(#) Miaq hozzászólása Júl 1, 2022 /
 
Üdvözlet !
Valaki segíthetne. dsc riasztó pcbe1616,pk-5500 kezelő,dsc pc-5108 zonabovito modul,solo sziréna,.
Minden ok de néha magától beélesedik .az esemenynaplo ezt írja.(felkelek és riaszt)Mi lehet?
(#) pipi válasza Miaq hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Valamelyik bemenet nincs felprogramozva élesítésre? Az a bemenet meg nincs lezárva, lebeg...
(#) Miaq hozzászólása Júl 5, 2022 /
 
Köszönöm!
Valamelyik zóna kapcsoló üzemben van .(tell compact2gsm)
Nem emlékszem megnézem mi hogy van. Utána leírom.
(#) Miaq hozzászólása Júl 7, 2022 /
 
Üdv!
6-os zóna 22(impulzusos kulcsos kapcsoló)
Zóna attribútum 5 ös
(#) Miaq hozzászólása Júl 9, 2022 /
 
A GSM modul 1 sec-re van állítva
(#) vladcepes hozzászólása Júl 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre lesz feltéve a kérdés. Adott egy GSM riasztó be van állítva mármint hívja a megadott telefont ami be van állítva rajta. A szirénát szeretnénk még rákötni, de nem egyértelmű hogy honnan hova jönnek a szálak. Ha valaki meg tudná mondani azt megköszönöm! Képek.
1. - riasztó panel
1-1 - riasztó rajz
2. - sziréna panel
2-2 - sziréna rajz
(#) rockersrac hozzászólása Aug 5, 2022 /
 
Sziasztok! DSC riasztónak 12 vagy 24V a megfelelőbb? Jelenleg nem tudom hol van a 16V trafóm, és tesztelés idejére 12 és 24V trafóm állna rendelkezésre.
(#) merlingerin válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 16, 2022 1 /
 
Szia!

Egyik sem. A 12v kevés. A 24V meg sok. A régi központokban lm317 felel a töltésért. Egyszerűen azt a tizenV plusz feszültséget nem tudja elfűteni.

Azért írják azt rá, mert az való bele. Az autóra ha az van írva, hogy benzin, 95.. akkor nem kérdés, hogy kerozin, vagy gázolaj..
(#) dB_Thunder válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Ha váltóban 12V akkor az jó lesz tesztre, de az akkut nem fogja rendesen feltölteni!
(#) rockersrac hozzászólása Aug 24, 2022 /
 
Közben sikerült megoldani a dolgot, működőképesnek tűnik a készülék, majd lesz hozzá rendes tápegység csinálva, mert sajnos nem belső kvarcos az óra, hanem a hálózat frekijét veszi figyelembe...
(#) Gafly válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Ezekre nem tudtam görcsöt kötni:
Idézet:
„Jelenleg nem tudom hol van a 16V trafóm, és tesztelés idejére 12 és 24V trafóm állna rendelkezésre.”

Idézet:
„majd lesz hozzá rendes tápegység csinálva, mert sajnos nem belső kvarcos az óra, hanem a hálózat frekijét veszi figyelembe...”

Pár perc után feladtam.
(#) maripan hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
sziasztok

DSC PC585 központ és nem LCD kezelőm van.
Szerintem nem jól értelmezem a leírást és nem jövök rá a megoldásra...

"A [001] szakaszban lehet kiválasztani minden egyes
zóna muködését. Valamennyi zónához 2 számjegyes
értéket kell megadni, ez azonosítja a zóna típusát. Az
azonosításhoz a következo listából kell választani."

A litában a 01 a késleltetett a 03 az azonnali.

Azt szeretném beállítani hogy az 1 es zóna késletetett a 2-3-4 pedig azonnali legyen.
így próbálom:

*8 5555
001 0103030300000000
Ezt be is veszi és visszalép a beírási módból de
tuti nem így kell mert nem az az eredmény amit szeretnék. Minden zóna azonnali riasztást ad.
Mit rontok el?

köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) Gafly válasza maripan hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Nem egyenként kell?
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Bocs, nem jó válasz, inkább az eredeti leírást használd.
(#) maripan válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2022 / 1
 
Közben meglett.
A "Hangos kilépési hiba" okozta. Ezt kikapcsolva már jó.
Nem is értem .... milyen hiba ? minden zóna sértetlen volt kilépéskor.
Na mindegy. Lényeg ,hogy így már jó.
köszi
(#) 75roll hozzászólása Okt 14, 2022 /
 
Sziasztok!

PC1616-os központom van 1555 Led-es kezelővel. 6 mozgásérzékelővel és egy ajtónyitás érzékelővel ami egy bővítőmodulon van.
Harware resetet kellett végrehajtanom az időt és dátumot beállítottam, beállítottam a felhasználói kódot és kikapcsoltam a telefonvonal felügyeletet most már nincs jelzett hiba.

Az ajtónyitás érzékelést szeretném vissza kapcsolni, ha bekapcsolom a csengő funkciót az összes mozgásérzékelőre bejelez kivéve az ajtónyitásra.
A bekapcsolási élesítési időt szeretném 30 másodpercre állítani

Ebben tudtok segíteni, vagy szerelőt kell hívnom, mert így most nem tudom élesíteni a rendszert mert azonnal riaszt.

Előre is köszönöm a választ.
(#) Sly hozzászólása Okt 18, 2022 /
 
Sziasztok!A mellèkelt kèpen lathato központhoz,hogyan tudok távirányitot csatlakoztatni?Mi kell hozzá?Sajnos csak paradoxban vagyok jártas...
(#) pipi válasza Sly hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Valamelyik zónát beprogramozod erre a funkcióra
(#) Sly válasza pipi hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Szia.Köszi a segitsèget,de kifejtenèd bővebben?Mondhatni dsc- t csak kivülröl láttam,egyáltalan nemismerem a lelki világát...Persze nem arra kèrlek hogy teljeskörüen magyarázd meg mit hogyan csinaljak,csak adj egy támpontot..A távirányitoval szeretnèk èlesiteni ès hatástalanitani a rendszert...Ezeket belehet rogramozni a zonákra?Pl valamelyik zona LOW avagy HIGH állapotba kerülèskor,betudja èlesiteni illetve hatástalanitani tudja a rendszert?Ilyesmire gondoltál?
(#) pipi válasza Sly hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
22 vagy 23

dsc.png
    
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
sajna a pdf doksi másolásvédett, a copy paste nem működik, csak képként

dsc.png
    
(#) Gafly válasza Sly hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Leírás.
Zone Definitions:
Momentary Keyswitch Arm
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2022
Következő: »»   280 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem