Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NICE garázskapu elektronika + egyéb
Lapozás: OK   9 / 15
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Alap helyzetben a led kb másodpercenként villog. Ha kiveszem a fotocellából az átkötést, ugyanolyan ütemben villog tovább,de a fotocellát jelző led kialszik. Ha vissza kötöm,ismét világít. De mivel csak felfele nyitna egyfolytában,így ha menet közben kiveszem a sorkapocsból a vezetéket, arra nem reagál,forog tovább.
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Hasonlítsd össze a többivel, pl nyitod a végállást, nyitod a Stop kört.... párat gyors ütembe villognia kell a processzor ledjének, így jelzi, hogy felfogta a dolgot.
Ha a photo nyitásnál ezt nem csinálja, akkor ott lesz a gond, valahol a photo optokapuja- processzor között.
Hihetetlenül hangzik, de garázsnyitó ellenére is szoktak beázásos gondok lenni. Mivel vízszintesen van a panel, bármi páralecsapódás is kerül, az itézi az átkötéseket, főleg a via-kat.
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Közbe megnéztem, egy jó SP6060-on. ha nincs a photo átkötve, akkor egyik irányba se indul el. Még felfele se.
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Szia!
Így van, ez ennél is működik.Ha a photo-ból ki veszem a vezetéket, akkor ez sem indul el.Kipróbáltam amit írtál. Az OK led villog, de ha a nyitás oldali végállás kapcsolót kapcsolom mikor megy a motor, akkor csak másodpercenként villog,semmi extra,viszont ha ilyenkor a csukás oldali kapcsolót kapcsolom akkor kettőt villan egymás után és villog tovább kb másodpercenként. Ha megszakítom a Photo,vagy a Stop kört, azt sem jelzi ki a led, csak villog szép csendesen.

Idézet:
„főleg a via-kat”


Az mi, pontosan?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2022
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Mint írtam, minden bemeneti változásra egy gyors led villogással kell reagálnia, ha nem így van akkor ott lesz a hiba.
Via
Bővebben: Link

Átvezetés a két oldali nyák között, nekem volt nemegyszer, hogy a trimmer potméter ill a relé alatt volt megszakadva a via. minden esetbe beázás volt az ok.
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 31, 2022 /
 
Ja,így már tudom. Akkor tüzetesebben átnézem a panelt, de azt már nem ma, ahhoz túl fáradt vagyok. Bár első ránézésre nem látszik rajta beázás nyom. Mondjuk a sorkapocs alatt lehet még bibi,majd megnézem.
(#) Dbudai26 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Sziasztok tud valaki segíteni erre mi a megoldás ugyan ez a jelenség. Köszönöm
(#) yohnsee válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Szia,
pont ezt a típust még nem, de sok mást javítottam már. A hibajelenség olyasmire utalhat, hogy az elektronika nem látja a motor mozgását vagy áramfelvételét. Nézd meg kérlek, hogy a motoron van-e enkóder, az hány szálon fut be az alaplapra. Ha nincs enkóder, meg kell vizsgálni, hogy a motor áramfelvételének jele eljut-e a mikrovezérlőhöz (általában egy low-side, 0.1 ohm ellenálláson mért feszültséget kondícionálják műveleti erősítővel).
Ha lennének jó minőségű képek a panelről, lehet, többet tudunk segíteni.
(#) Dbudai26 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Szia itt a panel ez elő bejegyzésnél megmlíti hogy tudja a megoldást csak nem írta le
(#) yohnsee válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Én sem olvastam a soron következő hsz.-t, de itt a link:
Bővebben: Link
(#) Dbudai26 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Köszönöm szépen kedves vagy megpróbálom hátha
(#) Dbudai26 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Szia még egy kis szakmai segítség amiről szó van az egy kör alakú tányér 4 db mágnessel. Melyik a 0 pont? Hova állítsam a tányért hernyó csavarral lehet rögzíteni a tengelyhez?
(#) Dbudai26 válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Szia itt a kép
(#) yohnsee válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
Szia,
úgy gondolom, itt nincs abszolút 0 pont. Az elektronika képes negyed fordulatokat számolni ezáltal, de ennyi. Távolság programozásnál számolja az impulzusokat (negyed fordulatokat), és ha elérte a kívánt számot, megáll. Javaslom, hogy szereld fel, hogy lássa a mágneseket, de az ajtóval ne legyen kontaktusa (ne mozgassa azt). Indítsd el egyik irányba, és mikor ő úgy gondolta, hogy kész a manőver, akkor akaszd rá az ajtót (a megfelelő, nyitott vagy zárt állásban). Mindezt persze úgy értem, ha nem lettek kitörölve a végállások, mert akkor újraprogramozás.
(#) SzilCsong válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
Szia

Ahogy helyére tolod a vezérlést, van egy kis hall jeladó, ami érzékeli a motorba elhelyezett mágnest, ez alapján tudja a vezérlés, mennyit fordult a motor, nincs végállás, se referenciapont.
És valóban, egy hulladék.
Azt a 34,9Voltos környezetbe dolgozó 35V-os elkót gyorsan cseréld ki 50Voltosra, amíg magával nem rántja a processzort is.
3 vezérlésből 3db volt processzorhibás
(#) Dbudai26 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Pont ez a bajom, nem veszi fel a végállásokat olyan mintha nem érzékelné a mágneseket. Mit tudok tenni, hogy érzékelje?
(#) Dbudai26 válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Szia melyik a hall jeladó?
(#) yohnsee válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
Bejelöltem
(#) Dbudai26 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Köszönöm
(#) yohnsee válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
Tehát most, hogy visszakerült a helyére az elektronika, és a mágnesek forognak a Hall szenzor fölött, így is ugyanazt a hibát produkálja?
(#) Dbudai26 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Igen
(#) Dbudai26 válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Kicsit jobb
(#) SzilCsong válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
Ha nem érzékeli a hall jeladó a forgást, akkor csinál 1-1 másodperc oda/vissza forgást, majd leáll.
ezt csinálja?
Hall jeladóval nagyon ritkán van baj, itt se gondolnám, hogy van, lehet, hogy a mágnes jött ki?
Lehet, hogy bipoláris a hall érzékelő, szóval fontos lehet, hogy van az északi/déli pólusú mágnes a helyén.
Azok a tianbo márkájú reklék is nagyon rossz minőségűek, sokszor van velük baj, cseréld majd omronra
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2022
(#) Dbudai26 válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Igen 1-1-1 oda vissza oda mozgás és kész
(#) SzilCsong válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
Videozd le, azt megnézem, nekem mit csinál ha nincs a helyén, de biztos, hogy nem érzékeli a forgást.
(#) Dbudai26 válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Ezt csinálja
(#) SzilCsong válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Ez biztos, hogy nem érzékeli a forgást.
Adj a vezérlésnek áramot és nézd meg a hall jeladó lábain a feszt, + 5V és mágnessel ellenőrizd a kimenetét, változik-e ennek hatására.
(#) yohnsee válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 23, 2022 / 1
 
Szia,
lett megoldás?
(#) Dbudai26 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Sziasztok a megoldás egy kicsit nevetséges a ti segítségetekk kellett hozzá így, hogy tudtam a hall jeladó ról tetemm az elektronika alá egy kis papír darabot és mindkét motor azonnal elindúlt köszönöm mindenkinek!
(#) SzilCsong válasza Dbudai26 hozzászólására (») Dec 23, 2022 / 1
 
Közbe eszembe jutott, egyszer volt csak problémám hall jeladóval, egy hörmann tengelyvégmotornál, de az is azért mert villámcsapásos volt, és azt is agyonvágta. Amúgy soha nem megy tönkre, ebből kell kiindulni
Következő: »»   9 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem