Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   224 / 250
(#) Régi motoros válasza marone hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Ahol az elérhetőség egy árva e-mail cím, azokkal az oldalakkal nem ajánlott foglalkozni...
Jobban jársz, ha megrendeled az aliról, vagy ebayról, feltéve ha nem 1.5m -es lapos tévét akarsz.
Gyanítom, hogy a weboldal üzemeltetője is ugyan ezt csinálja, bizonyos % nyereségért...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) Szárnyas válasza bbb hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Megjött a könyv, nem járt vele semmilyen plusz vámkezelési, vagy más egyéb címen kiszabott költség.
Egyébként a posta hozta ki a csomagot, illetve csak értesítőt dobtak be róla, nekem kellett a küldeményért bemenni a postára.
(#) Lamprologus hozzászólása Jan 1, 2022 /
 
Kaptam egy levelet ...
Idézet:

Használja ezt a területet, hogy rövid áttekintést nyújtson e-mailje tartalmáról.
Nézze meg ezt az e-mailt a böngészőjében
Magyar Posta
Tisztelt Ügyfelünk,

Emlékeztetőül a Magyar Posta tájékoztatja Önt, hogy a szállítmánya még mindig az utasításaira vár.

A házhoz szállítás költségének (805,26 HUF) megfizetését és a csomag kézbesítését az alábbi gombra kattintva erősítse meg:

Dátum : 31/12/2021.
Erősítse
Kell segítség? Lépjen kapcsolatba velünk az e-mailes ügyfélszolgálaton@posta.hu.”


És erre a linkre irányít: Bővebben: Link

Azért itt többminden gyanús:
1. nem arra az email címre jött amiről vásárolni szoktam!
2. Egyből 805Ft-ot akar
3. nincs úton csomagom
4. Miért használna a posta belcata.com domaint?

Mindenesetre ügyes próbálkozás!

Legyetek óvatosak!
(#) KBal76 válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Szép magyar megfogalmazással van minden mondata
Meg ugye a belcata.com sem tûnik túl magyar domainnek . Remélhetôleg azért mert hasonlít egy oldal a Postáéra, még nem kezdi el megadni az adatait senki.
Mondjuk én most gyorsan bejelentettem mint adathalász webhelyet, hogy mihamarább letilthassák.
(#) majkimester válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
A posta is figyelmeztet az adathalász levélre. Ne dőljön be senki.
(#) Janszi válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Egyértelműen adatszivárgás történt a Postánál,különben nem Ő jelezne hogy gond van.
(#) Bakman válasza Janszi hozzászólására (») Jan 2, 2022 / 1
 
Nem így zajlanak az események.

Az adathalászok minden, a tulajdonukban elérhető levélcímre (és feltételezik, hogy a címzett magyar mert magyar oldalról szerezték meg) elküldik az ilyen üzeneteiket, próba szerencse alapon. Ha ez az adott cég tudomására jut, akkor kiadnak egy ilyen közleményt, mint az már nem egyszer megesett.

Én is kaptam már az OTP-től levelet, miközben soha nem voltam az ügyfelük, de megesett amerikai cégekkel is.
(#) Régi motoros hozzászólása Jan 7, 2022 / 1
 
Gondoltam bedobom a nagy közösbe, ha valaki nem tudná...

Az "Aliexpress Standard Shiping" opcióval feladott csomagokat,
amihez tipikusan csak egy 24 jegyü szám tartozik, az előző linken lehet követni.

Valamint lentebb görgetve, a honlap jobb oldalán látható a valódi szállító is,
a hozzá tartozó csomagkövetési számmal, amit már a 17track.net és az androidos app is megeszik.
(#) uniman hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Ugyan nem külföld, csupán belföldi szállítás:
Sokan imádják a fox(s)post-ot...bizonyára sima ügy a boxtól boxig szállítás.
Na de a házhoz szállítás, az már verseng a Kínából érkező szállítmányok kézbesítési idejével!
Honlapjukon ezt "hazudják": "Házhoz küldés esetén két munkanap a kiszállítási idő."

Fospost.JPG
    
(#) antiktelefon válasza uniman hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Hatodikán adták fel ténylegesen a csomagot, péntek este érkezett be a raktárba, szóval a hétfői kiszállítás vagy ki nem szállítás nem a világ vége. Szívás, de ez van. Én meg a postával szemben vagyok és fél éve ott áll nem kis értékben cuccom, amit ali nem fizetett vissza a posta meg letagad, hogy létezik, közben a kínai a semmiből nem találná ki melyik posta van itt.
(#) uniman válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Megneszelték...már üzenték, hogy este 6:28-ig ideér a csomagom. Ráadásul 2 különböző helyről is jön 1-1 csomagom. Szerencsére egyik sem sürgős.
Csak megszoktam, hogy a sokat ócsárolt postán d.u. 4 előtt feladott csomagjaim nagy része már másnap a címzett kezében landolnak...akár már reggel 8 után.
(#) Bakman hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
2021. december 25-én, de. 9:35-kor rendelt termék, 34.46 $ + ÁFA (eBay hozzáadta). Ma kaptam meg, mindenféle egyéb költség/kérdés nélkül.
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Nem emlékszek, hogy Foxpost vagy Posta hozza házhoz a HEstore rendeléseket, de egészen gyorsan meg szokott jönni. Most is hétvégén rendeltem, tegnap átadták a kiszállítást végző cégnek, úgyhogy bármelyik napon jöhet (még akár ma is).
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Dec. 24-én hajnali 1-kor (Kínai idő szerint reggel 8) rendelt elektronikát dec. 27-én délben kaptam meg, és még fizetnem sem kellett rá semmit. Biztos azért futott vele ekkorát a futár (DPD), mert gyorsan meg akart szabadulni tőle, ugyanis Wuhanból hozta.
(#) B.I hozzászólása Jan 30, 2022 /
 
Üdvözlök mindenkit. Posta pontra rendelt már valaki Ebay-ről/Ali-ról? Sajnos a mi postánk 4-ig van nyitva és persze én is addig dolgozom így esélytelen hogy bemenjek érte.
(#) nedudgi válasza B.I hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Munkahelyre nem lehet küldetni?
(#) B.I válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Nem szeretnék ilyenbe belebonyolódni. Nemrég költöztünk ide, de az előző helyen is mindig be kellett menjek a postára a csomagért mert csak értesitőt hagyott a postás hiába voltam otthon.
(#) nedudgi válasza B.I hozzászólására (») Jan 30, 2022 / 1
 
Ha belefér egy postaládába (2,5cm vastag, a többi kritériumot nem tudom), akkor kiviszi, ha nagyobb, akkor értesítőt hagy.
Nagyobbat csak akkor visz ki az MPL (nem a postás), ha az eladó úgy küldte, házhozszállítandó csomagént.
(#) GPeti1977 hozzászólása Feb 1, 2022 /
 
Ez mit jelent?
Feb 1, 2022
1:19am
Submittal for redirecting or returning
Jan 31, 2022
10:13pm
Submittal for redirecting or returning
Jan 28, 2022
1:36pm
Forwarding to domestic delivery network
Jan 28, 2022
1:36pm
Submittal for redirecting or returning
Jan 28, 2022
1:36pm
Handed over for delivery within Hungary
Jan 27, 2022
3:28pm
Online payment available
Jan 27, 2022
3:12pm
End of customs clearance
Jan 27, 2022
2:09pm
Receive item at office of exchange
Jan 27, 2022
2:09pm
Passed registration in Hungary
Jan 27, 2022
10:13am
Processing in Hungary
Jan 27, 2022
10:10am
Handed over to Hungary for further delivery
Jan 26, 2022
11:05am
Transportation
Jan 26, 2022
10:58am
Transportation
Jan 25, 2022
6:59pm
Released from Russia
(#) kadarist válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Szia! Ez postai úton jön?
(#) nedudgi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
A kezelési/vám/sarc költséget befizetted a Postánál?
Van követési számod, amit a Posta felismer?

Kölönböző postahelyek közötti pofozgatás. Akár órákon belül is megérkezhet a levél, vagy értesítő csomagról.
(#) GPeti1977 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Igen.
Van tracking number hozzá
(#) bbb válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 1, 2022 / 1
 
Kb. semmit nem jelent. Most már várhatod, hogy meg fog érkezni valamelyik nap.
(#) sdrlab hozzászólása Feb 2, 2022 /
 
Várok 2 csomagot már elég régóta. Az ali szerint már kb december eleje óta megjött a postára..., de egy szál értesítőt sem kaptam tőlük erre vonatkozóan.
Most megnéztem az Régi motoros által ajánlott oldalon, az mit ad ki információt róla. Nos...adott, sokkal többet, mint az alié..., és abból kiderült hogy valóban itt van már december óta a csomag, állítólag 2 szer valami futárral ki is küldték..., természetesen nem talált otthon, hisz miért lennék, főleg ha nem is tudom, hogy jönni fog?!!
Így dec 22-e óta ott csücsül valami központi raktárban... Ez micsoda? Kit keressek és hol, hogy végre megkaphassam a 2 ominózus csomagot?!
Elvileg az ExpressOne volt a kiszállítások elkövetője....
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2022
(#) bbb válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
(#) sdrlab válasza bbb hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Köszi! Nagyon gáz ez a cég... Nem értem hogy engedhetik meg ezt maguknak?!
(#) uniman válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Mért nem telefonálsz !?
Normál esetben a Kínából érkező csomagjainkon rajta van az emailcímünk/ telefonszámunk...
(#) sdrlab válasza uniman hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Ki mondta, hogy nem telefonáltam?! Kinyomoztam, mi van....
Az van, hogy ki sem hozta a futár, de 2x állítólag nem talált otthon(pedig otthon voltam). Ezek után állítólag visszaküldték a feladónak, amiről természetesen semmi bizonyíték nincs, max a rendszerük logja alapján kell elhinni. De több mint 1 hónap alatt úgy tűnik nem érkezett meg oda se. Nyilván sejtjük miért nem(el se lett küldve).
Igen sok panaszt láttam ezzel a céggel kapcsolatban... Csak sajnos az eladónál nem derül ki, kivel szállíttatja a csomagot, így elkerülni sem tudom a jövőben ezeket.
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Nekem már szállítottak pár csomagot, mindet megkaptam. Bár igaz csak olyat hoztak eddig,
ami be is fért a postaládába. Nagyobbaknál nem tudom mi a helyzet.
(#) uniman válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Így már "tisztább" a kép...
Persze a kínaiaknál reklamálhatsz még. Hiszen a "log"-ban látni, hogy nem került átadásra a csomag... De nyugodtan "bedobhatták" volna a kerítésen belülre, mert a címzettnek alá se kell írnia az átvételt...
(Nekem dobtak már be így cuccot...szemeskávé)
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2022
Következő: »»   224 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem